Odvolanie proti vyradeniu z evidencie

darinkaztn
13. mar 2015

Ahojte baby. Som tu nova a tesi ma, ze som nasla tuto stranku. Mam par otazok ohladom uradu prace. Za akukolvek odpoved vopred dakujem 🙂

Dnes som obdrzala list v ktorom mi urad prace oznamil, ze ma vyradili z evidencie. Vyradili ma preto, lebo som sa nezucastnila na jednom pohovore kam ma pozvali. Stalo sa to preto, lebo som mala chripku a 3 tyzdne som sa ani na nohu nevedela postavit. Nesla som ani na urad kedze som sa necitila dobre. Dnes som sa skontaktovala s mojou poradkynou ktora ma drzo odbila s tym, ze som sa mala poinformovat skor a ju nezaujimaju moje vyhovorky! Kukala som ako puk 😕 Povedala mi len tolko, ze sa voci tomuto rozsudku mozem odvolat do 15 dni.

Uz som nasla formular, ako to mam vyplnit?! Staci potvrdenie od lekara, ze od xx do xx som bola chora a preto som sa nemohla dostavit na urad? Potrebujem este nieco alebo bude to stacit? Ako to mam dorucit na urad prace? Postou alebo osobne?

chryse
13. mar 2015

@darinkaztn ahoj, na UP musis dorucit pn do troch pracovnych dni, ked sa nemozes ist hlasit. Velmi pochybujem, ze ti to uznaju takto spatne. ja som tiez meskala s hlasenim, ale len tri dni a uz na mna pozerala jak puk a mala nervy a vtedy ma upozornila, ze ak nemozem prist a som na pn, musim im pn dorucit. A ak nemozem prist z ineho dovodu, tak mam prist skor, nikdy nie neskor, ze potom to je uz problem

darinkaztn
autor
13. mar 2015

@chryse juuuuj :( tak ako mam postupovat? Nechcem, aby ma vyradili. Prave sa rozvadzam, mame 2 deti, nemam pracu, platim advokata.. je to na mna vela, nemozem si dovolit platit si zdravotne poistenie :( Som vystresovana. Co by som mohla vymysliet? Nejake napady?

maria1989
13. mar 2015

@darinkaztn určite im doruč svoju PN, veľa možností tu asi nie je.

gabrielasofia
13. mar 2015

neviem, či ti spätne lekár vystaví pn, dá ti akurát paragraf a ten ti úrad práce neuzná myslím.. nezávidím :(

darinkaztn
autor
13. mar 2015

Nevedela som, ze to beru tak prisne. O pracu som prisla kvoli manzelovi ktory sa mi takto pomstil za to, ze som podala ziadost o rozvod. Bola som zamestnana u jeho brata, hned ma vykopol akonahle sa dozvedel o nasich problemoch :( Neviem ako dalej, spolieham sa na rodicov, ale z mojich uspor nemozem minut aj dalsich skoro 60€ na zdrav.poistenie. Pracu si hladam, ale je to tazke ako vsade. Kvoli rozvodu nemam dostatok financii na vsetko. Som v rozpakoch. PNku mi neuznaju? Povedia, ze si vymyslam, aspon si zlepsia statistiku nezamestnanosti :( :( je mi do placu, nevladzem

chryse
13. mar 2015

@gabrielasofia ja ked som bola pytat, ze na urad prace,, tak mi dala len sestrika na takom predtlacenom papieri a nikde inde som to neniesla iba na UP. skus sa odvolat teda, ale sla by som sa asi informovat o znozuvaradenie a na zdravotnej poistovni napises cestne prehlasenie ze si nemala ziaden prijem. Aspon niekedy to tak fungovalo.
@darinkaztn

darinkaztn
autor
13. mar 2015

@chryse dakujem, ale znovuzaradenie je mozne az po uplynuti 6 mesiacov ☹

maznacik007
13. mar 2015

a preco si im aspon nezavolala... ? ono zvyknu akceptovat aj PN ak odfotis a posles mailom ... lekar ti PN spatne neda ....
inak na UPSVR si pri evidencii podpisovala papiere kde to je uvedene ... 😕 ako postupovat...

nemas nahodou dieta do sest rokov .. potom by si mohla byt zdravotne poistena ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov...

Spatnu PN nedostanes dal sa vystavit spatne len do 3 dni / s potvrdeni z pohotovosti/