Odklad splátok ČSOB hypotéky

sunny8
7. apr 2020

Prosím vás keď ja som na RD ex manžel je doma (zo strany zamestnávateľa) sme rozvedení ale byt aj hypo je na nás oboch máme nárok na odloženie splátok ? Môj príjem sa v podstate nezmenil iba jeho .. hypo platí on ale sa platí z môjho účtu. On aj býva v Tom byte.(nedalo sa prepísať iba na neho ako som sa tu minule pýtala) .. prosím vás aké máme možnosti ? Chápem že je to záťaž pre neho ale ja sama to tiež nebudem môcť platiť

iviacik
7. apr 2020

@sunny8 podľa mna najlepšie bude, ked sa pôjdete priamo informovať do banky. Nejaké odklady povolili, ale myslím, ze len odklad istiny, čiže úroky bude potrebné splácať ďalej. Ale najlepšie bude, keď sa priamo budete informovať v banke. Najlepšie, keď tam pôjdete obaja s exmanzelom a zhodnotia priamo Vašu situáciu.
Ale aby ste nechodili v tejto dobe zbytočne, navrhovala by som priamo zavolať Vášmu hypo poradcovi a dohodnúť stretnutie, pripadne zavolať a objednať sa u hypo poradcu v najbližšej pobočke banky.

sara07
7. apr 2020

samozrejme že sa bude chciet banka dohodnut, odpustit vám nič neodpusti, odloží splátky, zniži alebo predlži dobu splacania
každopadne treba to riešit čo najskôr

sara07
7. apr 2020

neboj ako vy je velmi vela ludi,nie je to hanba ani nič, tiež ma štve toto škrtenie ekonomiky, kym nezačneme štngat klučami na balkonoch aby nás pusitli do práce a zavreli rizikovu skupinu ktorá si behá do obchodu postat 5x denne

sasa1310
7. apr 2020

akurát, že to nie je odklad splátok, ale iba úrokov. Splátku istiny budete musieť platiť tak či tak. Nárok na odloženie splátok je iba v prípade, že preukážete, že máte znížený príjem

iviacik
7. apr 2020

@sasa1310 podla mna nehovoris dobre, ale presne naopak. Splátka istiny bude odložená, úroky budeš platiť dalej. To tvoje nie je veľmi logické..

draik
7. apr 2020

@sasa1310
@iviacik
Schválený je odklad komplet splátok.

mrnoska3
7. apr 2020

@draik No neviem my mame zPSS a nam povedala tiez ze uroky budeme musiet platit dalej vcera sme sa informovali

draik
7. apr 2020

@mrnoska3
Neznalosť neospravedlňuje.