Odkladať alebo predať veci po deťoch?

susik77
8. dec 2007

Ahojte, mam dilemu:Neviem, ci mam predat veci po malej.Druhe mimi by sme chceli do 3 rokov, ale nemusi sa hned zadarit. Teraz neviem, ci mam oblec.a kocik, autosedacku a ost. veci skladovat, al. predat.Kocik a autosed. mam uplne novu, velmi mi vyhovuje, ale neviem, ci nebude uz neco lepsie na trhu, co by mi viac vyhovovalo. Zistila som, ze oblecko sa dost tazko predava, a dost pod cenu...aj ked mam znack. veci-Next, Mothecare, H&M...

maca793
9. dec 2007

mama tiež odkladala veci po nás, niečo ešte máme, ale už je to vidieť, sú okolo gombíkov obtrahané...
keby som mala tiež povalu, tak veci zabalím do vreca a škatule, a dám to tam.
nevieš o niekom, čo by chcel niečo kúpiť za lacný peniaz? 😵

sue
9. dec 2007

Maca, ja by som teraz dala veľmi veľa za nejaké vecičky alebo hračky po mne 😔 ale mamina to všetko vyhodila, ostala jedna zavinovačka ☹

bihan
9. dec 2007

Kočík a autosedačku si určite necháme - druhé mimčo plánujeme o pár rokov, ale práve kôli tomu sme kupovali všetko nové, aby nám to ešte poslúžilo.
Oblečenie ako bodíčka a pyžamká asi odkladať nebudem (teda možno pár pyžám, ktoré sú zachovalé), lebo sa to strašne rýchlo opotrebúva, takže po tých 3 mesiacoch, na ktoré sú určené, je to tak vhodné do koša...
Šatkočky, jeansy, bundy, svetríky - to si určite necháme - tiež máme väčšinou nové veci, ktoré maličká nosí len občas, takže sú ako nové (bolo by mi ľúto ich predať za pár šupov).
No a čo sa týka toho oblečenia ešte po mne alebo manželovi - svokra mi doniesla pred narodením malej tašku plnú oblečenia po manželovi - neforemné svetríky, dupačky všetkých možných farieb a pod. - toto by som svojmu dieťaťu neobliedkla 😅 Pre svoje deti by som odložila maximálne nejaké rodinné "klenoty" alebo nejaké "nadčasové" šatočky a oblečenie.

vavka33
9. dec 2007

Maci,ved daj aj inzeraty,maminky si mozno vyberu nieco 😉

maca793
9. dec 2007

inzeráty mám, ale nik sa nehlási 😢

maca793
9. dec 2007

a neviem, čím to je, ale tie veci vôbec nie sú obnosené, poškodené, mám dokonca odložené topánky po deťoch, keď začali chodiť alebo už boli väčšie, neviem, čím to bolo, ale vôbec topánky neničili tak, ako teraz. 😵

pietra
9. dec 2007

no baby, ja si tuto otazku ci odkladat alebo predat vecicky kladiem tiez. ja by som este chcela mat jedno babo, ale manzel je proti. Tak neviem, ci vecicky odlozit, ze si to mozno rozmysli, alebo casom posluzia niekomu v rodine ci kamaratkam, alebo ich zacat predavat. Na jednej strane mi je ich luto popredavat, lebo su fakt pekne a nie je na nich vidno obnosenie, ale nemozem ich skladovat v byte. ☹ A ja mam pri vsetkom taku smolu, predavam jeden novy kocik uz pol roka a nedari sa ☹ , takze ktovie, ci by sa mi vobec podarilo tie veci popredavat, by sme tu s macou vzlykali dve, ze nik sa nehlasi 😉

nenka83
9. dec 2007

ja predavam... nechce sa mi to skladovat.aj tak si neskor kupime nove... tak to vzdy byva. a ked teraz predam za to kupim ine.

veronika13
9. dec 2007

tiež rozmýšľam či predať alebo odložiť, lebo stále nachádzam nové krásne vecičky, a keď bude druhé bábo, tak budú tiež. No ešte som sa nerozhodla, niektoré by som určite nechala, ale niektoré asi predám.
Žienky čo máte deti staršie ako rôčik a predávate krásne vecičky na chlapčeka, napíšte mi do IP kde nájdem vaše inzeráty 😉

bzuco
9. dec 2007

ja som odkladala, aj ked som pri malej nemala toľko vecí, ako sa mi nakopilo teraz
dosť vecí som mala požičaných - tie som vrátila a čo som kúpila, odložila som
ale je pravda, že za 5 rokov sa trošku móda zmenila a ked si sestra bola pred rokom vyberať vecičky pre svoje budúce bábo, dosť vecí dala bokom, lebo sa jej už nepáčili
tie veci, čo ostali, sme potom zbalili a odniesli do charity
kočík som predala, hoci ani teraz by som sa s ním nemusela hanbiť vyjsť na ulicu, nakoľko je stále v predaji, ale nevedela som, či sa aj kočíkovská móda veľmi nezmení, tak sme ho predali

maca793
9. dec 2007

ja som našťatie toľko vecí nemusela kupovať, pretože som mala dievčatá a aj tretia bola dievka. ale je mi trošku trápne, keď idem s ňou niekde, a má staršie veci po deťoch. tie jej dávam radšej na doma alebo ku kamarátke na kávu alebo von. 😀

mory
9. dec 2007

ja som tiez po synovy odkladala ale potom sme mali dcerku a tak som vsetko dala kamoske a ona zase naopak dala vsetky dievcenske veci mne velmi to pomohlo ja som malej zatial skoro nic nekupila lebo mam komplet vybavu od 0-4roky je to super vobec sa nehambim ze mam pozicane praveze naopak som hrda a aj kamoska je rada ze to este niekto pouzije veci pekne zachovale a ked donosime tak vratime, babetko nemusi vyzerat jak z katalogu a veci aj po 4 rokoch su este v mode a velmiiiiiii pekne 😉

cat
9. dec 2007

ja veci odkladam, teda tie neposkodene ci znackove,ved mam aj brata, kamosky..
ale teraz je v auparku taka zbierka hraciek pre deti z decakov, rozmyslam ze odnesiem plysaky, maly sa s nimi aj tak vobec nehra a podostavali sme ich neurekom..naco nam to bude v spajzi vo vreci? 😒

ervotoc
9. dec 2007

vela veci sa porozdavalo brachovy,bratrancovy ,baličky pre slobodne mamičky,čo bolo od svokruš to som jej aj vratila pre jej deti 😀 niečo som predala a kupila za to pre ine 😉 tak isto aj hračky,knižky vsetko ,teraz posielame tiez pár balikov ,niečo pre vacsie baby,pre babetko ,pre toho 4ročneho chlapčeka posielame,vzdy,vzdy sa najde niekto komu sa to hodi
rovnako aj tehu veci sa porozdavali
ja jedine čo si nechavam je určite autosedacka tu odlozim aj pre druhe mimi inak vsetko preč,ved načo to odkladať...komu tym spravim radosť ?alergii? 😝

ervotoc
9. dec 2007

Vavka ale ved ona pisala ze na charitu nie tak potom ťažko da asi do domova 😉

valy
9. dec 2007

ahojte, ja veci odlozim, mozno sa este zidu, ak nie mne, tak rodine alebo kamaratkam 🙂
ja som tiez dostala dost vela veci v najmensich velkostiach od rodiny a pomohlo nam to. napr. v perinke bola mala dvakrat a potom sa uz nezmestila, zbytocne by sme kupovali novu. a ja som pred porodom ani nevedela, co presne pre babatko treba. napr. naco je ta divna vec, co som dostala niekolko kusov od rodiny, som zistila az v nemocnici, ked do toho babatko balili a boli to postolky 😀

sofik
9. dec 2007

Ahojte! Ja tiez veci odkladam pretoze je mi ich luto predat. Za par rokov planujem aj druhe a zhanat to vseto odznova to by sa mi uz nechcelo. A tie peniaze, kolko to vsetko stoji. Som rozhodne za to nechat si ich. Ak ich nevyuzijem uz ja tak mozno znamy alebo kamosky.

mounty
9. dec 2007

Ahojte, ja mam po sestre zdedenych 10 bananovych krabic, comu sa samozrejme tesim....ale ma to aj hacik. Ona ma tri dievcatka a my chlapceka(zatial iba jedneho 😉 ), takze ruzove vecicky automaticky davam bokom a neverili by ste, ale moc mi tam toho neostalo ☹ navyse vsetky ponozky a pancusky maju vyzite gumicky, mozem ich rovno zahodit....vekovy rozdiel je 4 roky....z toho vyplyva ze tie co by ste chceli takto odkladat vecicky....rozmyslajte aj nad tym komu ich odkladate a na ako dlho budu sediet v krabiciach... 😉 len tolko, majte sa....

bubatko
9. dec 2007

no dobra otazka, ja som sa dost dlho nad tym zamyslala a vyriesila som to takto:

vsetky "vacsie" veci ako kocik, autosedacku, prebalovaci pult s vanickou, hojdacie kresielko a podobne sme predali

oblecenie a topanky som vyhodila len minimum, lebo sa to vobec neznicilo, vybrala som si tie "najsuper" vecicky, ktore sa mi pacili, tie som si nechala a zvysok som darovala -> tie najmensie veci som dala na novorodenecke oddelenie do porodnice a tie vacsie som dala do charity (spolu to bolo cca 3 velke vrecia 😝 )

podla mna predaj oblecenia je bieda, nikto sa neozve, alebo si vyberie vec za 200 Sk a chce to poslat na dobierku, s tym, ze postovne aby hradil predavajuci a podobne

podla mna je vela ludi v nudzi a darovat to dalej je super (ja som nemala nikoho v rodine ani kamosky, co by potrebovali, tak som dala cudzim ludom) a nie je to ani o tom, kolko penazi kto ma, ved vzdy sa najde niekto, kto je na tom este horsie

a pokial fakt nemate super znackove veci, tak to nikto kupovat nechce (resp. ja som mala na predaj len znackove veci, ale bolo by to hrozne pod cenu, to sa mi fakt neoplati sa s tym babrat, naklady na postovne, telefon, mms a pod...) radsej to darujem

bubatko
9. dec 2007

presne ako hovori mounty, mne by teda bolo blbe niekomu znamemu posuvat veci, niekedy aj tym skladovanim to "zostarne" a potom by som sa citila ako keby som narocky niekomu davala "braky"

holt sme vyhodili (a stale vyhadzujeme 🙂 ) na maleho hotovy majland, ale co uz, mna strasne potesi niekomu nieco darovat

valy
9. dec 2007

jasne, nikomu nebudem ponukat flakate tricka a pod., ale niektore veci zostanu celkom pekne a je to aj na tom druhom, komu to ponuknes, ci to vyuzije alebo si kupi vlastne

bubatko
9. dec 2007

no ved o flakatych veciach sa tu ani nebavime, to snad kazdy rovno zahodi alebo??? 😕

prave ide o to, ze su to super veci, 100% stav, neznicene, a napriek tomu sa to hrozne predava, velmi pod cenu a potom este opletacky okolo toho, posielanie postou a podobne...

malena
9. dec 2007

Zrovna včera som si kúpila od jedného predajcu NOTA BENE - určite poznáte. A je tam aj nejaký inzerát mamičky, ktorá by potrebovala topánky pre detičky č.26,27,28,30 a pre ročné dieťatko. Ak by ste niektorá mala a už nepotrebovala, môžte ponúknuť Alžbete - výdajňa tel. 02/52 62 59 62.
Ja vecičky po mojej dcérke odkladám pre švagrinú, ktorá čaká baby, ale nie všetky, niektoré veci odnesiem do centra pre osamelých rodičov s detmi, ktoré je v nedalekom meste - sú to vecičky ešte pekné a nositeľné, určite by som im nezaniesla nejaké fľakaté handry, aj oni majú svoju hrdosť. Spomínané handry nehádžem do koša, ale odovzdávam do zberu.
Niektoré vecičky - srdcovky si nechávam, pre ďaľšieho potomka,snad.
Dosť nepekne vyznela veta: mne nedá nikto nič zadarmo....Nikdy nevieme, kedy budeme aj my potrebovať pomoc.

bubatko
9. dec 2007

malena super 😵

ja si myslim, ze kto sa nevie podelit s tym, co ma, tak je to fakt smutne, este raz sa opakujem, vzdy sa najde niekto kto je na tom horsie ako my a preto treba pomahat

malena
9. dec 2007

Bubatko 🙂 , darovať je strašne fajn, viac ako byť obdarovaný. Ked som si kupovala to Nota Bene, stojí 50 sk, známa podotkla : aké drahé! A kúpila si Plus 1 deň, lacný bulvár, ktorý ani 😠 nemôžem.
Bola som v jednom obchodnáku, kde bola akcia pre deti z detského domova, sedela som s malou na lavičke a sledovala, nikto sa nepristavil, všetci tlačili plné vozíky s nákupom a tvárili sa, že nič nevidia. Tiež ked som videla toho staršieho pánka s tym Nota Bene, ako plný očakávania predáva svoj časopis a ľudia ľahostajne chodia okolo, je mi z toho tak veľmi smutno 😔

susik77
autor
11. dec 2007

baby, ja prevaznu vacsinu veci pre malu kupujem od kamaratky-jej dcerka je skoro o rok starsia.Takze mi to vychadza presne sezonne podla velkosti, este aj podobne rastu 😉 Ona ma same znack. veci-prevazne Next a H&M a kupujem to od nej asi za 4-tinove az 5-tinove ceny, to mi vyhovuje 😉.Vzdy mi naraz preda cast vybavicky na 3 mesiace, vyjde ma to asi na 1500-2000 kc. Su to krasne vecicky a nie su vobec znicene-vyzeraju ako nove. Ale nejak nemam chut kupovat v bazari-asi preto, ze neviem, po kom su tie veci a ako boli udrziavane a kupovat oblecko po kuskoch z internetu- bazaru mi pride dost narocne a ked mam platit postovne, tak sa predrazi...Mozno aj preto je take narocne predat oblecko cez net...
Asi to tiez tak urobim-srdcovky si necham a ostatne dam rodine...

dadulik75
11. dec 2007

ako citam u nas je to podobne ja mam veci este po sestrinych a bratovych detoch nechane ale aj po mne aj po surodencoch....ale este dodam ze po Lukim a Deniske som uz neratala s babetkom lebo som bola 5 apol roka doma a uz som sa tesila najdem si robotku a tak som vacsinu veci po nich dala prec viac menej to sice bolo take flakate veci skor na doma alebo po dvore chodit terz by sa zisli ale co uz dala som ich prec zaciatkom jula a v oktobri som zistila ze som tehotna tak teraz kupujem niektore veci znova a uz ich odlozim lebo sestra ma uz dospeleho syna za 2 roky budu dalsi dvaja chalani z rodiny dospeli a kdovie mozno sa dakomu zide daco na ztnosenie pre ich deti .....takze veci odkladam aspon tie ktore nie su vytahane a moc znicene 🙂 😉

baileysa
11. dec 2007

ja planujem vecicky odlozit a uz sa tesim ako sestre alebo svagrine poskytnem takmer celu vybavicku 😉 zopar najoblubenejsich kuskov a hraciek si necham, ja mam tiez svoju prvu hracku a nejake veci este po mne a som sa z toho vytesovala 😉 takze ja darujem niekomu z rodiny, alebo poziciam, kedze planujeme dalsie baby

kutina
11. dec 2007

ja si obľúbené veci nechám, tie "sezónne" a menej oblľúbené sa budem snažiť predať, lebo dalšie bábo by som chcela v apríli a to by "sezónky" neoblieklo....no šak na MMB je krásnych vecí vždy dosť 😉
a všetky ostatné veci, ktoré sa mi nepodarí predať posuniem našej krstnej ked bude mať drobca 🙂

marorlinko
11. dec 2007

aj ja by som chela dalsie dieta tak o 2roky, nechavam si vsetko od kocika po oblecenie, predat by sa mi to neoplatilo, ani nepomoze ,ze su znakove oblecenie, kocik tiez od jane travel system,necham si pre dalsie dieta, aj vanicku,autosedacku a zvysok. dnes je vsetko drahe,tak aspon usetrim,no nie? aj ked uz nemam kam davat tie oblecenie maleho, lebo rastie jak z vody,ale dako vyriesime to.
napr. za usetrene peniaze co sa tyka novej vybavy si mozmew dopriat nejaku dobru dovolenku a je to.