Odkedy môžu deti jesť paštrnák?

maja22
14. feb 2008

Viem, že petržlen môžu od 6. mesiaca a zeler až oveľa neskôr, lebo je veľký alergén, ale ako je to s paštrnákom? Vďaka...

junovka
14. feb 2008

Aj petrzlen je alergen...a ja som zatial pastrnak nedavala...a ani nam dajako nechyba 😀 😉

maja22
autor
14. feb 2008

My máme záhradu, kde si takúto zeleninu dopestujeme a radšej mu dávam domáce, resp. striedam to s kupovanými príkrmami a kupujem len také, aké doma nemám (napr. karfiolové alebo brokolicové). Njačastejšie mu varím polievky z rôznej zeleniny - vývar vypije z fľaše a zeleninu, občas aj s mäskom, mu rozmixujem na kašu. Preto sa pýtam na ten paštrnák...

iwa000
27. feb 2008

ahojte ja som malej davala aj pastrnak uz od pol roka a zatial nic nema.zeler som zacala davat az vise roka.ale pastrnak co som aj citala tak sa moze davat datickam treba vyskusat ci nedostane nieaku reakciu nan.ako so vsetkym ovocim aj zeleninou.aj dr. mi poradila davat postupne ak sa mi s niecoho vyhadze aby som vedela s coho.zatial som s nicim prolem nemala.klop-klop.

dominica
27. feb 2008

ja som dala petržlen asi 2x, asi 5 koliekok odkrojených a malý je v poho a mama mi hovorila, že paštrnák je skoro to isté, že v poho môžem dať, ale nekupujem ho, lebo sama viem, že mi v polievke viac chutí petržlen ako paštrnák

vandas
29. feb 2008

...ja ho davam od 8.mesiaca a maly je bez reakcie...

fifla
30. mar 2008

ja davam od 4 teho mesiaca bio pastrnak z DM a malinky v pohode

vierkaaaa
5. apr 2008

paštrnák je mrkva krížená s petržlenom takže má sladkosť z mrkvy a arómu z petržlenu....nieje to zelenina, ktorá by patrila do skupiny veľkých alergénov 🙂 ja začínam asi tak o 14 dní s prikormovaním a paštrnák v siedmom mesiaci určite vyskúšam 🙂

maja22
autor
6. apr 2008

papali sme a nebol problém... 🙂 🙂 🙂

alami
7. apr 2008

no ja neviem, mne teda rozhodne paštrnák ani petržlen nechýba, nieto ešte pre dieťa

fifla
7. apr 2008

je to velmi dobry zdroj kalcia a vitaminu C. ja mu ho supnem vzdy do kazdeho obediku

lyzenka
7. apr 2008

my sme ho mali vcera prvykrat s mrkvickou a v pohode....myslim petrzlen, nie pastrnak....

mne teda osobne petrzlen velmi chutiiii.....vzdy z polievky si ja jedina dam celu cibulu, aj dva petrzleny, aj dve mrkvy celeee... mnaam. 😀

zoja
7. apr 2008

ahojte idem sa spýtať tak od veci , idem variť tekvicovú omáčku, malý má devat mesiacov, myslíte, že ju môžem dochutiť kyslou smotanou? alebo mam jemu radšej odobrať a až potom ju tam dať, jogurty jedáva bežne

zoja
7. apr 2008

a k tomu pastrnáku ja som mu ho začala davať od šiesteho mesiaca

zoja
7. apr 2008

tak už mam aj odpoved, volala som dr. a ona vraj môžem 😉

alami
7. apr 2008

zoja - ja by som mu odobrala pred dochutením