Oplatí sa investovať do hrncov od Zepteru?

dievca
16. feb 2009

Dobry den,prosim o radu kto ma skusenosti so Zepterom,myslim hrnce,ako v nich varit,ci su prakticke,ci sa oplati do nich investovat,aj ked je to predrazene,no na druhej strane kvalita ruci za znacku,co zato nedame?Kto ich ma dlhsie a pouziva ich rad,napiste 🙂

cencula
24. aug 2011

škoda že je táto stránka o zepteru stará, ale vy čo máte zepter hrnce nemôžete hodiť nejaké recepty aj s používaním komína? ja mám zepter hrnce len krátko, varím v nich, tuk nepoužívam vôbec, ale v tej knižke čo mám sú recepty strašné a ak máte aj recepty na nátierky so zepteráckym mixérom budem velmi povdačná. Sú dobré, len si neviem zvyknúť variť v komíne poradí niekto? čo kde ako dať?
dakujem

dioliana1
6. feb 2012

@cencula dole maso do cedaka zemiaky, alebo kapusta, buchty a pod... maso vždy dole lebo potrebuje najvačšiu teplotu na varenie...

monky1
12. mar 2012

@cencula natierky su jednoduche - urobis zakladnu majonezu - olej, mlieko (3:1), vegeta a horcica a uz len pridas to, na co mas chut - parenicu ?? mas parenicovu natierku ... chren, klobasku, sunku, kyslu rybu, bryndzu .... akurat neodporucam mixovat cibulu priamo v majoneze, lebo tym redne 😉

cencula
13. mar 2012

dakujem baby ste zlaté 🙂

lucinocka
16. mar 2012

my mame celu sadu hrncov..ako kvalitne su..ale straaaaasne tazke

cencula
16. mar 2012

ja mám tiež už viac hrncov dom a a sú kvalitné, ale rada na ich varím, ja napr. tuk vôbec nepoužívam 🙂

dievca
autor
18. mar 2012

zatial som si tieto hrnce nezadovazila,varim v solingenoch je to tiez dobra znacka.

lilliaan
24. júl 2012

moja mamina ma celú sadu aj s mixerom. Varila som nieco v jej tlakaci a katastrofa.. ja mam tlakovy Tefal Clipso Control s casovacom a poda mna lepsi tlakovy hrniec neexistuje 🙂 Zepter hrnce su podla mna priserne predrazene, co priznavaju aj ludia, ktori kedysi pre tuto firmu pracovali 😖 Ale su kvalitne, tazke, s hrubym dnom. Vyrobne drzia teplotu. Ked uvarim polievku vecer a necham hrniec na sporaku s pokrievkou, tak este rano je tepla. Treba varit na najnizsom plyne. Ked som pred 3 dnami varila drzkovu, tak som stiahla plyn na minimum a nechala polievku cely cas prikrytu s pokrievkou 2.5 hodiny a paraaada... V inych hrncoch sa mi 1/2 vody vypari a taka slepacia polievka s mnozstvom dolievanej vody pocas varenia nie je ono. Jeden hrniec od mamky dostanem ako darcek, tak sa tesim 🙂

lilliaan
24. júl 2012

Ak niekto prida svoju skusenost ako a co v nich vari malym detickam, budem rada 🙂

yvonns
4. aug 2012

dievčatá....Zepter výrobky nie sú o kvantite, ale o kvalite...sú výnimočne tým čo že aj nezdravé jedlá sa dajú pripraviť zdravšie, vyprážať sa dá na minimálnom množstve tuku, alebo klasicky a olej sa neprepáli, môžte ho použiť zas.....je to krátkodobá investícia s dlhodobou návratnosťou....odporúčam celú súpravu a už nikdy neinvestujete do žiadnych hrncov...proste Zepter riadov sa už nezbavíte....varím v nich 17 rokov, umývam ich v umývačke a aj úchytky a termokontroly mám stále v poriadku a sú ako nové.....dnes je výhoda že už sa dajú používať aj na indukcii a má na ne každý, lebo na začiatok stačia iba 4 eura, máte ich a splácate ich......Informácie:Ivona Špalková 0917419025
Prajem príjemné chvíle strávené zo Zepter riadmi v kuchyni 🙂 🙂 🙂

maslarova
22. aug 2012

@yvonns mozte mi prosim napisat. mam zaujem o hrnce, momentale varim na indukcii..

harper
18. sep 2012

ja som spokojna, mam sadu riadov, pribor pre 12 ludi, vacsy set (ten nepouzivam) vsetko som kupovala, este ako slobodna na splatky, ked boli este marky 🙂 len do umyvacky nedavam pokrievky (mame vyleptalo to lepidlo odtial a ukazovatel tepla vypadol) a priborove noze (zo stredoveho spoju - takmer neviditelneho zacala vytekat hrdzava voda). tiez mam doma titanove hrnce z eastconu. aj tie su dobre.

ingrid78
18. sep 2012

Ahojte ja som s Zepterkami spokojna, az na to ako tu bolo poznamenane, ze vyprazat v nich nemozem, lebo sa mi to ani nie ze pripali, ale vajco alebo trojobal zostane prilepeny na hrnci a maso na vidlicke. A to somsi obj. grilovaciu panvicu este, takze to jedine lutujem, mohla som si kupit nejaku klasicku

zepter
8. okt 2012

dobrý deň hrnce zepter by som vám odporučil zakúpiť na prezentácii v každom meste slovenska na prezentácii zo zľavou teda pozrite sa sama ja sám naše hrnce používam dlhú dobu a som velice spokojný v prípade akýhkoľvek otázok píšte:ottelocenturm.sk http://www.zepter.sk/MainMenu/Products/HomeArt/...

zepter
8. okt 2012

@ingrid78 treba skúsiť na sucho slebo len na kvapke oleja a vôbec sa to nelepí

torina
9. jan 2013

@ingrid78 ja ak robím rezne, tak najčastejšie kuracie, mäsko neklepem, len osolím a okorením, obaľujem najprv v strúhanke, vo vajíčku a opäť v strúhanke, nahrejem panvicu (keď do nej kvapnem vodu, po dne behajú guličky), troška stíšim, do taniera si nalejem olej a rezeň ním jednou stranou pretiahnem a tou stranou aj vložím do panvice a asi po 30 sekundách otočím, upečiem do zlata a znova otočím, aby sa upiekla aj tá prvá strana 🙂

erikasadek
9. jan 2013

@lilliaan pridavam sa k tebe, ked som pred par rokmi bola na slovensku tak sa na mna niketori pozerali ako na blbca ze nemam doma neaky hrniec od nich!! a to ze zijem v zahranici!! 😀 😀

priznam sa ze za takuto cenu si ho tu malo kto kupi, rdasej investujem do kvalitnych hrncov od tefalu s hrubsim dnom; stoja dvakrat tolko ako klasicky tefam ale kvalitou sa nevyrovnaju niektore z nich mam uz 8 rokov ako nove, a cenovo 10 krat lacnejsie ako zepter jediny rozdiel ze maju teflonovy potah kvalitny a hrube dno ktore je kvalitne..
osobne nie je nad medene hrnce kvalitne profesiolnalna kvalita;; co s avarenia tyka zepteru sa najlepsie dari asi snad len v nasich koncinach... 😀 😀 😀
nikde inde som nevidela najviac reklamy a ludi co to kupuju....

mas pravdu tefal clipso uz roky je to najlepsie co existuje na trhu teraz este snad seb vitasauveur ho predbehne co sa tyka kvality a moznosti...

a este existuju takzvane, kamenne potahovane panvice cenovo dostupne, nepotrebujete tuk, a najnovsi dietologicky hit poslednych rokov su keramicke hrnce. a panvice.... 😉 😉

miika
11. feb 2013

@erikasadek ahoj, kupila som si predrazenu keramicku panvicu zn. Green pan, ale som z nej sklamana. Volske oko sa mi tak pripalilo, ze som ho nevedela zoskrabat. Vraj priprava bez oleja, ale pripaluje sa to. Uz spominane vajcove chleby sa na tej panvici robili asi 5x dlhsie ako na Tefalke, lebo sa panvica strasne pomaly zohrieva, skoro som ju vyhodila von z okna. Dobra je tak na pripravu zeleniny ci zohriatie franc. zemiakov, ale na bezne varenie je nepouzitelna. Preto rozmyslam nad kupou Zepter panvice. A nad kupou parneho hrnca zepter, lebo ma ide porazit z dlheho umyvania elektrickeho parneho hrnca Tefal, varim 20min a umyvam to 30minut.

erikasadek
12. feb 2013

@miika neviem co je o za panvicu , ja mam obucajnu keramicku panvici ,a hrniec s carrefouru a zatial nic sa nelepi/// 😉 ale chapem tvoje sklamanie, co sa tyka parneho ja neumyvam hodim do umyvacky riadu a vyjde vzdy ako nova... 😉

obycajny parny hrniec , kupis za babku v ikei//// 😉 nepotrebujes ani zepter.. 😉

vyzera takto ten na zadnej platnicke ..
http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/products/0010...

didi44
12. feb 2013

...Dobta investicia...oplati sa...ak ich manzelka kupi manzelovi k tridsiatke..a ona bude v nich pripravovat stravu a manzel zabezpeci, aby mala do nich co dat.. 😀

miika
12. feb 2013

@erikasadek ten tefal parny hrniec ma take velke neforemne nadoby, ze zapracem tymi nadobami celu umyvacku a nic ine sa mi tam uz nezmesti, plus tie plastove dierky v dne nadoby sa mi nie vzdy dobre umyju v umyvacke, proste radsej nieco nerezove praktickejsie by som rada.
A ta panvica green pan, vraj neposkriabatelna, pch, len reklamny tah. Jedine plus tej panvice ze sa dobre umyva, to je asi vsetko. Kupila som to kvoli tomu ze teflonova vrstva postupne odchadza a moze byt skodliva. Rada by som nejaku nerezovu nelepivu panvicu, cca velkost 28-32cm, kde by som robila od prazenice ci vajcovych chlebov cez zeleninu po rychle opecenie panenky pred grilovanim, najlepsie aby sa dala panenka na tej panvici dat dogrilovat priamo na tej panvici v rure, cize musi mat kovovu odolnu rucku.
Mas pre mna nejaky tip na panvicu?

sulky
20. feb 2013

@miika , prosim ta, a aku panvicu green pan mas? ja si chcem teraz kupit sadu, ale citam ze sa pripaluju

miika
22. feb 2013

@sulky ahoj, mam panvicu GreenPan Stockholm, 32cm. Ja fakt neviem co som vtedy urobila zle, ale nahriala som panvicu a hodila som na to tri volske oka a ked som isla volske oka akoze uvolnit od panvice, zistila som ze su uplne ale uplne pripecene po celej ploche, ze nejdu vobec oddelit od panvice, takze si vies predstavit ze z tych volskych ok pri ich odstranovani z panvice uz bola skor prazenica, nadavala som ako pohan. A to som nedala ziadny olej, ved nemusim... odvtedy som volske oka nerobila. Okrem ale tohto pripalenia co teda bolo len raz kedze som to neopakovala, ma neskutocne irituje ako dlho trva kym sa na tej panvici nieco opecie, skoro mi pri tom narastie vzdy brada. Nie je to proste nic pre mna. Asi sa vratim k tefalkam a budem ich castejsie vymienat kvoli znicenemu povrchu.

Jo, este ma firma GreenPan nastvala, kupila som si panvicu ktora ma kovovu rucku, aby som ju mohla dat do rury a zapiect maso na nej a bohuzial priemer panvice 32cm spolu s ruckou sa nezmesti do beznej rury ake sa instaluju do slovenskych domacnosti. Kludne som si mohla kupit lacnejsiu panvicu s plastovou ruckou.

sulky
22. feb 2013

@miika , no aj do keramickej panvice musis dat trochu oleja. nesmie sa robit uplne na sucho. Mozno preto sa ti volske oka pripalili. Skus tam dat par kvapiek oleja, malo by to pomoct.
Dik moc za reakciu. 😉

deana270
10. mar 2013

....ja tuzim po hrncoch Zepter uz asi 15 rokov a konecne az teraz som si ich konecne mohla dovolit kupit a uz sa neviem dockat kedy mi pridu...varila som v nich niekolko rokov u svokry a ked som sa odstahovala bola som bez nich uplne ako bez ruk....su fakt na nezaplatenie no proste super,,tak ak niekto vaha tak nemusi je to ozaj vyborna investicia,,,a uz teraz rozmyslam kupit ich aj dcerke ako vybavu( ale to je prekvapenie ) nech nemusi na ne tak dlho cakat ako ja 🙂 🙂 🙂 😉

janiella1206
2. máj 2013

@deana270 ahoj aj ja som po nich túžila už veľmi dlho a už ich mám konečne doma a som s nimi veľmi spokojná ,len by som privítala aj nejakú kuchársku knihu ako variť z zepterom ....

deana270
2. máj 2013

@janiella1206 ahoj no tak to sa tesim s tebou ja este budem musiet do vianoc pockat...tak prijemne varenie prajem a myslim ze na internete najdes rady ako v nich varit,ale myslim ze ti to mala vysvetlit aj predavajuca.Od teraz uz bude varenie pre teba len radost i ked si myslim ze bola aj predtym... 🙂 🙂 🙂

zdenka237
18. júl 2013

Baby, ked chcete robit rezne v ZEPTER panvici, jednu stranu, na ktorej je uz trojobal mierne namocte v oleji a prebytocny olej otrite o kraj taniera alebo v com budete mat olej. A ZEPTER ma aj super kucharsku knihu. Kontaktujte svojho predajcu.Ja ju mam a je super.

jaroslav0907
22. aug 2013

Toto je typycke pre slovakov.Na zapade by za taku cenu v pomere k platom nepredal zepter nič.Je to šialene predražene.Ta cena sa nevrati ani keby ich človek použival 250 rokov. Použivame doma panvice tefal za zlomok ceny.Olej použivame len na vypražanie -menej ako liter mesačne. Nie zo srandy firmu zepter priradili ku šmejdom .Okradaju a podvadzaju...

sonulkittynka
11. sep 2013

Ahojte pokial si neviete rady a chcete praktické a dobré recepty ako si možte v Zepteri čokolvek pripraviť tak mi napíšte na moj Email Sonulkittynka@gmail.com a rada Vám poradím a prepošlem recepty pracujem pre spol.Zepter tak ich mam naozaj vela a rada poradím plus mame teraz bezplatné školy varenia pre naších zakazníkov kde spoločne varíme a učíme sa nove recepty je tam sranda a dobra nalada a hlavne chutne a zdrave jedlo a dalšie bonusi ...Pretoze investicia do zepteru určite nebola malá tak by ma mrzelo keby ste to nevyuživali naplno ako sa ma lebo až potom človek pochopí že je to Zamilovanie do tohto baječneho varenia 🙂
@cencula