Od akého veku ste bez plienok v noci a cez deň?

sassi
6. feb 2009

ahojte maminky, od akého veku su vaše detičky uplne bez plienok -
teda odkedy cez den a odkedy aj v noci?

Moje deti:
dcera od 25 mesiacov
syn od 23 mesiacov
a v noci som prestala davať plienky do 2 týždnov ako sa začali pýtať cez den

mne sa to zda aj trošku neskoro, ale na 2. strane poznam aj 3- ročne deti v plienkach ... tak by som si chcela trošku porovnať ...

zuzu13
8. feb 2009

obe deti boli uplne bez plienok ako 1,5 rocne...pochopili o co ide...a bolo...z nasej strany sme ich nejako neovplyvnovali, takze sa to obislo bez placu 😉

alon111
8. feb 2009

uz som vyskusala vsetko aj starsia dcera koli nemu sedava na nocniku aby to videl ,mame styri nocniky,dosku na zachod uz som mu schovala aj teplaciky aby sa sam neobliekol do cisteho a nic.ono je aj ten problem ze mam dalsie desat mesacne takze to balit do plienok musim.

dvojka
8. feb 2009

tak my přes den v roce a půl a v noci jsme plenu neměli až ve 3,5 lletech

ufka
8. feb 2009

ahoj my od 1,5roka ale na spanie jej ešte dávam

slunicko552
8. feb 2009

Ahojte,tak my taky v roce a půl 😉 Na spaní zatím dávám,ale přes den,když spinká,se do ni nevyčůrá 😵

abetka
8. feb 2009

starsia v roku cez den nemala plienky a v noci od 20 mesiacov
Maly sedi sice na nocniku , ale tiez to bude na dlho, lebo vidim, ze este nevie presne na co ten nocnik je a nevie udrzat moc. Jednoducho, ked to pride, tak to ide von a neviem co s tym. Ale ma len 14 mes, tak asi pockam na leto a budeme v lete oducat 😉

pupa83
9. feb 2009

AHOJTE NAHODOU SOM SI POZERALA TEMY A NASLA TUTO S NOCNICKOM MOJA LEUSKA MA TERAZ 7,5 MESIACIKA TAKZE AK BY SOM JU ZACALA UCIT OD LETA NA NOCNICEK AKO CITAM NIE JE SKORO TEDA MYSLIM CI TO DOKAZE POCHOPIT TEN MALY CLOVIECIK CO TREBA ROBIT NA NOCNICKU....?NECHCEM ANI NIC MOC URYCHLOVAT ALEBO S NIEKYM SA PRETEKAT TAKZE OD TOHO JEDNEHO ROCKU TO TEDA NIE JE SKORO?DAKUJEM

akejka
9. feb 2009

1. dcéra je bez plienok od 26 mesiacov...druhá má 9 mesiacov ešte s plienkami

markiza
9. feb 2009

2 roky a 8 mesiacov /den aj noc. posunulo sa nam to koli narodeniu surodenca 😉

sirinka
9. feb 2009

pupa ja so malu davala na nocnik odkedy vedela sama sediet...cca od 6-7 mesiaca 😉

mufo24
9. feb 2009

Ja som malú posadila na nočník prvý krát asi ako desaťmesačnú. Pochybujem, že vtedy rozumela na čo tam sedí ale išlo mi skôr o to aby sa toho nebála a mala k nočníku dobrý vzťah. Nedávam ju tam na dlhšie ako 5 min. Keď sa jej aj niečo podarí tak ju vychválim a je celá šťastná. Takže teraz keď vytiahnem nočník tak naň sadá aj v teplákoch, nestíham jej ich ani vyzliecť 😀 Postupne som vypozorovala kedy asi bude kakať, takže už sme mali aj obdobie že tri týždne nekakala do plienky. Párkrát sa mi stalo, že sa aj sama vypýtala kaka. Ale nejak to nesilím, ešte má čas a dôslednejšie začneme trénovať keď bude teplo.

sandra81
12. feb 2009

Ja jsem nasi malou Lauru naucila na nocni v jejich asi 18-19 mesicich. Trvalo to par tydnu, nebyla jeste takova zima (zari rijen), tak chodila bez plen a ja holt napred sbirala bobky a utirala louzicky kde se dalo. Ale pak nastal zlom ze uz si rekla, jen jsme to hned treba nestihly a tak mela pulku bobku v kalhotech (nebo trochu mokro) a zbytek do nocniku. Ale furt se zlepsovalo a ted ji budou za mesic 2 roky a bez plen je i na noc (od jejiho 19.mesice), coz myslim je fakt uspech. Ani ji na curani nebudim v noci. Nekdy potrebuje a tak se vzbudi a vola na me z pokojicku : maminko, sulat!!!nebo maminko bobek...
Jen obcas to pouziva kdyz se chce dostat z kocarku nebo z auta ze chce sulat a pak proste nic ani na zachod ji nedostanu. To me pak teda dost vytaci....ale jinak je to super, kdyz vidim jiny mamy s detma ve 4 letech jak se vlaci s plenama JUNIOR tak se musim tise radovat jak dobre jsme to zvladly s Laurou my. A tady v NL je to fakt neco, rikaji o ni ze je zazracny dite...no to bych nerikala je to vychovou a peci myslim. Oni na to nemaj cas a naladu tak je tu nechavaji pocuravat do 5 let a nas bratranec kterymu uz pet bylo ma plenu na noc furt. TAkze co dodat.....myslim ze kdyz se to ditko nauci vcas mezi tim 1,5 a 2 rokem ze pak i automaticky necura v noci do plen protoze to ma dobre nauceny.

vojtisek2007
12. feb 2009

starší Honzík od od 19ti měsíců ve dne i v noci
mladší Vojta od 17ti měsíců ve dne i v noci
ale do ničeho jsem je nenutila, nočník prostě byl v koupelně, před koupáním jsme na něm sedávali pravidelně asi od roka - někdy se povedlo, jindy ne....a protože jsou oba rození v únoru - tak se potom v tom roce a půl přes léto krásně naučili na nočník a jakmile neměli plíny na den ani najednoho jsem je nedostala ani na noc - nechtěli je, že by byli ostudy a nikdy se mi nestalo, že by se počurali, nebudila jsem je ani nebudím, Vojta když se mu chce v noci čůrat, vzbudí se a donese si nočník - dávám ho vedle postele....ale to se mi zatím stalo asi 2x.

cat
13. feb 2009

kubaka -podla teba nasilie na psychike, podla mna jedina mozna cesta u vyse 3 rocneho tvrdohlavca, nechajme to tak,dobre? 😠

lukin
13. feb 2009

buba: Moje dcera věděla na co je nočník už od půl roku. Pokaždé (až na nějaké malé výjimky) se do něho vyčůrala nebo vykakala. A bylo zajímavé, že třeba v osmi měsících při přebalování jsem měla něco na dvě minuty a ona čekala, dokud ji na ten nočník neposadím a až pak se vyčůrala. Jenže moje lenivost a pohodlnost je silnější, tak ji dávám na nočník jen asi 2x denně.

lukin
13. feb 2009

Je, pardon za příspěvek, až teď jsem si všimla, že se jedná o anketu.

titkovamiriam
13. feb 2009

milan - 18m
michal-28m
marek-18m

simipel
13. feb 2009

Tak mi začali na nočník zhruba od roku, bez plínek pak přes den zhruba od 18měsíců a na noc až v 2,5letech. 🙂

zitaje
16. feb 2009

Starsia dcera bola bez plienok od dvoch rokov, ale iba cez den. Na noc sme sa plienky zbavili az v 4 rokoch! Kupovala som jej take nohavickove, ktore si sama natiahla, jedny jej vydrzali aj niekolko dni - napr. dva dni sa nepocikala, na treti uz ano. Nic sa s tym nedalo robit, ale zas az tak som to neprezivala. Nejak sme sa ich nakoniec zbavili.
Drobatko ma skoro rok a kaka do zachodu (drzim ju nad nim), do nocnika sa jej podarilo parkrat v zivote. Budem skusat toto leto, ale ak sa nepodari, druhy pokus bude az na buduce leto. Hlavne nenasilne. 😉