Odpisovanie meračov. Koho musím pustiť do bytu?

lubec
1. jan 2009

Neviem,ci sa toto hodi sem,ale skusim 🙂
Ma nam domovnik-sused prist odpisat merace na radiatoroch,tak neviem,ci ho musim pustit do vnutra,aby chodil po izbach,spalni a pod... najradsej by som nie,lebo je taky ulisny a ocumuje.Na domovom poriadku som si precitala,ze musim pustit iba pracovnika vykonavajuceho OPRAVU A UDRZBU na zariadeniach patriace k spolocnemu.Na ozname,kedy pride,je napisane,ze ziada spristupnit byty.Takze musim,nemusim ho pustit?Ved merace si viem odpisat aj sama.Neziada sa mi ukazovat mu svoje sukromie,ako spavam,kde spavam.... 😕

baskaj
2. jan 2009

ja síce nemám na tvoju otázku žiadnu právnickú odpoveď, ale myslím si, že ho dnu musíš pustiť.

lebo on je za tie odpisy asi zodpovedný, myslím, že sa tam aj niečo podpisuje, a tak ich asi musí vidieť na vlastné oči.

aj ty si skontroluj, či ti skutočne napísal do papierov správne odčítané hodnoty, ale myslím si, že sa to nedá urobiť tak, že mu to iba ty nadiktuješ...

lubec
autor
2. jan 2009

a co moja ochrana sukromia,ci ako sa to vola?Na nete som nic take zatial nenasla

lubec
autor
2. jan 2009

sak podpisem to,co je na tom papieri napisane,on to tam prepise z toho mojho papiera,hadam ho nechytim pod krk,ze ma napisat menej 😕 ,no neviem,nieco na tom asi bude 😝

baskaj
2. jan 2009

tak skús zavolať na službyt, plynárom... či čo to idú odpisovať. (síce si nemyslím, že by si sa tam mohla stretnúť s nejakou extra ochotou...) ale aspoň sa budeš informovať u zdroja a nie len u prostredníka (domovník), že ako sa to robí. alebo ich požiadaj, aby ti poslali niekoho od nich a nie vášho domovníka, lebo jemu neveríš... ináč ti vážne neviem poradiť.

babalala
2. jan 2009

Nevím, jestli to na Slovensku není třeba jinak, ale u nás MUSÍŠ do bytu pustit pouze osobu, která má povolení k prohlídce vydané soudem. Obrátila bych se na nějakého právníka, aby ti to potvrdil.

capy
2. jan 2009

ja si tiez myslim ze ho musis pustit. sice nam to chodi odpisovat priamo ten clovek s tej spolocnosti co nam dali merace. tiez mi to nebolo po voli a hlavne ked sa mi rozbehol do bytu a ani sa nevyzul. tak som ho hned upozornila 😠 😠 😠

lubec
autor
2. jan 2009

ale je mi sproste sa pytat domovnika,ci ma povolenie 😒 ,pred rokom som ho pustila,byvali sme tu kratko ,tak som nevedela,...

baskaj
2. jan 2009

aj nám vždy chodili tí týpci po byte obutí 😠 . akože verím, že sa im nechce 100krát za hodinu sa vyzuť, ale aspoň nejaké návleky im mohli dať, čo by si vždy len našupli na topánky, no nie? 😀

lubec
autor
2. jan 2009

baskaj tie nemocnicne,v lopticke z automatu 😀

ooo
2. jan 2009

myslim, ze to este plati...

§ 11 ods. 3 zákona č. 182/1993 o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení novely

Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt.

odporucam ich pustat do bytu, lebo ak by boli niekedy nezrovnalosti, tak ti "reklamaciu" neuznaju

lubec
autor
2. jan 2009

ooo,ja som citala novsie,a tam bolo iba to co som napisala v uvode

luckapetko
2. jan 2009

lubec - ten, kto to tam vyvesil, spravil chybu, je to aktualne, teraz som to este mrkla na nete. takze, ano, musis pustit

lubec
autor
2. jan 2009

a kde to je?na akej stranke?

luckapetko
2. jan 2009

pozri na www.zbierka.sk

zajtra ti sem hodim presny link, kde som to citala 😉

egyptanka
2. jan 2009

u nas nikdy nie je problem v tom, ze si napisem na papierik hodnotu toho co odpisuju (plyn, voda, kurenie ...) a dotycny si to odpise do svojich papieroch a ja svojim podpisom potvrdimn hodnoty. Teda vobec ho nevpustam do bytu.

mukky
2. jan 2009

ahojte,no ja pustam dnu ale iba ked je manzel doma,a ak nie je,tak potom volame ze nech pridu este raz,a nie sme prvi ani posledni ved ludia su odcestovani ci v praci a taaaaaaaaaaaak,no a na merace nam chodia take mlade kocky uz treti rok a maju na nohach navleky 🙂 takze asi tak....no ked sme sa nastahovali boli merat plyn,a chcel pozriet ci nam neuteka lebo mali sme nizke hodnoty,ale som ho nepustila dnu.No bol Rom,ale viete ako to je,proste som sa zasekla..no bolo mi ho aj luto,no a teraz nedavno tu bol opat ale to ho uz muz dnu pustil,lebo si pamatal na to z minula a vedel uz ze je to pracovnik.

zdenallicka
2. jan 2009

AHo, ja delam spravce v nasem dome a do bytu nikomu nechodim!!! Proste jim dam listek, na ktery mi zapisou stavy a prinesou mi ho zpet.. "Ošulit" se to nijak neda... A myslim, ze ho do bytu pustit nemusis!! Pokud nechces, nedelej to..

vroni
2. jan 2009

Okrem osob so sudnym povolenim NEMUSIS pustit nikoho. Aj v onom citovanom zakone je zakotvene ¨ak nezabezpeci sam¨ Takze aj merace mozes obhliadnut a odpisat sama. Vynimku tvoria situacie, ked hrozi bezprostredne nebezpecenstvo (napriklad z tvojho bytu citit unikajuci plyn, ale to pri odpisovani stavov asi problem nebude 😀 ) A ked uz niekoho do bytu - dobrovolne - pustim, tak bude respektovat moje pravidla a vyzuje sa (alebo si prinesie navleky, jeho problem) Je mi uplne fuk, ci sa za hodinu vyzuje raz alebo tisickrat, ja po nom lietat s vysavacom nemienim a ked sa mu nepaci, moze kludne zostat vonku.

emjee
2. jan 2009

na dedinach je bezne, ze v rozhlase vyhlasia: "bude sa odpisovat voda, plyn, elektrina" kto nie je doma, vycapi do okna listok s nameranymi hodnotami (keby sme ich museli pustat dnu, tak by sme si museli brat dovolenky na odpisovanie stavov 😀), a kto nevycapi, dostane do schranky listok, ze chodili a ma nahlasit stav svojich meracov telefonicky, osobne alebo cez net na uvedene cislo / adresu
takze suhlasim s vroni, nemusis ho pustat do bytu ak nema sudny prikaz ani nehrozi bezprostredne nebezpecenstvo

filipa
2. jan 2009

lubec, okrem toho, co spomenuli ooo a vroni je dolezite, co mate dohodnute v zmluve o vykone spravy bytovych a nebytovych priestorov (alebo v zmluve o spolocenstve vlastnikov bytov), ku ktorej ste ako vlastnici bytov pristupili (suhlasili s jej ustanoveniami)...to tiez treba respektovat... ale myslim si, ze vzdy sa da nejako dohodnut...

3558
2. jan 2009

napriklad ja som pustit musela na opisovanie vodomerov. a plynarom stacilo zatelefonovat a nahlasit.
takze ty nie si povinna ho vpustat dnu. je to na tebe. napis si stavy na listok a daj pri dvere. ked zaklope, tak mu povedz: och pan domovnik, aka nahoda!!! prave som opisovala radiatory!!! tu to mate.!!!
a moze ti skocit na hrb 😉 😉 😉