Oplatí sa ešte na nákupy do Poľska?

sloto
25. sep 2007

Ahojte baby, nemam moc skusenosti s polskymi trhmi, ale prave sa mi naskytla moznost tam cez vikend skocit a tak by som sa chcela opytat ci mate skusenosti s navstevou polskych trhov. co sa tam opalti a co zase nie? poradite?

marianka79
29. okt 2011

@jazminn čiže nemusím zamienat peniaze stačí tam? a je to tam výhodnejšie si zamenit ako tu?

jazminn
29. okt 2011

@marianka79 my meníme stále tam, a či je to výhodnejšie? ale zrejmä áno, /tomu sa venuje môj manžel.../

cristi
29. okt 2011

@marianka79 Kantor je zmenaren 🙂 a Slovensko je v skr.SK 😅

marianka79
29. okt 2011

@cristi aj Svk je Slovensko 😉 http://www.obchod-svk.sk/

cristi
29. okt 2011

@marianka79 Ja mam zauzivane spojenie SK,ale mna skor zaujimaju tie trhy v Polsku,kedze sa v najblizsej dobe chystame na nakupy. Po prvy raz.Aj sme dnes mali naplanovane tam ist,ale zistila som,ze nemam mojho 2 rocneho syna zapisaneho v pase,takze sme si to odlozili na buduci tyzden.Takze tato tema je pre mna dost aktualna.

marianka79
29. okt 2011

@cristi my ideme z roboty ale fakt neviem kam presne do Polska ale hlavne že sa to tam všade oplatí

@jazminn a zmenárne sú aj na trhoch lebo mi nejdeme do mesta 😉

jazminn
29. okt 2011

@cristi veď nemusíš v pase, zober rodný list...a zmenárne sú všade...

cristi
30. okt 2011

@jazminn no mne sa zda,ze ked ideme do zahranicia,tak nas rodny list je pre miestne urady ako napr.policajtov bezpredmetny,to vraj nie je ziadny doklad,ze to dieta je aj moje.Alebo ty chodis do Polska len s rodnym listom?Lebo v Rakusku to vraj tak chodi,ze ak nahodou sa slovac stretne s policajtom napr.pri cestnej kontrole a pod.,tak mu rodny list nepomoze,dokonca mozu dieta odobrat matke a umiestnit do nejakeho docastneho ustavu aj rodic ma s toho problemy....

jazminn
30. okt 2011

@cristi ja chodím s RL len do Poľska, nie do Rakúska.

cristi
30. okt 2011

@jazminn zajtra idem na pasove zapisat si dieta do pasu,tak sa tam spytam ,ci rodny list v Polsku postacuje ako doklad na vycestovanie do zahranicia.

jazminn
30. okt 2011

@cristi a to sa dá zapísať do pasu? moja dcéra mala pas od 3-5 rokov, ale skončil platnosť. Môžem si ju dať 6 ročnú zapísať do pasu?

cristi
30. okt 2011

@jazminn •Od 1. januára 2005 pri vycestovaní musí mať každý občan Slovenskej republiky starší ako 5 rokov vlastný cestovný pas. Iba deti do 5 rokov môžu byť zapísané v cestovnom pase svojho rodiča. Občan mladší ako 5 rokov smie vycestovať do zahraničia bez vlastného cestovného pasu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom pase je zapísaný.

cristi
30. okt 2011

@cristi ..tak si myslim,ze aj Polsko je zahranicie a dieta MUSI byt zapisane v pase rodica,bud mami alebo otca.
@jazminn

jazminn
31. okt 2011

@cristi tak musíme dať spraviť pas! Dík

cristi
31. okt 2011

@jazminn 🙂

katarina00100
2. nov 2011

a v Krosne neviete ako je to s cenami? oplatí sa tam ísť na kočíky???

deborah77
3. nov 2011

Čaute baby, koľko stoja autosedačky od 9rokov v Poľsku? Aké sú dobré? Kupovali ste aj stoličky na kŕmenie? My sme tam nakúpili celú výbavu a sme spokojní, ale tieto veci som si nestihla všimnúť. Ďakujem, čaute.

zu11
10. nov 2011

Ahojte, viete mi prosim este poradit, kde presne v Novom Targu najdeme ten obchod pre deti BabyBoo? V sobotu sa tam chystame, tak aby sme velmi nebludili a nehladali to dlho. Vopred dakujem!

zuzulienka17
13. nov 2011

@zu11 Na ich stránke je kontakt, aj presná adresa s mapou. Je to blízko trhov v centre Targu, prvykrát keď sme tam boli, tak sme trochu blúdili, ale som si zapamätala, že je to vedľa kina Tatry. My sme šli od trhov pešo, do obchodu sa dostaneš aj autom, ale sú tam jednosmerky, tak manžel povedal, že to nájdeme pešo. 🙂

kaciatkomaronovie
28. nov 2011

Ahojte boli ste niekedy teraz v Targu na trhoch? my uvažujeme, že by sme šli pozrieť a hlavne na vianočný stromček tam 🙂

jazminn
5. dec 2011

Babenky, neviete či ten malý trh v Krynici je každý deň, teraz pred sviatkami by mal byť...?

lili_mia
5. dec 2011

no mne z Ke sa neoplatia poľské trhy.. svetre z akrylu a cenovo ako od nás z čiňaku .. ale výbava do bytu, či výbavička ako kočiar, či nábytok sa ešte relatívne dá nakúpiť lacnejšie .. my občas ideme na mäso, vychádza lacnejšie o 1euro na 1kilo, závisí aj od kurzu

lenka3103
10. dec 2011

ahojte, dnes som sa vratila z nakupov v PL... bola som v baby city v nowom targu a oplati sa ist urcite nakupit tam ci uz postielku, matrac, vybavu do postielky, baldachyn, konstrukciu ale aj teplomer, cumle,, flase, podbrdniky, ciapocky, kosielky atd .... ked som brala postielku spolu s matracom tak som mala zlavu 20 % a na vsetok ostatny tovar 3 %, platila som v eurach a kurz mi dali 4,4 a momentalne podla narodnej banky je 4,5 takze super . . . ja som boal velmi spokojna, nakup vsetkeho ma vysiel cca 350 eur, co na slovensku nehrozi

katka3012
15. dec 2011

Jasne,ze polske trhy sa oplatia.My ideme buduci tyzden.Ved skoro vsetko je u nas z Polska dovezene 😉

indys
1. jan 2012

@lenka3103 to baby city je nejaka ina predajna ako BabyBoo ? my by sme chceli kupit v PL asi celu vybavu od oblecenia cez plienky, kociar... este sice neviem ake su tam ceny ale prepokladam, ze sa to tam viac oplati ako u nas.

lenka3103
5. jan 2012

@indys baby city sa nachadza hned za kruhovym objazdom na pravej strane smerom na Nowy Targ a BabyBoo je v centre Noweho Targu . .. ceny su urcite lepsie ako na Slovensku, keby nie, tak iste by som tam nakupovať nešla 🙂

zizu38
13. jan 2012

@lenka3103 Ahoj! Tiez chceme ist do PL. Nevsimla si si nahodou ci sa v tom obchode da kupit kocik trojkombinacia v rozmedzi 250 - 300€ ? Vdaka!

lenka3103
24. jan 2012

@zizu38 Trojkombinaciu kupis ale za aku cenu neviem, ja som kociar objednavala cez net ale myslim, ze by sa dalo dohodnut aj v tom obchode - ako som pisala, nam dali dost vysoke zlavy takze predpokladam, ze kazdemu kto tam nakupi viac daju zlavu

kaciatkoke
24. jan 2012

Ahoj, a neviete mi povedať čo vyjde v Poľsku postielka obyčajná taká bez baldachýnu?

zizu38
24. jan 2012

@lenka3103 Ahoj! Dakujeme za info. Uz ked budeme v PL tak planujeme toho kupit viac. Poliaci su obchodnici tak sa naa to spoliehame 🙂