Okrádam obec a pripravujem o prácu priateľov?

titkovamiriam
25. júl 2009

ste videli tu uputavku na to aby sa nechodilo nakupovat za hranice?ako to vnimate?mna to doslova nasralo!!!prečo by som si nesla kupiť lacnejsi tovar von!!!pracujem vo firme ktora ma teraz tiez menej zakaznikov,lebo sme drahsi-nemyslim si ze je to chyba odberatelov ale skor firiem a hlavne štatu!!!

sirinka
25. júl 2009

😀 to je dobre... no ale mame socialnu politiku, tak jej snad trosku pomozeme a napriek nizkym platom a vysokej nezamestnanosti budeme nakupovat doma za drahe love... clovece pomoz si sam, aj fico ti mozno pomoze... 😝

abetka
25. júl 2009

fico ti pmoze a aj vsetkym tak do hrobu. mna tiez nastvala ta reklama. aj ja chodim nakupovat do Polska

kveta
25. júl 2009

Fico sám pred voľbami ukazoval, že nákupy v zahraničí sú lacnejšie. Tak čo sa diví, že sme si z toho zobrali príklad? Ja už na Slovensku kupujem len najnutnejšie potraviny, inak úplne všetko - elektroniku, prádlo, DVDéčka, zdravotnícku starostlivosť - kupujem v zahraničí. A mám pri tom skvelý pocit, ako som ušetrila. Veľká vďaka Ficovi za typ ako ušetriť...

A akurát minule som si hovorila, že keby môj manžel bol minister, tak už len z princípu by som šla na dovolenku na Slovensko a nie ako časť tých našich politikov, čo na Slovensku roky nedovolenkovali a občanov žiadajú, aby míňali na Slovensku... Vodu kážu, víno pijú.

titkovamiriam
autor
25. júl 2009

no vidim ze niesom sama.milan sa vratil z oravy asi pred hodinou-samozrejme ze cez tyzden bol aj nakupoch v polsku za 50 eur sa obliekol a obul na leto aj jesen a nechapal s cien a to ma len 18,doniesol kilo kroviek za 2 eura-ja som kupila pol kila za 4 😲 😲 😲 .
a ked porovnam dovolenku na slovensku a vonku zas ma ta vonku vide lacnejsie-bola som v chorvatsku a ceny v pohode a bola som v medery a z cien som nechapala a to vstupne na kupko je tusim jedno z najlacnejsich a byvali sme u priatela.platit si tam privat ani tam nejdem.

no dožrala ta ,,reklama,,

maruschka
25. júl 2009

my chodíme celkom bežne na nákupy- Morava a raz do roka-Poľsko..Aj keby som ako chcela pomôcť tomuto štátu, tak určite nie takýmto štýlom, že tu budem nakupovať predražené potraviny a iný tovar, ktorý inde kúpim za polovičnú alebo ešte nižšiu cenu.. 🙄 🙄 🙄 A nemienim podporovať slovenských podnikateľov-obchodníkov, ktorí začali ťažiť z toho, že je kríza..Vlastne im to padlo celkom vhod-ošklbať slovenského občana do posledného centíka a vláda na to robí ešte obrovskú reklamu..

😠

tretulka
25. júl 2009

pokial budu na Slovensku take platy ake su, tak nech sa nasi politici necuduju, ze bezny obcan si 2x premysli, kde nakupi.....ked budeme mat prijem ako poslanci, tiez nam bude jedno, ze slusne topanky stoja majland, pri nakupe potravin nebudeme pozerat na cenu a hladat akcie a podobne...nech urobia nieco s DPH na potraviny a velmi rada budem nakupovat doma a urcite aj ostatni

lasicka_
25. júl 2009

nam zas Fico a spol. povedal, aby sme sa obetovali pre nase mesto a jeho obcanov (cez nas dom ma totiz ist dialnica a nie su - alebo velmi malo peniaze na odskodne) 😀 😠

sirinka
25. júl 2009

lasicka no to je ozaj nepodareny vtip od nasej vlady.

lasicka_
25. júl 2009

sirinka takych vtipov nam povedali oooovela viac 😀 😀

bianca
25. júl 2009

no to je fakt sranda.Nech mi vysvetlia ako mam kupit maslo za 50 sk ked som na RD a manzel ma minimalnu mzdu.To je fakt humorne.Ale kto nezazije ten nepochopi.My chodime do Polska i na mlieko pre malu lebo je tam o 50% lacnejsie.Nechapem ako je to mozne ked je to ten isty vyrobok i vyrobca.

titkovamiriam
autor
25. júl 2009

bianca neboj vela ludi to chape a preto mi je s takychto kampani na grc nepovedia za co!!! a nepovedia kde nakupovat za slusny peniaz kvalitne potraviny!!!

sirinka
25. júl 2009

miriam a mozno tato tema patri rovno do temy "absurdity v reklamach" 😝

bianca
25. júl 2009

titkovamiriam presne.Ja som z vych.slovenska a tam snad ani jeden normalne tazko pracujuci clovek nema kvalitnu prac.zmluvu kde ma uvedeny regilerny plat.Vsade akurat tak min.mzda a na ruku este dajake susne aby zalepili ludom usta.Som zvedava co bude mat polka mojej rodiny za dochodok(teda ak este neaky bude) a este sa mi najviac paci ze ked to p...podnikatelovi nevychadza tak polku zamestancov hodi na podporu ale do roboty chodia lebo pri ich za pol roka neprijal naspat.Ono sa ani verit nechce ako ty co na to maju odrbavaju system a nakoniec na to doplatia iba obycajni ludia

katuskapd
25. júl 2009

ta reklama ma tiez vytaca, byvam v strede slovenka daleko od vsetkych hranic, ale ked je moznost, idem nakupit do madarska. vsetko je neskutocne predrazene, uviediem len jeden priklad. teraz je sezona letnej zeleniny paradajky, paprika, kukurica. U nas v prievidzi na trhu paradajky 1.50 eura za kg, kukurica 50 centov za kus! kup 4 kusky a nechas tam 60 korun neskutocne...

martina46
25. júl 2009

Lasicka, to myslíš vazne???

titkovamiriam
autor
25. júl 2009

siri toto je na samostsatnu dabatu!Ja reklamy beriem jednym uchom dnu a druhym von.ved viem s cim prat co kupit a na vrasky z daleka seriem 😀

lasicka_
25. júl 2009

martina46 uplne vazne 😒 alebo sa bol na nas dom kuknut z narodnej dialnicnej spolocnosti a uplne nechapavo nam povedal, ze co vlastne chceme, ked nas dom ma 50 rokov (pristavba 20). tak mu mama povedala, ze nam to staci a ked sa im nepaci, nech nam postavia tiez 50-rocny 😀 😀

titkovamiriam
autor
25. júl 2009

lasicka 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

kosicanka1
25. júl 2009

ta reklama ma tiez vytaca, ved nie som debil aby som nakupovala tam, kde je to drahsie. ved to je elementarne pravidlo trhu a konkurencie. budem nakupovat tam, kde je to lacnejsie, ci v madarsku, ci v polsku. ak sa mi to oplati. a ak chce fico pomoct obciam, priatelom ci regionom, tak urcite nie primitivnou reklamou. su to vyhodene peniaze. viete si predstavit cloveka, ktory by na zaklade tejto reklamy prestal nakupovat lacnejsie v polsku a povedal by si, no dobre, idem na predrazeny nakup do nasho mesta... kto chodi nakupovat do zahranicia, urcite ho nepresvedci ziadna reklama, ale konkretne ceny.

bzuco
25. júl 2009

na debilnú reklamu, ktorej sa aj tak nik nebude držať,iba čo sa ľudia rozčúlia.... vysolili zasa toľko prachov - a úplne zbytočne 🙄 ...mohli tie peniaze dať radšej detičkám na onkologiu alebo niekde, kde ich potrebujú

vroni
25. júl 2009

Ja na Slovensku nebyvam, ale tuto za rohom u susedov. A prave ste ma (teda nie vy, tato reklama!!!) vytocili az do nepricetnosti 😠 😠 😠 Pobehujem na Slovensko ako taky trto a kupujem vsetko mozne (nie prave chlieb a maslo, ale bryndzu, korbaciky, syr Bambino, tresku na mandliach.....) Nekupujem len pre vlastnu domacnost, nakupujem vzdy pre tri-styri. A slak ma ide trafit, ze nikdy, ale skutocne nikdy nedostanem vsetko v jednom obchode, ale musim ich obiehat viac. Tak kde v prciciach maju tie produkty, ktore sa nekupuju? 😠 😠 😠 Slovenske knihy pre deti (klasicke, nie disneyovky) a dvdcka sa zhanaju ako sviatosti oltarne.... Tak nech mi ten chybny zmrd najvyssi posuska, kde a hlavne ako mam tie slovenske vyrobky kupovat, ked ich nikde nedostanem?! 😠 😠 😠

zajo79
25. júl 2009

vroni, co sa da cez net.

a v co najvacsich potravinach, kde maju vsetko po ruke.

leniciatko
25. júl 2009

toto mi pripomína,ako som dnes v práci zbadala titulok v najkupovanejšom denníku na slovensku : vieme čo čaká rodinu v roku 2010 !!!!! oni snád vedia všetko a na všetko majú patent. teprve budeme chodiť nakupovať všetci preč,len nie doma a potom si môžu vypisovať čo len chcú aj do katolíckych novín na športovú stránku....
......pravdaže,uvedený príspevok som radšej nečítala,aby ma nedrblo....

titkovamiriam
autor
25. júl 2009

vroni ved to ze za chvilku uz aj tak slovenske nic nebude,a chcela by si dobsinskeho alebo feldeka tak to musis do ciech ☹ no budu v cestine 🙂

leniciatko
25. júl 2009

ešte že mám doma knihy po nás,mama nám ich kupovala,ved boli za facku.... budú sa hodiť potomkom... 😵

titkovamiriam
autor
25. júl 2009

ved aj ja mam slovenske rozpravky a porekadla este po mojom otcovi z roku 1950,potom aj dobsinskeho a kopec rozpravok ked som bola mala ja.nehovorim mam aj dysneovky no nieje nad klasika rozpravky.zabiatko,krtko,tahal dedko repku.....

mukky
25. júl 2009

ja som vcera zahliadla tu reklamu a cestne a bez mucenia priznavam ze som zlodejka 😀 ,nakupovat chodim uz asi 2 roky do Madarska,asi 2 krat za mesiac....tu dokupujem minimalne,len co sa denne je..ovocie,pecivo a co nahodou treba...i ked benzin tam zdrazel,co je riadna skoda,ale aj tak sa nam tam este stale oplati chodit.

titkovamiriam
autor
25. júl 2009

mukky ved to!!!aj ja som zlodejka a chudak nezamestnany nech hodi do mna kamenom ze som mu pracu zobrala 😒

veronika13
25. júl 2009

my tiež chodíme do Poľska, nie pravidelne, skôr sporadicky, no len na plienkach sa dá ušetriť aj 150 sk za balík, prášok na pranie cca 80sk menej ako u nás... a takto by sa to nazbieralo... keď dokážu dať poliaci daň z niektorých potravín 3% z niektorých 10%, prečo by to nedokázali aj naši usilovní politici? chlapci do toho, inak budete našich slovenských podnikateľov živiť len vy 😝 😀

nicolkarin
26. júl 2009

nedavno som videla v TV taky prispevok, porovnali ceny LCD talevizorov u nas a v Rakusku. samozrejme ze ceny boli rovnake isli tak od 250 - 500 eur, podla velkosti obrazovky. no a potom sa postavili pred rakusky elektroobchod a zastavovali tam okoloiducich rakusanov a pytali sa ich ci by boli ochotni dat polovicu svojho prijmu za LCD telku, tak ako slovak. kazdy rakusan sa nad tym pousmial a skonstatoval, ze to v ziadnom pripade. no a toto je len jeden priklad, ked slovak musi vysolit ovela viac za ten isty vyrobok, radsej dalej nebudem ani pisat, lebo je to fakt hruza.