Odhadujú ľudia správny vek vašim deťom?

kili
9. júl 2008

Mňa by strašne zaújmalo, na koľko vyzerajú naši drobci. Ale toto vedia povedať len nezainteresovaní ľudia na ulici, ale tie ich typi sú niekedy fakt na hlavu, tak by ma zaújmalo, že ako je to u vás.

barunka
9. júl 2008

kili, tak na nás sa ľudia tiez pozerajú čudne, ale preto, lebo sa čudujú, že ako to, že stvorročné dieťa ešte všetko nerozpráva 😀 😀 😀

musko
9. júl 2008

Aj u nás, náš Petrík je vysoký, tak si všetci myslia, že má tak 4-5 rokov, a k tomu má aj taký hrubší hlas 😀

sasenka
9. júl 2008

To aj moji vyzeraju starší, Heni ma 7 rokov a je najvyššia z triedy, a to je júlová, takže prakticky skoro najmladšia, oblečenie nosíme 140, to je tak na 9/10 rokov.
No a malý prerastá rovesníkov o pol hlavy, ma v 16 mes. 14kg, takže sa tiež stáva že sa nam prihovárajú, akoto že taky velky chlapec ešte ma dudlík 😉

sasenka
9. júl 2008

podotýkam že nie je "vyžraný" tučný, proste je celý väčší, aj nožku ma č. 24, velké dlane, je placnatý, ked tak porovnávam ktoeré veci nosí po dcerke, tak to čo on teraz - ona nosila v 2- 2,5 roku

karot
9. júl 2008

Nám hádají od roka o rok víc. 😉

draga
9. júl 2008

kili buď v pohodě 🙂 mě připadá Dála akorát na svůj věk...a kam vlezem tam slyším...jé ten je čiloučkej a kolik mu je, ten je droboučkej to bysme neřekli... a jak lítá a blablabla...přitom on lítá tak asi jak by děti lítat měly kdyby to nebyly velryby 🙂) 😀

xena22
9. júl 2008

Kamoskina mala,ked mala 12mes tak uz mala dobre cez 90cm,vyzerala na dva roky a zrovna sa ucila chodit,pre okolie pripadala ako postihnute dieta,predstavte si take slonica uslintane,vsetko davala do pusy,tarbavo chodila,ale velkost nejako nezodpovedala 😀 Teraz je uz skolacka,je sice o hlavu vyssia od spoluziakov,ale uz to vyzera lepsie.Bolo mi tej kamosky luto,ked na nu v parku hadzali sucitne pohlady akoze "no ved pozrite,uz jej to celkom ide" a ona na to,"no ved uz bude mat 13mesiacov" 😀 a dievca mala vycesane do dvoch hustych copov a v satach na tri roky,lebo mala este aj nejake to kilecko navyse 😀 Ono vyzor velmi klame...

danulka2
9. júl 2008

ja sama mam zly odhad, takze sa mi tazko hada. Ale malemu nejako este netipovali vek. Vacsinou sa rovno opytaju kolko ma. Ale je taky stuplik /po mame 😉 /

lila794
9. júl 2008

mojmu tipuju pol roka

sasenka
9. júl 2008

Draga, to čo mysliš s tými "velrybami"???
Ja mam deti dve, obe stravujem v podstate rovnako, ale maly nám rastie ako z vody, keby si ho videla, tiež by si ho šupla do kategorie "velryba" ... no a lieta tiež, teda niekedy mu nestačíme, sice začal chodiť neskor ako dcera, ale to skor preto, že je na seba opatrný, potom čo spadol a ublížil si 😢

XENA:Toto sa mi stavalo pri dcere, teda stále ešte sa to stáv, že taká velká a nevie sa správať... a pritom bola malá iba velkosť "nesedela"

petruna
9. júl 2008

Tondovi od začátku tipují o měsíc víc. Už v porodnci mi maminy řikaly, že vypadá jako měsíční....Je to tím , že měl 4280g. Když vidím novorozeňata, tak si řikám : jejda, Tonda nikdy nebyl novorozenec 😀 😅

petruna
9. júl 2008

clovek si nevybere. Nedonosenatkum lidi porad tipuji min a divi se, jak to ze uz drzi hlavicku a tem velkym micum tipuji vic a pak vypadaji jako zabrzdeny 😀
znamy maji holcicku, ktera je hrozne velika , ale ne tlusta. Veliikostí vypadala jeden cas i o rok vic a lidi si mysleli, jestli neni postizena, kdyz jeste nechodi (to ji tahlo na rok)
Mam o tri mesice starsi neter nez je Tonda a uz ted ji o dost prerostl a je i daleko tezsi...ona je totiz zase extremni drobek, v pul roce 5 kg, Tonda ve 3 mesicih 6110g ...takze ona vypada jako sikovny miminko a Tonik jako zaostalej 😀

petruna
9. júl 2008

jo a jeste jedna vec. Mladsi segra neteri (neni matka) drzela kdyz ji byli 4 mesice hlavicku a Tondovi mela tendence ji nedrzet, kdyz mu byli skoro dva mesice... 😀 no guláš

mracik
9. júl 2008

Petruna, to máme podobné, ani Šimi a Matej neboli novorodenci, mali vyše štyroch kíl. Keď som išla s päťdňovým Šimonom v babyvaku po meste, tak ma pristavil jeden pán. Vraj aj on má také trojmesačné vnúča. Skoro odpadol, keď som mu povedala, koľko má naozaj. Teraz mu hádajú tak pol roka 😒 , ale už nám konečne začal chodiť, takže už vyzerá ako mini ročné baby. Je to strašne zlaté, keď taký trpaslíček malý behá

draga
9. júl 2008

sasenka to nebylo myšleno ve zlém...jen prostě ty těžší děti jsou takový neohrabaný podle toho co vidím soudím...ale samo se to pak časem srovná a nikde není napsáno že můj Dála to nedožene a bude po mě velryba 🙂)

sasenka
9. júl 2008

Draga, ved ja som to v zlom nevzala 😀
My maleho bolame bugriško, tučik, baculko.... ked je taky ubitý. Ale maš pravdu, je trochu ťažkopádnejší ako bola dcerka, ale to je aj povahou 😉
Inak moje obe deti mali pri narodení dlhe vlásky, dcereke ani nevypadali a hned jej rástli dalej, takže aj kvoli tomu vyzerala ako miminko staršie, v 4 mes. som ju musela ostrihať, lebo jej to liezlo do očí a vzadu sa jej to potilo a zaparovalo, ako ležala 😒 Inak bola priemer, v roku 10,2 kg až v 4 rokoch sam nam vytiahla.
Oni si po tatinkovi, ten ma vyše 190cm. Ale v roku mal o 800g menej ako Alex, extra som si to pozerala 😀 😀 😀
On už na poslednom sone predbiehal o skoro 3 týždne tie ich normy, a keby sa nenarodil skor (v 1. deň 38tt 3500g/54cm) tak by veru mal aj vyše 4kg

digysa
9. júl 2008

Synovi vzdy pol roka kazdy pridal. Dcera ma 4 mesiace ale, myslia si, ze ma iba 3. 😨

ivee
9. júl 2008

Tak o naší mrňavce si myslí, že je to "nové" miminko, ale je to tím, že je drobná (je jí 5 měsíců a má 60 cm a 5 kg).

marselina
10. júl 2008

syn má 2roky a 9měíců,moc nemluví ale všicni si myslí že má 4roky na svůj věk je totiž hodně vysoký

bielanevesta
10. júl 2008

Mne akurát iba v porodnici povedali sestričky že malá vyzerá akoby už mala mesiac a nebola novorodeniatko 😀 no asi to bolo aj tým, že sa narodila pomerne veĺká 4090/52 🙂

titkovamiriam
10. júl 2008

Marekovi ked bol mimi tak do roka tak bol take drobuliatko,ale teraz ked ma dva roky,dorastol aj 2,5rocne deti a tym ze je taky zrucny motoricky tak mu na ihrisku hadaju viac-hlavne ked ho vidia jest vidlickou z teglika 😀

miresta
10. júl 2008

ahojte- tak moja maličká sa narodila 2890 g, ale do dvoch mesiacov nepribrala ani deko, v treťom 300 g a tak keď sme išli niekam, tak sa ma pýtali , že teraz ste rodila? No a potom sme museli začať prikrmovať a teraz má pol roka a každý mi hovorí že je veľká, ale je akurát. A dlhá je lebo s manželom máme nad 180 cm.

andys26
10. júl 2008

malej má 6 m, ale odhadujou ho tak na 10m, takže slýchám hlášky proč ho nedám v kočárku sedět a tak ... když jsem ho na veř. kojila tak se na mě tak blbě dívali, jakože takové veliké dítě a ... no jo jenomže vysvětlujte někomu že jenom kojím a ještě nic jiného nepapa (no teď už jo) 😉

bihan
10. júl 2008

Mne netipujú. Rovno sa opýtajú, koľko má mesiacov a potom nasleduje klasické: "aká je veľká, povedal/a by som, že má viac".

deina
10. júl 2008

Ja mam tiez nedonoseniatko, ale riadne podrastol a je to maco, takze uz sa ma napriklad susedka pytala, ci uz beha (bude mat 6m). 😅 Ale vacsina ludi si tipne spravne, ze ma okolo pol roka.

mirrinka
10. júl 2008

našej Lianke tipujú ľudia viac ako dva roky... 🙂

junovka
10. júl 2008

mojej Nely ked este nemala rok, tak tipovali, ze uz ma viac ako 12 mesiacov, a co sa tyka Timeiky, ked sla do 1.triedy, tak si mysleli, ze uz ide do 3 triedy 😉 🙂

nippa
10. júl 2008

moja princezna je velmi velmi vysoka...vela krat vyssia ako deti co su od nej o rok starsie. Je najvyssia v triede a to o pol hlavy az nie viac...vdaka ockovi ktory ma vyse 2.10m....je chuducka a vsetko jej ide len do vysky 😕 ....len dufam ze sa to spomali lebo uz teraz jej je vsetko siroke a kratke....ma extremne dlhe nohy...ze by modelka? 😨

mirrinka
10. júl 2008

ahoj nippa...tie deťúrence v tvojom albume sú deti jedneho slovenského hokejistu,že? ak som správne postrehla.a páči sa mi tvoja bambuľka na ôsmej fotke.je rozkošná 🙂

monkula
10. júl 2008

tiež som tam janka a Lilly postrehla 😉
A malinkú som už chválila 😵 😵 😵