Odpustená nevera

karina123
20. máj 2013

kočky odpustili ste neveru?? ako ste potom dalej pokračovali vo vzťahu?? vdaka za názor a skusenosti

adri266
20. máj 2013

@karina123 nie, neodpustila by som. Ja som mu hned na zaciatku povedala, ze ja by som mu neodpustila a by sa podla toho zariadil 😎. Ja to netolerujem, lebo ak su problemy vo vztahu, tak nech sa partneri rozidu a nie taketo bocaky...Neodpustla by som ani facku, ani keby zbil mna ci nase dieta, ani keby bol gambler, alkoholik,a td...A to, ze niektore zeny tvrdia, ze ano, mozno, lebo to zavisi, ci bol opity, ci to bolo aj citove...no neviem, nevera je nevera, mal svoj penis v inej zenskej, ktovie, ci s kondomom /ak bol opity, asi nie/ a teraz mysli na to, ze ci nechytil nejaku chorobu a teda aj Ty, ci nie je ona tehotna....ci to nespravi zas a kedy...ked meska par minut, ci to nebolo pre inu zenu 🙄

Jedna moja znama to prezila, odpustila, ale nie su stastni, doslova na seba bresu, je to smutne 😖

Druha sa s nim rozisla, brala to velmi tazko, ale teraz je stastna, je single, ma synceka a su spolu happy 🙂

mimka11111
20. máj 2013

@karina123 nikdy by som neodpustila neveru a taktiež nestojím za názorom väčšiny,že nevera tu bola, je aj aj bude.....ked ma už partner prestane milovať,resp. si vo vzťahu prestaneme rozumieť, treba sa rozísť a zbytočne si neubližovať....neveru spôsobujú len tí, ktorí skutočne svojich partnerov nemilujú, pretože si myslím,že ked cítim lásku k partnerovi, môj pohlad,resp. bližšie spoznanie s cudzím chlapom, vo mne nevyvolá tie šteklivé pocity, ktoré pociťujem LEN pri partnerovi.....žiadne ospravedlnenie na neveru neexistuje

googlinqa
20. máj 2013

osobne neodpustila, nebolo co, ale myslim si, ze raz by som odpustila, zavisi od okolnosti, kazda situacia je individualna, ak je vo vztahu dieta, treba dat tomu sancu

moonlight1210
20. máj 2013

Zalezi od toho ako to medzi vami je. Niekde ma zmysel bojovat inde je lepsou volbou so ctou vyklidit bojove pole.
Naozaj netusim co ti pomoze statistika kolko ludi odpusti a neodpusti neveru, ked sa nakoniec aj tak zariadis podla svojich pocitov. Lebo tie maju byt smerodatne a vobec na ne nepotrebujes pocit ze vsak vacsina by tak konala tiez.
Vacsina ta nebude kojensit, ani utierat slzy ak sa rozhodnes pre odchod zo vztahu hoci ta nieco taha dat sancu. Lebo predsa neverny raz, bude vraj aj druhy raz.
A este aj ten potlesk aka si silna ze si s nim vyrazila dvere zaznie len raz. Patnast minut slavy.

Riad sa sebou. Ty vies co odpustis a co nie. Ty citis co sa v tebe taji a k tomu hladaj rady. Ak citis ze to skusit chces hladaj rady ako sa s neverou zmierit a nenechaj sa miast radami ze ta ci ona by s nevernikom zamietla obratom zapastia. Ak citis ze mas dost hladaj rady ako sa zmierit s rozpadom samotou a opustenostou a kasli na rady, ze to treba skusit a trpezlivo cakat na zmenu v tebe samej.
Bud sebou lebo budes banovat. A nebanuj ako si sa rozhodla ze ine riesenie by bolo byvalo lepsie. Nebolo. Lebo to vidis az teraz a vtedy by si to nevidela takze by si aj v tom rieseni konala inak a dopadlo by to aj tak kazastrofalne.
Hlavne sa neopustaj, nespustaj ( alkohol, na kazdu noc iny chlap ako naplast a pod.) a ver svojim pocitom.

googlinqa
20. máj 2013

a este som chcela dodat, ze odpustit neznamena zabudnut, to nastrbi vztah a doveru na cely zivot

kattrin5
20. máj 2013

Neodpustila by som

evkakorcek
20. máj 2013

Nikdy preboha!! Stále by som mala pred očami muža s tou inou ženskou - FUJ!! Môžeš mu to kludne odpustiť, ale to či zabudnes je otázne. Vieš príde hned prvá hádka a ty vytiahneš na obranu neveru. proste pri každej príležitosti čo sa bude dať budeš na to spomínať - to mi ver. Odpustenie znamená aj uplne zabudnutie na neveru. urobiť za tým hrubú čiaru a pokračovať dalej. A ešte čo je najdôležitejšie je dôvera, ktorá je niekde v nenávratne.....bohužial :( ja by som neveru nedokázala odpustiť.

siska765
20. máj 2013

ani ja nikdy nie ,bud milujes celym srdcom alebo nemate spolu preco dalej ostavat.ani kvoli detom by som s nim neostala.Nic nedokaze ospravedlnit neveru,u mna nie.

zrka
20. máj 2013

ten kto nevie odpustit, nemiluje! sancu si zasluzi kazdy, nikto nevie, ako to bolo, preco to bolo a ako to preziva ten co podviedol...

jarka721
20. máj 2013

odpustila, ale NIKDY nezabudla(nevyčítala,nepripomínala)viem ,sú to nervy ,ale dá sa to 😉

p.j.jacky
20. máj 2013

neodpustila som neveru!chcela som,nejde to!

kika1111
20. máj 2013

Ja mám tiež skúsenosť s teraz už EXpartnerom..neodpustila som, neverila som mu, tak sa nedá fungovať.

jankaja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
edie63
20. máj 2013

Mozno, ze by som to odpustila (zalezi na situacii), ale viem naisto, ze by som na to nemohla zabudnut a aj tak by to znicilo nas vztah. Takze nevera by viedla k rozvodu skor ci neskor.

beruha
20. máj 2013

sice neviem ako to tebe pomoze, ale ano . . . 🙂

fiona83
20. máj 2013

neodpustila som 😔

mk22
20. máj 2013

je to rozhodnutie každej z nás..nevera sa odpustiť nedá, možno naučiť sa s ňou žiť a pokračovať ďalej, ale vzťah už bude úplne iný..dôvera sa vytratí. Mne sa páči, ako každá napíše neodpustila, sme hrdé-to áno, ale čo taká situácia, kde je vysoký úver, splátky, dve deti..žena bez rodiny..len rodina manžela..čo spraví..hrdo sa zoberie, buchne dvermi a vezme deti a bude sedieť pod mostom..to je najmenej..nevera niekedy utuží vzťah.., samozrejme nie taká, kde trval vzťah dobu a bola tam zamilovanosť..to je svinstvo do partnera do konca života..treba zvážiť situáciu, ktorá nastane po ukončení vzťahu..Držím palce pre to najsprávnejšie rozhodnutie. Nikdy som to neriešila, dúfam, že sa do takej situácie ani nedostanem.

cerez
20. máj 2013

Neviem či povedaním "odpúšťam ti neveru" by niečo riešilo. Aj keby partner partnerovi odpustil, už je tu "ale". Vedela by si sa správať tak, že sa nič nestalo? Dôverovala by si ešte takému človeku? Odpustiť sa dá, ale už by som neverila a nedôverovala. Už by som žila vo vedomí, že sa to stane znova a nikdy neviem kedy príde ďalšia rana. Bohužiaľ nevera a klamstvo narúšajú dôveru vo vzťahu. A dôvera sa ťažko napráva.

selecta22
20. máj 2013

snazila som sa odpustit, neslo to. Prilis casto som mala pred ocami ako sa miluje s inou, ako po nej tuzil..ble zle mi z toho bolo. Uz by som sa nepokusala odpustit, Ukoncila by som to

petraxy6
20. máj 2013

@zrka pekne si to napísala, len tam ešte treba dodať: ten kto nevie odpustiť nemiluje a nemiluje sám seba. Lebo keď sám seba miluješ, dokážeš odpustiť 🙂 Toto je strašne ťažké na pochopenie, ale ked to človek prežije, úplne ináč vníma situáciu a všetko okolo.
@jankaja môžem sa opýtať? Ty si bola tá, čo si bola neverná? Ja by som len chcela vedieť, či ti to manžel nejako pripomína, alebo máš nejaké výčitky alebo ako to prebieha? Pýtam sa v dobrom 🙂

jankaja
20. máj 2013

@petraxy6 v podstate áno, ale nikdy sme to s manželom takto nedefinovali. Pre mm by bolo veľmi ťažké si to takto priznať, v podstate je striktne proti nevere. Keby sa to stalo za iných okolností, nikdy by mi to neodpustil. Bolo to zlé obdobie pre nás oboch, odcudzili sme sa, len sme si niečo vyčítali. Ja som žiarlila na jeho kolegyňu, ktorá sa vtedy na neho lepila (bola to taká mužolapka, neskôr som zistila, že zaťažená na ženatých, mm ju považoval len za kamarátku a myslel, že problém je vo mne, že to vidím inak). No a potom sa to dostalo do vývrtky, stalo sa, čo sa stalo, aj kolegyňa sa vyfarbila, mm ju poslal kade ľahšie a spravili sme čiaru. Nevedeli sme, ako to bude, či si dokážeme zasa veriť. Ale po 8 rokoch snáď môžem povedať, že sme to prekonali. Nepripomíname si to. Ja to ľutujem, ale nevyčítam si to. Bol to dôsledok toho, čím sme vtedy prechádzali.

petraxy6
20. máj 2013

@jankaja ďakujem a vážim si ťa, že to dokážeš napísať 😉 Veľa veľa šťastných rokov vám obidvom prajem 🙂

henamichal
20. máj 2013

Ja by som to nikdy neodpustila, nech ide do hája takýto muž, ktorý si neváži manželku, ktorá sa oňho vzorne stará!

gatmicka
20. máj 2013

Nie je nevera ako nevera. Zalezi ci to bolo jedno nocne splanutie,stretli sa, stalo sa,ale viac sa nestretnu proste zafungovala chemia. Bolo by to tazke prekusnut ale prekusla by som. Ten druhy typ nevery, ktora je dlho doba, planovana a uz je tam aj cit je bolestivejsia a o to tazsie odpustitelna. Ale myslim ze kazdy v danej situacii by konal inak ako si mysli. I ja som povedala partnerovi ze nikdy by som neodpustila ale viem ze vnutry by to bol hrozny boj. V prvom pripade ten lahsi,pretoze sama som sa ocitla v situacii ked som musela odolat ale bolo to velmi tazke.. Nic sa nestalo nikdy sme sa uz nestretli, ale viem ze stacilo male gesto a bolo by vsetko inak, boli sme ako dva magnety ktore sa nevedia ovladat. A viem ze mojho partnera milujem aj nase deti, ale v ten moment to bolo medzi nebom a zemou. Je vela foriem nevery a ty sama musis vediet ci tvoj muz zazil, urobil nieco co sa stalo raz a uz nikdy alebo to robil dlho dobo a planovane.... ale rozhodnutie odpustit ci nie bude len na tebe... tak prajem aby si sa rozhodla spravne ako to citis ty a nie ako ti radia iny🙂

viera27
21. máj 2013

hm, mile zeny, castokrat tu zaznelo "nikdy neodpustim" a podobne. Akosi sa nepozerate aj z inej stranky. Nalejme si cisteho vina. Male percento je nevier, kde je to jednoznacne len chyba toho dotycneho, ale existuju samozrejme. Castejsie je to vsak chyba vztahu a oboch partnerov v nom. Este uplne skor ako by som zacala kricat a hystercit by som sa asi zamyslela, ci naozaj na tom nie je aj moj velky kus chyby. Lebo velmi rada zvykne byt nevera az poslednym krokom uz aj tak nastrbeneho vztahu. Nefungujuci, resp. ziadny sex, poporodna premena partnerky na cistu kombinaciu matka/upratovacka/tlsty kamarat a vytesnenie manzela na uplny okraj zaujmu, workoholizmus a manzel vecne prec, dlhodoba kriza vztahu a neochota partnera ju riesit, a tak by sme mohli pokracovat este dlho.... Ano, nevera nie je spravne riesenie, je to podle a hlavne by mal clovek najskor uzatvorit jedny dvere, kym otvori dalsie. Ale veru da sa ta nevera castokrat pochopit.

sissy27
21. máj 2013

@karina123 ja sa len smejem nad tými vyjadreniami, že "NIKDY" ... veľakrát sa mi v živote potvrdilo, že "nikdy nehovor nikdy"... predpokladám, že takto sa vyjadrí len niekto, komu sa nič také nestalo a ešte naivne verí na monogamiu na celý život... ja vo svojom okolí poznám presne jeden vzťah, kde by som dala ruku do ohňa za to, že ešte ani jeden z nich neverný nebol, ale sú spolu len nejakých 12 rokov, teraz sa im narodilo dieťa, takže "neni všem dnům konec" (aj keď samozrejme dopriala by som im, aby boli hoc aj tou jedinou výnimkou na celom svete)... a tie, čo tvrdia "NIKDY" , tak by možno boli veľmi prekvapené, lebo to, že o niečom nevedia, neznamená, že sa to nedeje...
nevera je samozrejme podraz, sklamanie, bolesť, ale ako písala @viera27, občas ženy zabúdajú byť manželkami a partnerkami, aj keď samozrejme je dosť chlapov, ktorý majú sex kade tade ako hobby, tak ale pri takom si netreba robiť ilúzie, že práve kvôli mne sa zmení a vydávať sa zaňho 😅
ak sa to stalo práve tebe, nehľadaj riešenie podľa ankety na diskusnom fóre, ale rieš to doma - sadnite si, porozprávajte sa, či to bol preňho len úlet a rodina mu je prednejšia, alebo teda naozaj chce odísť, porozmýšľaj, či hodíš za hlavu všetky tie spoločné roky a pekné veci za hlavu kvôli jednej noci... neber teraz ohľad na deti, aj keby ste sa rozviedli, tak rodičmi ostanete, to budete riešiť potom... nerieš to s horúcou hlavou, samozrejme, že prvá vec, čo ťa napadne, že ho v živote nechceš vidieť, ale skús vychladnúť...možno to potrvá hodinu, možno dni, možno týždne, to zase on musí pochopiť, že potrebuješ čas, ale nebudeš prvá ani posledná, ktorá sa cez neveru preniesla a začala s mužom odznova...ver mi, je podstatne viac tých, ktoré to prekonali, ako tých, ktoré spravili za vzťahom hrubú čiaru...

mimka11111
21. máj 2013

človek, ktorý naozaj miluje, nebude NIKDY neverný a dovolím si v pohode TO slovíčko použiť, pretože j to tak a všetky tie drísty okolo akceptácie nevery, sú len snahy zakryť svoju vlastnú slabosť.......jediný "náš" problém je len v tom, že ideme do "vzťahu" len preto,aby sme neboli samy...nedokážeme medzi sebou komunikovať a čo je najhoršie, nedokážeme robiť kompromisy,resp. počúvať toho druhého a snažiť sa ho pochopiť......

victory1
21. máj 2013

@karina123 Ja som neodpustila....zili sme spolu 9 rokov a zdalo sa , ze celkom v pohode...mozno, keby to cele prebehlo inak, tak by som...Ale bolo milion signalov, dokazov, ze sa nevera deje /dokonca mi telefonoval aj manzel tej, s ktorou ma ten moj podvadzal/, sestra ho videla s nou bozkavat sa v aute, ale on stale zatlkal, zatlkal...citila som sa nesmierne ponizena, ze si mysli, ze som taka sprosta a zerem mu tie klamstva /ze je to kolegyna s ktorou si rozumie, ze co je na tom, ze jej dal bozk na rozlucku, ze ja trpim stihomamom☹/..debil..
Zobrala som si do prenajmu byt a odisla som. A citila som ulavu, slobodu, klud. Po tristvrte roku som normalne prespala celu noc! No a ked som nad tym celym vztahom premyslala, tak mi postupne dochadzalo, ze som ho asi az tak nemilovala, ze to bol skor zvyk a neschopnost nieco menit a "komplikovat " si zivot. Vlastne on rozhodol za mna, ze ten vztah treba ukoncit a mne to pomohlo.
Asi do mesiaca sa ona - milenka nastahovala k nemu. Do nasho bytu. Do roka sa rozviedla so svojim manzelom a do dalsieho roka mojho ex opustila...zas kvoli niekomu dalsiemu. 😝

zuriva
21. máj 2013

@viera27 vies co, nesuhlasim. Niekedy naozaj treba na neveru len jedneho. Ja som po porode schudla na 49 kg, takze postavu mam ok. Som inteligentna, vzdelana, so zmyslom pre humor. Sex mame casto, pretoze sa snazime o babo. Napr. posledne dva tyzdne raz az 2x do dna. A vzdy som to ja, ktora zacina, lebo on ma nechce otravovat a vnucovat sa 😠 . Tym nechcem povedat,ze je to nasilu, vidno, ze si uziva. Platim za byt a za stravu, on takmer neprispieva, lebo je podnikatel a nedari sa mu. /Bodal by nie, ked sedi cely cas na pokeci 😝 / ALE, pracuje z domu, takze som nedavno prisla na to, ze je prihlaseny na pokeci a dostala som sa aj do jeho sprav...a je mi z toho zle. Pravdepodobne ma nepodviedol, ale nemal asi k tomu daleko. Ked som na to prisla, prisahal, ze je to vsetko len nevinne /on nevedel, ze ja som videla aj jeho spravy/, ze bol len zvedavy, ze mi da aj heslo...
Proste mi zbytocne bude niekto hovorit, ze na to treba vzdy dvoch. Muzi podvadzaju, lebo maju vt*kov a mozu.

viera27
21. máj 2013

@zuriva skus citat prosim poriadne "Male percento je nevier, kde je to jednoznacne len chyba toho dotycneho, ale existuju samozrejme. Castejsie je to vsak chyba vztahu a oboch partnerov v nom. "
Netvrdila som ze na to treba vzdy dvoch 😀 .