Očkovanie starších detí

martina28p
8. mar 2013

možno sa niektoré mamičky už nad týmto pozastavia,že zas dalšia píše rovnakú diskusiu,ale chcem sa len opýtať---môj starší syn bude mať 5 rokov,sa mi zda,že by ho malo čakať nejaké očkovanie.....ak áno,vie mi niekto povedať aké? a dá sa to odmietnuť? alebo je to len pri menších deťoch....mladšieho čaká MMR,ale to sa chystáme zatial oddialiť,neskôr asi odmietneme....chcem vedieť,či už niektorá z mamičiek odmietla očkovanie staršieho dieťaťa....nad 5 rokov.....dakujem

vlnka81
8. mar 2013

@martina28p ahoj, ak ta zaujima co sa bude diat dalej s ockovanim v nasej republike tak si zapni dnes na nete , urcite by sa to mohlo tykat tvojho mladsieho syna

dnes, tzn. piatok 8.III.2013, od 21:00 M. Fillo bude hosťom na Slobodnom vysielači:
http://www.slobodnyvysielac.sk/program/m3/p6

Dnes bude reč o pripravovanej zmene legislatívy v oblasti očkovania - novele zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, podľa ktorej by očkujúci lekári mali hlásiť každé jedno odmietnutie povinného očkovania a nedostavenie sa na povinné očkovanie nielen RÚVZ, ale aj SOCIÁLKE (ÚPSVaR), pravdepodobne za účelom odoberania detí neočkujúcim rodičom.
http://www.slobodavockovani.sk/news/rozhovor-o-...

nae
8. mar 2013

@martina28p Ahoj, očkovací kalendár je napríklad tu: http://detskechoroby.rodinka.sk/viac-o-ockovani...
Odmietnuť očkovanie možeš samozrejme v každom veku, netýka sa to len najmenších detí. Držím palce.

xlucia
8. mar 2013

@martina28p v siestom roku zivota sa ockuju deti na zaskrt, cierny kasel, tetanus
toto ockovanie povazujem za zleeee, vela deti ma po nom problemy v prvom rocniku v skole
odmietnut mozes kazde jedno, ak odmietnes naraz oboch, vyriesia ti to v jednom priestupkovom konani, budes to ma rychlo a vyrazne lacnejsie... 😉

soldi
8. mar 2013

@vlnka81 prosim Ta, to uz je aka blbost, ze by Ti socialka mala zobrat deti za to, ze ich neockujes.

zigzag
8. mar 2013

@soldi no ked podpisu novelu, tak to bude dost realne, uz teraz sa desm odmietnutie ockovania v 6 roku,,,, a to moj bude mat dva roky, doteraz sme odmietli vsetky ockovania....

soldi
8. mar 2013

@zigzag a aky by bol dovod akoze? vsak to uz hranici s diktaturou. keby to skusili, sla by som s tym na europsky sud.

zigzag
8. mar 2013

@soldi zanedbanie starostlivosti a podobne, vid pripad ivany borovej v uk, nabonzoval ju pedieter socialke a ti si dovod nasli.... 😝

soldi
8. mar 2013

@zigzag precitala som si tu novelu a nic o odobrani socialkou som tam nenasla.
ivanu borovu neriesim, neviem o co ide. to sa neda porovnavat.
odmietnutie ockovania nie je zanedbanie starostlivosti. zanedbanie je, nedostavenie sa na predvolanie na ockovanie.

ako, tiez patrim medzi neockujucich, ale myslim, ze par z vas ste uz riadny fanatici a zbytocne strasite ludi. ani sa nedivim, ze vas nazyvaju tak, ako vas nazyvaju.

zigzag
8. mar 2013

@soldi tak ked to schvalia budu opat o krok blizsie k tomu co chcu, napr, co sa deje v cechach ??? odkedy novelizovali tam... ja len nechcem aby mi jedneho dna prisli nasilne zaockovat dieta,, tot vse, ja som vystrasena tiez z toho,, nepaci sa mi to, a ja fanatik nie som,

soldi
8. mar 2013

@zigzag co sa deje v cr? chodim na ceske fora viac nez na slovenske a ziadne "hrozostrasne a nasilne" ockovanie deti, ci ich odoberanie som nezaregistrovala.

nikto Ti nepride nasilne zaockovat dieta. kde si vlastne prisla na tu myslienku? od prevenara?
v tej novele sa nic podobne nepise. aspon ja som to tam nenasla.

zigzag
8. mar 2013

@soldi tak si stastny clovek, nevidis, nepocujes, cudo,ze rozpravas 😀 ved cas ukaze 😉

soldi
8. mar 2013

@zigzag nemusis ma urazat, ze nevidim a nepocujem. TV nesledujem lebo informacie, ktore su tam servirovane su skreslene a zmanipulovane.
takze este raz sa pytam: co take hrozne sa deje v tych cechach?

koralinka
8. mar 2013

ja som tiež zvedava, čo sa zas ,,chystá" odmietla som MMR tak čakám každý deň či nepríde pošta 🙄 túto novelu odsúvajú do mája na prerokovanie tak uvidime o 2 mes....

jarhal
8. mar 2013

@soldi ..a stale len bu..bu..bu.. ze za vsetky choroby deti moze len ockovanie..
a najlepsie nakoniec
ved cas ukaze.... 😝 😝 😝
ved pockajte aby ste tu neplakali ... toto mam najradsej 😀 😀 😀 😀 😀
je mi z vas nesuhlas s ocko zleeeeeeeeeeeee

zigzag
8. mar 2013

@soldi ja ta neurazam, sama si pisala , ze si nic nevidela, a nepocula.... 😉

koralinka
8. mar 2013

inak si zoberte túto absurditu: ja porodim dieťa, vychovávam ho, platím zan, kupujem mu, a pod. a nejaký ... z hora mi ide kázať čo mám s ním robiť???? to ako keby teraz všetkých začali očkovať proti znečistenemu ovzdušiu - to by sa komu páčilo???

ved: KED JE DIETA ZAOCKOVANE TAK CHOROBU NEDOSTANE PODLA LEKAROV TAK VLASTNE PODLA LEKAROV MOZEM SPRAVIT ZLE LEN TOMU SVOJMU DIETATU NIE?????A KEDZE SOM JA ZODPOVEDNY RODIC MOJE DIETA JE NAJEDENE OBLECENE SPOKOJNE USMIATE STASTNE TAK O CO KOMU IDE 😔

zigzag
8. mar 2013

@jarhal asi tak ako place vela ludi co ockovat dalo... bububu

soldi
8. mar 2013

@jarhal uplne zbytocna poznamka. a mimo temy

soldi
8. mar 2013

@zigzag takze mi nenapises, co si mala na mysli?
slovickarit odmietam, myslim, ze obe velmi dobre vieme ako si to myslela.

jarhal
8. mar 2013

nepaci sa ti to..
si tiez vystrasena......
nie si fanatik...
a bojis a aby ti neprisli jedneho dna nasilu ockovat? tvoje dieta?
citas co pises? 😲

a tak potom kto tu robi ..bu ..bu..bu..? 😀 😀 😀 😀

zigzag
8. mar 2013

@soldi nebudem sa stebou bavit o niecom co negujes, 😉 skoda energie, ja teraz nehovorim,ked ty nepocujes a nevidis

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
8. mar 2013

@jarhal bububu, to co som pisala sa bezne deje v inych krajinach,, a bojim sa toho, aby sa to nestalo aj v tej nasej, ale nechapem naco sa ty do toho miesas,ked ocividne ty sa nebojis,lebo ockujes dobrovolne ,

soldi
8. mar 2013

@zigzag a co negujem? vies, fakt nemam rada taketo vyhybave spravanie. tak bud si stojis za tym,o com pises, a potom nemas problem pisat otvorene, alebo si za tym nestojis, a potom sa takto detinsky vykrucas.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soldi
8. mar 2013

@zigzag v ktorej krajine sa bezne nasilim deti ockuju???
teraz mam na mysli civilizovane krajiny, nie afriku a pod. aby sme sa rozumeli

soldi
8. mar 2013

@fidka79 ja netvrdim, ze to nie je pravda. ale je diametralny rozdiel napisat, ze ked odmietnes ockovat pride Ta skontrolovat socialka a napisat: ked odmietnes ockovat, socialka Ti zoberie dieta.

a este sa pri tom odvolavat na novelu, kde sa nic take nespomina.

samara1609
8. mar 2013

@zigzag inak aj mna by to zaujimalo ze co sa deje v tych cechach,,

zuzkap2
8. mar 2013

@soldi asi pred mesiacom sa tu o tom pisalo, rodicia v CR nedali 4mesacnu dceru zaockovat. Dr ich nahlasil na socialku a socialka dala ziadost na sud. Bez vypocutia rodicov a pod... sudkyna odobrala rodicom ,rodicovske prava koli zdravotnej starostlivosti ich dcery a preniesla ich na socialnu kuratelu. Ako to dalej pokracuje zatial nevieme, rodicia sa odvolali.

soldi
8. mar 2013

@samara1609 odpovede od
@zigzag sa uz asi nedockame.
kazdopadne davam do pozornosti link z ceskej pravnej poradne, kde je pomerne jasne a zrozumietlne vysvetlene, ako ta novela funguje v praxi: http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/oc...

citujem:
Nemusíte mít obavy, že by Vám „sociálka“ při návštěvě odebrala dítě. Na druhou stranu ale není nic zvláštního, pokud Vás sociální pracovník/ice z orgánu sociálně právní ochrany dětí přijde domů navštívit. Pokud totiž orgán dostane podnět, je povinen ověřit, zda nedochází k zanedbávání péče o dítě. Pokud Vás sociální pracovník/ice kontaktuje, máte naopak možnost prokázat, že o dítě dobře pečujete, a vysvětlit svůj postoj k očkování a své obavy. K odebrání dětí dochází jen ve velmi vážných případech, kdy je ohrožen vývoj a výchova dítěte, a to jen z rozhodnutí soudu. K odmítnutí očkování ze strany rodičů se několikrát v minulosti vyjadřoval veřejný ochránce práv. Například v tiskové zprávě z roku 2004 ombudsman upozorňuje, že vyhrožování rodičům odebráním dítěte je nepřijatelné a v rozporu s Úmluvou o právech dítěte. Podle něj je jediná možná sankce vůči rodičům, kteří zjevně neodůvodněně odmítají očkovat, přiměřená pokuta.