Opel astra. Napíšte ako ste spokojní, keď ho máte

anavila
9. mar 2009

ahojte..chystame sa kupit toto auto, ojzadene a hladam rozne nazory... kto ho ma, ci je s nim spokojny a pod... prosim napsite mi, aj ked ho nemate prave vy, ale vasi znami..dakujem

coxa
9. mar 2009

Anavil naši mají astru z roku 2000, takže už 9 let a funguje naprosto super - samozřejmě, že pár věcí už za ty roky vyměnili, ale jsou to spíš jen takové ty běžné opotřebeniny - nic zásadního. 🙂

lenula.b
9. mar 2009

my máme opel vectra a jsme spokojení 😉

slyšeli jsme sice názory joko "opl do toho bych leda kopl" , taky už jsme do něj něco vrazili na opravy, ale jinak je to spolehlivé autko 😉

dadka212
9. mar 2009

Anavila my máme opel astru combi tuším r.v. 98 a už nikdy viac, stále sa na tom niečo kazí 😠 každý mesiac je v oprave 😖 a sesternicin muž má vectru a detto 😖 neviem či len máme nešťastie na autá alebo ....

zajo79
9. mar 2009

my ho mame a na jesen budeme predavat, konci lizing. A to ked skonci lizing, tak vzdy sa kupuje nove. nepockate? 😀
mne sa paci, super chodi, spolahlive, bezpecne. Mozem odporucit

jonki
9. mar 2009

Rodicia maju astru combi(kupovane v nemecku), myslim r. 98 benzin/objem motora 1.6....dali si ho prerobit na plyn....su velmi spokojni...akurat tym, ze je to kombik tak je v kabine trochu viac hluku ako pri sedanoch.

Ale pozor....ked ho zhanali boli upozorneni, ze do jednej kubatury nemaju ist...ze je tam nejaky dost kazovy/nekvalitny motor...myslim, ze to bol naftak....ale aky objem neviem...nechcem kecat 😀 mozem sa spytat priatela....jeho kamos prave to kupil a furt to je v oprave.

bobulle
10. mar 2009

Taky máme astru combi, starší, ale báječnou 😉 Jsme s ní max spokojení, protože je spolehlivá a má úžasný úložná prostor 😉

gabou
10. mar 2009

My máme taky atru combi..naftu..z r.98, ale už jsme do ní taky dost vrazili, ale neměnila bych..úžasný úložný prostor, vleze se tam opravdu všechno..my jsme fakt spokojení 😉

skurinka
10. mar 2009

ahoj anavila-my mame opel vectra caravan -NESPOKOJENI TOTALNE 😠 😠 opel neee ted zanika jejich znacka nemaji sponzori na koupeni firmy a kazdej automechanik ti rekne opel v zadnem pripade.ma pry strasne spatnou elektriku.my jsme si nase koupili v roce 2005 bylo to pul roku stare auto a od 2007 nam stoji pred barakem a nemuzeme se ho zbavit nikdo ho nechce.auto je to krasny ale na houby.do opelu uz nikdy

helenkaa
10. mar 2009

Ahojky!
My máme Opel Astra caravan,r.v. 97, jsme spokojeni, ale poslední dva roky se pořád něco kazí-jsou to sice jenom maličkosti, ale jsou a častější- myslím si,že to není značkou auta,ale stářím. Jinak spokojenost, je prostorné, veliký kufr, a jak psala Jonki, je uvnitř trochu hluku tím že je to combi.
Znova bychom ale do něj nešli.

p.e.t.u.l.k.a
10. mar 2009

anavil moji známi sik oupili taky ojetou a věčně jí mají zkaženou , třeba teď ve čtvrtek s ní začali jezdit a včera už se táhla na laně ☹ ale myslím si , že je to tak s každým autem 😖

akejka
10. mar 2009

ahoj anavila, my sme mali Astru kúpenú na pár dní za účelom ďalšieho predaja. Ale poviem ti, motor šlapal ako hodinky. Mala už 10 rokov, ale motor šiel tichšie a lepšie ako na našej 5 ročnej Seat Ince.

Inak manžel má autoservis a Astry patria medzi najmenej poruchové autá...asi sa vydarili...My sme si teraz nedávno kúpili nový opel zafira. Tiež sme spokojný...

mikalove
10. mar 2009

kamoška má,sú spokojný 😉

dukie
10. mar 2009

Kamarád měl starší... naprosto spokojený... když měla svoje nejlepší léta za sebou, vyměnil ji akorát za novější. 🙂

Jinak se říká, že středně náročný a rozumný řidič si koupí Opela. 😉 Relativně kvalitní auta za relativně dobré ceny. 🙂

matica2
10. mar 2009

my máme opel vectra. sme spokojný auto je pekné, priestranné a kufor velký ale ked sa niečo pokazí sú drahé súčiastky. pokazila sa nám prevodovka a dost stála oprava a aj sa tažko zhánala. 😉

nnikka
10. mar 2009

nasi maju opel astra / kupovane bolo nove a teraz ma cca 10 rokov a stale je perfektne, menili sme len baterku a gumy (ktore sa casom opotrebovali) je na nom jazdene kazdy den... perfektne ovladanie... je to dobra znacka 😎

andy333
10. mar 2009

My mame astru caravan a vectru sedan, sme maximalne spokojni s obidvomi. Astra je RV 2004, vectra 1998, ale slape ako hodinky. Ziadne velke opravy nebolo zatial treba, iba take normalne drobnosti, ktore sa vymienaju pri opotrebovani. Ja by som zase urcite do Opla isla, super sa soferuje, je priestranny, pohodlny, bezpecny. A dizajnovo je krasny! Kufor- jedna basen, vsetko sa zmesti, aj na dvojtyzdnovu dovolenku.Proste ja za seba len odporucam! Ale rozhodnutie je samozrejme na Tebe! Prajem stastnu kupu! 🙂

ikulka
11. mar 2009

svokrovci amju teiž astru a su nadmieru spokojní a kamarátka maju vectru a teiž chvália že má aj dosť velký kufor.....

zabka78
11. mar 2009

"Nemec" je urcite spravna volba. Nemci maju kvalitne vyrobky, ktore maju aj nejaku tu trvacnost. My mame VW Golf a sme nad mieru spokojni. Ak by som si mala vybrat ja, tak urcite Wolfika.
anavila - ak chces poradit, tak sa na mna kludne nakontaktuj cez IP. Moj manzel je fanatik...vie vela vycitat aj z fotky 😀

aponchie
11. mar 2009

super auto,jsem naprosto spokojena 😎 zadna zavada zadne problemy

zabka78
11. mar 2009

matica2 - ahooj sesternicka 😀 😀 😀

eleonora
11. mar 2009

zabka nechci te klamat je to nemecky auto ale Opel Astra se vyrabi v polsku aspon rok 99 urcite (manzel videl technicak od tohoto auta a bylo tam napsano made in poland)

znamej ho mel a rekl ze nikdy vic, auto mu hnilo(pokud nemas auto v garazi) a bylo celkem narocny na opravy, rad se ho zbavil

samozrejme ze u kazdy znacky se najdou dobry i spatny kusy

eleonora
11. mar 2009

zabka manzel je automechanik a podle fotky ti teda nerekne jestli je v tom aute motor 😀 😀

zabka78
11. mar 2009

tak to je pravda, ale havariu neutajis pred nim 😀 😀 😀

kisska
11. mar 2009

Ahojte - ja som jazdila v byvalej praci Ople ako sluzobne auto a odvtedy ich milujem. Velmi mi vyhovuje styl radenia - velmi makucke a plynule. My asistentky sme dokonca jazdili na najstrasich a najhorsich vozoch, ale aj tak su uzasne a spolahlive. A to si viete predstavit ako sa jazdi na sluzobnom aute. Jedine co mi vadi, je vysoka spotreba, ale na sluzobnom aute to nevadilo. 😉 Mat na to, aby som ho uzivila, tak mam urcite Opla. Ale je jasne, ze jazdene auto treba poriadne preverit... a je jedno aka znacka.

zabka78
11. mar 2009

eleonora - vyrabat sa moze v polsku, pretoze je tam lacna pracovna sila, ale pod dohladom nemcov. to mas to iste aj s volswagenom...vyraba sa na slovensku, pretoze je tu lacnejsia prac. sila, ale je to nemecky produkt. mas to to iste aj so znackovym oblecenim a obuvou...
Posledne ople astra asi rocniky 98 boli vyrabane v polsku...to je pravda, ale v nemeckej kvalite...aspon dufam 🙂
Inak ak mozem poradit ja by som si kupila posledny rocnik auta z tej serie. Napriklad dajme tomu, ze Golf 3 a rok vyroby 97-98...tam su uz vymaknute vsetky nedostatky. Viem to aj preto posudit lebo som robila isty cas kvalitarku v automobilke.

aponchie
11. mar 2009

jezisi kriste co to sou za kecy ,ze mu auto hnilo 😎 konkretne vyroba roku 99rada G je treba uz pozinkovana tudiz tam nema co hnit 😎 mezi nama mame 9let stare auto a neni vyrabene v Polsku a ani sem o tom nikdy neslysela 😝 ted si budeme kupovat novou astru co je a taky neni made in Poland 😎 btw teda ja mluvim o combi verzi pac jine u nas ani nebstoji

zabka78
11. mar 2009

tie lacnejsie vybavene ople sa vyrabali v polsku

zabka78
11. mar 2009

aponchie - uz som videla aj skodu sperB zhnitu....a to je vlajkova lod

aponchie
11. mar 2009

hmmmm tak to slysim prvne a muzes byt konkretni ,ktere vozy Opel se vyrabeji v Polsku?myslim rocnik ,konkretni znacka a lacnejsie? 😎

eleonora
11. mar 2009

Apon a proc by auto nemohlo hnit? to mam psat ze zrezivelo? Jako prvni to u tohodle kousku(r.v.98) zacali odnaset lemy u zadniho kola a to se stava i fordu a ze je to jinak spolehlivy auto.