Odkedy môžu deti párky a iné mäsové výrobky?

tanja61
30. nov 2008

co si myslite baby odkedy sa mozu davat parky a ine mas.vyrobky?moj partner si totiz mysli ze prehanam ak malemu nedam parku vraj uz moze....drobcek ma 16mes.neviem preco ale ja si myslim ze na parky je este skoro...hmm?

julie6
30. nov 2008

parky urcite nie, ved to nejem uz ani ja, je tam to cervene farbivo co dost skodlive, ale ani ine udeniny do 3 rokov sa vobec neodporucaju, je to tazke na travenie, ak dusena sunka nie je udena tak mozno sa da, ale ja radsej nedavam nic, ak si nahodou uchmatne sem tam tak OK, ale urcite ziadne salamy

zuzu13
30. nov 2008

u kazdeho je to ine...u nas boli parky od roka...a aj su oblubenym jedlom...1xtyz. ich deti maju...ale to len preto, ze ranajkuju spolu a mala chcela to co ma bracek 😅

jaduska
30. nov 2008

by som povedala tak, že čím neskôr, tým lepšie. Aj keď priznávam, že naša staršia ich jedla tuším ešte skôr, ako mala rok. Do nejakých troch rokov to bolo jej najobľúbenejšie jedlo. Ale sa ich asi prejedla, tak odvtedy ich mávame výnimočne a mladšia ich nechce vôbec, hoci inak spapá úplne všetko...

zuzu13
30. nov 2008

hlavne ide o to, aby ich nemali kazdy den... 😉

marika80
30. nov 2008

obcas je to v pohode. A co udeneho lososa? Losos je zdravy, ale tym, ze je udenny?

bubba
30. nov 2008

parky nejeme ani my s manzelom ale raz za pol roka si doprajeme aj trosku toho bordelu,moja dcera parku prvy krat jedla ked mala asi 20 mesiacov...

roasha
30. nov 2008

dievcata,su aj original detske parky/kinder parky/,bez farbiv,ziadna muka-ciste masko/. 😉 🙂

sassi
30. nov 2008

naš ma strašne šunku rád, ale kupujem mu kuraciu prsnú alebo detskú šunku, pokial možno bez prídavkov, párky ked tak kupujem u nas teľacie ( a to je aj vidno a aj cítiť, že je to same mäsko)
dcera to nemala rada a jedávala to hadam až v 5 rokoch, salamy doteraz nemusí, radšej má syr

Celkovo nemyslím, že by bola párky ideálna strava, ale napr. ak cestujeme alebo nestíhame, vtedy mu to občas dám, tak raz za 2 mesiace. Šunku papá častejšie, možno 1-2 plátky 1x do týždna, inak papá len maslo, alebo syr, vajíčkovu, rybaciu pomazánku.

sassi
30. nov 2008

jáj zabudla som vek, mame 1 rok aj 9 mes, a a davam mu to až po roku, neviem presne (možno 15-16 mes?), dosť dlho sme boli len na kašičkách a polievočkach.
skor isto nie, už preto, že to je solené.

marorlinko
30. nov 2008

moj papal asi ked mal 18mes chutili mu,teraz az tak nie, iba zriedka, maly ma rad sunku,ale kupujem len tu kvalitnejsiu,tak isto aj pre deti sunku bez barbiv a a eciek. moj maly ma rad udenu makrelu, ta bez roznych umelyn, ved je to ryba.

susik77
30. nov 2008

ja parky tiez nejem, mm si obcas da, malu na to neucime, co oko nevidi, to srdce neboli 😔
udene veci by som vobec nedavala-mozu byt karcinogenne a tie sunky-iba ak nie su konzervovane-ked som videla co je v sunke pre dospelych-tie dusitany a citala som, ze su to najskodliv. konzervanty, tak som tu sunku prestala uplne jest 😖
dobra sunka je talianska-varena-ale dobre draha-100 g stoji okolo 60 Kc.

tanja61
autor
30. nov 2008

baby tak tu v UK som este nevidela kinder parky tak jedine co som videla su frankfurtske a ine ani ne....mi jeme sunku kuraciu varenu a velmi nieje na vyber z tych mas.vyrobkov ako u nas....a ryby?tak doma som davala pangon alebo neviem ako sa volala ta ryba ale je uplne bez kosticiek a pol kila stoji okolo 100sk ale je super a tu zase kupujem hotove jedlo s tuniakom ale malemu to velmi nechuti....sassi:...a vajickovu pomazanku ako robis? 😉 a co sa este tyka tych parok tak mi velmi oblubujeme 😅

bubba
30. nov 2008

mne mala vlajcovu pomazanku nechce ale zato pomazanka z tuniaka jej straaaaaaasne chuti.
tanja v britanii sa vajcova robi :majoneza+vajce 😅 😅 u nas maslo,horcica,vajce,cibula,korenie sol.

evaka
1. dec 2008

Tak teda ja tiez parky moc neuznavam, ale dcerka raz okusila a miluje ich, je radost na nu pozerat ked papa,tak jej doprajem raz za 2-3 tyzdne, preto sa svet urcite nezruti. Ale odporucam pokrajat na male kusky, raz videla ine deti drzat parok v ruke, jasne ze tak jedla aj ona a to zjedla celu parku, ani som sa nenazdala. Takto ked si musi napichovat na vidlicku jej to trva, nezje tak vela a je to pozitok. A samozrejme k tomu aj chlebik, nie len samu parku!

evaka
1. dec 2008

A co sa tyka sunku, to je na zvazenie, ci je zdravsia kvalitna kuracia sunka alebo kinder sunka - BRAVCOVA, ja si potrpim na kvalitne sunky a ta Kinder je podla mna totalny bordel, ja by som ju nezjedla, nie to davat ju dietatu. Takze ranajkuje vsetci spolu tak sunku ako parky, inak parky Klausovky z Kaufl., take malinke.

lienka55
1. dec 2008

My sme tiez parky zacali davat od roka,su oblubenym jedlom maleho a kupujeme mu detke parky,su mensie a zvacsa zje 2kusky.Nedavam mu ich kazdy den snazim sa to obmienat.

lyongirl
1. dec 2008

Tak ja párky milujem, ale moje dieťa ich veru ešte nejedlo a tak skoro ani jest nebude, aj napriek tomu, že existujú Kinder párky a ja ich lúbim. Ja síce taký všelijaký "bordelík" lúbim, ale jemu chcem zabezepčiť min. do 3 rokov zdravú stravu, aj keď, sem, tam sa prehrešok stane aj u nás, ale nie som salámom, alebo párkami, skôr s pečenou hranolkou.
A šunku papáva, dobrú Kinder šunku, nie často, ale tak 1-2x do týždňa a papá ju asi od 1,5 roka.

katy1979
1. dec 2008

my malému nedávame ani párky ani sunku. popravde neverím ani označeniam kinder.
jediné čo je cisté maso je prsut ale ten je zasa slaný, takže ja čakám kedy drobec vyrastie. ale do suniek sa velmi nehrniem.

zuzu13
1. dec 2008

je dobre ked sa mamicky staraju o zdravu stravu svojich deti...ved ktora matka neda svojmu dietku to najlepsie...ale viete si predstavit co bude ked pride do skolky???
som toho nazoru, ze vsetko s mierou...takze 1xtyz. parky, 3xtyz. sunka...neuskodia...o tom ze je to nezdrave sa hovori v spojitosti s pravidelnou konzumaciou...t.j. nie kazdy den... 😉

sassi
1. dec 2008

moja mam vždy spomínala, ako som ako dieťa nejedla, a ked som zjedla párku na večeru bez chleba, len samu, tak jasali celá rodina 😀
No ja myslím, že týždenne udeniny 4x je dosť vela, tak 1-2x stačí, ved papaju aj ine mäsko.
To radšej aj na večeru uverím nejaku polievku, alebo kašu (mliečno-obilnu, ryžovu, zemiakovú) ako do deciek pchať nejaké paročky ako nejakú neviem akú lahôdku
Ked nestíhame, nepoviem... stane sa, že máme. Alebo občas spravím na obed niečo, že sa to hodí k tomu - trebárs šošovicovú alebo kelovú polievku - no ale to maju len tak na dochutenie, pár koliesok párku v tom.

V školke určite žiadne salámy a párky nemávali - skor rozne nátierky - vyjíčkovu, rybaciu, cesnakovú, tvarohovú, mrkvovú ... občas mavali aj šunkovú, ale to verím, že bolo tej šunky v tom minimum (šunka pomletá a vymiešaná s maslom), a na to ešte zeleninku - na to skor treba deti privykať, nie na šunečky a salámky, nebodaj paštéky 😲

petulienka
1. dec 2008

ahojte

no ako pise katy1979

ja by som neverila ani tym oznaceniam "kinder"

biznis je biznis a napisu vsetko mozne len aby sa predalo 😉

jarula25
1. dec 2008

my sme papaly parky od roku a mava ich teraz tak raz za 2tyzdne a aj to ich niekedy nezie a salamy sa mu vobec nerataju on ma radsej vsetky mozne syry 🙂

zade
1. dec 2008

mhm... aj ja by som dala dcerke natierky. Najradsej od vymyslu sveta, ale co ked sa toho ani len nedotkne?

Papka skutocne velmi malicko, no parky patria do kategorie - CHCEM! No a tak ich sem tam mame na ranajky, avsak same bez peciva. To pekne krasne z tanierika vyhadze.

tanja61
autor
1. dec 2008

no vyzera to tak ze vlastne vsetci jeme jeden velky bordel 😀 ale zaujimalo by ma co ine detom davate ak sunku nie co som si doteraz myslela ze jedina kvalita 😉 salamy?nieje na nich skoro?ja som pracovala vo fabrike kde sa jedlo pripravovalo a aj balilo no neviem ako u nas ale tu v UK su dost prisne kontroly a preto mam nazor ze pri jedle su naozaj prisne kriteria,neverim ze jeme nejake smetie... 😒aj ked tie anglicke jedla su smetie 😀 chutovo.....poradte prosim nejake recepty na ranajky,veceru lebo mne sa zda ze jeme stale dookola jedno a to iste vdaka

jarula25
1. dec 2008

mi mame väcsinou na ranajky babovku alebo vianocnku s maslom a lekvarikom alebo vajickovu pomazanku.tvarohovu.....a vecera???nooooo nejake cestovinky s brokolickou najlepsie 😝 😝 tu zboznujeme...alebo ryzu v mlieku....krupicu nemame radi 😢 akurat sa v nej len hrabeme a hrame sa snou..

zuzu13
1. dec 2008

ranajky:parky 😅 , rybacia pomazanka, chlebik s maslom, medom,paradajkou, salamkou, lekvarom, syrokremom, sunkovou penou, resp.vajicka-prazenica, volske oko,omeletka{vid album}...alebo cokoladove gulicky s mliekom, krupica

tanja61
autor
1. dec 2008

a to vsetko moze jest aj 16mes babo?

cat
1. dec 2008

tanja,preco sa na taketo veci nespytas radsej detskej lekarky tvojho dietata? Vies co by ti povedala? Ze traviaci trakt sa vyvija u dietata cele prve 2 roky jeho zivota. A je teda nevhodne ho pocas vyvinu zatazovat takymi vecami ako su parky-kde su koreniny, farbiva...co myslis? 😉 kde-kto na webe ti moze z nevedomosti poradit aj zle,mysli nato kym sa tym das ovplyvnit 😉

mrkni sem ked uz sa bavime o parkoch:
http://www.webservis.sk/magazin/view.php?cisloc...

sassi
1. dec 2008

😕 😕 😕 no to asi moc nie je vhodne ...
Naš papkáčik sa rad naje, ale rano mu moc nechutí - takže naš jedálniček:

po zobudení 150-180 ml umelé mlieko (HAMI)

ranajky - ovocný alebo biely jogurtík, niekedy do neho dostanem kusok chleba s maslom alebo pomazánkou (syrova, vajíčková, rybacia), občas ten plátok šunky (1-2x do týždna)
- zvyčajne "kradne" z mojho chlebíka - tak sa tvárim, že jem a on sa tak pri mne napapá 😉

desiata - ovocie (čerstvé) + piškoty/kukurične chrumky , prípadne presnidávka;
- ak nebol rano, tak jogurt

obed - zeleninová polievka /vývar + to čo mame my, odobraté skor, bez pridávania soli a korenín (podotýkam, že varím pečenovu dietu, takže všetko aj vhodne pre dieťa)
... alebo hustá polievka s vela zeleninou, mäskom (vaj. žltkom), cestovinami (vtedy sa zasýti a nechce druhé)
+ pred spánkom 150 ml mlieko

desiata - ovocie

večera - polievka od obeda
- "druhé" od obeda
- kaša - robím ešte Sunarku, ale už nebudem kupovať, lebo mu to prestáva chutiť (papáme ešte tak 1x do týždna)
- chlebík s maslom/pomazánkou
- cestoviny so struhaným syrom a troškou masla, alebo dusenou zeleninou

Jedine, čo mam problem, to je surová zeleniny, ale zatial si z toho hlavu nerobím. Vela zeleniny spapá v polievke, to si ešte sam prštekmi ukazuje, kde je mrkvička, karfiolik, brokolica a hrášky, aby som mu dávala. Takže sa to hadam spraví vekom. Paradajku mu zatial nejdem dávať, kvoli alergii, a ostatne druhy sa mi zdaju dosť tvrdé neuvarené.
Poradte, ak mate nejaký sposob,a lebo tip na úpravu 😉 .

Mäso varím všetky druhy dostupne v našich končinách, teda okrem zajaca (mam vnutorný problem s jedením zajaca) , najviac hydinu, ale aj hovädzinu a aj bravčové (ale len stehno, karé - take čo nie je mastné). davate deťom aj vnutornosti? Ja občas varím pečeň, ale malemu som to ešte nedávala, neviem, či može...

sirinka
1. dec 2008

tanja61 parky nie su zdrave a vhodne podla mna ani pre dospelych. takze cim neskor a cim zriedkavejsie 🤐
ine masove vyrobky okrem cerstveho masa...ja davam cas od casu klarke na chlebik kvalitnu hydinovu sunku.
salama, parky, klobasa, spekacky...to vsetko ma cas po 3-4 rokoch...skor by som nedavala.