Odchodné a výsluhový dôchodok. Aké máte informácie?

angyalok
2. okt 2009

Pekny vecer,je tu niekto kto ma manzela vojaka z povolania a uz mu skoncila vysluha?
Mojmu manzelovi uplynula max.doba sluzby na hodnosti v 31.7.2009
Chcem sa opytat ze kedy mu priblizne maju vyplatit odchodne a vysluhovy dochodok?
Dakujem za info 🙂

bodka13
2. okt 2009

ahoj sme v tejto téme
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

skús poprosiť Dupinku 😉 ...v tej téme alebo cez IP jej napíš

maznacik007
3. okt 2009

spravna lehota na vymeranie davok soc. zabezpecenia. je 30 az 60 dni od dorucenia vsetkych dokladov na VUSZ v BA.

takze ak ste vsetko odoslali resp. dorucili osobne na spominany urad ( je tam personalny rozkaz o skon. PP, prehlad prijmov, ziadosti... atd. / tak potom oni maju lehotu najviac 60 dni na rozhodnutie.. tak si skuste overit ci je vsetko v poriadku odovzdane.. a preco este nerozhodli.
kontaktujte tento urad v pripade nejasnosti.. www.vusz.sk

teraz po tej restrukturalizacii a zmene struktur je mozne ze sa im toho nahromadilo vela... ale isto je treba si overit ci maju vsetko.. aby mohli rozhodnut...

angyalok
autor
3. okt 2009

maznacik ide o to ze im manzel kazdy tyzden pisal e mail po dvoch mesiacov mu pracovnicka zavolala ze mali pokazeny pc a nemohli ho kontaktovat ale ze problem je aj v tom ze mu zmiesali tie papiere,lebo on sa ozenil a tam kde pracoval nedali vediet do nitri ze si zmenil bydlisko takze z nitri tie papiere dostala druha pracovnicka a ze iba teraz tie papiere dali dokopi
Tak nevieme ze este kolko ma cakat na vyplatenie odchodneho a vys.dochodku.

maznacik007
3. okt 2009

oficialne to je 30 az 60 dni po doruceni a skompletizovaní ziadosti

angyalok
autor
3. okt 2009

Myslis to tak ze zasa ma manzel cakat tych 30 alebo 60 dni?

angyalok
autor
3. okt 2009

Manzel nahlasil zmenu bydliska na personalnom oddeleni a oni nedali zmenu na financne oddelenie.Takze na papieroch ktore posielalo finacne ze vraj bola stara adresa a dostala to ina pracovnicka na VUSZ.Manzel ked odchadzal vsetko podpisoval na personalnom oddeleni a oni posielali vsetky papiere takze nevieme ako sa tam zobrala stara adresa.

titkovamiriam
8. okt 2009

priatel je vysluzili colnik tiez pobera vysluhovy dochodok ale neviem kedy a co ako lebo uz je tak zo par rokov. 😀

angyalok
autor
9. okt 2009

Pockam este tyzden a ked nebudu posielat nic,tak tam pojdeme osobne.
Keby sme mali nieco platit my tak uz by nam od rana do vecera vyvolavali,ale ked musia platit oni tak s prepacenim se.u nato
A to ze tam maju bordel ja za to nemozem 😠

angyalok
autor
9. okt 2009

No konecne odpisali mi na e-mail ze manzelovy do konca buduceho tyzdne vyplatia odstupne aj dochodok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Aspon nejaka dobra sprava 😀

bodka13
9. okt 2009

a tvoj muž odišiel dobrovolne či mal odslúžených 15 rokov a odišiel do dôchodku,lebo mu nepredlžili záväzok?...kolko vychádza odstupné -na akej hodnosti bol?...ak nechceš verejne,napíš mi prosím IP 😉

angyalok
autor
10. okt 2009

bodka manzel mal odsluzenych 16 rokov a 6 mesiacov,presne tak nepredlzili mu zavazok a ani mu neponukli ziadnu inu pracu,on bol catar
A ze kolko mu vychadza odstupne este nevieme,lebo az nabuduci tyzden dostane rozhodnutie o priznani vysluhovych dávok.Potom Ti dam vediet.
Dnes sa mi spalo aj trosku lepsie 😀