Od akého veku ste bez plienok v noci a cez deň?

sassi
6. feb 2009

ahojte maminky, od akého veku su vaše detičky uplne bez plienok -
teda odkedy cez den a odkedy aj v noci?

Moje deti:
dcera od 25 mesiacov
syn od 23 mesiacov
a v noci som prestala davať plienky do 2 týždnov ako sa začali pýtať cez den

mne sa to zda aj trošku neskoro, ale na 2. strane poznam aj 3- ročne deti v plienkach ... tak by som si chcela trošku porovnať ...

edita33
6. feb 2009

ja som obidvoch oducala v lete,,okolo dvoch rokov,pri oboch som nosila nahradne veci,na ihrisko....,ked sa stala nehoda ,tak som prezliekla ,a tak sa naucili,,mladsi este nemal ani dva,ked uz nemal plienky ani na noc,,asi sa naucil od brata,, 😉

alon111
6. feb 2009

tak ja som ta ktorej deti nechcu prestat nosit plienky.syn bude mat tri roky v marci a stale ich nosi.nic nepomaha.dcera nosila tiez do troch rokov

lenkamt
6. feb 2009

staršia v roku cez deň bez plienky /1,5roka už aj v noci
dvojičky začíname teraz a vyzerá do na dlhooooooooo 😀

johanda
6. feb 2009

1. dcera ...25 měsíců
2. dcera....16 měsíců

jaduska
6. feb 2009

staršia dcérka - cca v 2 rokoch cez deň a od 2,5 roka aj v noci
mladšia - 19mesačná - zatiaľ nechce nočník ani vidieť

marika80
6. feb 2009

v 20 mesiacov cez den a v noci sme prestali davat po 2 rokoch. To mala uz protestovala, ze ich nechce.

aponchie
6. feb 2009

od roku a pul bez plen pres den a od dvou let i na noc semotamo byla nehoda!!!to se stava a ted se pocurava obcas...ale prej je to normalni ,ze maji obdovi kdy zacnou zase curat takze tak

quetka
6. feb 2009

Ja som ho oducila hned po novom roku, do tyzdna cez den, po par dnoch bol bez pleinky ked spinkal a nasledne asi po 3 nociach ked mal stale suchu plienku rano, tak uz ani na noc nemal... teraz sme uz bez plienky aj ked ideme von na take 2 hodky, sice povie vonku ze chce pisat, ale nepusti 🙂 az doma...

Skoda len, ze sme to skor neskusili, sice som ho davala na nocnik mozno uz od roka, ale to len namatkovo niekedy tam nieco spravil, akurat velku potrebu sme vystihli, lebo to sme na nom videli, ze uz tlaci.

Baby ak vam mozem poradit, dobre je ak nechate dieta bez plienky a nestihne na nocnik, ze sa pocika, nechat ho v tom mokrom aspon 15-20min, nech mu je to neprijemne mokre a vstepovat mu nech sa pyta 🙂 U nas to zafungovalo na 100%. Do tyzdna mozno aj skor sa cez den uz zacal pytat.

ivankaalenka
6. feb 2009

2 roky a 4 mesiace a noc este mame a vobec sa mi to nezda neskoro. Deti maju pravo na plienky do troch rokov a v noci az do styroch, v Anglicku ich maju aj 5 rocne a nikomu to nevadi

martina46
6. feb 2009

quetka, toto by u nas nefungovalo, malej mokro voooooooooobec nevadi 😀 a to pouzivam latkovky. dokonca, aj ked si nevsimnem, ze kakala, tak si spokojne lebedi v hovienkach 😝 sice teraz sa nam dari vychytavat kakanie do nocnika, tak aspon to, uf 😎

alon111
6. feb 2009

moj maly mi vysvetlil ze je este malinky nato aby bol bez plienky ale dost velky nato aby nebol mokry tak ked som ho nechala bez plienky a bol mokrucky tak sa povyzliekal a sam si obliekol suche teplaky.a teraz my poradte ako ho odnaucit aby prestal nosiit plienky

sirinka
6. feb 2009

ja by som sa trochu pri dievcatkach bala nechavat ich popiskane kvoli infekcii, najme ked je chladno...
my mame teraz pokus...cez den v podstate bez plienky, ale na von davam, lebo ona si ked tak cvrkne a az potom hlasi, ze musi a zvysok da do nocnika...takze by bola mokra a to neriskujem. poobedny spanok zvlada bez plienky, na piskanie sa vzdy zobudi. v noci spi bez zobudenia a rano ma plnu plienku, takze to asi nehrozi...kaka na nocnik cca od 7 mesiacov. najprv som to vystihla, lebo bolo vidno ked tlacila, potom uz do plienky nepustila, len vynimocne, inac vzdy vydrzala kym som ju nedala na nocnik a tak sa vykakala.

ivankaalenka to je sila marketingu 😉 psychologovia tvrdia, ze deti od 18 mesiacov si postupne uvedomuju potrebu, samozrejme je to velmi individualne a kazda mamicka si svoje dieta najlepsie pozna, ci uz to vnima a chape, alebo je mu to sumafuk kam piska.

sirinka
6. feb 2009

alon aky mudry a vynaliezavy 🙂 schovaj mu vsetky suche teplacky a uvidis 😅

capy
7. feb 2009

v dvoch rokoch cez den a asi o tri mesiace aj v noci. hned ako som zistila ze sa budi zo suchou plienkou 😉

jarula25
7. feb 2009

tak my sme bez plienky od 16 mesiacou cez den a hned o tyzden nato aj v noci sme uz boly bez plienok co som neverila ze to tak dobre zvladneme 🙂 prvy mesiac sa pytal aj v noci curat to len povedal ze mama cikat a isly sme ale potom uz vobec pekne prespi celu noc bez toho aby sa vypytal cikat 😉

other_side
7. feb 2009

my sme bez plienky od 17 mesiacov, oducali sme v lete, prvy tyzden bol bez plienok len cez den a druhy sme skusili uz aj cez noc a bezplienkove nehody sme mavali potom uz len v noci aj to sa len pocikal a to sa stalo asi 4 - 5 krat takze som spokojna ako to vyborne prebiehalo ))

xxmargaretka
7. feb 2009

cez den od 18 a v noci 20mes..

alcatko.j
7. feb 2009

Pres den od 18 mesicu
na odpoledni spani od 20 mesicu, pleny na noc jeste ma, ale uz do nich necura, v noci se vzbudi a rekne si, ale ja mam nejakej blok, tak ji je furt rvu na prdelku 😅

kubaka
7. feb 2009

První syn ve 20 měsících přes den, od dvou let byl suchý i v noci s občasnou nehodou
druhý syn- mládě divokého mustanga - má 2 roky a nočník ani omylem 😉 Vůbec neregistruje vyměšování.

renatam
7. feb 2009

dieťa nebude ani o jeden de&´skor suché, kým na to nie je zrelé!!!Dieťa nám to samo ukáže, najskor okolo 18 mes, často ale až vo veku 3r aj neskor. Takže maminky, netrápme naše deti " lebo susedine už cikalo aj kakalo do nočníčka ako l ročné"- somarina. Nechajme tomu čas. A navyše. Je jasné , že pampersované deti začnú sa pýtať neskor.

zdenucha
7. feb 2009

Syn byl v roce přez den bez plínky a asi od dvou let i v noci.Dcerka je už týden přez den bez plínky ,bude jí 16 měsíců.Samo,že je někdy nehoda,ale to se stane.renatam dovoluji si s tebou nesouhlasit..... jako tří letý dítě s plínou je podle mě hlavně pohodlnost matky......... 😉

martina46
7. feb 2009

tiez si myslim, ze to hodne zavisi od matky, ale pravda je aj to, ze niektore deti su proste "plienkove" dlhsie, keby sa aj mama rozkrajala a pravda je aj, ze pamperskovym to trva dlhsie 😀 🤐

sirinka
7. feb 2009

zdenucha ja suhlasim s tebou 😉

lenerka
7. feb 2009

ahoj

tak kačce bylo v prosinci 2roky
od září je bez plen
a cca 14dní se nepočůrala v noci 😉

kačka si sama řekla,že plenku nechce!
ale každé dítko je jiné
ve 3letech když má plenu tak už je to děsný

eliade
7. feb 2009

přes den od 14měsíců,kakání hlásil od 10 měsíců
na noc plenu stále má,potřeba čůrat ho vzbudí,ale je strašně naštvanej,že nemůže spát dál,tak vyčkávám na správný čas.....

poupe
7. feb 2009

pres den od 20m a v noci od 22m

cat
7. feb 2009

alon, plienky treba schovat, daj mu len slipy a pancusky, serblik tam, kde sa najcastejsie zdrzuje, dokola vysvetlovat ze kaka a cika sa LEN do serblika, rataj s tym,ze tyzden-dva budes vkuse prat,ale ak nepovolis a nedas mu naspat plienky /bude aj prosit a to s placom/, tak sa to nauci,lebo mu nic ine nezostane. Ja som mala podobny tvrdy pripad doma a ak by som tie plienky naozaj neschovala, hadam ich ma dodnes. Jaj a strasne ho chval, ked sa mu zadari sa vytoto do serbla, ale strasne, chlapi to potrebuju 😀

deninka
7. feb 2009

Ahojte maminy, moja mala sa pyta na nocnik od 10 mes. (kakat) a od 11 mes. cikat. Teraz ma 17 mes., ale plienku ma, kakat chodi sice odvtedy stale na nocnik, ale cikat sa pyta mozno 6-7x denne, cika vsak viac, lebo tie 2 plienky denne minieme.

kubaka
7. feb 2009

Varuju před nářkem, slzami a pocitem, že "mu nic jiného nezbyde" a prosit s pláčem - víte co u toho dítě zažívá ☹ ? - je to děsné násilí na psychice a jsou z toho v dospělosti tak zašifrované problémy, že byste tomu fakt nevěřili. Jedna příbuzná zrovna před týdnem ve svých třeceti letech vzpomínala, jak ji rodiče dali na týden k babičce, která se rozhodla jí naučit chodit na nočník. Musela sedět a sedět dokud se nevyčůrala , trápila ji celý týden a ta dospělá žena má doteď vztek na rodiče, jak jí mohli něco takového udělat a nechat jí napospas takovýmhle praktikám. Výsledkem je, že má odpor k pití - prostě nemá potřebu příjmu tekutin. Má psychický blok

Jsem toho názoru a přesvděčení, že nic se u dítěte nesmí cvičit násilím nebo nátlakem, lámáním. Ke všemu dojde samo, stačí mu tu možnost stále nabízet. Jestli to nedokáže pochopit nebo vás vnímat, tak na to prostě není zralé. Mám dva takové extrémy doma. První bez problémů sám a s radostí se naučil na nočník a nosil také suché plenky, maličkému je to absolutně šumák a ani nehodlá pochopit,k čemu je nočník nebo co to z něho teče.
Takže se obávám, že my ty plíny budeme mít hodně přes dva roky. Kluk je ale bytosně veselé nátury a na to jsem hrdá víc, než kdyby se zbavil plen..

sirinka
7. feb 2009

kubaka prosim ta kolko mala rokov ta tvoja pribuzna ked si pamata oducanie od plienok? kedysi nas maminky oducali skor, okolo roka, lebo to bola fakt praca s klasickymi plienkami...ja teda nepoznam nikoho, kto by si pamatal obdobie, ked nosil plienky.
ale je fakt, ze nasilim nie je ta spravna cesta...treba svoje dieta pozorovat, ono samo ukaze, kedy je uz pripravene.