Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

luluka
5. sep 2007

ahojte! tiež mám taký názor ako cat... väčšina mladých - pubertiakov nemá ani poňatia čo je to vlastne potrat... ani ja som to do teraz nevedela - priznám sa. Aj keď som už pred tým vedela, že by som nikdy nevedela zabiť nevinného človiečika, ale keď som videla, aký je ten človiečik dokonalý, má rúčky, všetko... plakala som, keď som videla to video... ☹ ☹ 😢 😢 aj keď nie som vyslovene proti interrupci, podľa mňa je to brutálna vražda... a verejnosť by to mala vedieť... veď nám v škole 10 ročným dávali vložky, púšťali videokazetu pôrodu... tak prečo by aj deti o tom nemali vedieť viac... veď je to len realita... krutá, ale realita...

cat
5. sep 2007

ono aj tak cely tento cirkus s bilbordami je robeny preto ze zanedlho Ustavny sud ide opatovne rozhodovat o zakone o interrupciach z dielne KDH. Ak im to nahodou prejde, budeme na tom ako Polky a potratova turistika sa este len zacne. Tymto nechcem obhajovat potraty, len moznost slobodnej volby zeny.Zabijanie zdravych deti odsudzujem ale nikto ma nemoze donutit donosit dieta pocate trestnym cinom al. tazko postihnute dieta s nulovou prognozou na to co nazyvane zivot..

dannynka
5. sep 2007

☹ ☹ ☹ ☹

aktak
5. sep 2007

ak by cielom bolo naozaj informovat mladych tak by sa to malo pustat v skolach pubertakom aby si uvedomili ze sexovat na wc-kach cez prestavku neni az taka zabava ako si myslia, ale nesuhlasim s takouto prezentaciou sirokej verejnosti - mne vazne skoro prislo zle a mala som malo k tomu aby som sa rozplakala ked som to videla 😔

luluka
5. sep 2007

cat, máš úplnú pravdu... tiež si myslím, že zakázať interrupciu je veľká nezodpovednosť, lae tiež si myslím, že by mali všetci ľudia vedieť bližšie informácie v tejto oblasti, ako ženy a dievčatá, tak aj muži a chlapci... Myslím si, že veľa ľudí ide na potrat s tým, že ani nemá tušenie, čo všetko to obnáša... že ide vlastne o brutálnu vraždu... ☹ ☹ 😢 😢 a ja som sa len teraz nad tým, tak hlbšie zamyslela, určite je to na niečo dobré...

cat
5. sep 2007

luluka, urcite ano, ale nie takto, toto nie su informacie, toto je sokova terapia. dnes mi volala napr. kamoska ze jej 6 rocna dcera dostala tazky zachvat a nenevedla prestat plakat ked pochopila ze diva na mrtve babetko na tom plagate..a keby som ja mala po spontannom potrate, asi si to hodim, je mi luto tychto kociek, cim si zasluzia aby im toto nejaky kreten z nejakeho pochybneho hnutia pripominal? 😢

luluka
5. sep 2007

je to naozaj príliš silné kafé, ale má to aj zlé aj dobré stránky... nič nie je čierne, alebo biele, vždy je niečo medzi tým... aspoň ja si myslím...

k.a.t.k.a
5. sep 2007

súhlasím s cat. Dcéra mala problém vyrovnať sa s tým, keď nám zomrel psík... nieto ešte keby pochopila, čo je na tom plagáte. Je veľmi citlivá a toto by ju veľmi ranilo. Proste deti by nemali mať k tomu prístup, a potom že všade samé násilie..

kacenqa
5. sep 2007

ja si myslim, ze kazda zena ma mat pravo volby. sama by som asi na potrat nesla, ale vravim asi - urcite by zalezalo na okolnostiach. Ale myslim, ze radsej sa nenarodit, ako prezit cely zivot v decaku. Pozrite si preplnene detske domovy, pozrite sa na to, ako tam deti vyrastaju (myslim tym, ze nic nedokaze nahradit lasku mamy, ziadna teta osetrovatelka, nech by sa sebeviac snazila). a potom vas odtial v 18tich poslu prec, bez zazemia, skusenosti, moznosti niekam sa vratit (k rodicom sa vzdy mozem vratit). isteze, su aj ludia, co sa vypracovali, ale povedzme si, ake percento? vacsina z nich konci potom po roznych vazeniach, azylovych domoch alebo ako homeless...podla mna, keby bol iny socialny system, keby to bolo domyslene viac do detailov, keby bol jednoduchsi system adopcii .... mozno by viac zien radsej dieta porodilo a odlozilo ho, ako ho potratilo...

a rozhodne si nemyslim, ze billboard takehoto typu moze mat akykolvek vychovny ucinok, moze akurat tak rozputat vasne a kopu 'flame wars' na rozlicnych internetovych diskusiach. ale cielovu skupinu to nezasiahne ani nahodou....videli ste uz nejaku babu, ktora by sa rozhodla nestat sa anorektickou len preto,ze videla fotku inej baby, vychudnutej az na kost? ja teda nie. k zmene presvedcenia nestaci par (akokolvek) drastickych fotografii. k zmene presvedcenia je treba vnutorne odhodlanie....

elliana
5. sep 2007

ja si myslim, ze povacsina deti, ktore skoncili v "kosi" po UPT, by neskoncila v decaku. Zeny, ktorych deti su v DD podla mna na tu interupciu ani nemaju a ani o nej neuvazuju. Tym je uplne jedno, ci to dieta porodia, alebo nie. Smutne je, ze vacsina zien, alebo dievcat ide na UPT prave koli pohodlnosti a strachu zo straty pohodlia, alebo dobreho mena. Mozno sa mylim, ale keby si tieto zeny svoje deturence nechali, neskoncili by v DD...Ale to uz tocim o inom, ako o billboarde. A ked ide o kampan, nech je aka chce, diskusiu to rozprudilo takmer vsade a to je dobre. Ci uz sa na tom pohorsujeme, alebo nie...

diablica
5. sep 2007

Odcudzujem znasilnenie,ale neodcudzujem nasilnika.
Hlupost,ze?
A presne takto alibisticky sa vyjadruju vsetci,ktori tvrdia,ze odcudzuju potrat,ale neodcudzuju "tie",ktore DOBROVOLNE podstupili tento vrazdiaci neludsky zakrok!
Ludsky zivot sa musi chranit od pocatia!

kubko
5. sep 2007

Ja ked vidim tento bilboard mam v ociach slzy a chce sa mi strasne plakat. Vzdy si spomeniem na to ako som pred rokom musela ist na interupciu kvoli tomu, ze moje babatko vo mne zomrelo. Bola som len v 8tt ale nevedela som sa z toho velmi dlho spamatat. Nikomu to neprajem a poviem vas takych ako ja su tisicky. Na jednej strane si autori myslia ze uricite oslovia ludi, ale nemyslia na zeny ktore chcu babatko a nemozu ho mat. V nich tento bilboard urcite vyvolava len velku bolest.

hanka274
5. sep 2007

presne ako cat pise...tak som sa to snazila aj ja napisat, som za aby boli potraty povolene.
Ale odsudzujem potraty v pripade, ze matka sa boji, z pohodlnosti, z financnych dovodov....okrem zdravotnych.
Aj rodicia v tej najhorsej financnej situacii mozu dieta dat na adopciu, alebo teda nesexovat ked nevedia 😀 😀
Proste som za z jedineho dovodu-a to zdravotneho, ci maminy alebo bejby.
Preto je velmi nezodpovedne zvolit a uzakonit zakon, ktory by zakazoval potraty! Je tam ten jeden dolezity dovod a to treba respektovat-zdravie.

m.p.
5. sep 2007

ahoj hanka kazdy ma iny nazor na tieto veci su ludia, ktori to odcudzuju a su ludia, ktori stym suhlasia ale je to vec nazoru kazdeho.

hanka274
5. sep 2007

m.p. a co som spravila??

maruschka
5. sep 2007

hanka,stretla som sa s prípadmi,ako ty hovoríš,že bábätká si dali zobrať lebo:ešte nie sme pripravení,nemáme dosť peňazí,kariéra,mám novú prácu...A dokonca aj s takým,keď si dali zobrať bábätko-akoby nič,lebo ho jednoducho nechceli a pri sexe si nedávali pozor a o pol roka už si to rozmysleli a chceli by otehotnieť-tiež akoby nič.Ale už sa bohužiaľ?či chvalabohu? otehotnieť nedalo,lebo jednoducho bol potrat a už potom bábinko mať nemohli.Ako si potom takýto rodičia môžu vedieť vážiť to dieťa??A vážiť si jeden druhého?Som jednoznačne proti takýmto potratom.A ešte:k potratom zo zdravotných dôvodov.Poznala som jednu babuľku,čakali s manželom dieťatko a tešili sa,testy na amnio však ukázali,že je postihnuté.Tak si ho museli dať zobrať.A po potrate sa však ukázalo,že bolo zdravé.A ona sa doteraz z toho nespamätala.Tak to je strašný životný úder pre matky,ktoré museli nedobrovoľne podstúpiť potrat.
A inak na www.pravda.sk môžete prispieť svojou troškou do mlyna a názorom na túto tému.Ja som už prispela.Aj to uverejnia.

kooka
5. sep 2007

ja si myslim,ze potrat nieje riesenie A NIESOM TIES ZA ANTIKONCEPCIU 15rocnych deti..Presne treba vyuku ale nie o tom,ze staci tabletka a je po probleme.Mlady by mali vediet,ze niesme zver ale naopak.Ja ked som cakala dietatko tiez ma posielali na potrat,malo sa mi nrodit chore danov syndrom.AKO LEKARY tak aj doma ma nahovarali ale ja som sa zotpovednosti nezbavila.Sme tu nato aby sme sa starali zovsetkou laskou anemysleli len na seba a svoje potreby.DNES mam krasnu zdravu skolacku a nad mieru inteligentnu ziadny syndrom!!!Kolko takto skoncilo nevynnych deti!!!

maruschka
5. sep 2007

kooka,si silná osobnosť a určite super mama 😵 Asi to bolo vtedy ťažké,keď ťa všetci nahovárali.Ja som bola s prvou dcérkou na amnio v 5 mesiaci a keď sme tam boli všetky tak večer už po odobratí plodovej vody a rozprávali sme sa,tak ani jedna by si nedala zobrať,aj keby malo byť postihnuté.A to tam boli také prípady,čo mali v rodine výskyt downovho syndrómu.Takže tiež to bolo tak všeliako aj so slzami od strachu o bábätko.

wera007
5. sep 2007

vy nieste asi normalni!!!co tu hovorite o cirkvi????s tymito billboardmi NEMA cirkev nic spolocne!!!je to uplne normalna organizacia PRAVO NA ZIVOT!!!to akoze teraz vsetko co sa vam nepaci urobila cirkev???si myslite ze len cirkev sa snazi zachranovat male nevinne zivoty???NIE!!!kazdy normalny clovek sa o to snazi!!!no jak si citam vase nazory pochybujem o IQ slovenskeho naroda!!!

maruschka
6. sep 2007

wera neber to tak.Tu nikto cirkev neuráža.vieš Modrý Koník je o tom,že si tu každá môže povedať svoj názor,ak nikoho nejde urážať a tento bilboard sa týka všetkých.Len sa hovorí o osvete medzi mládežou a o tom,čo je zakázané a čo je dovolené.Všetky sme tu proti interupciám,keby si si to celé prečítala,tak by si vedela,ako to myslíme.A samozrejme berieme aj tvoj názor. 😉 😉

ritaklea
6. sep 2007

zienky, citala som iba zaciatok a vidim ze s tymi bilboardami nik nesuhlasi - no ja naopak - viacej by tam toho mali dat a niekde na verejnom mieste aj potrat premietat - lebo myslim, ze keby to zeny videli - hned by potratov kleslo...

ja som videla zaciatok a plakala som ako diva - nedokazala som to dopozerat a zmenila som hned nazor, ze by som podstupila potrat po znasilneni...

ako inak ako vyvesit to na bilboardy na to poukazat....???

ritaklea
6. sep 2007

wera, pravda - mne to pride ako keby vecsia polovica slovakov bola nejaka negramotna kazachstanska osada...

som vcera povedala starkej ktora je straaasne za potraty ako sa to robi - nechcela mi verit... ty ludia si co myslia - ze to sa tam nieco strekne a je to????

svetluska.p
6. sep 2007

rita - co tak osvetou, sexualnou vychovou a normalnou komunikaciou v rodine? co do kelu je toto za sposob, ze vyvesia takyto bilboard? A naozaj, je kopa zien, ktore maju padny dovod na podstupenie interupcie. Samozrejme, nehovorim o takych, co si mylia antikoncepciu s interupciou. No nikdy nehovor nikdy - lebo nikdy nevies, v akej zivonej situacii sa ocitnes.

ritaklea
6. sep 2007

svetluska, nie kazda rodina je normalna a nie vsade je sexualna vychova....

ja si spokojne poviem nikdy - s tym by som zit nedokazala - videla si vobec to video?

maruschka
6. sep 2007

ritaklea ja si myslím,že základ je vo výchove a tam by sa malo začať.A nielen pri dievčatách-že majú tri hodiny v škole posedenie s gynekologičkou,ale normálne aj s chalanmi-spoločné debaty,nejaké náuky.Napríklad v Amerike majú taký systém výchovy,čo som čítala,že normálne sa v škole učia starostlivosti o bábätká,majú sex.výchovu a väčšina žiakov,čo to absolvovala bola prekvapená,čo všetko rodičovstvo obnáša a mali taký názor,že so sexom ešte počkajú.Neviem,či to je pravda,alebo nie,ale na Slovensku sa nič také nedeje.Máloktorý rodič sa o takýchto veciach rozpráva so svojimi deckami.Ja som tiež dostala v 11 r.do ruky knižku a tá to mala všetko vyriešiť za rodičov.A s týmto ja nesúhlasím.Ale tie bilboardy nie sú riešenie,pokiaľ to nebude v nás ľuďoch zakódované,že to je nesprávne.A o to sa musíme snažiť všetci a nielen škola,ale aj rodičia.Vieš,ak to bolo určené dospievajúcej mládeži odchovanej na hororoch,tak pre nich je to len ďalšia atrakcia v meste.Ak to je určené dospelým,tak každý má svoj názor utvorený a ten plagát to nezmení,lebo každý z nás už také niečo videl v škole.Takže,ak sa niekomu jedná o osvetu,tak mal zvoliť inú formu.

svetluska.p
6. sep 2007

nepotrebujem vidiet video. ja inerupciu v ziadnom pripade neobhajujem. vedome by som na nu nesla. kyret som musela podstupit, lebo nam odumrelo babulo v 13tt a museli ma vycistit. bolo uz mrtve a viem, co to so mnou po psychickej stranke spravilo...Ale viem pochopit, ak je niekto v takej situacii, ze mu ine neostava. Nevedela by som cloveka len tak odsudit. osobne si myslim, ze ak by ma znasilnil nejaky dement a otehotnela by som,ze by som na ten kyret naozaj sla. zda sa mi to zodpovednejsie, ako cely zivot nenavidiet trestat dieta za nieco, za co nemoze. alebo ho supnut dodomova. rovnako je to aj pri takych postihoch. hlboko sa skalnam a obdivujem rodicov, ktori sa o postihnute dietatko s laskou taraju. ale nie je to jednoduche. niekto to nezvladne a supne dieta do ustavu. nemyslim ze tam je stastne. rovnako v pripade siamskych dvojiciek - toto sa da diagnostikovat este v prvom trimestri. ake zodpovedne je priviest na svet takto postihnute deticky? ved aj ked ich oddelia, tak trpia vaznymi zdravotnymi problemami do konca zivota....A takych veci je viac. Ale opakujem - neobhajujem nijak interupciu a myslim, ze ludia by mali byt zodpovednejsi a viac uvazovat - muzi aj zeny rovnako. Ale nieo striktne zakazat - k comu je to dobre? aby sa rbili kyrety na cerno?alebo aby sa cestovlo niekde za potratmi??

svetluska.p
6. sep 2007

a taketo bilboardy? ved sa na ne zeraju aj deti. A chodia okolo zeny, kt. napr. deti nemozu mat. a chodia okolo zeny, ktore museli kyret podstupit. je to podla mna velmi necitlive...a taka, ktorej to je fuk - tak tej sa ani taky bilboard nedotkne..

ritaklea
6. sep 2007

maruschka, ale su take a take rodiny - ja som tiez za to aby to bolo ukazovane v skolach ale z toho vyplyva, ze by to preslo vsetkymi ludmi - a toto to moze urychlit...

len nech sa ludia pozru na ten bilboard - nech vidia co sa deje a co kazdy povazuje za normalnu vec... len nech vidia, ze to nie je normalne

a svetluska, dieta sa nevybera ako na trhu...zachvilu bude normalne, ak si vezmu ludia dieta len preto, ze je to dievca a oni uz konecne chceli chlapca...

som za tie bilboardy!!!!!!!!!!!!!!!!! a chcem aby tam bolo viac, lebo ludia su sprosty ako keby ani zakladnej skoly nemali... a hovorte si co chcete... ja budem aj tak vzdy za to bojovat....

ritaklea
6. sep 2007

deti aspon budu vediet, co sa deje... ale ked v telke pozeraju rozpravky ala sama vrazda, to ziadnej matke nevadi ale to co je realita, pred tym by ste zatvarat oci chceli...

svetluska.p
6. sep 2007

rita - si extremista. a vobec nesuhlasim s tym, co si napisala, ze "co kazdy povazuje za normalnu vec". Ja osobne to za normalne nepovazujem. a nikde som nenaposala, ze dieta sa vybera ko na trhu...