Očkovanie proti rakovine krčku maternice. Máte bližšie info?

ivanka223
18. jan 2008

Kolko to stoji a co tomu predchadza a co vedlajsie ucinky?

lenka0005
18. jan 2008

ahoj ivanka223,leták o tomto všetkom nájdeš u gynekologa,je tam dopodrobna o všetkom popísané,prípadne sa ho ešte poopituj čo ťa zaujíma. 🙂

ivanka223
autor
18. jan 2008

dakujem lenka0005

lenka0005
18. jan 2008

Ja mám taký leták niekde doma,lebo ma to zaujalo.Rozmýšlala som,že dám zaočkovať dcéru,ale ešte som si to nerozmyslela. 🙂

milhaus
18. jan 2008

je to dost penazi, mali by s tym volačo robit, keby som tak o tom vedela skôr

lenka0005
18. jan 2008

prečo skôr?

musko
18. jan 2008

Babule, u nás je to už passé - to sa týka hlavne našich detí - dievčatá medzi 12-14 rokom a panny....

audreyd
18. jan 2008

najlepšie je očkovať dievčatá pred prvým pohlavným stykom (takže myslím si, že drvivej väčšiny z nás sa to netýka) a sú to tri dávky po cca 5.000 Sk. takže riadna pálka. ale vraj očkovanie pôsobí aj na staršie ženy (akože na nás v najlepších rokoch 😉 ), ale že už potom nechráni pred úplne všetkými formami infekcie spôsobujúcej rakovinu krčka maternice. v zahraničí je to zadarmo (napr. belgicko), len u nás za všetko cálujeme riadne prachy 😖 ale tiež nad tým rozmýšľam...

lenka0005
18. jan 2008

nám ženám v najlepších rokoch nezostáva nič iné,len pravidelne,ale naozaj pravidelne navštevovať gynekologa a dať si spraviť stery.Mala som malý problém,až tak,že ma vyplašili,tak viem o čom hovorím. 🙂

markettka
18. jan 2008

Ahojky, taky jsem nad tímto očkováním přemýšelela. Slyšela jsem, že snad u starších se snižuje úspěšnost o 4%... Jedna známá doktorka mi říkala, že zrovna tahle rakovina se pozná poměrně brzy naproti ostatním druhům díky pravidelným kontrolám u gynekologa. Nějak nevím, co si o tom myslet, ale zatím mě odrazuje ta cena, asi bych šla pokud by se nejednalo o tolik.

lukin
18. jan 2008

A může tím onemocnět i ta, která má pouze jednoho partnera a on taky?

magg
18. jan 2008

myslim, ze to sposobuje nejaky virus, ale ak sa to vcas zachyti je to dobre liecitelne

lukin
18. jan 2008

magg: Jo to vím, ale mám dojem, že jsem někde slyšela, že pokud je pouze jeden partner, tak že to nehrozí.

bihan
18. jan 2008

Myslím, že ten vírus sa vola rotarivírus a vakcína fakt pre nás už nemá zmysel - oplatí sa ešte do jedného roka po začiatku sexuálneho život... Samozrejme s vyšším počtom partnerov sa pravdepodobnosť "nákazy" zvyšuje, ale nedá sa vylúčiť ani pri styku s jedným jediným partnerom.

magg
18. jan 2008

nie rotavirusy su nieco ine, toto je nejaky papilomavirus alebo take nieco, ale nemyslim si, ze to suvisi s partnermi

bihan
18. jan 2008

jj, megg, máš pravdu.. som si uvedomila, že som napísala blbosť až keď som to odoslala 😅

certica
18. jan 2008

HPV - human papiloma virus
udajne muzom nesposobuje nic, je vsak samozrejme sa prenosny. ak aj mas jedneho partnera, musel by aj on byt cely zivot tvoj jediny partner, aby tam nebolo ziadne riziko, ze ten virus niekde chyti. navonok sa nijak zvlast neprejavuje a vlastne ani u zeny sa nemusi pretvorit do formy rak. krcka. zavisi to aj od celkovej imunity a dalsich faktorov...
to len co ja o tom v skratke viem

lukin
18. jan 2008

certica: Tak to mám štěstí, že se mě to nebude týkat 🙂

magg
18. jan 2008

lukin, ale ty je len nizsie riziko, ak ste nemali inych partnerov, ale vylucit sa to neda

kulimka
10. feb 2010

Ahoj oživuju toto téma. Nedávno jsme taky dostali tento leták u mudr, chtěla jsem se zeptat davála jste ho některá dceři?