Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

sloniiicek
6. nov 2007

jej, svetlus aj ty si to vcera kukala? aj ja. liezla mi riadne na nervy.

karkulka55
6. nov 2007

mna vcera skoro zas slak trafil ked som tu krasavicu videla v telke, som si zahresila ako konsky pohonic a nemohla potom taka nas.ata ani zaspat 🙄 😀 booze, to je taka koza, keby aspon nejaky trefny argumnet mala...adrenalin mi cez usi vytekal...

sharlotta
6. nov 2007

Moj muz vcera skonstatoval, ze hovori uplne z cesty, akoby bola na drogach. Na prvy pohlad totalna fanaticka, chora mysel...

zuzula20
8. nov 2007

Ahojte kocky, ten medik ktoreho vyjadrenie tu niekto stiahol sa verejne ospravedlnil za tie "mudrosti" co popisal o tom ze plod je starsi atd atd... Je to tam aj uverejnene medzi negativnymi reakciami.

erika153
8. nov 2007

zuzula aj to tu uz davno vieme. akorat ze tie mudrosti ako ty vravis, ze plod je starsi, boli pravdive 😉

sue
8. nov 2007

Dvaja gynekológovia ku ktorým chodím tvrdili, že ten plod 100% nemohol byť v 11tt 😔 ani v 11t ak rátame od počatia ani v 11t ak rátame od poslednej menštruácie...

kamilecka
8. nov 2007

No to je jasne ze to nieje 11tt plod,ved to uz len podla kniziek nemoze byt z 11tt ale viac

melory
8. nov 2007

cize zavadzajuce - trestne

expertka8
8. nov 2007
zuzula20
9. nov 2007

Videla som spontanny abort v tomto tyzdni na vlastne oci (bohuzial), takze vyjadrenie akehokolvek gynekologa, ze je to starsi plod u mna neuspeje. Nie som zastanca tejto kampane, ale este zatial verim vlastnym ociam.

kacenqa
19. nov 2007

baby, da sa nejako pravne branit voci nevyziadanym mailom?

pisala som totiz v case prebiehajucej kampane svoj nazor na email tej organizacie. nikde som endavala suhlas so zverejnenim mojich udajov do nejakeho mailing listu alebo cokolvek na tento sposob. A aha ho - co mi prislo od slecny Tutkovej v sobotu v noci:

Dobry vecer priatelia,

do pozornosti by som vam chcela dat moj clanok:

http://tutkova.blog.sme.sk/c/121001/Marxizmus-p...

Ak by ste boli ochotni ho podporit na vybrali.sme.sk, tak prosim ho tam zaradte a pridajte svoj hlas - aby sa dostal aj na stranky SME.

Krasny vikend a uprimna vdaka,

Jana

Ako sa mozem voci takymto mailom branit?!

babulka
19. nov 2007

Kacenqa, jednoznacne im napis, a odloz si kopiu mailu (popripade si vyziadaj potvrdenie o prijati), ze si nezelas, aby ti dalej zasielali akekolvek informacie o ich aktivitach. Mozes pripojit aj to, ze s ich aktivitami nechces mat a nemas nic spolocne, popripade s nimi nesuhlasis (teda ak je to tak).
Ak by to nepomohlo, napis na blog.sme.sk svoje skusenosti s ich pracou.

kacenqa
19. nov 2007

babulka - jasne, ze nechcem s nimi mat nic spolocne! ja len ci sa to neda dakde na nejaku 'radu o internete' alebo nejaky organ poslat, nech si to preveria, ved nevyziadana posta je myslim nelegalna, alebo tak.

a este mi pride vrcholne trapne pozadovat, aby za ten clanok aj niekto hlasoval, len aby sa dostal na titulku sme..ved ked sa niekomu paci, zahlasuje zanho dobrovolne....no sila. idem im asi napisat na ten blog do diskusie.

eji
19. nov 2007

perfektne, ked panna rozprava o potratoch 😠

babulka
19. nov 2007

Kacenqa, ked ten blog napises, daj link, rada si ho precitam a podporim.

feduska
15. máj 2008

Ahojte. Som maximalne proti potratom a nech to cely svet vidi a nech je vsetkym zle z toho, ked to dokaze ta zena urobit a ti doktori tiez, to im zle neni, to nech nikto nevidi, co za vrazdy nehorazne sa uz deju v tomto svete, kam to ludstvo dospelo a ich logika. Nech sa z toho kazdy vygrca a nech nemoze spavat a tie zeny co idu na potrat, nech trapi svedomie do smrti. Nepoznam mieru, ked ide o ludsky zivot a dufam, ze sa to vsetkym vrati, co su za akukolvek formu vrazdy. Kazdy ma pravo na zivot a aj ten topiaci clovek sa drzi a drzi a nepotopi sa hned, kazdy clovek, ktoremu ide o zivot bojuje, kazdy tyrany clovek sa brani, lebo je to pud, a taky pud az do krajnosti, pud zebazachovy a to znamena, ze kazdy aj ten najvacsi kripel sveta chce zit a nehodi sa z okna. A ked sa hodi, tak sa hodi sam, lebo rozhodol sam o svojom zivote. Tak nech laskavo kazdy rohoduje ak uz musi o svojom zivote a nie o zivote niekoho ineho. Tie zeny pravo na zivot dostali ale druhemu uz nedopraju zit, lebo lebo. Nic na svete nemoze ospravedlnit nijaku vrazdu. A este raz, nech to vidi cely svet. A zeny co idu na potrat, by sa ich mal personal spytat, ze co chcu na zaver povedat svojmu dietatku, ktore sa rozhodli zabit, nejaku peknu veticku, nech ma spomienku. A potom by si to dieta zabite mala ta zena zobrat vo flasi domov, nech sa na to pozera, aby vedela, co urobila, ked je taka. A nijaka depresia sveta a problem sveta ju neospravedlnuje pred tym cinom. Aj doktori a vsetci by mali robit preto, aby dieta nezabila. A doktori a personal a akykolvek ludia suhlasiaci s vrazdou u mna nemaju miesto. A ked niekto dieta nechce mat, nech si vyoperuje vajecniky a ma pokoj. Ludia nechcu uz nic v zivote, len sa ondit a nasledky nechcu niest. Ubohe, ako ludstvo kleslo, ked jeho zmyslom zivota je len sex. A som proti sexu pred svadbou, lebo keby ludia zili sexualne po svadbe, tak by neboli mimomanzelske deti a museli by zit spolu ti ludia a kazdy kto by vstupil do manzelstva by si to musel stokrat premysliet, ci tam vstupi, aby niesol vsetko zodpovedne. A je ubohe, ze ked clovek chce vystudovat kuchara, tak sa uci za to v skole, ale ked chce clovek mat manzela a rodinu a sexualne zit atd atd, tak ho k tomu nikto nevedie. A cela spolocnost je zvratena na hlavu chora. A uvidime vsetci na druhom svete ako to je naozaj a ja viem, ze to je tak ako to je. A vrati sa to vsetkym naspat. Pravda vzdy, vzdy zvitazi.

cervena_ciapocka
15. máj 2008

No feduska uz si sa vykricala... ale dalo sa to povedat aj inac.

Podla teba je vsetko cierne alebo biele 🙄

Aj ja som proti potratom... ale ... ale ak by som bola napr. znasilnena a otehotnela tak neviem ci by som dokazala priviest to dieta na svet.

Ty radsej nikoho nesud, na to je tu Boh a pred tym sa zodpoveda kazdy za seba.

maaja
15. máj 2008

feduska, a keby ti povedali, ze ti hrozi narodenie poskodene dietata ? takmer na sto percent ???

ja proti interupcii nejsom, hlavne nie v takych smutnych pripadoch ☹

feduska
15. máj 2008

rozhodne by som si ho nechala, cely zivot by ma trapilo, ze som niekoho zabila a este aj takeho choreho. a aj keby som urcite mala depresie z toho, ze je poskodene atd, ale urcite by ma hrial pocit, ze som nechala zit. A kazdy ma pravo na zivot a to je fakt. A da sa to povedat aj inac, ale ja som uz taka. A neviem, ak niekomu nevyhovujem, zabije ma? ako to urobia tie matky detom, ktore im nevyhovuju pre nejaky dovod.
A ked som tu citala, ze kazdy zodpoveda sam za seba, tak nech zodpoveda za seba a nie za to nenarodene dieta. Jeho nech necha na svatom pokoji. Napisala som, ze kazdy nech riesi svoj zivot a nie cudzi zivot. A to dieta, to je cudzi zivot. Alebo ja by som mala niekoho zabit, ak mi nevyhovuje jeho nazor, jeho postihnutie, alebo jeho neviem co????

sue
15. máj 2008

Feduska, koľko máš rokov?

gregy
15. máj 2008

waw 😕 tak takéto fanatické názory sem nepatria! každý názor sa dá predsa interpretovať aj tak, aby sme nemuseli urážať druhých. Feduska skús sa nad tým zamyslieť skôr ako začneš osočovať 😒

feduska
15. máj 2008

27 a mam vysoku skolu a nazor na zivot a svoj sposob zivota. A ty???

mixka
15. máj 2008

wau 😕

janka196
15. máj 2008

feduska neda mi nezareagovat, akoze dieta ktore cakas to je cudzi zivot???? 😨 ja by som skor povedala ze je to sucast teba a nie cudzi zivot

ja rozhodne proti potratom niesom

feduska
15. máj 2008

A koho som osocila? Vrahov????? Sorac, ale ked niekto zabija cloveka este v stadiu, ze nevie dychat sam vzduch, tak to je ubohe? JA som teba neosocila. A neurazam nikoho.

feduska
15. máj 2008

no je to druhy zivot, dalsi zivot, ktory sa len v tebe vyvija a kde sa ma vyvijat? Je to dalsi zivot, individualita uplne ina s inym zivotom a osudom. Ci nie?

feduska
15. máj 2008

A preco? zena by mala vediet, co sa s nou deje ako prebieha potrat a malo by jej to byt vsetko pekne popisane, ze tu odtrhneme ruku, tu prepichneme hlavu, tu odtrhneme druhu nohu. Ved co to je? Pekne by mala vsetko vediet, co sa s nou deje a ako sa zabija male nenarodene dieta. Hovorim, tie zeny dostali sancu zit, ale druhym uz sancu nedaju. Ci ano?

evitkamalicka
15. máj 2008

feduska ja tiez nie som proti potratom ked je to potrebne

irenkat
15. máj 2008

feduska a co ked mas vysoku skolu? to neznamena nic...
a k potratom: mam rovnaky nazor ako cervena ciapocka...

maaja
15. máj 2008

ja suhlasim - kazdy ma pravo na zivot - ale je to ivot ked zena ktorej sa narodi fakt postihnute dieta uz vlastne nezije ... lebo 24 hodin venuje starostlivost niekomu kto si to ani neuvedomuje ???
to podla mna ie je zivot - ani tej matky ani toho dietata ....