Odchod zo školy v 3 ročníku. Ako dorobiť maturitu?

jastrab
31. okt 2008

Ahojte, neter odisla v 3. rocniku SS zo skoly (s umeleckym zameranim), cize ma de facto ukoncenu iba zakladnu skolu 😠 . Ako sa da dorobit maturita (BA, TT a okolie), najlepsie vecernou alebo dialkovou formou bez toho, aby mala vyucny list? Stretli ste sa s tym? Dakujem za rady.

sassi
31. okt 2008

no musíš navštíviť príslušnú SŠ a spýtať sa , ake maju formy štúdia, či aj externu (napr. gymnáziá mavajú, odborne školy - tam je to ťažšie, kvoli praxi)
a zaleží od nich, kolko jej zo predošlého štúdia uznajú (trebars jej uznajú 1. a 2. ročník a dorobí si iba vyrovnávacie skúšky z predmetov, ktoré nemala). Je však možné, že jej neuznajú aj nič, a bude normálne prváčka.
A nemože študovať denne?
V BA je aj nejaké sukromne gymnazium , platené, kde maju aj externu formu, čo znamená, že decka tam pridu 1x týždenne a potom maju skúšky. No neviem, mne sa to zda zaplatená maturita ... Odišlo tam par flákačov od nas, čo sa im nechcelo do školy chodiť a otecko zaplatil... 😒

sassi
31. okt 2008

Jastrab a ešte ma napadlo, bez vyučného listu nemože isť na také to dorábanie maturity, čo býva 2-3 ročne študium, jedine tak, ako som písala.

stresmenka
31. okt 2008

Na tom súkromnom gymnáziu to šlo robila to kamoška tá tiež odyšla s 3. ročníka ale či sa to už nezrušilo neviem treba sa tam opýtať ja ked som chodila pred 6 rokmi tak jeden rok stál 16.OOO.- a druhý tiež.

alicenka
31. okt 2008

Ked som chodila ja na gympel, tak sme tam mali dievca, ktore tiez odislo, ale tesne pred maturitou. Potom prisla k rozumu a rozmyslela si to, isla za riaditelom, popytala ho, ci by si nemohla skolu dokoncit a on ju umiestnil do posledneho rocnika, tak aj zmaturovala.
Inak moj muz chodil externe na gympel v Malackach, tiez to mali ako vecernu skolu, toho roku maturoval.

andrea78
31. okt 2008

jastrab - IP 🙂

sassi
31. okt 2008

ale ani externe nezmnamená, že nebude chodiť do školy, vobec, len rozvrh je upravený + konzultácie, a ku každemu kvalifikačnému obdobiu skúšky (niekde k polroku, u nas na škole sa klasifikuje štvrťročne). Povoluje sa to len vo výnimočných prípadoch, mali sme žiačku, čo v 2. roč. mala babatko, alebo reprezentanta v športe, nie len tak, že sa im nechcelo do školy chodiť...
Ja osobne z mojej praxe nepoznám nikoho, kto by externe gympel bez problemov ukončil. Teda ukončili, ale s horším prospechom, alebo to nedorobili vôbec.

jastrab
autor
5. nov 2008

dakujem za rady, vybavili sme vyucny list, ktory dostane po polrocnom kurze a po spraveni skusok 😉 ale najradsej by som ju preplieskala 😠

dominka11
5. nov 2008

ja som si tiež robila maturitu dialkovo v Ba. ak ma niekto otázky, tak IP 😉

mitinka
7. mar 2011

Ahojte baby,obnovujem tému o maturite 😅 Mám vyučný list a nemám maturu... Mala som tú smolu,že ju vtedy neotvárali.Otvárala sa každé 3roky a ja som bola zrovna ten blbý ročník,čo by čakal dalšie 3roky... Takže som viac nepátrala...Potom už deti a rodina a niet času... ☹ Teraz by som si ju rada dokončila a potom šla na nejakú výšku.Viete mi poradiť z čoho by sa dala urobiť a kde?Najlepšie externe.Hovoria,že aj diaľkovo je dobré no nepoznám to.Viete mi povedať ako sa to študuje?Je to ako externe? 😒

sasulik12
28. mar 2011

Čauko.. chcela by som sa iba opýtať, čí sa dá zaplatiť maturita iba z cudzieho jazyka, ak by som ju nespravila a čí neviete koľko to zhruba stojí.

titkovamiriam
29. mar 2011

@mitinka syn robil-robí momentalne maturitu po vyucení a vela spoluziakov okolo 30aj 40 dokonca spolužiacku 52 rocnu 😉 .Externisti maju dohodnute len skusky a chodia na dohodnute konzultacie.Maturuju spolu.dnes je taka obrovska vyhoda ze je net ucia sa cez facebook alebo skype-kopec uciva tiez najdu na nete.Dialkari chodia po sobotach-10 krat a maju skusky a potom zasa 10 krat a koncorocne. 🙂

miriamr
29. mar 2011

@sasulik12 v jazykovej škole by sa to malo dať, skús sa pozrieť po ich stránkach 😉

titkovamiriam
30. mar 2011

@miriamr no neviem ci dnes skola riskne dat maturitne vysvecko bez maturity???? a medzi nami dnesne maturity musi spraviť aj mierne podpriemerne inteligentný clovek ak sa aspon zaklady nauci...

miriamr
30. mar 2011

ale to som myslela len maturitu z jazyka, to je vlastne certifikát, ktorý tu maturitu nahrádza napr. http://hnonline.sk/slovensko/c1-37842570-maturi...

titkovamiriam
30. mar 2011

jej ale islo o to ,,zaplatenie maturity ked nespraví,, to je jasne tie certifikáty 😉 su ok

miriamr
30. mar 2011

@titkovamiriam tak, ale to potom asi musí robiť v rámci normálnych maturít a teda všetky predmety na danej škole. Segra sa teraz prihlásila na zdravotnú, bude platiť cca 250€/ročne a má to na dva roky. A je tam aj matura z jazyka, ona si vybrala ruštinu. No a tie matury spraví skôr ako skúšku v jazykovke, ktorú si tiež musí zaplatiť 😉

titkovamiriam
30. mar 2011

@miriamr tiež si myslím

miriamr
30. mar 2011

😵

vierarege
28. okt 2011

Ako urobiť maturitu V nitre?....nemôžem nič najsť mám 30r. a chcela by som si dorobiť maturitu....zbadala som sa neskoro ..od januara už sa asi nedá ...čooo??

majina.b
29. okt 2011

@vierarege http://www.stredne-skoly.sk/, alebo gymnázium v BA, je to dialkovo par krat v roku

http://www.stredne-skoly.sk/odbory/?dochazka[]=di&dochazka[]=ve&dochazka[]=ex&dochazka[]=ko&ukonceni[]=ms&urceno_pro=3

v každom meste sa da doštudovať, aj v NR

lenka_005
30. máj 2013

Moja sesternica chodila na Strednú poľnohospodársku a veterinárnu školu. V 4.ročníku odišla a teraz by si chcela urobiť maturitu dialkovo. Je z BB. Musi si ju dorabat na SOS alebo moze aj na gymnaziu?

141517
26. nov 2014

Ahoj, chcem sa spýtať resp. Vás poprosiť o pomoc/radu.... Odišla som zo školy z 3.ročníka na gymnáziu.Čiže mám ukončený len druhý ročník. Odišla som z vážnych zdravotných a rodinných problémov. Musela som začať pracovať aby som sa mohla uživiť a postupne dala zdravotne dokopy.Keďže som na všetko sama je to ozaj ťažké ale verím, že to pôjde. Už teraz myslím na budúcnosť a chcem na sebe pracovať. Chcela by som si popri práci dorobiť maturitnú skúšku. Keďže inteligentne nie som na tom zle, len bohužiaľ osud ma donútil. Je to možné ? Dnes je to veľmi ťažké s prácou a takto mám len základné vzdelanie. Po malých krôčikoch chcem ísť ďalej.... Ďakujem vopred všetkým za rady a pomoc.

carmenbb
24. feb 2015

Ahojte, ja si tiež robím maturitu externe, končím 4 ročník.Ak by niekto potreboval informácie, kľudne poskytnem 🙂

gabrielapatrik
10. mar 2015

@carmenbb Mozem sa spytat na podrobnosti? Vlastne ani neviem co chcem ci RSP. Potrbujem vediet. Plati sa taketo stadium?

carmenbb
18. apr 2015

Záleží od školy, ale súkromné väčšinou áno. Ja platím ročne 400eur.Kľudne napíš do mailu ak potrebuješ. 🙂

gabrielapatrik
18. apr 2015

@carmenbb Už som prijatá na štúdium od septembra a zadarmo, chvalabohu 🙂. Dakujem

maja1811
25. jún 2015

@carmenbb Ahoj 🙂 potrebovala by som informácie ohľadom externej maturity. Tiež som na tom ako ty, mám ukonč. 2. ročník a neviem ako ďalej ... ďakujem za odpoveď 🙂

jozef88
28. aug 2015

@carmenbb vieš mi povedat nieco bližšie potrebujem to pre syna,v 4.ročniku pred maturitou ho vyliali z gympla dík

jozef88
30. aug 2015

@jozef88 ahoj vieš mi povedat na ktorú školu chodíš ?

carmenbb
11. okt 2015

@gabrielapatrik Super gratulujem! 🙂 Na akú ak sa môžem opýtať...dlhšie som tu nebola...