Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

elliana
6. sep 2007

😀 😀 😀 mileeee...sa mi paci, fakt

svetluska.p
6. sep 2007

megustas - goniometriu som neznaaaasalaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Muz mi ju na vyske vysvetloval a zapotil sa riadneeee, hihihihihihi.

ritaklea
6. sep 2007

megustas s tym muzom sa to stalo jedenkrat - tak nezvelicuj...

vzdy budu dve strany - tie co su za bilboardy a tie co nie su a za to ty do mna nevyskakuj. ja do teba nevyskakujem.. a za to, ze som mladsia som ti z nosa nevypladla... 😠 😠 😠

newyorkgirl
autor
6. sep 2007

baby na toto mate IPcky, lebo diskusia je vazne o inom a nie si to tu rozoberat ako babky na trhu, a este to vsetci citaju 😀

vavka33
6. sep 2007

Baby,vidim,ze burlivo diskutujete 😀
Ja som bola na kyrete,pretoze som potratila a bolo to nieco strasne-myslim tie pocity pred tym a potom este hroznejsie.Clovek sa citi taky prazdny,taky zufaly,ale to urcite vedia zeny,co potratili.
No su pripady,ktore ste tu rozoberali,kedy by som podstupila potrat.Bolelo by to,ale viem,ze dieta,ktore by som pocala pri znasilneni,alebo by mi povedali,ze je tazko postihnute by som nedokazala nosit pod srdcom,porodit a starat sa on.
Pretoze by trpelo najma ono a mozte ma aj ukamenovat za moj nazor.
pekny den

katmi
6. sep 2007

baby a videli ste to video potratu??prislo mi zle.. 😖

svetluska.p
6. sep 2007

eli - dik 😀 .

ok babule -zakopeme vojnovu sekeru, co vy na to? Ved to, co je gro - tak v tom sa vsetky zhodneme. vsetky si myslime, ze ludia maju byt zodpovedni a nepliest si kyret s ochranou.
frcim. papa a pekny den 😉 .

vavka33
6. sep 2007

kde je to video?

katmi
6. sep 2007

vavka - ja mam teda silny zaludok a znesiem vselico,ale toto uz bolo na mna moc.. fakt mi prislo riadne zle..

emjee
6. sep 2007

svetluska, megustas - mozete si pisat svoje nazory, ale neurazajte a nenadavajte

vavka33
6. sep 2007

dakujem,pozriem si to,aj ked uz som par takych videi videla.

ritaklea
6. sep 2007

vavka, ja som toto videla, ale stacil mi zaciatok aby som neustavajuco plakala... to nie je ani pre silne zaludky.

vavka33
6. sep 2007

hm,nemam co dodat,snad len tolko,ze pozriet sa to da,len tie pocity v cloveku su bolestive-spomienky,smutok,otazky.... ☹

mimi109
6. sep 2007

ritaklea napodobne 😢 😢 ani som to nedopozrela

katmi
6. sep 2007

vavka - pozriet sa to da??tak to mas naozaj silny zaludok..ako som uz pisala,mne prislo tak zle,ze som to musela hned vypnut a ist sa nadychat vzduchu... 😖

hviezda
6. sep 2007

grettka, ja si myslim, ze je to normalne, ked sa dieta na to opyta.. ja mam babo este v brusku, ale mam synovcov, s ktorymi som kazdy den vek 1, 3 a 5 a samozrejme, ze ked si to vsimnu, tak im to vysvetlim, respektive im to vysvetli ich maminka. decka zahliadnu v telke aj akcne filmy - ked idu vecer na vecko a tiez sa pytaju.. takisto zahliadnu niekedy aj "scenu" a takisto sa pytaju..
ked im to adekvatne vysvetlime, tak im je to jasne..
takisto vnimali, ked ich mamicka mala prirodzeny potrat.. pytali sa, preco sa babätko nenarodilo a preco sa to stalo. keby ich ich mama odbila, tak by to nebolo spravne, takto tomu rozumeju a zvladaju to. a stale si pamataju, ze maju malu karlicku v nebi..
samozrejme, ze su skoro vvzdy dva poly, ktory su za bilbordy a ktore nie su.
ja som za to, aby sa na to upozornilo. vela, naozaj vela zien nevie, co to je potrat. myslim, ze im to bude skor jasne, ked si pozru to video.. ak maju samozrejme pocitac-internet a grafiku.. ked si napriek tomu povedia ano, chcem to, potom je to ich rozhodnutie a je zodpovednejsie ako predtym,ked to nevedeli. ale to známe "radsej nevediet" a ist na potrat, je odveci. ja osobne som sa stretla s lekarkou, ktora mi povedala, a by si chcete to dieta nechat, aj ked bude postihnute? pritom sama by dobre mala vediet, ze vysledky z testu v 18tt su nespolahlive ((iste, isla som este na ine vysetrenia, ultrazvuk, kde mi potrvrdili, ze dietatko je zdrave. ale aj keby nebolo si ho necham. v mojom okoli casto vysli vysledky zle a narodili sa zdrave deti..a okrem toho, ja som to dieta nevytvorila. kolko zien a kolko muzov maju aj vajicka aj spermie, a zivot, napriek ovulacii a napriek tomu, ze vsetko "je v poriadku" nevznikne... ale to je ina tema)
ja som napr. aj za kampan proti vodicom pod vplyvom alkoholu - ako si pisala. preco nie. a hlavne tam, kde je takych nehod najviac.
este kratku ku otehotneniu pri znasilneni - iste, sem tam sa to stava. pisem sem-tam, lebo som citala statistiku, kde sa pise, ze je to asi 1 promile zien... teda jedna zena z 1000 znasilnenych zien otehotnie.. to je fakt.
fu, ale som sa rozpisala, ale aspon k veci. majte sa pekne!

vavka33
6. sep 2007

tak mne sa da na to pozerat,moj sen bol byt chirurg-operater,alebo porodnik,asi preto.
Ja zijem medicinou a vecami s tym spojenymi,zaujima ma vsetko...to je moj konicek.
Ja skor neznasam pachy a smrad,pohlad na nieco mi nevadi

elliana
6. sep 2007

mozno si poviete, ze som morbidna, ale ja som si take video pustila uz viac krat /aj ked som si pri nom poplakala/, ale to preto, aby som nikdy nic take neurobila ja.

ritaklea
6. sep 2007

ja by som ho chcela vidiet do konca, no nepusti ma... videla som aj na sone potrat - a sklbila som si tieto dva... ono tam to babetko uteka a chce sa niekde schovat ked mu strihaju koncatiny - proste strasne (pustili nam to v skole)...

ritaklea
6. sep 2007

hviezda, teba za tvoj nazor aspon nikto nenazve sprostou.... ale inak plne s tebou suhlasim...

karkulka55
6. sep 2007

ja si myslim ze tie bilbordy su nechutne...fakt sa mi z nich zdviha zaludok, i ked na problematiku treba nejako poukazat, ale myslim si ze by sa mohlo najst aj vhodnejsie riesenie....
a uz vobec nie som zastancom zakazu potratov, kazda zena ma pravo volby, tak nech sa kazda rozhodne podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia...
ja nikoho neobmedzujem a ani nikomu nediktujem co ma alebo nema robit, tak nech sa do mojich rozhodnuti tiez nikto nestara, myslim celkovo, nie len ohladne potratov.
ved sa tu teraz vsetci ohanaju strrrasnou demokraciou....

mracik
6. sep 2007

vavka, tak teda ja som lekárka, ale video si nepozriem, lebo by som nemohla spávať 😉 veľmi sa mi páčila gynda, ale práve pre potraty by som ju robiť nemohla ☹
inak, čo sa týka sexuálnej výchovy, my sme ju mali na cirkevnej škole, namiesto pár hodín telesnej v siedmej triede, dalo mi to veľa, premietali nám aj nemý výkrik, rita chodila si do školy asi na bysterec, že 😉

no a k bilbordom, nesúhlasím s nimi, ako písali niektoré baby, pred potratom by mala byť povinná edukácia, teda nie len podpísanie papiera na ktorom je napísané, že viem o čo ide...

megie
6. sep 2007

fuj, tie bilboardy sú nechutné, ja som to včera zbala v časopise!!! skoro som odpadla... A samozrejme,že tam museli vycapiť potrat z 11tt - tie najhoršie. Ak žena bábo nechce tak určite nečaká do 11tt, ale ide skôr... Na princípe sa síce nič nemení, potrat je potrat, ale tí čo chcú odstrašiť si samozrejme vyberajú tie najbrutálnejšie obrázky z vyššieho štádia tehotenstva... Je to nechutné 😠 😖 😔

mory
6. sep 2007

jeziiis fuuuuj som to teraz videla na nete no az mi prislo zle ☹
jak moze niekto na takom niecom zarabat? sak to je uz normalny maly cloviecik 😢 nechutne 🙄 😠

hviezda
6. sep 2007

megie 11tt nie je vyssie stadium tehotenstva.. teda podla mna.
tym, ze som mavala dlhe cykli, + som bola po operacii, tak som sa dozvedela, ze som tehotna v 9tt-10tt. (+ tehotensky test v mojom 6tt+7tt bol negativny..) ale sorry, to nepatri k teme.

lindda
6. sep 2007

je to hnus a trapošina ako svet moj muz sa skoro povracal. ak pocuvam tu trapnu zenu ktora sa este nenasla v TV tak by som ju naj vyfackala 😠

hviezda
6. sep 2007

mory, neukamenuj ma, ale ja si nemyslim, ze niekto na tychto bilbordoch zaraba. tieto bilbordy financuju ludia, ktori su za zachranu ludskeho zivota a chcu tymto sposobom (aj ked pre vela ludi nevyhovujucim) upozornit na to, co je potrat a tymto sposobom robit osvetu (aj ked zase podotykam, pre vela ludi nevyhovujucim sposobom).
a ved o to ide, - ako si napisala, ze "ved je to uz normalny maly cloviecik" a niektore zeny o tom ani nevedia, ze v 11tt /aj skorej, len to tak nevyzera ako maly cloviecik/ to babo ma uz vsetko..

ramzesa
6. sep 2007

karkulka,kazda zena ma pravo volby, ale este predtym nez dietatko pocne...moj nazor 😒
a mala som spoluziacky,ktore potrat brali, ako tu uz niekto napisal, len ako lekarsky zakrok, akoby sa nic nedialo ☹ , vsak co.
Myslim,ze najviac UPT nie je zo zdravotnych dovodov alebo znasilnenia, ale z nezodpovednosti a vela zien si naozaj mysli,ze to je len zhluk buniek, svojim sposobom to zhluk buniek je, lebo aj my sme zhluk buniek, ale zijuci zhluk buniek so vsetkym. Pre mna je to hrozna vrazda a hotovo. Nikto nema pravo druhemu vziat zivot.
A co sa tyka bilboardov, nech su, mozno sa niekomu oci otvoria, alebo to nejaku mladu bezrannu zenu od toho odvrati. A deti? Mam jedneho maleho zvedavca, by som mu to normalne vysvetlila ako to je, myslim,ze by tomu este velmi nerozumel, ale preco sa vykrucat. Deje sa to okolo nas bezne. ☹
Vela zien je za UPT ale ked im niekto chce pustit video alebo ukazat obrazky, tak nie oni to vidiet nechcu, ale stoja si za svojim bez podrobnejsieho nastudovania o co vlastne ide. Akoby sa bali reality a chceli nadalej byt v nevedomosti. ... no nic, je to tema velmi komplikovana.