Odkedy dávať dieťaťu zmzlinu?

wienika
11. apr 2008

caute baby, odkedy sa moze davat dietatu zmrzlina? vcera sme boli v zmrzlinarni a moja 7 mesacna dcera len slintala 😝 do roka ucite nie...a potom? dakujem 🙂

bzuco
11. apr 2008

to neviem, ale pokiaľ má už zúbky, ja by som jej dala kornútok 🙂

junovka
11. apr 2008

Timeika papala az na 2 roky 😉

wienika
autor
11. apr 2008

ma dva,a aj som nad tym rozmyslala...tak skusim...diky 🙂

alami
11. apr 2008

ja by som sa pri zmrzline bála salmonely - zbytočne by som neriskovala. myslím, že po tejto stránke sú bezpečnejšie nanuky a zmrzky v kelímkoch z obchodu. A od kedy? No čím neskôr, tým lepšie.

susik77
11. apr 2008

alami: teraz sa snad uz robi len ta umela zmrzka bez vajicok, nie? 😉

trixi
11. apr 2008

Ja tu asi maminy budem sokovat, ale moja sestra dala svojmu synovi zmrzku, ked sme boli na dovolenke v Turecku, bolo to pred 3 rokmi a maly mal 9 mesiacov. Ja som totiz zavisla na zmrzke a ked videl ako sa napchavam (bolo to all inclusive), tak mu sestra dala kormutok a na to trosku zmrzky. Sice som protestovala, ze tak malemu dietatu sa zmrzka nedava, ale ona si z nicoho nerobi hlavu, ze ked mu chuti, tak nech ma radost. Nic mu nebolo, ale asi z neho bude zavislak na zmrzku (neviem ci su to geny po mne 😀 , alebo sa len aktivoval 😀 )

wienika
autor
11. apr 2008

ja si myslim, ze tiez sa nemoze nic stat. nas kamarat ma zmrzlinaren a viem, ze tam dava len tie najlepsie suroviny, salmonely by som sa u neho nebala....skor sa bojim ako by to zvladol jej traviaci trakt, neviem totiz, ako by aj reagovalo dieta na taku ,,ladovu chut,, ale v podstate tam nema byt co zle....to skor v tych umelych nanukov z obchodu by som sa viac bala, tam musi byt tych Eciek....teda neviem, nikdy som to nestudovala.... 😉

uhlikova09
11. apr 2008

Myslim ze zmrzlinu malemu tak skoro nedam koli salmonele skor nanuk 😉

vroni
12. apr 2008

Wienika, tiež by som sa neobávala až tak kvôli salmonele, aspoň doma nie, na dovolenke by som dieťaťu radšej zmrzlinu nedávala. My sme krpatej dávali kornútok zvnútra natretý tenučkou vrstvou zmrzliny (normálne ti to spravia v každej zmzrlinárni, niekedy sa pýtajú aj sami), my sme síce začínali až po roku, ale len preto, že tak vychádzalo leto.... 😉 Inak Ti odporúčam na jedenie zmrzliny obliecť dieťaťu skafander a mať umývateľný kočík.... 😀 😀 😀

wienika
autor
12. apr 2008

vroni, diky za radu 😀 mne staci uz teraz ked je keksik, celý kocik omrveny....keby som jej dala len liznut tak ju radsej posadim do detskej stolicky, nastastie ich maju skoro vsade...tu moze zababrat 😉 ale radsej pockam do leta, to bude mat uz rok...aby som nic neriskovala 😉

zuzudanovska
6. apr 2017

@alami Úplne s Tebou súhlasím 🙂 Môj syn bude mať v septembri päť rokov a ešte nemal zmrzlinu ani nanuk v ústach, ani sa toho nedožaduje 🙂