Odmietanie postieľky 13 mesačnou dcérkou

siusan
26. sep 2013

ahojte mamulky..chcela by som poradiť..malá má 13 mesiacov a asi dva týždne odmieta spať vo vlastnej drevenej postieľke..takže spí s nami..doniesli sme jej aj cestovnú postieľku že či tam nebude radšej..večer bez problémov v nej zaspí ale v noci sa zobudí s plačom..tak si ju zoberiem k sebe..nemôže to byť tým že s tej drevenej má panický strach keď v nej skáče a sa udrie??? predsa už je vnímavejšia..alebo si zvykla na našu posteľ na ktorej sa môže rozvaliť bez zábran🙂

angellinka
26. sep 2013

@siusan nechce spat sama,uplne logicke 😉

mima89
26. sep 2013

@siusan my sme to mali rovnako a trva to doteraz ze s nami spi 🙂

okbukaj
26. sep 2013

uz ked ste jej raz dovolili s vami spat uz ju odtial nedostanete 🙂 moj syn mal 7,5 mesiaca, ked sa vedel sam v postielke postavit a neodbytne si vydobijal ze chce ist k nam, tak sme ho vzali a odvtedy spi s nami uz kazdu noc a uz ma 23 mesiacov 🙂))

andelok
26. sep 2013

@siusan Podla mna to nebude o tom, ze by jej vadila jej postielka ale o tom, ze jej moze chybat vasa pritomnost....deti sa stale menia, mozno doteraz spavala dobre sama a zrazu potrebuje pri sebe citit rodicov. Ja by som to nejako velmi neriesila...my spavame spolu vsetci traja uz dlho a aj nam to tak vyhovuje, rozhodla som sa s dcerkou nebojovat 🙂 Ak vam jej pritomnost v posteli nejako nevadi, nechala by som to tak. Inak plac v noci moze znamenat aj to, ze jej idu dalsie zubky alebo intenzivnejsi rozvoj mozgu, nove zazitky...

tinach
26. sep 2013

To si gratuluj, moja tam ani nezaspí ☹ a z postielky mame "úložný box" na plyšákov a iné serepetičky 😒

rory88
26. sep 2013

U nas ma postielka tiez skor dekorativny chatakter a mala spi s nami, uz sme si zvykli dokonca mm povedal, ze chce aby s nami takto spavala este aspon do 20tky 🙂

radkanika
27. sep 2013

No tak na toto by som aj ja potrebovala radu :( malicky bude mat 6 tyzdnov, po prichode z porodnice spal tri noci s nami, lebo sme nemali este monitor dychu a bali sme sa bez toho. Potom sme ten monitor dali a on v postielke zaspat nevedel, nechcel tam byt. Tak spal nadalej s nami, resp.snazili sme sa, ze ked zaspi, prelozit ho do postielky. Potom sme zistili, ze ma mierny reflux, cize musi mat hlavicku vyssie, lenze monitor musi byt na rovnej ploche, cize vyzdvihnut postielku nie, bez monitoru tiez nie...tak spi nadalej s nami. Pocas dna tiez zaspi bud len v kociku, alebo na posteli, teda kdekolvek, ked pri nom lezim aj ja...co v postielke mozne nie je. Nechce tam byt ani na 5 minut, trebars sa prezliekam, pustim mu zvukovy kolotoc a on aj tak place, lebo nie som pol metra od neho..dcerka taka nebola, dali sme do postielky a zaspinkala...nechcem, aby s nami este aj o rok spaval v posteli :( ako to vymysliet, nech si tam zvykne, a hlavne nech tam zaspi?

siusan
autor
28. sep 2013

ďakujem vám za rady.. 🙂 mne to vôbec nevadí že haja s nami,len teta že priateľ robí a že sa potrebuje poriadne vyspať,že chlapi ten impulz nemajú že ja som doma mne to môže byť jedno 😖 jak keby tá žena tiež nemala toho s malým dieťaťom tiež dosť..ale neriešim to..a ďakujem🙂

bodka70
29. sep 2013

najjednoduchšia rada - vec, ktorú som praktizovala pri všetkých deťoch - detí môžu spať s vami a zároveň vo svojej postieľke. Bočnica von, postieľku priraziť k manželskej posteli a matrac nastaviť tak, aby bol v rovnakej výške ako posteľ. A vlk bol sýty aj ovca celá 😉. Malý takto spí, občas sa prekotúľa viac ku mne, tak ho posuniem späť na postieľku a spinká spokojne ďalej. a aj ja som spokojná, že je pri mne, veď je to také krásne mať svoje bábätko - dieťatko pri sebe. 😉