Opatrovanie detí nedospelou osobou. Čo myslíte?

cerinka
16. apr 2008

chcela som sa spytat co si myslite o opatrovani deti este nedospelej osobe

megy2
16. apr 2008

...mam jedneho znameho ktory je dospely ale dieta by som mu opatrovat nedala 😀 😀

stenli
16. apr 2008

cerinka, to koľko má rokov tá nedospelá osoba? Ja som dosť nedôverčivá voči opatrovateľkám, ja by som asi dala dieťa opatrovať iba mame alebo sestre, ale je pravda, že nie som k tomu donútená 😉 , takže možno by som hovorila inak. Moja sestra žije v Španielsku a tam je opatrovanie detí úplne bežné vo dne aj v noci- ona chodí robiť babysitterku, dajú jej opatrovať aj maličké 2-mesačné deti a rodičia si idú von na dlhú večeru, takže tak, ak by išlo o väčšie dieťa a zodpovednú slečnu, ktorú poznáš a vieš, čo od nej čakať, tak prečo nie.
Apropos, teraz ma napadlo, moja sesternica má 27 rokov a 2-ročné dievčatko, jej sestra má teraz 17 rokov a bežne opatruje tú malú od narodenia, dokonca by som povedala, že niekedy je s ňou častejšie ako vlastná matka a má k nej lepší vzťah, takže tak, je to indivindi

cairka
16. apr 2008

ja som ako dieťa bežne opatrovala malých jednej rodinnej známej, oni mali cca. rok a 3 a ja 14. ale to dlho, hádam aj do mojej 18, to znamená, že deti mali 5a 8. najprv len krátkodobo, keď potrebovali na hodinku, neskôr aj na noc. nevidím v tom problém, pokiaľ tú babu poznáš a vieš, že sa vie s deťmi zabaviť, prípadne zvládne aj nejaký plač- teda že pozná tvoje deti. ale priznám sa, že ja by som sa už teraz asi bála, ale ke´d musíš, tak musíš 😅 . hoci bála by som sa, aj keby bola s dospelými 😉