Oneskorená ovulácia. Ako ju posunúť na stred cyklu?

11miuska11
26. jan 2013

Ahojte kocky, vyzera to tak, ze mam posunutu ovulaciu. Chcela by som ju mat skor. Mali ste s tym niektora skusenosti? Lekar mi doporucil clostilbegyt, ale nechcem to brat. Takze nejake ine napady? 😉 Dakujem pekne za rady.

ada274
26. jan 2013

@11miuska11 mas pravdu clostil je blbost lebo ten je na vyqvolanie ovulacie a tu ty mas ibaze neskor. Ja ju ma 20 dc, neviem o nicom co by cyklus spolahlivo skracovalo. Dlzka cyklu je dana hormonalnym nastavenim tvojho tela. Podstatne je, aby lutealna faza po ovulacii mala dlzku 12 az 14 dni

11miuska11
autor
27. jan 2013

@ada274 to dnes som v 41 DC a MS nikde. Bola som teraz v piatok na sone a boli tam dokonca dve zlte telieska a vysoku sliznicu, takze ovulku som urcite mala. Teraz mi ide folikulometriou zistovat, ze kedy presne nastane v cykle. Ale chcela som ho predbehnut, a mat ovulku skor. MYslis, ze ten alchemilkovy caj by mohol zabrat? A ty si so svojou neskorou ovulkou otehotnela? Nie je to problem? Lebo keby ma byt problem len to, ze mam 42 dnovy cyklus, tak kaslat na to 😀

ada274
27. jan 2013

Mozno si tehotna, hm? Na sone vobecnic este nemusel vidiet. Podstatne je zistit ktory den ovulujes, ci sa ti ovulacia vo vajecnikoch strieda kazdy mesiac, ci mas priechodne vajcovody a ci je poovulacna faza dostatocne dlha t.j cca tie dva tyzdne. Ano ja som otehotnela. U mna je to napr. Tak, ze ovu.aciu mam aj 3 mesiace po sebe z toho isteho vajecnika. Folikulometriu je dobre merat aj tri mesiace po sebe, tak sa pride na anomalie a budes mat ozaj dobry prehlad ako tvoje telo funguje. Ten alchemilkovy caj, skus, moholby pomoct.

ada274
27. jan 2013

u mna je to momentalne tak, ze presne viem z kt. Vajecnika akedy ovulujem. Viem to podla bodavych bolesti, bud na pravo alebo na lavo cca 3 dni pred ovulaciou a tiez podla typickeho ovulacneho vytoku - vajecny bielok.

cuculik1
27. jan 2013

Ja som mavala ovu az niekedy 17 18 dc zacala som pit alchemilku v prvej pilke cyklu a obcas si dam aj kvapky od valovica na cinnost vajecnikov a posledne ovulky mavam 13 14 dc, takze u mna to pomohli len asi zalezi co tu ovu tak oddeluje.

ematko29
27. jan 2013

@11miuska11 podla mna to ,že máš dlhe cykly nemusí nič zlé znamenať.Moja sestra má cykly dlhšie o 2týždne pravidelne a má krasnych 2synov.A ak máš aj vysoko sliznicu tak to je podla mna dobré.klostyl v tvojom prípade určite nieje potrebný.

11miuska11
autor
27. jan 2013

@ada274 no ved ja som mala teraz ovulku z oboch vajecnikov naraz. Mala som v kazdom jedno zlte teliesko a velmi velke (na moj vkus, lebo som si myslela, ze su malicke). Teraz, ked si to tak premietnem naspat, tak asi som mala ovulku cca 1,5 tyzdnom do zadu. 6 dni som citila cudne tlaky v podbrusku a 6 dni som poriadne nevedela zaspat, potom som sa budila a ja ten hlien bol teda RIADNY. No uplne cudne obdobie. Potom to preslo. Vtedy som si myslela, ze som tehu, lebo to mi mala zacat MS. Krvne testy negat. A naposledy sme sa s drahym cukrovali 3.jan. potom bol na sluzobke az do vcera, takze tehu nie som, to by uz bolo na sone vidiet po 3 tyzdnoch. Idem na tu folikulometriu 10, 12 a 14 DC, tak uz len cakam na MS 🙂

@cuculik Tak ja to teda skusim na buduci mesiac, hned ako dostanem MS, mam zacat pit ten alchemilkovy caj. 8 rokov som brala HAK a lekar tvrdi, ze to moze byt z toho. Tak snad sa mi to co najskor napravi 🙂

ematko29 ja si tiez myslim, ze clostil je blbost, lebo ovulujem, len neskor. Susim tu alchemilku, mozno pride ovulka o kusok skor 🙂 juuuj...uz sa tesim na MS :D

Dakujem kocky :o*

ada274
27. jan 2013

@11miuska11 good luck, nech to vyjde!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre