Odkyslenie organizmu a vaše skúsenosti

bambi2
1. jan 2011

Nenasla som na mk ziadnu temu ohladom odkyslenia organizmu, preto zakladam novu... 🙂
Vcera som sa dostala k jednej knizke, kde som sa vela toho dozvedela o tejto teme. Napr., ze vnutorne prostredie tela ma byt zasadite, co vsetko si sposobujeme prekyslenim a ako lahko je vyliecit sa od kyseliny.... a este to, ze ludske telo je vraj naprogramovane na 130 rokov zivota, od sposobu, ako
clovek so svojim telom zaobchadza, zavisi, ci zostarne v zdravi, alebo ochorie a predcasne umrie.
Takze, som pripravena to vyskusat a pripadne aj zmenit jedalny listok... uvidime, ci to potrvdi svoje ucinky tak ako sa pise v tejto mudrej knizke...
Mate s tym niekto skusenosti??

martina1992
19. dec 2013

Ja sa stravujem ako chcem a popri tom tiež pijem čaj Matcha. Nedávno som si robila test a moje PH je mierne zásadité 🙂 takže som spokojná, žiadne drastické diéty, to by som ja ani nedokázala, takto to mám pohodlne a chutne 🙂

jaroe
6. jan 2014

ako je to vlastne s tou tepelnou upravou zeleniny? Uz mam z toho gulas, na jednej strane su vraj po vareni lepsie vyuzitelne vit. a mineraly, na strane druhej je takato strava uz "mrtva". V diskusii padli aj info o tom, ze je lepsie varene jedlo, lebo sa tym setria vlastne enzymy. A prave raw foodisti jedia surove, kvoli prisunu enzymov v strave. uz neviem, co mam jest ☹

marilka001
9. jan 2014

ja odkyselujem pomocou diéty a prírodných produktov, v prípade záujmu môžem napísať o tom konkrétnejšie, moj email: maja.m09@gmail.com

19021973
9. feb 2014

@pici aj by som chcela vzorku paliny...vie mi ju nikto poskytnúť?

ibaclovek
12. mar 2014

@bambi2 momentálne podstupujem jarnú detox kúru - v podstate je to odkyslenie a odbúranie toxínov z oprgánov - hlaven v pčeni a žlčníku - robí sa to každé ráno lyžica pan. olivového oleja s lyžicou cotrónovej šťavy - to vypiť, potom ide čiastiaci čaj - pol litra, potom nejaká kaša z nelepkových plodín(pohánkia, pšeno, kukurica apodobne), veľa zeleniny, ovocia, žiadne mlieko a mliečne výrobky okrem tvrdého syra, žiadny cukor ani med ani nič v čom sa cukor nachádza, žiadna biela múka, úplne preč údené mäso a údeniny.po viac ako týždni tohoto systému stravovani sa cítim ako druhý človek - odišli ´bolesti svalov, klbov, hrdla, alergia v nose, očiach, bolesti uší, zlá nálada a šedočierne videnie sveta. okrem toho aby som nezabudlas čiernu kávu nepijem - to so m zistila, že mi robí zle. rovnako odišli problémy s boľavým žlčníkom, žalúdkom,pankreasom, nafukovanie....

proste, len da do toho dajte, zvládne to každý a stojí to za to.

zeminka29
16. jún 2014

@romco3
ahoj, prave mam rozcitanu knihu od Tepperweina - Prec s kyselostou..
je tam vela postrehov,rad, informacii, fakt mi to objasnilo mnohe veci..
no spominali ste,ze ten caj Royal plus je nejak moc pridrahy na to zlozenie,co obsahuje..
Potom ktore caje su aspon podobne ucinkami, tomuto Royalu?
nerada by som kupovala cosi,co je sice zdrave, no tak drahe, a davat niekomu zarabat na mojom zdravi, tiez nie..
a dakujem za Vas postreh ohladom Tepperweina..

sisi178
13. júl 2014

@bambi2 zrejme som citala tu istu knihu asi pred 8 rokmi dala som svojej znamej farmaceutke zoznam ,,ingregiencii,, , ktore uvadzas a povedala mi len tolko,ze toto by nenamiesala ani nepriatelovi.Tak som sa zacala zaujimat skor o upravu stravy.Neskor som od kamaratky,ktora ma tazku celiakiu dostala typ na vyzivovy doplnok s mineralnymi latkami a stopovymi prvkami PROBALANCE,ktory jej pomohol lahsie zvladat jej zdravotne problemy.Objednala som si ho,otestovala som si moc na indik.pruzku este pred uzivanim.Samozrejme som bola zakyslena.Po tyzdni uzivania sa mi PH dostalo do normalu.

romco3
15. júl 2014

@zeminka29 tak to teda neviem, co je dobre. Ale ja ked som bol u urologa a urobili mi test mocu, tak ph som mal idealne a to som nic specialne neriesil, nijako specialne som sa nestravoval. Neviem ci to bola nahoda...
Nieco pravdy na tom prekysleni musi byt, lebo uz vela sa o tom pise (nielen Tepperwein, ale aj ini aj slovenski odbornici - normalni vystudovani biologovia). Ale to co Tepperwein ponuka je fakt predrazeny oblb. Celkovo tazko povedat kde je pravda. Farmaceuticky priemysel a klasicka medicina casto zlyhava, casto to je len nechutny biznis. Na druhej strane je alternativna medicina, lenze aj tam je vela preslapov a nie je liecitel ako liecitel a takisto aj tam moze byt biznis. A ludia ked su chori a neuspeju u lekarov tak hladaju riesenie inde, ved topiaci sa aj slamky chyta. No a napr. taka homeopatia tak to je kapitola sama o sebe, velmi zahadna... Ale co uvadzate vyssie, zmena stravy je urcite dolezita, obmedzenie cukru, soli, bielej muky, viac zeleniny a ovocia, menej masa... Lenze dnesny svet, zivotne prostredie a potraviny su uz v takom stave, ze nemozno hovorit o zdravej strave... lepsi vyraz by bol - menej skodliva strava..

zuzy1957
14. sep 2014

ja som na prekysleny organizmus pouzila jeden produkt vola sa probalance a pomohlo to
tazko je to s potravinami to treba prisne strazit a sledovat a v dnesnom rychlom svet pri tolkych starostiach to niekedy nieje mozne
ak bude mat niekto zaujem dozvediet sa o probalance viac rada odpoviem
krasny den prajem

Zuzy 🙂

marionmarion
14. sep 2014

Cital tu niekto knihu od Roberta O. Younga Zazracne Ph, schudnite odkyslenim a vyskusal jeho metodu? Dava to logiku, ale ta strava 😖

bruxelles
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bealily
24. feb 2015

@bambi2
Ahojček, práve čítam , že hľadáte produkty, aky Ste si mohli odkysliť organizmus.
Od mája 2014 som sa zaregistrovala vo firme DXN, ktorá ponúka tieto produkty. Sú zdravé a dokonca liečia. Napríklad ponúkajú zdravú kávu, ktorá obsahuje 2% Ganodermy (volá sa aj huba reishi, alebo podkovičník, alebo toež leskokôrka lesklá. Ph klasickej kávy je 5,5 a táto s hubou reishi má 7,5. Dcérka trpela dlhý čas na exémy na tvári a krku. Používaním kávy a priamo aj GL- prášku z huby reishi + užívaním SPIRULINY, + používaním GANO-mydla a gano-oleja má teraz tvár ako bábätko. Viac na: prirodnaliecba.ganodermakava.sk [sk] - čítajte v kolonke: Môj príbeh. Ja som si vyliečila výrobkami herpes, priateľ schudol 15 kg a má už nízke hladiny cukrovky. 🙂 😉 bealamac@gmail.com

bealily
24. feb 2015

Ešte k prekysleniu organizmu: Samozrejme je potrebné zdravšie sa stravovať, t.j. doobeda hlavne ovocie, poobede veľa zeleniny. Mäsa minimálne a keď ho jesť, tak lepšie dusené a nie vyprážané a pečené, minimum chleba, pečiva a sladkých maškŕt Mack Donald obchádzať širokým oblúkom + káva s hubou reishi + spirulina = zdravie 🙂

bruxelles
19. mar 2015

Ahojte, s priatelom pijeme na odkyslenie alkalicku vodu a mozem len odporucat, aj nasim znamym pomohla.
Tu je link na fb, inak ju kupite v bio obchodoch a od dnes je v akcii v apriori klube za 1 € - Alkalicka voda JAVA s ph 9,2

https://www.facebook.com/pages/Alkalická-voda-J...

alena258
24. mar 2015
Používateľ alena258 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alena258.

@bruxelles my zase na odkyslenie pijeme acidofit http://www.acidofit.sk/odkyslenie-organizmu tu píšu podrobnejšie o jeho účinkoch

miroka
9. apr 2015

ja som pouzival na odkyslenie zeleny jacmen. No treba upravit aj stravu, vynechat kyselinotvorne potraviny a jest hlavne zasadite potraviny. To je zaklad. Ak to trva dlhsie, clovek schudne ale za to pociti pozitivne zmeny co sa tyka zdravia. Aspon u mna to tak fungovalo. Nejake info je aj tu http://www.zivotosprava.eu/ocista/

fidanaf
21. apr 2015

Ja odporúčam všetkými 10timi Probalance! Zatiaľ každému pomohol a cítili sa o 100% lepšie ako pred úžívaním...

chrobaaacik
15. máj 2015

My sme upravili stravu, veľa vecí sme vylúčili, ale samozrejme nahradili zdravými alternatívami..takže keď niekto povie, že sme na diéte, tak ho vyvediem z omylu...máme upravenú stravu..diéta znamená vylúčiť mnohé a odopierať si..upravená strava znamená, že niečo som vyhodila a doplnila niečo nové zdravšie 🙂.....strava je je veľmi dôležitá, ale čo ja pokladám za najdôležitejšie je pitný režim...ak sa aj niekto stravuje superdobre a pije nekvalitnú vodu v podobe balených vôd alebo vody z vodovodu tak si viac škodí ako pomáha. My sme zainvestovali do technológie na zásaditú vodu-je to slovenský výrobok, čo je super..konečne niečo iné ako Japonsko a USA....doporučujem pozrieť..www.voda-zdravie.sk....my sme nadmieru spokojní, vidíme výsledky ja aj manžel a komu sme doporučili tak maximálna spokojnosť.. 🙂

chrobaaacik
15. máj 2015

Voda JAVA je síce alkalická, má pH 9,2, ale na dlhodobe pitie je absolutne nevhodna...maximalne na 2 mesiace , ak ma clovek zdrav.problemy, kt. si chce poriesit...na každodenný denný pitný režim je optimálna voda s pH okolo 8,5. Dnes sa výrobcovia predbiehajú v hodnotách pH..čím vyššie, tým "lepšie"..ale nie je to tak a človek si môže viac poškodiť ako pomôcť..dalsia vec..voda JAVA je v plastovej flasi, z ktorých 99% je toxických...takže o pozitívnych a zdraviu prospešných účinkoch sa dá polemizovať....a co sa tyka kvality je dolezite nielen pH ale aj ORP...ak je plusove tak sposobuje oxidaciu..ako vsetky balene vody a aj voda z vodovodu

elis1985
25. sep 2015
Používateľ elis1985 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od elis1985.

Odkyslenie organizmu je oveľa viac komplexnejšie. Často nestačí len úprava stravy. Ja som na toto skúšali už kadečo. Začala som úpravou stravy, potom rôzne vitamíny, výživové doplnky a neviem čo ešte. Samozrejme aj ich kombináciu a účinky sa pritom len stupňovali. Pomohlo mi až Alkalio. Toto Alkalio obsahuje až 19 účinných látok pre odkyslenie a tak získanie optimálnej hodnoty pH organizmu. Priaznivé účinky odkyslenia som už mala za pár dní, aj som sa otestovala a ozaj sa moje pH veľmi rýchlo dostalo na správnu hladinu. Takúto kúru si dávam pravidelne, inak už neriešim stravu ohľadne prekyslenia, takto sa perfeknte očistím 🙂

bealily
19. okt 2015

@elis1985
pre odkyslenie je dôležiteé: ráno začínať vytlačením 1 citróna do 1/2 l vody a vypiť. Počas dňa prijímať veľa zelenej potravy, napr. mixovať smootie a piť min. 2x za deń.
Bea bealamac@gmail.com

sunnyball13
23. dec 2018

...ahojte, táto téma je staršia, viete mi teraz z odstupom času povedať, ako ste dopadli?...ja som sa k tej knihe dostal teraz a ro bím podobné veci ako vy 🙂..od moču cez zásaditú zmes...odkyslovanie zemiakovou šťavou...

bona69
23. dec 2018

@sunnyball13 ahoj,mne na odkyslenie veľmi pomohlo stravovať sa podľa Macingovej,a to som mala taký kyselinu už že som nemohla ani spat

sunnyball13
23. dec 2018

@bona69 ...ďakujem pozerám jej stránku akurát...dodržiavaš to stále?...ako sa teda stravuješ?

bona69
23. dec 2018

@sunnyball13 už nedodržiavam, poctivo som držala do februára,potom som sa snažila tie tri mesiace dodržiavať aspoň zhruba zloženie jedál,mám všetky 3knihy, ja som chcela očistiť organizmus aj kvôli otehotneniu, a keďže som v júni ostala tehu tak teraz sa už nestravujem podľa nej, ale neskôr po pôrode plánujem znova nabehnúť. Ináč za ten mesiac detoxu som z brucha zhodila 10cm(2kg) a v priebehu týždňa som kyselinu už nemala, lebo pri tejto strave zhazdujes CM, kilá sú druhoradé😀 držím palce

karin158
10. jún 2019

@augnika karinavrabova@gmail.com