Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

jejke
16. máj 2008

A podľa mňa dosť, ale cirkev nezmení nič na tom že sme demokratický štát a preto tu možnosť voľby musí byť,
možnosť rozhodnúť sa pre alebo proti,
Ináč Feduska, napísala si tuším hneď v prvom príspevku prvú vetu:
,,Som maximalne proti potratom"
a potom 14:49/sa do teba pustili, čo?/ že nie si proti potratom... 😵
Tak ako ???
Povedala by som sama za seba,
Že by som na potrat nešla,ale nemôžem to povedať na 100%, lebo kecať o tom o čom neviem anikdy som v takejto dileme nebola, to je najmúdrejšie, 😠
ale som za ☹ aby tu taká možnosť bola, teda som za potrat,
nech tu ten zákon je a nech sa to nerobí ilegálne.
Kým to nie je ako v US, kde Ti to dieťa usmrtia aj v40 týždni tehotnosti... 😠
alebo je to možno jedno:Život ako život? 😢

otrivinkajanka
16. máj 2008

jejke suhlasim s tebou v cechach,ze vraj je zakon,ze s interupciou musi suhlasit otec dietata a ked tak dievca otehotnie po nejakom zure a ani si nepamata s kym by ma zaujimalo,ako to riesia ci oslovia kamosa nech sa vydava za otca alebo ako inak k tomu bilboardu a kampani ma v tom prsty aj cirkev ale nie som za to aby sa to robilo takto ja osobne mam tiez skusenost s interupciou a potratom a nie je to nic prijemne aj keby tych bilboardov vyvesali tisice,tak ked je uz raz zena rozhodnuta,ze pojde na interupciu,tak nejaka kampan jej v tom nezabrani tot moj nazor

gerena
16. máj 2008

ja som na potrate nebola, ale nemozem povedat ze ani by som nesla, vsak neviem co zivot prinesie.........
ten billbord je podla mna hrozny, presdstavte si zenu ktora z vaznehp dovodu musela ist, ako sa asi citi pri pohlade natoto? nesuhlasim stym billbordom, podla mna dotycna sa musi rozhodnut ako dalej, nemoze jej do toho nikto rozpravat........a ani odsudzovat
feduska tebe sa asi viac pozdavaju tela novorodencov v kontajneri

sue
16. máj 2008

Feduska, keď budeš mať v pestunskej starostlivosti alebo adoptovaných kŕdeľ detí a budeš im dobrou náhradnou matkou, potom smieš prísť a poučovať... kým si slobodná,bezdetná, nemáš právo... odhliadnuc od toho, že na súdenie je tu NIEKTO INÝ...
...slová slová slová... su nanič, pokiaľ za nimi nestoja činy 😔

otrivinkajanka
16. máj 2008

ta feduska si asi nieco dala take fanaticke reci to neznasam kazdy mame svoj nazor ale po precitani tych prislevkov sa len usmievam 🙂

diddi
16. máj 2008

Feduska sa nasrala, vykricala a odisla....asi viac nazorov nema, len pourazat

gerena
16. máj 2008

pripada mi az neskutocna......ako agent provokater cico
a pokrytecka, ale ked to mysli vazne, asi by sa mala dat liecit

otrivinkajanka
16. máj 2008

no kaslat na nu ved ludia su vseliaky a co tu niekedy citam prispevky od niektorych zien sa nestacim cudovat

gerena
16. máj 2008

toje nova moda, odsudzovat kazdeho za vsetko.. 🙂

emjee
16. máj 2008

takze sa k nej nebudeme vracat a nechame to tak, ano? vdaka

otrivinkajanka
16. máj 2008

no nie je to len tu aj co citam kolko krat prispevky ludi na forach a inych strankach nestacim sa cudovat len same urazky a odsudzovanie je to narodny sport inak ked sa aj do mna niekto navaza tiez vyjadrim svoj nazor

gerena
16. máj 2008

mas pravdu, vzdy sa najde niekto trepnuty, ktory si mysli, ze je lepsi a mudrejsi ako ostatny ludia, a pritom nepripustanim nazoru odstatnych, dokazuju len svoju primitivitu.....

jejke
16. máj 2008

A podľa mňa je Feduska fajn, len veľmi unesená emóciami, to bývam niekedy tiež 😀 a preto ju aj chápem,
možno táto téma jej pomohla sa k problému postaviť ináč.
Ja som tiež nejprv nevedela že som vlastne ZA,až potom mi to došlo 🙄
Učím sa každý deň 😉

mywiel
16. máj 2008

Vysvetlite dakemu 15 rocnemu dievcatu co bolo znasilnene, ze nesmie ist na potrat ale musi dieta donosit, zmierit sa s tym a byt mu dobrou matkou...to je len priklad. Nastastie nie sme v stredoveku a dnes ma zena pravo si vybrat osud svojho dietata a dovodov moze byt vela, ale takuto odstrasujucu reklamu by som tiez na verejnost nedala. Ja si myslim, ze to nikdy nie je lahke ist na potrat a ta zena do konca zivota aj tak na to nezabudne.

moncika15
18. júl 2008

ahojte videli ste tie nove bilboardy 😔
uz fakt nevedia cim by zneprijemnili zivot ☹

mixka
18. júl 2008

ake ??? o com su ???

emjee
18. júl 2008

mixka o interupcii - popri ceste na trencianske letisko kde je festival pohoda

moncika15
18. júl 2008

AHOJTE 🙂
emjee : pozreala si spravy? ako take nieco mozu dat na verejne miesto (sce menej frekventovane) ...

maruschka
18. júl 2008

ja zasa o ničom neviem 😒

moncika15
18. júl 2008

maruschka ,radsej nevediet 😔

majada
19. júl 2008

mywiel.... 🙂

miriam25
19. júl 2008

Ahojte, precitala som si asi 3-4 stranky z toho, co ste tu popisali a neda sa mi neragovat.
Aby som zostala pri teme, tak napisem len tolko, ze ten billboard som nevidela, ale existuje tolko vselijakych billboardov, ktore by deti nemali vidiet, ze by tu mohlo byt straaasne vela takychto tem. Ja ako matka 9 mesacneho chlapceka sa anjviac bojim, ako mu budem neskor vysvvetlovat a ucit ho, co je spravne a co nie, preco napriklad nemoze (ked bude este malicky) pit colu, alebo kofolu, ked ju vsetci okolo piju a ked ju miluju, tak nie je co riesit. Myslim si, ze takym billboardom my vobec nezabranime, ale je na nas rodicoch, aby sme to detom vysvetlili rozumne tak, ako to vo svojom veku mozu pochopit a neskor si utvorili vlastny nazor. Lebo ci chceme alebo nie, nedokazeme nase deti uchranit pred vsetkymi nastrahami zivota. Mozeme ich len vela naucit a dat im nasu lasku a dobru vychovu, no nie vzdy budeme tam, ked budu potrebovat nasu radu alebo pomoc. Bojim sa takych situacii, no budem im celit, lebo keby bol ten strach vacsi, nemohla by som mat nikdy deti.
Tot k billboardom.
Co sa tyka samotnej interrupcie, podla mna by si mala kazda zena premysliet, co robi. Nie som proti tomu, pretoze naozaj moze byt situacia, kedy by to dieta nebolo stastne, keby zilo a matka by si do konca zivota vycitala,ze bola taka nezodpovedna. ale podla mna by to mal kazdy poriadne predtym zvazit, ako sa rozhodne.

Ohladom detskych domovov, uz neviem, kto to tu pisal, ja som chodievala pravidelne do detskeho domova, ked som este studovala a musim povedat, ze tie deti mali tolko hraciek od vymysllu sveta, ze ked som tam ja chcela priniest moje stare hracky, sama pani riaditelka mi povedala, ze to ich deticky naozaj nepotrebuju, ze ona ma skor problem s tym, ako ich nakrmit,ze musi neustale zhanat financie na to, aby mali deticky co jest a aby mala na vyplaty a mohla zaplatit tie zeny, ktore sa o deticky starali a to vam poviem, ze jedna zena tam mala na starosti 7 malych babatiek, prebalit, nakrmit, obliect, no skratka uplne vsetko. Vy maminky si viete urcite predstavit, co je to mat jedno dieta, prepadne dve, tak si skuste predstavit, ze by ste ich mali 7 a tie deti potrebuju starostlivost ako kazde dieta 24 hodin denne.
Ja som vtedy zorganizovala na den deti verejnu zbierku, zohnala som rozne subory, ktore vystupovali a okoloiduci nam prispievali, za 4 hodiny sme vtedy vyzbierali 5000Sk a oficialne priamo na mieste sme to odovzdali riaditelke domova, nebolo to neviem kolko, ale za tie peniaze mohla aspon jedno detickam kupit a bola vdacna za kazdu korunu. Takze ako pisala feduska, ze nema peniaze na to, aby detickam pomohla... ani ja som nemala, preto som urobila tu akciu vtedy. A musim povedat, ze za to malo penazi, co sa vyzbieralo som mala kopec behaciek a vybavovaciek. Museli mi to schvalit na mestskom urade, co mi teda schvalit nechceli, mestska policia musela byt o tom tiez onformovana a pod... nebolo to az take jednoduche, ale mam dobry pocit, ze som aspon nieco urobila.
a este ste pisali o vysokej skole a nazoroch na interrupciu a tie billboardy. Ja mam tiez vysoku skolu, ale suhlasim s tym, ze dnes uz je vysokoskolsky vzdelanych velmi vela ludi, ktori teda maju od zdraveho rozumu daleko, ale bohuzial je to tak. Osobne si myslim, ze taku medicinu nezvladne kazdy,no ako som videla, aki ludia vystudovali napriklad socialnu pracu alebo psychologiu... nuz... nie kazdy odbor je narocny. Tiez som pocula, ze etika je velmi lahke studium, ze staci robit len seminarky... takze je to rozdielne. ja som to az take lahke nemala...

feduska... nuz kazdy mame svoj nazor, nechcem ju tu nejak zhadzovat ani branit. ja teda nemam taky nazor ako ona, ale nebudem jej brat ten jej. Myslim si, ze pisala dost odvazne a nevyberala zrovna najvhodnejsie slova, pretoze co ja nemam rada je, ked si clovek nevie stat za svojim nazorom a je sice pravda,ze nazory sa mozu menit, ale musim mat na to rozumne vysvetlenie, no mne sa zda, ze ona svoj nazor ani nezmenila, len jej vyklzlo par slov, ktore ani nechcela napisat 😉

sue
19. júl 2008

Mywiel, lenže najväčšie percento žiadateliek o interrupciu sú matky s dvomi deťmi na materskej dovolenke... nie zaužívaný nezmysel - tehotné 15r. dievča po znásilnení alebo neuváženom sexe bez ochrany 🤐

miriam25
19. júl 2008

sue a to vazne? tak toto som este nikdy nikde nepocula, ked sa mam priznat, ale zasa ja nie som tam, tazke neviem, ake zeny chodia na interrupciu, to by vedeli asi najlepsie povedat lekari, ktori sa s tym najcastejsie stretavaju...a ty to odkial vies? mas tam niekoho, ci si to niekde citala?

asitka
19. júl 2008

no prečítala som pár stránok...a fedušku....no a žasnem....ja mám takú kolegyňu fanatickú....minule ma presviedčala, že nie som hodná tohto života...lebo nechodím do kostola....a nemodlím sa k bohu...lebo ona cíti ako sa jej boh dotýka....a keď sme sa práve rozprávali o interupciách....tak je jednoznačne ona proti....a povedalla mi taký príbeh...ako sa matka obetovala....doma mala 4 deti....podotýkam 4.....a čakala piate....a lekári jej povedali, že je pravdepodobné, že to tehotenstvo nezvládne...aby zvážila interupciu, lebo môže zomrieť.... a ona sa rozhodla pre tehotenstvo...a podľa predpovedí lekárov ona pri pôrode...zomrela...tak mi kolegyňa vysvetlovala...aká to bola obeta..aká to bola kresťanka a obetáva matka.....no skoro ma vystrelo...jak môže byť tak nezodpovedná matka....doma 4 deti....ktoré ju potrebovali.....ale keďže bola ako feduška....no naplodila...a starať sa nemal kto.... toť toľko k feduškynmu fanatizmu....a len na okraj...vysoká škola....nie je patent na rozum!!!!!!!!!!!

a ja nie som proti interupciám....je to rozhodnutie každej ženy, a každá žena nech sa so svojim svedomím vysporiada sama..... tiež som videla to video...ešte na strednej škole...nebol to pekný pohľad....ale aj viem, že keby mi lekár oznámil....že moje dieťa sa má narodiť poškodené....tak viem, že by som na tú interupciu išla...obdivujem všetky matky, ktoré napriek diagnoze...si takéto detičky nechali...ja by som to nedokázala....lebo viem...že by som sa trápila...a to dieťatko by nemalo nič zo života...ja viem, že má svoj svet...ale čo je to za svet???? keď ho nemôže plnohodnotne prežiť...??? tak ako ostatní zdraví ľudia....

a tie bilbordy??? mi to prišlo úplne odveci. ...nepatrí to na ulicu...ja nehovorím, že sa o tom nemá diskutovať....ale diskutovať...a nie plašiť ľudí navôkol a ešte dezinformáciami....tá slečna čo tam toľko vykrikovala nebola náhodou feduška?? 😀

no...dosť k tejto téme...toť bol môj názor...a ostatným ho neberiem....hoc feduška ma dostala 😀 😎

sue
19. júl 2008

Miriam25 - to je podľa štatistiky ministerstva zdravotníctva za posledných 15 rokov 😔

alika54
19. júl 2008

uplne suhlasim s asitkou,,,prave som docitala nazory fedusky a normalne nechapem ako moze niekdo takto zmyslat,,, 😒

moncika15
19. júl 2008

fuuu prave som citala som co pisala feduska....
svojim sposobom ma pravdu ale neberie do uvahy aj ine okolnosti 😔
tiez nie som za interupciu v takom pripade ze si nezodpovedna studentka povie nie som pripravena,nexcem,nemozem.... to je nanajvys sobecke ...
ale na druhej strane ked nie je v podstate ina moznost... dieta bude velmi tazko alebo smrtelne postihnute alebo by malo hned po porode zomriet. tak by som asi tiez volila tuto moznost 😔 myslim ze by to bolo lepsie pre obe strany

sue
19. júl 2008

Inak ma ešte napadlo... že... ono je veľmi pekné donosiť a porodiť bábätko, o ktorom sa vie, že bude choré celý život (ak sa nestane zázrak a medicína nepokročí natoľko, aby tú či onú chorobu vyliečila...) ale... čo ak sa mi niečo stane? Kam moje dieťa pôjde a kto sa oň postará? 😔 ja ako rodič mu dám všetko, lásku, opateru, starostlivosť, ale v prípade mojej smrti alebo ivalidity pôjde dieťa do ústavu a zo života nič... chjo... ťažko povedať ako sa rozhodnúť, ale... neodsudzovala by som ženu, ktorá sa po dlhom zvážení rozhodne pre interrupciu. Samozrejme, že ideálne by bolo vytvoriť také podmienky, aby sa interrupcie vykonávať nemuseli, ale... myslím, že pokiaľ sa dejú už niekoľkotisíc rokov, tak žiadny štát ani inštitúcia to nedokáže... leda ak to vymizne oficiálne a v tom prípade pribudne zas veľmi veľa dokaličených a mŕtvych žien 😔 pretože sa budú ukončenia tehotenstiev vykonávať pod rúškom tmy a špiny tajne a neodborne...

alika54
19. júl 2008

a feduska,,co povies na deti ktore sa sice narodili ale rodicom ktory ziju v katastrofalnych podmienkach,,,deticky su podvizivene,tyrane, zanedbane,,,neviem ci sa take deticky tesia zo zivota a su stastne ze sa vobec narodili a od matky ktora ich porodila mi to pripada vacsia nezodpovednost ako keby to riesla potratom 😔