Oplatí sa ešte na nákupy do Poľska?

sloto
25. sep 2007

Ahojte baby, nemam moc skusenosti s polskymi trhmi, ale prave sa mi naskytla moznost tam cez vikend skocit a tak by som sa chcela opytat ci mate skusenosti s navstevou polskych trhov. co sa tam opalti a co zase nie? poradite?

expertka8
25. sep 2007

..ahoj sloto..my polske trhy navstevujeme pravidelne kazdy rok...konkretne v oktobri /Novy Targ/..kedy si "naskreckujeme" zimne zasoby oblecenia...potravin... 😉
...zatial sa nemozem stazovat na ziadny tovar kupeny v Polsku 😉
...v kazdom pripade je tam ovela lepsi vyber ako "len v meste"...ceny si casto zjednam..takze aj tento rok neporusim tradiciu a opat vyrazim 😀

sloto
autor
25. sep 2007

ahoj expertka. a kde presne chodievate? my mame ist do targu a ideme buduci vikend. tak vravis ze sa tam da nakupit? mne sa jedna o take veci ako napr. cizmy, kozene rokavicky, zimne oblecko.....tiez mi niekto spominal ze koberce su tam lacne??porad este ak mozes

fifa
25. sep 2007

baby a čo zimná kombinéza na 8 mesačné babo, tu nemožem dostat peknu a lacnu, a čo tam?

sloto
autor
25. sep 2007

hm ja by som tam tiez chcela pokupit decke vecicky pre sestru, ktorej sa ma nrodit zachvilu babenko. my sa zatial len snazime - tak aspon omrknem ci tam nieco je a ked tak pridem znovu 🙂

expertka8
25. sep 2007

...sloto...kupila som si tam velmi kvalitne/kozene/ biele..zimne topanky za 1200,-SKK...vydrzali mi 2 sezony..v ratane napuxnutyx medvedix tehotenskyx labiek 😅 😀
...malemu sme tam kupili kombinezu za 600,-SKK../v tom obdobi mal 8mes./..plienky kus=20,-SKK..u nas su po 40,-SKK...
...ja skor preferujem kvalitu..nez cenu...a zatial som bola skutocne velmi spokojna 😉

fifa
25. sep 2007

da sa dobre nakupit aj v jablonke? predsa je to bližšie...

expertka8
25. sep 2007

...hm..o jablonke sme uvazovali tento rok..ale predsa len..je to v stredu..a to by som skomplikovala "dovolenku" viacerym ludom v rodine..kedze potrebujeme opatrit deti....ale ak by ste ma ukecali...??? 😅 😀

sloto
autor
25. sep 2007

hej? tak pokial by tam mali byt take ceny ako pises tak parada. ved ked sa pozries do tych nasich obchodov s topankami tak cizmy uz hadam ani pod 2500 Sk nezozenies. takze sa tesim a uz som rozhodnuta ze sa tam teda vyberiem

expertka8
25. sep 2007

...poznam tam uz "vyxytene stanky"...takze uz nemusim bezcielne patrat...prip. kupit take..ktore ma az tak neohuria v domneni..ze to je to "najlepsie"....hlavne baxa na penazenky!!!! 😎 ...dokonca sa kradne aj sposobom..ze vam prerezu tasku 😲 😠 ...takze baby..radsej zvolte nejaku ladvinku ..ktoru budete mat na bruxu 😉

sloto
autor
25. sep 2007

no dik za radu - urcite si dam pozor. ozaj este som sa chcela opytat - plati sa tam v Sk?

expertka8
25. sep 2007

...ano...za SKK si kupis vsetko 😉

anaxamon
25. sep 2007

cafte, nedalo mi neprispiet. Kedze polsko a polske jarmoky som mavala po dlhe roky skoro za chrbtom, (este ked som byvala na orave) tak presne viem co a ako. Odporucam skor vo stvrtok novy targ kolimensiemu mnoystvu ludi ale je vtedy aj p nieco mensi vyber. V sobotu v targu je obrovske mnozstvo ludi hlavne ak je pekne ale aj vyber je najvacsi., Najlepsie sa nakupuje ak uz o siedmej ste na mieste. O siedmej rano myslim.
Co sa tyka jablonky tak ta je tiey celkom ok, ale mne sa nepaci to ze ked je trosku mokro a to uz byva na jesen castejsie, tak je tam vsade blato..☹

A co ja na jarmokoch absolutne nemam rada(okrem tlacenis) to je to ze si tie handry neni kde vyskusat☹

gagusinka
25. sep 2007

Ahoj som Oravka takze to mam na skok, jedinou vyhodou polskeho nakupovania je kupenie vsetkeho na jednom mieste , co sa tyka textilu je to uz skoro na rovnakej urovni

newyorkgirl
25. sep 2007

veru kocky ja radsej do tesca ako do polska maju krasne veci a ceny tiez OK 🙂

leva
25. sep 2007

Ahoj kocky,par krat som uz o tom Polsku pocula,ze vraj sa tam da velmi dobre nakupit.Co tam take maju?Maju tam aj niaku kvalitu,ako znackove?A za ake ceny priblizne?Vdaka

lenny
25. sep 2007

no my chodime na ukrajinu, a zatial je to ok, tam sa predavaju tie iste znackove veci ako u nas v obchodoch za ovela menej penazi.... tricka adidas, puma napriklad, po niekolkych vypraniach vyzeraju lepsie ako tie ktore som kupila doma

expertka8
26. sep 2007

...anaxamon....ty skusena "trhovnicka" 🙂 ...porad prosim...po ine roky sme vysadali v Targu okolo obeda...strasne kvantum ludi...ako na 1.maja 😅 ...vstupom do Targu sme casto stravili aj 3 hodiny v aute..to bol casovy..nervovy zabijak...doparava uplne zlyhavala...kazdy rok..
..tento rok xceme byt na "mieste cinu" najneskor o 8.00....preto ma zaujima..ci sa mam aj v tomto casovom predstihu pripravit na dopravny kolaps...???...prip. ci dokazem dobre nakupit uz takto "zavcas rana"??? 😅

...dakujem 🙂

tomaslavka3
19. okt 2007

expertka-my chodime do Novego Targu pravidelne kazdych 5tyzdnov.Ani raz za tento rok sa nestal nejaky kolaps.V pohode cez hranice,na parkovisko kde je akcia 10sk.lebo na jednej strane chceli uz 30,40sk.Rano chodime tiez okolo 8hodiny,myslim,ze to je nalepsi cas.Najviac ludi byva,ked byvaju vyplaty to je asi tak 15.teho.Co take tam chodis kupovat?

expertka8
20. okt 2007

...dakujem vsetkym za info🙂
...ale vzhladom k tomu..ze tento rok som deti na zimne obdobie poobliekala..poobuvala pekne a lacno cez MMB...do Polska vynimocne tento rok nepocestujeme... 😉
...ale rada sa dozviem aktualne ceny napr. zimnyx kombinez /vel.104/ kupenyx v Polsku???....mne sa tento rok postastil krasny ulovok za 550,-SKK 😉 /podotykam ..ze v obxode som sa pod 900,-SKK nedostala 😠 /

tomaslavka3
20. okt 2007

Ja pojdem do Targu az 10.11.ak ma to napadne pozriem ceny.Ked by si potrebovala zistit.aj nieco ine tak napis

moncika15
20. okt 2007

ahojte,priatel robi v PL a hovori ze ceny su tak v porovnani s nasimi nizke.ale ako kde 😀 . hlavne elektronika a sladkosti 😀 .tiez sa tam xystam 😅

leva
20. okt 2007

Babulky,mam otazocku,neviete kedy su tie trhy v rakusku v Svechate?Vraj tam sa da dobre nakupit.vdaka

maca793
20. okt 2007

podľa najnovších info od kamošky ani nie, najlacnejšie sa dá kúpiť taký istý tovar hlavne oblečenie v čínakoch, ale kočíky sa v poľku oplatia kúpiť

leva
21. okt 2007

Ahoj,nevie nik,kedy su tie trhy vo Svechate?

musa
21. okt 2007

ahojte,podobna tema tu uz bola,ale pridam sa znova.suhlasim s gagusinkou,ze vsetko kupis na jednom mieste.Ja to mam do PL kusok,ale nam sa tam uz moc neoplati,mame tu obchody kde nakupime omnoho lacnejsie.Ked som tam naposledy bola,tak som bola zhrozena ake su tam ceny niektoreho detskeho oblecenia,drahsie aj o 100%,Presne tie iste veci co som kupila u nas. Ale oplatia sa tam kociky,sladkosti,v potravinach mlieko,a hlavne mäso.Napr kuracie prsia od115sk/kg,stehna 40sk/kg.....Na trhu treba zjednavat cenu.

fifa
20. nov 2007

ahojte, chcem sa opýtat, naozaj je rozumné kupovat v PL kuracie maso? počula som, že aj v obchodoch sa dá to maso aj za koruny

ukana
20. nov 2007

fifa, maso je tam lacnejsie ako u nas, my nakupujeme v Polsku vzdy len za koruny, aj v obchodoch.
kolegyna si tam kupila krasne kozene cizmy, u nas v obchodoch maju take za 2500-3000sk, tam za 1200sk. Aj zimne bundy za 800-1200sk, kvalitne vyzeraju, pre dospelych. Treba skusit 😉

matus1
21. nov 2007

Ahoj baby polsko uz obchadzam, ceny porovnatelne stres obrovsky. Je to pre ludi ktori su denne doma zavreti a potrebuju sa vyvetrat a konfrontovat nazory ceny a kvalitu s jednoduchymi jarmocnikmi. Siroky vyber, priemerna kvalita porovnatelne ceny s SK. Treba pobehat internet alebo OUT obchody a mate to za super ceny. Mal som jendeho polskeho dodavatela ktory predaval aj na trhu. ked som si tam prisiel po objednane veci z vystavenych mi nechcel nic predat. Povedal ze je to II. kvalita s chybami a ze ziadnemu slovakovi sa to reklamovat neoplati. Tak tu vypreda brak. O zaruke ani nehovorim. Jedine co sa oplati su handry pre dospelych a kozene vyrobky ale Polske kozene vyrobky nie cina.

tinusi
23. nov 2007

Ahojte,
ja som bola v Polsku v stredu 21.11. Niektore veci sa oplatia, ine nie. Treba mat prehlad o cenach. My sme kupili kocik - to bola dobra kupa. Dalej sa oplatia umele stromceky. V Baumaxe kupite akciovy 140 cm za 899,-, tam 180 cm za 800,-. Dalej sa oplatia kabaty. Taky siroky vyber kvalitnych kabatov tu len tazko objavite. Navyse su lacne. Ja som tam objavila aj tehotenske oblecko za ceny asi o 500,- nizsie ako u nas /porovnatelna kvalita/. Neoplatia sa take typicke dospelacke handy - rozne babske topy a tak... to u nas v cinskych a diskontnych obchodoch sa da kupit lacnejsie. A samozrejme maso je podstatne lacnejsie. Topanky su asi tak ako u nas - zavisi, ci vam stacia od cinana alebo si potrpite na boty z riadneho obchodu. V pripade, ze zajdete u nas do obchodu a kupite si polske cizmy, tak tie su tam lacnejsie.
Tolko moja cerstva skusenost! 🙂

andrea.m
23. nov 2007

tinusi a koško by ma tám stál taký 3/4 kabát?