Odchod zo školy v 3 ročníku. Ako dorobiť maturitu?

jastrab
31. okt 2008

Ahojte, neter odisla v 3. rocniku SS zo skoly (s umeleckym zameranim), cize ma de facto ukoncenu iba zakladnu skolu 😠 . Ako sa da dorobit maturita (BA, TT a okolie), najlepsie vecernou alebo dialkovou formou bez toho, aby mala vyucny list? Stretli ste sa s tym? Dakujem za rady.

carmenbb
11. okt 2015

Ahojte,všetkým som odpísala do správy 🙂 Držím palce!

carmenbb
11. okt 2015

Pokiaľ by ste čokoľvek potrebovali,pokojne napíšte na mail md.altais@gmail.com,tam som častejšie 🙂

gabrielapatrik
11. okt 2015

@carmenbb Ahojky, je to podnikanie v remeslách a službách... Poviem Ti, že je to ťažké... Sú vysoké nároky na žiakov. Na hodine Slovenčiny dostanem každú hodinu 5-6 papierov A4, stále úlohy, skúšky, zatiaľ mám s každého za jedna, ale učim sa denne aj do druhej rána
rána. Momentálne som sa učila marketing na zajtrajšiu skúšku, a viem 60% proste to nejde ako pred rokmi do tej hlavy ☹

carmenbb
20. okt 2015

@gabrielapatrik Ahoj,ja Ťa úplne chápem, každý si myslí, že je to externe jednoduchšie, bohužiaľ nie. Učiť sa je ešte dôležitejšie ako na dennom štúdiu. Ja som zmaturovala s vyznamenaním so všetkými jednotkami, ale celé štúdium som sa poctivo a maximálne učila, niekedy celé dni od rána do večera, celé víkendy. V podstate som nežila, lebo ešte práca, dieťa... Uf. Som šťastná, že to mám za sebou 😝

gabrielapatrik
21. okt 2015

@carmenbb Tak to klobúk dolu, gratulujem 🎊.... Mne robí problém jazyk, momentálne drvím literatúru 😉

carmenbb
21. okt 2015

@gabrielapatrik ďakujem pekne 🙂 drina, ale stálo to za to. No neviem, či by som sa ešte raz na to dala na celé 4 roky. Ja som maturovala z Nj a Aj mala tiež povinnú, v podstate som skoro oba vedela rovnako, ale z Nj som vedela viac gramatiky a je mi bližšia, tak neľutujem 😉

rachida
1. jan 2016

@miriamr...ahoj vedela by si mi dat adresu tej zdravotnej skoly na ktoru sa prihlasila tvoja sestra?

rachida
1. jan 2016

ahojte .vedel by mi niekto poradit ako by sa dalo urobit maturitu dialkovo?chodila som na gymnazium a ukoncila som treti rocnik..zijem v zahranici a rada by som isla na jednu skolu kde mi treba maturitu ..mohla by byt akakolvek stredna skola..alebo zdravotna rychloskola 😒 ??za odpovede vopred dakujem

lenkaks
18. feb 2016

@gabrielapatrik ahoj, tiež sa chystám na toto štúdium. Prosím ťa, robila si normálne prijimacky?

lenkaks
18. feb 2016

@gabrielapatrik ja som 15 rokov zo školy, bojím sa, že ani tie nezvládnem. ..Ako ti to ide? verím, že to nieje ľahké

gabrielapatrik
19. feb 2016

@lenkaks. Ahojky ziadne prijmacky som nerobila. Je to dost narocne, velke poziadavky maju na nas... Strasne vela vela vela uciva. Mam aj 50 aj 40 aj 30 aj 20 rocne spoluziacky 😂😂😂... Nic sa neboj... Nemohli ame chodit externe tak mam individualny plan, ale chodim denne pretoze som bola z toho stratena.

lenkaks
21. feb 2016

@gabrielapatrik Dakujem za info 🙂 a niesi nahodou tiez z Piestan?

gabrielapatrik
21. feb 2016

@lenkaks. Ano, som 😀😀😀

lenkaks
21. feb 2016

@gabrielapatrik som na jednej tvojej fotke videla skleneny most 🙂 tak si ma velmi potesila tym,ze sa skusky nerobia 🙂 musim sa tam zbehnut opytat,co vsetko potrebujem...prosim ta,kolko si platila na rok? Ci ako to je s platenim?

gabrielapatrik
21. feb 2016

@lenkaks. Na aku skolu chces nastupit???

lenkaks
21. feb 2016

@gabrielapatrik na Mojmirku.

gabrielapatrik
21. feb 2016

@lenkaks Neplati sa nic... Prijmu Ta na zaklade ziadosti a zivotopisu + vsetky prefotene vysvedcenia zo strednej skoly... Mas vyucny list? Ak ano tak aj ten ale ak nie tak neviem ako to je a mozem sa spytat...
Neskor si musis poziadat o individualny ucebny plan, ale to az po nastupe do skoly v septembri. Externe opat neotvarali... Takze si denny student s individualnym planom. Lenze mas dve moznosti. Byt skusama komisionalne, takze sa musim zucastnovat doobeda obcas poobede tak do 15tej na konzultacnych hodinach u profesorov a dat si podpisat vykaz. Pri jednohodinovke su to tri konzulatacie do pol roka, dvojhodinovka 6, trojhodinovka 9 atd... Pri skontrolovani vykazu ci si dodrzala vsetky hodiny a pocet konzultacii ides na kom. skusku..
Ak si vyberies priebeznu formu studia (ako som ja) musis sa zucastnovat priebezne na hodinach takze skoro ako denny student, vyse 50% za pol roka. Taktiez musis si dat kazdu hodinu zapisat a podpisat do vykazu inak budes neklasifikovana a skudana komisionalnou skuskou. Tu je to pri jednohodinovke 8 hodin do pol roka pri dvojhodinovke 16 atd... Ja to mam napr pri slovencine (ktroa je najtazsia aj s cudzym jazykom) 36 hodin !!!!!!!!!!! Takze ak si zamestnana pruser ako hrom....
Nastupilo nas 34 ziakov... Uz nas je od pol roka 23 ostatny to vzdali a par sme prehovorili...

lenkaks
22. feb 2016

@gabrielapatrik waw, takže riadny zaberák, doma 3 deti a práca na smeny. ..uff...mám učňovku, chcela som maturitu dorobiť...no musím si k tomu s mužom sadnúť, ako by sme fungovali, predsalen sú to 2 roky. ..ďakujem krásne za obšírny popis

denianjelik
24. máj 2016

@lenkaks ahoj,prosím ťa prihlásila si sa teda na tu školu? Lebo aj ja rozmýšľam ze sa tam prihlásim od septembra

bajabarbora
27. júl 2016

Ahojte, chcela by som sa spýtať tiež som odišla v 4 ročníku odbor pracovník marketingu. Dá sa to dorobiť externe? Máte skúsenosti?Ďakujem.

lienockaaaa
10. aug 2016

Ahojte, ak by mal niekto záujem urobiť si maturitu:

rencika8
31. aug 2016

@lienockaaaa ahoj,prosim Ta máš stou škôlou skúsenosť?

gabrielapatrik
31. aug 2016

@bajabarbora kamarat odisiel v tretom musi teraz atudovat od prveho

lienockaaaa
1. sep 2016

@rencika8 ja osobne nie, ale poznám ľudí, čo tu študujú.

lienockaaaa
1. sep 2016

@bajabarbora keď si odišla v 4, tak toto štúdium budeš mať 2 roky.

rencika8
1. sep 2016

@lienockaaaa a nevieš niečo bližšie? Zajtra tam chcem skúsiť zavolat aj tak ale zvládli to v pohode ty ľudia?

lienockaaaa
2. sep 2016

@rencika8 daj mi tvoj e-mail a pošlem Ti bližšie info. Študenti zvládajú úplne v pohode, škola je neskutočne ústretová.

rencika8
2. sep 2016

@lienockaaaa renča.petrikova@gmail.com
Ďakujem krásne

iviatko
20. sep 2016

@lienockaaaa aj ja prosim blizsie info. Dakujem