Ockovia z Prievidze a okolia

kiko13
27. sep 2007

Tak ak máte chuť sa podeliť so skúsenosťami ockov kľudne sa pridajte. Môžme podebatovať o vážnych i menej vážnych témach keď to dokážu naše baby prečo by sme neriešili tiež problémy cez fórum 😀

paska
31. dec 2007

kika aj my u vas 😉 😀 😀 😀

paska
31. dec 2007

inak PF2008 🙂

maruschka
2. jan 2008

Všetký rodičom,detičkám,rodinkám želáme všetko najsamsuperlepšie v Novom Roku 2008..... 😀 😵 😵 😵 😵 🙂

julova
3. jan 2008

PF 2008 vsetkym prajeme aj my z okolia PD 😵 😵 😀

petku
3. jan 2008

ahojte 🙂 .... co takto porabate???

maruschka
3. jan 2008

ahojte všetci...užívame si tatinovej dovolenky,aj keď dnes musel ísť do práce,ale zajtra má byť doma-dúfam..tak sa ideme korčulovať...ešte stále ideme na takom sviatočnom režime-čiže vyjedáme chladničku,koláčiky,pozeráme rozprávky,chodíme sa sánkovať.... 😎 😎 Ale od utorka malá ide do škôlky,lebo jej končia prázdniny a zasa bude všetko v normále 😒 😕 😕

kika13
11. jan 2008

no ahojtééééééééééé 😀 , tu to nejako zamrzlo, kde ste vsetci a ako sa mate, ako sa ma Terezka Katarinka? Julova ty ako sa citis, uz si fit? Ja som bola skapata skoro dva mesiace po porode, tak to leti, maly ma zachvilu pol roka, uz vie poriadne vykrikovat 😅 .

julova
12. jan 2008

ahojte 🙂...Kika, dakujeme za opytanie, dari sa nam fajn 🙂...vcera sme boli prvykrat v poradni a vsetko bolo OK 🙂..akurat ze sme mali v pusinke sor, ale Dr. nam dala vodicku na vytieranie a hadam to uz aj po jednom dni preslo 😕 ...ale este budem vytierat 🙂...vo stvrtok ideme na kontrolne prevazenie, Dr. si chce byt ista, lebo ked sme boli v nemocnici na TBC-ockovanie tak malu vazili a za 9 dni pribrala 300 g a teraz za 9 dni "len" 60 g....ale vtedy bola napapana a teraz hladna...tak preto ideme skontrolovat 🙂....potom nas caka UZV klbikov, tak hadam to bude OK 🙂...a uz super udrzi na par sekund hlavicku Terezka..aj Dr. vcera nechapala 😀...diktovala sestricke do zaznamu, ze motorika dietatka VYBORNA 😀....kojime tak napolovicu...stale si odo mna nevytaha dost a z lavej strany jej nechuti, resp. na tu stranu sa nevieme prisat 😖...tak dokrmujeme aj Nutrilonom HA...ale tragedia sa nekona 🙂...a vcera sme boli prvykrat vonku s kocikom..som rastla do neba od pychy 😀....konecne sa vycasuje, tak dufam, ze uz nebudu mrazy a budeme chodit uz castejsie 🙂....a ja som uz OK...fakt ma uz nic neboli...akoby som ani ziadny CR nemala 🙂....teda krize bolia niekedy dost, niekedy zasa menej..ale s chrbatom mam problemy odpradavna...chcelo by to osobneho masera-odbornika 🤐 😀...teeeeda...a kiko Samka aj nahrava? 😀...alebo mu da este mikrofon, aby ho bolo lepsie pocut? 😀 😉

Gorazdovci a vy ako - "normal" funguje? 😉

a Paskovci? a Katkovci? 😕 🙂

kkatrina
13. jan 2008

ahojky, my fungujeme tak že som dorábala skúšky v škole tak zo stresu som bola na každého zlá 😖 ale už je to ok, od pondelka sa aktívne venujem deťom, teším sa na dlhé prechádzky s Dávidkom (my chodíme aj v mraze, pokiaľ nie sú hmly)
vychutnávaj si to, tá hrdosť že aha toto je moje je na celom materstve najkrajšia 😉

maruschka
15. jan 2008

čaute ľudkovia...fungujeme nenormálne,ako vždy.. 😀 Julka oholila so strojčekom na stríhanie vlasov Maruschke ofinu až na kožu,takže vyzerá ako blbček 😀 😒 😕 😅 V sobotu sme sekali v spálni stenu a v obývačke nám opadla omietka-takže klasika-horor pred skúškami 😉 Dneska gorazdovi zozadu nejaký chlapík bez papierov nabúral auto,takže sa teraz vrátil z polície 😖 🙄

Takže,čo dodať...........chcééééééééém aspoň jeden deň bez katastrofy!!!!!!!! 😀 😀 😀

kkatrina
16. jan 2008

marusch na vás nemá nikto 😀 ☹

maruschka
16. jan 2008

kkatrina to máš teda svätú pravdu... 😀 práve sme sa o tom s gorazdom rozprávali,že máme šťastie na všetko,čo sa môže stať jednej rodine-lenže nás to postretlo už počas týchto prvých rokov manželstva a iné manželské páry tak v priebehu 40 rokov manželstva 😀 😀 😀

už začínam rozmýšlať,či nemám hyperaktívne dcéry 😕 😕 naši ich volajú Duracelky-akože sú na baterky..niekedy mi to tak pripadáááá 😅 a ja som z nich decht 😔 😔 No nič,bežíme sa učiť na skúšku z filozofie-i keď gorazd už prešiel všetkými úrovňami a teraz je v predštádiu spánku-Deep Rest 😀 😀 😀 😀 no neviem,neviem či má nejaký hlbší význam pred ním šaškovať so skriptami 😀 😀 😀 za pokus to stojí 😕 😅

petku
18. jan 2008

ahojte 🙂

ludkovia... nejako to tu flakame... vsetkych nas tak deti nicia 😀
Ako sa Vam vsetkym zije???
Nam je velmi dobre... Terezka bola na UZV klbikov a cele to prespala 😀 ANi nemusi nosti plienky na siroko, ze stacia normalne.
Rodicia su spokojne nevyspati a Terezka si buva ako v bavlnke 😵 😀

julova
18. jan 2008

a mama unavena jak svina 🤐 😀

julova
18. jan 2008

O detoch

Áno, rodičovstvo všetko zmení. Ale rodičovstvo sa tiež mení s každým dieťaťom. Tu sú niektoré príklady, ako sa mení s druhým a tretím dieťaťom.

Vaše oblečenie
1. dieťa - Začínate nosiť tehotenské oblečenie, akonáhle vám doktor potvrdí,že ste tehotná.
2. dieťa - Nosíte svoje normálne oblečenie tak dlho, ako je to možné.
3. dieťa - Vaše tehotenské šaty sú vaše normálne oblečenie.

Meno dieťaťa
1. dieťa - Študujete knihy s menami a trénujete vyslovovanie a písanie kombinácií všetkých vašich obľúbených mien.
2. dieťa - Niekto musí pomenovať svoje dieťa podľža pratety Agáty.Môžete to byť kľudne i vy.
3. dieťa - Otvoríte knihu s menami, zavriete oči a prečítate meno, do ktorého sa zabodol váš prst.

Príprava na pôrod
1. dieťa - Pravidelne trénujete dýchanie.
2. dieťa - Nezdržujete sa trénovaním dýchania, pretože si pamätáte,že dýchanie posledne vôbec nepomohlo.
3. dieťa - Zažiadate o epidurál už v 8. mesiaci.

Výbavička
1. dieťa - Oblečenie pre batoľa vopred vyperiete, zladíte podľa farieb a zrovnané uložíte do skrinky.
2. dieťa - Skontrolujete, či je oblečenie čisté a vyradíte iba to s najtmavšími škvrnami.
3. dieťa - Že chlapci nemôžu tiež nosiť ružovú, už nie je pravda?

Starostlivosť
1. dieťa - Pri prvom náznaku zamrnkania či zamračenia zdvíhate dieťa do náručia.
2. dieťa - Zdvíhate dieťa v okamžiku, kedy hrozí, že sa plačom zobudí prvorodené.
3. dieťa - Naučíte 3-ročné dieťa ako natiahnuť mechanickú húpačku.

Aktivity
1. dieťa - Beriete dieťa na cvičenie rodičov s deťmi a rozprávanie rozprávok v knižnici či divadle.
2. dieťa - Beriete dieťa na cvičenie rodičov s deťmi.
3. dieťa - Beriete dieťa do supermarketu a čistiarne.

Odchod z domova
1. dieťa - Ak prvýkrát zanecháte dieťa doma s dakým na varovanie,zavoláte behom tej doby päťkrát domov.
2. dieťa - Pred odchodom nezabudnete zanechať telefónne číslo, na ktorom je vás možno zastihnúť.
3. dieťa - Necháte nasledujúce pokyny: Volať iba vtedy, ak sa objaví krv.

Doma
1. dieťa - Strávite veľkú časť dňa iba pozorovaním dieťaťa.
2. dieťa - Strávite časť dňa starostlivosťou, aby starší súrodenec nestisol,nestrčil alebo nebuchol toho mladšieho.
3. dieťa - Strávite časť dňa schovávaním sa pred deťmi.

🤐 😀 😀

kiko13
autor
18. jan 2008

Ahojte,

Petku máš pravdu nejak to tu flákame ale človek niekedy nestíha a niekedy sa mu nechce. Nového máme toho dosť aj pozitívneho aj negatívneho. Pozitívne je, že Samko nám rastie do krásy a vydáva čím ďalej tým zaujmavejšie zvuky, v podstate sme všetci zdraví, v robote sa darí a o tom negatívnom písať radšej nebudem. Čítam, že aj vy dvaja s júlovou ste sa už zaučili. Inak júlová to je moc dobré čo si napísala.

Marusch tak to máte pekne po....., keď sa začne smola lepiť tak to potom stojí za to hádam to čoskor zvrátite do normálu a vyhnú sa vám všetky katastrofy.

Julová Samka nenahrávam stačí mi to live to čo predvádza a najlepšie na tom je, že v noci sa dobre cvičia hlasivky aspoň Samko si tak myslí a skúša zvuky hlavne okolo tretej vtedy ho to najviac baví 😀 a myslím, že aj susedov 😀 😀 😀

maruschka
18. jan 2008

julova,tak to bolo dobréééé 😀 😀 😀 a pravdivé 😀 😀 tak dobre som sa nenasmiala hádam už aj tri dni 😀 😀 😀

maruschka
21. jan 2008

som zničenáá..Pred hodinou sme sa vrátili z chirurgie.Julka preletela cez sklenené dvere a dorezala si predlaktia.Asi 1x4 cm jej chýba kože aj s podkožným tukom,tak nás z Mesta z pohotovosti poslali do TN na chirurgiu a tam jej to šili.. ☹ Chudiatko,ale bola hrdina.. 😵 .A to sme happy,že sa nestalo niečo horšie...Ale sme to veru ťažko prežívali,keď nám ju na príjme doslova vydrapil doktor a odvliekol ju na sálu,kde jej to šili..To bolo asi najťažších 15 min za posledné dva roky. 😢 😒
Všetci už zaspali...vyčerpanie na 300%...hlavne malá je vyplakaná...

Asi máme trocha viac živé a hravé deti,sa mi tak zdá a vidí 😅 😅 😅

kiko13
autor
22. jan 2008

Maruschka tak to bolo šťastie, že to nedopadlo horšie. Hlavne že je malá v poriadku a ranka sa rýchlo zahojí. Asi by si mala deťom nasadiť nejaký utlmovák 😀

petku
22. jan 2008

ahjte...
Co to citam.... Este dobre, ze to odniesla len rucicka, nech sa ranka rychlo zahoji.
Julka sa dava na drahu kaskadera ...?

Sledujem, ze sa tu pomaly ale iste castejsie objavujeme, aj ked raz za den, ale je to lepsie ako ked sme tu neboli cele dni.

kkatrina
22. jan 2008

marusch pre pána, ja ťa normálne obdivujem, mňa by už odviezli 😖

zajtra mi držte palčeky idem na taký menší chirurgický zákrok ale mám hrozný strach - ako malé dieťa ☹

kika13
22. jan 2008

maruschka to sme fakt radi, ze to tak dobre dopadlo ako pisal kiko, chudatko male, budeme na vas mysliet, nech sa Julke skoro rucicka zahoji 😉 , kati ty to zvladnes neboj nic 🙂 , a nieze to tu zas zamrzne 😅 😀

maruschka
22. jan 2008

kkatrina držíííme palce a neboj sa,ani sa nenazdáš a sedíš doma s kávičkou pred sebou 😵 🙂
a ďakujeme všetkým za psychickú podporu-Julka obdržala 3x kinderká,knižku a bude ešte aj hračka,ak prežije vyberanie štichov 😀 😀 tak uznala,že sa jej to oplatí 😀 😅 ach tá detská logika 😀 😀

kkatrina
23. jan 2008

som živá a zdravá ale 5 dní si nemôžem umyť vlasy 😖
a to v sobotu ideme na 50 krstnej a v nedeľu máme uvítanie do života, paráda, budem ako bravčová masť 😠 😝

maruschka
23. jan 2008

tak to nejako zosponkuj do nejakého šik účesu 😀 😀

julova
23. jan 2008

Katka - drzime palceky 😉 ...ja si ich zasa nestiham umyt 😝 😀

marush - "odpadnem" z Vas...vy ste ina crazy family 😀 😀...kam sa hrabe Brjus Výlis s jeho akcnymi "trhakmi" 😀 😀....tak nech sa Julke ulavi a nech prezije vyberanie stichov - ked sa to tak oplati 😉 😀

maruschka
23. jan 2008

julova,veď malá Terezka má už mesiac...ale to ušlo 😵 😵 no veru,to teda sme taká adrenalínová rodinka..už sa veľmi teším na budúcnosť,čo nám ešte prinesie. 😀 😀 vidím,že nudiť sa teda nebudeme 😎

A inak to umývanie hlavy,sprchovanie,umývanie zubov robím pravidelne na etapy 😀 😀 ráno umyjem zuby,umyjem baby...potom sa naraňajkujeme a keď im na chvíľu zapnem telku,alebo keď dám mladšiu spinkať,tak idem nahádzať do pračky a idem si umyť hlavu...jednoducho to nestííííííhááám 😅 😕 .A to nehovorím o tom,že zobrať si knižku a ísť sa vyčabŕňať do vane...vtedy mi začnú všetci klopať na kúpelňové dvere,že čo robím,kedy pôjdem von z kúpelne,koľko tam ešte budem...Takže čo iné mi zostáva,ako sa iba sprchovať... 😎 😎

kkatrina
24. jan 2008

maruschka ty si povieš že aspoň nestíhaš, ale ja s mojim ekzemom na rukách môžem o kúpeli len snívať, ešte aj vlasy umývať mi väčšinou musí manžel a to že kúpe deti už 2 mesiac ani nehovorím. Pripadám si total zbytočná ☹

mňa čo vie naštvať keď sa nemôžem v pokoji naraňajkovať 😠 ako na potvoru vtedy všetci všetko chcú 😖

danulka2
24. jan 2008

maruschka aj ja ta obdivujem,ste hrdinky obe aj Julka.Ja by som uz mala infarkt. A julova na tvojom prispevku sa bavil aj moj muz.Vytlacila som si to a dam precitat kamke. Urcite jej budu tiect slzy od smiechu ako mne 😀 😀 😀

maruschka
24. jan 2008

danulka,vieš-ja som tak trocha otupená z tých dvoch materských,takže niektoré veci mi až tak tragicky neprídu 😒 😀 ale gorazd si tam aj poplakal,chudák-prežíval to,ako keby jemu šili ruky aj nohy.On je s krpcami máličko-len večer a niekedy ani to nie,takže všetko prežíva veľmi citlivo 😕 veď on to prežíval tragickejšie,ako Julka 😵