Očkovanie proti rakovine krčka maternice. Čo si o tom myslíte?

aktak
7. apr 2007

Poculi ste o nej? Ak naozaj funguje (co sa hovori ze ano) tak by to stalo za to, i ked je to drahe, tusim 10 000 alebo tak.
Co si to tom myslite?

anamor
8. apr 2007

... je to pravdepodobne, vidim ze tym mas dve kocky, budes mat co robit, aby si ich ochranila pred tymto svetom...

vavka33
8. apr 2007

vies,ja mam dost prisnu vychovu a sama som ucitelka,tak viem,ze je to vsetko v dospelakoch o tom,ako ich vychovavaju.ked rodicom nevadi,ze sa im deti flakaju kade tade,tak potom nech sa necuduju,ake su ich deti.Ja som ucka aj preto,aby som mala na svoje deti viac casu pretoze je tam dobra prac.doba,vela dovolenky.keby som chodila domov vecer,tiez by som ich nemala pod dohladom a bohvie,co by robili. 😀 Snad z nich vychovam osobnosti,ktore budu rozmyslat o tom,co je spravne,co nie,naco maju ete kopu casu a hlavne preco.uvidime,ale budem sa snazit 😉

anamor
8. apr 2007

v kazdom pripade len rodicia ktori to myslia takto so svojimi detmi by ich mali mat a urcite sa ti to podari, drzim ti v tom palce. Je nepekne, ze naozaj sa aj tymi vakcinami podporuju v podstate to aby uz sa nemuseli hadam ani nejako specialne chranit, je to smutne, ze to tak je... Zajtra bude u vas poriadna sibacka -tri baby... tak to prezite.

vavka33
8. apr 2007

Dakujeme,kto ma obleje,ci vysibe,tak mu to vratim. 😉

verulka
9. apr 2007

No ja som zvedava, ako sa to bude dalej vyvijat, a podla toho sa rozhodnem. Zatial sa mi to pozdava a dcere by som to dala. a dufam, ze to poistovna preplati z roka na rok vyssou ciastkou- my mame take 3-4 rocky cas 😉

ikke
9. apr 2007

vavka, anamor, to je vakcina, nie antikoncepcia 😉
to je ako keby si povedala, ze ockovanim kojencov a 12-rocnych deti napr. na hepatitidu B podporuje spolocnost ich skory sexualny zivot (tiez ide o aj pohlavnym stykom prenosnu chorobu) 😉 /to som si prave vyguglila, az taka "mudra" nie som 😅 /

sue
9. apr 2007

Súhlasím s Ikke... všetko je o výchove... ale treba to poistiť všetkým čím sa dá...

anamor
9. apr 2007

ikke, sue, ak ste videli ako to prezentovali v spravach v telke tak tam sa tvarili, ze dievcata ktore budu zit pohlavne s viacerymi partnermi maju mensiu sancu mat rakovinu krcka maternice,uz v skorom veku, ked budu ockovane.Viem, ze to je vakcina, nie antikoncepcia... a so spravnou vychovou suhlasim, len ma celkovo hneva ten skory pohlavny zivot. 12 rocne dievcatko nepatri ani na gynekologiu, nie to sexovat... nic viac, nic menej. Ale ak to ma pomoct som za, ale keby o to slo mohl by byt panny aj do 16 🙂 a to nie som naozaj puritanka a ani veriaca.

sue
9. apr 2007

Anamor... ja mám dosť des aj z tých 16... ja keď si spomeniem ako som v 16 blbla... som strašne rada, že som mala aspoň trochu rozumu a sex bol tabu...

chichinka
9. apr 2007

ahojte, citam si vas 🙂 aj mne to pride, ze 16 je straaasne skoro 🙂 nie su to uz deti, to je jasne, ale ani celkom zienky 🙂aspon to bol moj pocit z toho obdobia, pamatam si to velmi dobre 😉

anamor
9. apr 2007

ved prave, ja som tu včera riešila, že som sa v 12 hrala s Barbinami 🙂 a to je pravda. Aj podla mna je 16 skoro a ja to tiež nepokladám za normálne...

verulka
9. apr 2007

baby, ja som zacala v 16tich a prislo mi to v poho 😉 Nebolo to pre mna nahodny akt, ale premysleny a vytuzeny akt. Spravila som to s clovekom, ktory za to stal 😉
Nemyslim, ze je dobre to ohranicovat vekom, skor vyspelostou, skusenostami a celkovou osobnostou.
Nemyslim, ze by to ockovanie nejako mohlo vplyvat na toto rozhodnutie- proste baby budu mat sex vtedy ked sa rozhodnu- ak je "dobra vychova" rozhodnu sa v spravny cas a hlavne so spravnym clovekom

anamor
9. apr 2007

verulka keby kazda rozmyslala ako ty, tak mozu tento akt absolvovat aj v 16, ale stale si myslim, ze take ako ty su skor svetlou vynimkou ako pravidlom.A urcite je to aj o vyspelosti.

vavka33
10. apr 2007

ike,nam je jasne,ze je to vakcina,my sme sa o antikonc.nebavili 😉

emjee
10. apr 2007

baby
ta vakcina je pre dievcata, ktore este nemali pohl. styk, ma sa vraj robit dievcatam okolo 12 roku, ale poistovna zatial preplaca len 10% (cela vakcina stoji 15000) aj to len tym 12 rocnym dievcatkam, ostatne ak chcu tak z vlastneho vrecka

lucina10
26. jún 2007

ahojte...Myslite si ze ta vakcina proti rakovine krcka maternice je spravna vec?chcu ma dat zaockovat no ja mam strach,mam 19rokov.Bojim sa ako na to zareaguje telo.Poradte mi.dakujem

bubca
27. jún 2007

ahojte,ja mám desaťročnú dcéru a tak som sa na to očkovanie pýtala svojho gynekológa,chcela by som ju dať zaočkovať.odporučil mi to a čo sa toho platenia týka,vakcína je,vraj,rozdelená na tri dávky,stojí 15000SK a dá sa platiť po častiach,tj.pri každej dávke zaplatíte 5000Sk.Deti by mal zaočkovať pediater.Aspoň tak ma informovali.

bibula
27. jún 2007

😀 myslim,ze panny znovu nebudeme

daniela1983
16. jún 2008

pytala som sa na to doktora. pytala som sa, ze aka je sanca nachytat HPV ak manzel predomnou nikoho nemal a ja tiez nikoho. povedal, ze ziadna. Tak som sa ho pytala, ze ci by miesto vakciny nebolo ucinnejsie propagovat jedneho partnera a celozivotnu vernost. Povedla ze samozrejme, ale kedze je to nepoplularne, tak reklama na vakcinu je oblubenejsia. navyse sa na tom da zarobit. Ale mne z toho vyslo, ze jeden partner je ucinejsi ako akakolvek vakcina a v tomto duchu raz budem viest a svoje mimco. Je to bezpecnejsie a lacnejsie 😀

miriam25
16. jún 2008

Moja teta pracuje ako sestricka u gynekologa a hovorila mi, ze na mojom mieste by sa dala zaockovat, ze je to naozaj ucinne. Tento rok budem mat 25 rokov, takze este nie som nad hranicou 26rokov, no viac ako rok vahat nemozem. Rozpravali sme sa o tom s manzelom a dohodli sme sa, ze tie peniaze su toho hodne. Keby som nahodou dostala rakovinu, bola by som ochotna zaplatit ovela viac, len aby som vyzdravela, takze si myslim, ze radsej skor ako neskoro.

jarka007
19. jún 2008

miriam tato vakcina nie je bohuzial liek proti rakovine. V strucnosti: Predpoklada sa, ze HP virusy sposobuju rakovinu krcku maternice, ale tento fakt nie je dokazany. Dokazane je len, ze vo vzorke zien, ktore na rakovinu krcku maternice ochoreli, sa vo zvysenej miere vyskkytovali aj tieto HP vyrusy. Na zaklade toho sa PREDPOKLADA, ze ju sposobuju. Mozes sa dat teda zaockovat, aby si tieto HP virusy nedostala, ale neznamena to, ze prave tento druh rakoviny nedostanes. Paradoxne, ide o jedinu vakcinu o ktorej viem, ze nie su predlozene ziadne klinicke studie. Ovela ucinnejsie (niekde som citala, ze az 95%) su pravidelene konroly u lekara a odber vzoriek. Predstav si, ze mlade dievcata, ktore sa daju zaockovat nadobudnu kvoli takejto zavadzajucej reklame dojem, ze su predsa proti rakovine ockovane, nemusia na ziadne kontroly chodit a mozu mat sex s kym chcu. TOTO je podla mna ovela horsie.

miriam25
19. jún 2008

jarka, tym mladym dievcatam by mal lekar, ktory im tu injekciu da jasne povedat, ze na kontroly maju chodit aj tak a ze pohlavne choroby mozu tiez aj tak dostat. Podla mna je to vsetko o informovanosti. Na svete existuje tolko reklam, ze tato ma vobec neprekvapuje. Keby mal clovek verit vsetkemu, co je v reklame, asi by skrachoval a zblaznil sa z toho. Kazda zena, ktora ma aspon trosku rozumu sa najskor informuje a az potom kona. Ja som sa este zaockovat nedala a stale zhanam materialy ohladom tejto vakciny. Na 100% nie som este rozhodnuta, no aj keby bola ta vakcina len proti vyrusu HP, tak si myslim, ze sa aj tak oplati. Takze pokial nenajdem nejake zavazne vedlajsie ucinky, ktore by ma od toho odradili, tak si to urcite zaplatim a dam pichnut.
A vsetkym mladym babam, ktore su sexu-chtive by som odkazala, aby si predtym, nez nieco podniknu dobre premysleli, co robia a ake to moze mat nasledky a nezili len z reci kamaratok alebo kamaratov, ktori o tom nic nevedia, len sa tvaria mudro...

jarka007
19. jún 2008

OK ak by si zhanala dalsie info a ak by si vedela nemecky, tak napr. vo wikipedia sa pise (zamerne nehladam nijake stranky pre a proti):
http://de.wikipedia.org/wiki/Humanes_Papillomvirus
citat:
Obe vakciny posobia ochranne, ak HPV-infekcia uz prebehla nemoze ju toto ockovanie odstranit resp. liecit. Rovnako nemozu byt liecene nasledky (ako rakovina krcka maternice alebo jej predstupen) takejto infekcie ockovanim. Preto je velmi dolezite dievcata ockovat co najskor, kvoli comu sa aj reklamna kampan zameriava hlavne na tinedzerov. Kedze ockovacia latka moze zabranit len 70% pripadov rakoviny krcku maternice, je nadalej preventivna kontrola na predcasne rozpoznanie aj napriek ockovaniu nepostradatelna.

Preto je celkom mozne, ze si tento virus (ako mnohe zeny) uz aj prekonala a nosis ho v sebe. A ked nemienis striedat partnera-ov, tak je to v podstate zbytocne vyhodenie penazi.

emjee
27. nov 2008

janinah • 3d • Dnes o 11:08
Ahoj,neviem,či tu chodia nejaké maminy dospievajúcich dcér,ale skúsim. Dáte resp. dali ste dievčatá zaočkovať proti rakovine krčka maternice? Po mojom dnešnom rozhovore s detskou lekárkou o tom vážne uvažujem,tak privítam všetky informácie-ktorou vakcínou /sú dve/ koľko to stojí,v akom veku....lekárka mi všetko povie,ak sa rozhodnem na stopro,ale všetky info pomôžu,vďaka.

titkovamiriam • 3d • Dnes o 11:10
NEMAM dceru ale kamaratku co ma 12r dceru a tu dala zaockovat ,no kolko platila a aku vakcinu to neviem

kveta • Dnes o 11:30
Ak by som mala dcéru, tak by som ju zaočkovať dala.

petrahy • 3d • Dnes o 11:33
ja mam dceru ale je este mala a tiez neviem ci ano alebo nie tak radte

jarka007 • 3d • Dnes o 12:48
Uz to tu je
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

A nedavno som citala jeden clanok o jednom svajciarskom lekarovi, gynekologovi. Najprv bol absolutny zastanca tohto ockovania a chodil po Svajciarsku propagovat toto ockovanie, a dceru dal tiez zaockovat. Cim dalej, tym viac sa staval skeptikom, pretoze vo svojej gyn. praxi mu vyrazne poklesla prevencia mladych dievcat, ktore sa citili bezpecne a nechodili na preventivku. Koncilo sa to slovami, ze dnes by svoju dceru v ziadnom pripade zaockovat nedal.
Toto ockovanie nechrani proti rakovine krca maternice. Ide o ochranu pred papilovirusmi, ktore pravdepodobne tuto rakovinu sposobuju (rozdiel formulacie). Ide este o nepreskumane ockovanie, ktore sa s velkym optimizmom dalo na trh aj ked nema predlozenu dlhodobejsiu studiu.
Preto by som si radsej niekolko rokov pockat, ak sa da, a az tak dala zaockovat. Ak dcera nemieni mat este pohlavny styk, radsej pockajte. Ide aj o peniaze, mozno bude o niekolko rokov uz aj zadarmo. Dnes su to tazke peniaze za falosnu istoto.

domyyy
26. dec 2008

emjee....ja som zaockovana proti rakovine krka maternice ockovat sa moze od 9-15 rokov a od 16-26 rokov takto som bola ja informovana, teraz mam 15 rokov a som rada, ze som ockovana nakolko som este nemala pohlavny styk a podla mojho nazoru su panny viac chranene ako ostatne zeny, ktore mali pohlavny styk. ja som sa chcela dat ockovat skor ako neskor, predsa tato vykcina chrani mlade zeny pred papiloma virusmy 😉 nie pred vsetkymi virusmy co sposobuju rakovinu krcka maternice ale na nejakych 70 percent ano. zo zaciatku stalo cele ockovanie 15000sk dokopy teraz je to okolo 10000-12000 nie som si ista ale viac to neni 😅

domyyy
26. dec 2008

nie vykcina ale vakcina 😅

vroni
27. dec 2008

Nie pre mna a nie pre moje dieta. Ucinnost vakciny zatial nebola preukazana, umrti na moj vkus privela (mam na mysli tu studio o cca 700 ks, z ktorych styri dievcata po ockovani nahle zomreli). Dakujem, neprosim.

domyyy
27. dec 2008

vroni....to myslis vazne, ze 4 dievcata po ockovani hned zomreli?? 😒 ☹

vroni
27. dec 2008

No, bola to nemecka studia pred par rokmi. Take boli oficialne uvadzane vysledky v tlaci.... Vraj to bolo ¨zanedbatelne promile pripadov¨ Mna uz sa vtedy vekovo tato vakcina netykala a dieta som este nemala, ale tak ma nasr... tymto bohorovnym vyrokom.... 😠 (Keby to bola ich dcera, asi by to nevideli ako zanedbatelne... 😠 😠 😠 ), ze mi to fixne ostalo v pamati.....

domyyy
27. dec 2008

vroni...ja som pocula,ze na Slovensku mali 2 dievcata s tymto problem jedna skoncila v nemocnici a druha asi zomrela nie som si na 100percent ista, ked som o tom pocula mala som po druhom ockovani tak som to chcela dotiahnut do konca, povedala sim si co sa ma stat stane sa 😒 ale som zdrava ziadne vedlajsie ucinky 🙂