Očkovanie proti rakovine krčka maternice. Čo si o tom myslíte?

aktak
7. apr 2007

Poculi ste o nej? Ak naozaj funguje (co sa hovori ze ano) tak by to stalo za to, i ked je to drahe, tusim 10 000 alebo tak.
Co si to tom myslite?

jarka007
29. dec 2008

No tak vela stastia, vazne. Ucinky sa nemusia prejavit hned. Vysledky studie, ktora sa k tomu robi su najskor v r. 2010 (tusim vo Finsku) . Dovtedy su vsetci zaockovani "pokusne kraliky". Sorry, ale obchod s rakovinou je najvacsi biznis vo farmaceutickom priemysle.
Takze si pockajme, co nam fini prinesu. Ja len dufam, pre vsetky dievcata, ktore sa uz dali zaockovat, ze to nebude napr. neplodnost alebo iny druh rakoviny.

dadulka19
22. feb 2009

dnes bolo v správach,že to nie je vakcína proti rakovine krčka,ale len proti dvom vírusom,ktoré inak môžu spôsobiť rakovinu krčka,ale nie uchrániť od rakoviny.Proti rakovine sa očkovať nedá...A ten názov vakcíny je len biznis 😝

tinka08
23. feb 2009

ahojte. mám 36 rokov a pred 30-kou som absolvovala onkologickú operáciu krčka 😢 . mala som onkologickú cytológiu na 4. našťastie to bola prekanceróza a nie rakovina a vyvinulo sa to v priebehu 2 mesiacov z papp 2 na 4 a zachytili to v poslednom štádiu, kedy sa s tým dalo niečo robiť. ešte pár týždňov a z Filipa by bola úplná sirota.
baby verte mi, že na onkologii by ste si dali pichnúť aj čerta-diabla, len nech sa odtiaľ dostanete a bolo by vám jedno, či sú štúdie alebo nie.
keby som spadala do tejto vekovej kategórie tak si to dám pichnúť a peniažky neriešim, aj keby som si mala brať pôžičku.
malá Tamarka má 2mesiace a verte, že ju očkovať dám.
treba poctivo chodiť na preventívnu cytológiu!!! 😕 😕 😕

tina_
26. feb 2009

tinka, ja by som dceru na toto ockovat nedala, je to velke riziko (obzvlast pre deti) a biznis.
Vedela si, ze to klinicky ABSOLUTNE netestovali na detoch? testovalo sa to na zrelych zenach,...
V Spanielsku tu vakcinu mesiac-dva uplne stiahli, myslim ze po nej zomreli dve dievcata...

Je to strasne, co si si musela preskakat, a akceptujem, ze by si urobila cokolvek, aby si dieta chranila, ale zial- tato vakcina je vacsie zlo nez pomoc...Vedlajsie ucinky su svinstvo, vraj minule bola aj v telke (neviem, nepozeram) relacia, kde dievcatko po tej vakcine ochrnulo...
Nie je to sranda, ockovat hlava -nehlava...

Napriek predsudkom mnohych (aj ja by som par mesiacov dozadu ockovanie neriesila a povazovala ho za ABSOLUTNE bezpecne) skuste pozriet www.ockovanie.org alebo www.rizikaockovania.sk
Treba si precitat info aj "z druhej strany", nielen pekne farebne letaciky (na kriedovom papieri), nestrkat hlavu do piesku s tym, ze bezvyhradne verim medicine a lekarom, a ak sa aj potom rozhodnete pre ockovanie, budete si iste, ze je to VASE rozhodnutie, ze nie ste len "obet perfektne reklamy".

tinka08
28. feb 2009

tina, samozrejme, že nedám zaočkovať malú pred 17-tym rokom života, ale ani nepremeškám možnosť chrániť ju pred rakovinou. a určite budem trvať na tom aby tak ako ja chodila pravidelne na preventívne prehliadky ku gynekológovi.
osobne poznám veľa žien čo nechodia ku gynekológovi niekoľko rokov. myslím, že riskujú.

jarka007
30. jún 2009

trosku najnovsich faktov:

http://www.judicialwatch.org/news/2009/jun/new-...

Kto nevie po anglicky...
FDA v USA dokumentuje zatial 47 pripadov smrti po podani vakciny, z toho 28 pripadov v r. 2008
v r. 2008 bolo zaznamenanych 6723 pripadov neziaducich ucinkov, z toho 1061 tazkych resp. zavaznych a 142 ako zivot ohrozujucich.

jana1710
15. aug 2009

urcite si kliknite na tento link,ja som videla nejake videa a citala som clanky, ze v Amerike na to zomrelopar zien a dievcat ono v tej vakcine su rakovinotvorne bunky vraj mrtve, ale pocase ludia dostali aj tak rakovinu no neviem ci naozaj ta vakcina chrani ... ☹ http://blip.tv/file/2224472

kreola
29. sep 2009

Pridavam cerstvu informaciu:
http://www.ta3.com/sk/reportaze/132931_v-britan...
a kto vie dobre anglicky, tak viac na:
http://www.guardian.co.uk/uk/2009/sep/28/hpv-ce...

mne to stacilo, aby som dceru takemuto riziku nevystavovala

markiza
29. sep 2009

tinka, v spanielsku nik nezomrel, ale nejake dievcata mali vazne zdravotne problemy po podani vakciny.

titkovamiriam
29. sep 2009

ahojte-ja mam sice chlanov no kamosky davaju ockovat dcery okolo 13 veku.tym famam ze niekto nato zomrel-kolky zomreli bez neho ,tak ako pri kazdom pre a proti-ockovaniu,ja mat dceru tak ju dam. 🙂

reisi
29. sep 2009

Nedala by som sa ockovat ani za svet.Dceru uz toboz nie! Je to tvrdy biznis, hovori sa tomu biela mafia.... Rozhodla som sa na zaklade nekomercnych informacii.

vroni
30. sep 2009

Miriam, každý raz umrie, tomu sa nevyhneme. Ale nebudeme sa snáď preto pchať muchotrávkami, lebo nás to i tak neobíde. Fámy a poplašné správy sú jedna vec, oficiálne registrované úmrtia bezprostredne po zaočkovaní vec iná. Tu hovoríme o tej druhej. Ja mám dcéru a takéto očkovanie (hlavne v tomto štádiu, kým nie sú ukončené štúdie) považujem za ruskú ruletu s jej zdravím. Radšej ju naučím poctivo chodiť na gynekológiu, to sa mi zdá podstatne menej zdraviu škodlivé 😉