Oplatí sa ešte na nákupy do Poľska?

sloto
25. sep 2007

Ahojte baby, nemam moc skusenosti s polskymi trhmi, ale prave sa mi naskytla moznost tam cez vikend skocit a tak by som sa chcela opytat ci mate skusenosti s navstevou polskych trhov. co sa tam opalti a co zase nie? poradite?

mimi1983
3. apr 2015

@erinka30 ano su zabalené v krabici..Tiež sme všetko narvali v pohode do combika. A s vecami sme veľmi spokojní, kvalita obliečok, fusak, osušky, plachty..atd.. všetko je fajn..

erinka30
3. apr 2015

@mimi1983 super dakujem velmi pekne tak uz len pockat na normalne ocasie a mozme ist este raz dakujem za odpoved 🙂

bylinkaa
3. apr 2015

prečo nepodporujete našich obchodníkov????

zita19
3. apr 2015

@bylinkaa lebo peniaze

bylinkaa
3. apr 2015

jasné, že lacnejšie, keď na trhu predávajú bez pokladničných bločkov.....

zita19
3. apr 2015

@bylinkaa no ked polskemu ministrovi financii nechybaju prave tieto dane. Mne je to jedno kde miniem svoje peniaze. Dolezity je pre mna poner cena/vykon a ked je lepsi v Polsku nemam co riesit. Slovenski podnikatelia sa nestaraju ci ich zamestnanci vyziju ci nie. Dokonca ani nasho pana ministra financii nezaujima, ze cena prace je na Slovensku velmi nizka. Tak nech sa nestara ani o to, kde svoje peniaze miniem.

erinka30
3. apr 2015

@bylinkaa samozrejme ze pre peniaze mne tie blocky od urcitych veci nie su potrebne....

bylinkaa
3. apr 2015

tak potom sa nečudujme, že je na SK samá china.....

zita19
3. apr 2015

@bylinkaa Myslis, ze slovenske by sme nekupovali keby na to mali? Tie baby co siju za minimalnu mzdu potahy do aut pojdu nakupit tam, kde si to mozu dovolit. Je im uplne u riti ci kupia puncochace v Polsku alebo u Cinana. Pre nich je dolezite, ze maju aspom stvoro puncochacov pre dieta. Keby si kupiil tie z Tatrasvitu, tak pobiede im vyjde na dvoje.
A slovenski obchodníci predavaju minimum slovenských vyrobkov. Preto, ze ich niet. A kupovat predrazene cinske handry nebudem. Je mi jedno ci majitel je Cinan alebo Slovak. To si rovno objednam z Ali.
A o tom, ze textilny priemysel na Slovensku vykapal sa radsej ani nebudem rozsirovat. To by bolo na dlhe debaty.

bylinkaa
3. apr 2015

....ale preco vykapal???.....lebo kupujute vsade inde, len nie u nás.....aj ceny by boli potom iné....

bylinkaa
3. apr 2015

a to platí aj o potravinách......nie aby sme kupovali naše kvalitné....ale kupujeme šmejdy.....aj to postupne vykape.....budeme jesť iba mäso na antibiotikách.....

zita19
3. apr 2015

@bylinkaa nie preto vykapal. Vykapal pre zle nastavene podnikatelske prostredie. Co nevykapalo na toto tak vykapalo na divoku privatizaciu Meciarovymi kamaratmi. Ja som uz dost stara a dost dobre si pamatam co sa dialo po revolucii, Ako padali jedna textilka za druhou. To nebolo o tom, ze by Slovaci nekupovali, ale nemali co kupovat, lebo nebolo tovaru, lebo sa jednoducho nevyrabal, lebo ho nebolo kde vyrabat. A prazdne miesto na trhu s textilom obsadili najprv Vietnamci a potom Cinania. V Polsku sa take nestalo. Preco? Lebo sa tam podnikalo inac a neprivatizovali kamarati. A ked chcel clovek kvalitu (a to myslim smrtelne vazne, lebo Polsky textil je kvalitny) tak siel do Polska. Ti bohatsi z Bratislavy a okolia sa vybrali do Pandorfu.

zita19
3. apr 2015

@bylinkaa ja kupujem slovenske potraviny. Aspon tie o com viem, ze su naozaj kvalitne. Lenze aj tych je malo. A ano mozem si dovolit kupit kvalitnu a tym padom aj drahsiu sunku z masa. Lenze nie kazdy na to ma. Tie co ziju z minimálnej mzdy detom tazko vysvetlia, ze dnes bude len jeden platok sunky na chlebiku, lebo je dnes je sunka draha.
A niektore slovenske vyrobky su naozaj otrasne smejdy, lebo pan podnikatel potrebuje zarobit na nove BMV. Zarobit podla moznosti okamzite. Tak setri na vstupoch, setri na platoch, setri na vsetkom, len aby mal co najvyssi zisk. A tak jeho zamestnanci maju male mzdy, zamestnanci jeho dodavatelov maju male mzdy, predavacky v obchode maju male mzdy a vsetci si mozu dovolit len puncochace od Cinana a smejdovu sunku... Kto z nich pojde kupit puncochace z Tatrasvitu a sunku z Pecovskej?
Toto je kolotoc, z ktorého vystupit je tazke.

erinka30
3. apr 2015

Ja som zila viac ako 10 rokov v izraeli a co sa tyka oblecenia kvality sa to neda porovnat tie veci mam este teraz doma lebo su v perfektnom stave a to som doma uz 4 roky... Potraviny ktore viem ze su cisto slovenske kupujem oblecenie to nema cenu kupovat slovenske zbytocne drahe uz po druhom prani zmolky atd napr Slovenka. Takze nema zmysel kupovat drahe a nekvalitne oblecenie radsej kupim lacnejsie a mozno trosku kvalitnejsie ....

preestan
4. okt 2015

Dobrý večer chcem sa informovať kam chodite do poľska na nakupy ja mam malý obchod a neviem kam mam tam ist ...Viete mi poradiť?

artep1982
13. okt 2015

ahojte viete mi povedať približnú cenu kobercov v rozmere 3x2 m?? ak ste niektorá niečo podobné riešili v Poľsku. Ďakujem za info.

janulka14
18. okt 2015

ženy neviete či v sobotu 31.10 budú v Targu trhy? ďakujem...

gami10
15. nov 2015

Ahojte, prosím Vás máte niekto skúsenosť s nákupmi v Jablonke? Myslím čo sa týka postieľky a výbavičky pre bábätko...Neviem sa rozhodnúť či ísť sem alebo radšej do Noweho Targu. Ďakujem...

ckatka
16. nov 2015

pre vsetkych co nadavaju, ze kupou v zahranici nicime slovenskych podnikatelov:

Ak potrebujem kupit koberec, a v polsku stoji 100E a na Slovensku v najlacnejsom e-shope (slovenskom) stoji 200E, a zistim ze je made in bohvieco... tak nehnevajte sa, radsej pojdem do Polska. Ja peniaze netlacim doma na zachode....
Ako deti sme mali zimne topanky v zasade z Polska - z Targu - a vydrzali take iste 2 zimy ako slovenske. Nech mi nikto nevravi ze Slovenske mi vydrzia. Ano - mozno kanady za komunistov. Dnes si kupim u Batu, v Gabore - a po pol roku idu na reklamaciu, a zimne cizmy "nie su urcene do mokreho prostredia"... no chodte do kelu,...
Spolocenske saty, obleky, kozene (aj kozenkove) bundy, sustakove supravy, vianocne stromceky, susiaky na pradlo, obuv a oblecenie vsetkeho druhu vratane papuc, skolske tasky, skolske a sportove potreby (vianocne darceky) - to sme tam chodili autobusom nakupovat hromadne cela dedina... A za polovicne ceny ako na SK. Kamosi co byvaju na severnom Slovensku dodnes riesia vsetky vacsie nakupy tam. Nie ze by nechceli podporovat slovensku ekonomiku, ale rodinny rozpocet nepusti. Kazducky centovy rozdiel v cene jedneho vyrobku je dost - ked idete robit vacsi nakup, natankovat a este stihnete aj rodinny obed...

jarmila64
16. nov 2015
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

aj mna by zaujimalo kam chodite najcastejsie nakupovat do polska?

franco18
16. nov 2015

Mozete mi poradit kde sa oplati kupit vianocny stromcek a ozdoby nan?

gami10
24. nov 2015

Cez víkend som bola v Nowom Targu a môžem vám len odporučiť nákupy čo sa týka výbavičky..postieľku sme tam kúpili o cca 25 eur lacnejšie ako je u nás na internete, takisto vanička vyšla napr. len 8 eur a keď som si toho kúpila viac, dala sa o pár eur zjednať cena..Musím povedať, že som z tadiaľ odchádzala naozaj spokojná..trošku ma však mrzelo, že obchod Baby Boo zatvorili pár minút pred tým než sme k nemu dorazili, ale tak čo už keď sa človek moce po stánkoch 🙂 Keď som porovnávala ceny niektorých obchodov u nás, ktoré ponúkajú ten istý tovar tak je to na SR určite drahšie, niektoré veci možno len o pár eur, ale keď sa to všetko spočíta....

siska3
30. nov 2015

Ahojte kocky neviete mi nahodou poradit kedy su trhy v Nowom Sacze? Viem ze v sobotu
Ale neviete nahodou ci aj vo stvrtok?
Dakujem

jesikaanna
1. jan 2016

Ahoj ze maju byt v sobotu trhy v jablonke neviete o tom nieco?

paloma76
1. jan 2016

tinusi a aký kočík a za kolko ste kúupili , hoď foto ak to nie je tajné 😉
Mali velký výber kočíkov?

bozla
1. jan 2016

dobry den žienky neviete ci zajtra 2.1.2016 budu v Leluchowe predavat mäso?dakujem za odpoved ak niekto vie..

la2
1. jan 2016

@jesikaanna to by aj mna zaujimalo)

betka239
1. jan 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

baby chodite len na trhy alebo aj do nejakych obchodnych centier alebo niekde?

kapia
16. feb 2016

@betka239 TK MAXX Bielsko- Biala tam kupiš všetko