Oplatí sa udržiavať vzťah len pre peniaze?

kikica
4. mar 2009

ahojte baby mozno to hlupo znie mam v manzelstve problemy ako mi muž vravi su to moje k------ny ale uveomila som si ze od neho nemozem odist nie koli dietatu ani koli laske aj ked ho este milujem aj ked neviem preco,ale koli peniazom....jednoducho kebyze odydem nemam kam k rodicom urcite nie nieje to tam dobre kamaratka by mozno pomohla ale ja by som nemala za co uzivit seba ani maleho s tych trapnych 5300sk sa to proste neda myslite ze robim dobre alebo je to hlupost.nemam na vyber ked nas stat jednoducho nemysli zivot svojich obyvatelov...

zuzkafuny
7. mar 2009

Krasuliak... toto bolo dosť tvrdé ☹
ale každý a jeden názor sa cení 😉 🙂
Hm... ja neviem poradiť... ja sama sebe neviem 😀

krasuliak
7. mar 2009

asi by bolo lepsie keby pije fajci a sem tam ta prepleskne ale pomoze ti so synom uprace a splni si manzelsku povinnoszt! ?? 😉 😉

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasuliak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jenna7082
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasuliak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jenna7082
7. mar 2009

ok. kikica, ostan s nim. ale zmen pristup. ktosi to tu uz spominal. cez vikend mu nechaj dieta, vycifri sa jak najviac vies a hybaj s kamoskou na kafe. hlavne nech je s malym sam. nech je donuteny sa starat. howk.

jenna7082
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasuliak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jenna7082
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca793
7. mar 2009

kikica
ja by som to riešila nejakým rozhovorom a dohodou medzi vami, určte si nejaké pravidlá.

jenna7082
7. mar 2009

maca ale kikica vravi ze on sa rozpravat nechce a podla neho je vsetko ok. a ja viem co to znamena, moze hovorit co chce, ked on nema zaujem pocuvat, tak smola....hlavne ze ma cajik na gauciku pri filmiku...no inac kikica, ty mu ho akoze aj vazne podas? 😕

maca793
7. mar 2009

jenna7082
sorry ale asi som si to všetko dobre neprečítala,
ja na jej mieste by som odišla ale keď nemá kde tak neviem. ☹

maca793
7. mar 2009

ja by som žiadnemu mužovi robiť otroka nechcela, veď muž má tiež pomáhať v domácnosti a rodine a nie byť sebecký voči druhým.
ja mám taký sen, nájsť si konečne muža, ktorý by mi doma pomáhal, stačilo by aj to, keby umyl dlážku a riad. ja som to šťastie nemala, ex bol zahľadený len do svojej mamičky, tej chodil upratovať, nakupovať ako ona si povedala a všetko nechával na mne. domácnosť, deti.

jenna7082
7. mar 2009

macaa..ved to su len dve strany...a kikica toho vela nepopisala...len malo...sak ako sa mozes vyjadrit k niecomu co si ani neprecitas?

bora8
7. mar 2009

ako hovorí dr. plzák, žene nestačí že muž vysáva, on by mal vysávať s radosťou 😀

krasuliak
7. mar 2009

to ste cely vy zeny vzdy vaaaam je malo co pre vas robime 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maca793
7. mar 2009

jenna
mne sa už krížia oči ale chcem si ešte vychutnať ťukanie na klávesnicu, keďže túto možnosť doma nemám 😵

krasuliak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorrelia
7. mar 2009

hmmm

tak ja by som NIKDY nedokazala zit s frigidnym chlapom, ktoremu staci priniest vyplatu a splnit si manzelsku povinnost a popri tom by sa tvaril, ze KOMUNIKACIA, JA A MOJE CITY, A NASE DETI su DRUHORADE...

des ! zdviha sa mi zaludok z takeho cloveka !

krasuliak
nemyslis, ze toto je trochu MALO ?
ja si myslim, ze je to zalostne malo... ze je to nic...

vztah je o dvoch ludoch, o komunikacii medzi nimi, o laske, o ucte...
aj o tom, ze aj muz sa aktivne podiela na vychove a starostlivosti o deti, ktore mimochodom splodil...
aj o tom, ze sem tam zene pomoze nejakymi pracami v domacnosti...

ALE

su aj taky co sadnu s pivom v ruke pred TV a vypustaju plyny a zvuky oboma otvormi a tvaria sa ze sa ich rodina netyka 😀
alebo horsi - ti uz sedia v krcme s krmovymi kamaratmi a vedu krcmove reci /to je pre mna osobne odpad a spm rada ze aj ja som sa takeho odpadu vcas a ekologicky zbavila 😀/
novsi model za ktory som ho vymenila je proste dokonaly a prajem takeho uzasneho muza kazdej zene...
to by hold psychoporadne a manzelske poradne asi skrachovali 😀 😀 😀

krasuliak
7. mar 2009

sorel mne islo hlavne o to ze kazdu k....u chcu niektore riesit hned rozvodom ako keby to bol len tak!!!

a to ma stve pise ze manzel je dobry stara sa a lubi ho ale nepomaha ...... tak nie je asi na to ja si ho nezastavam lebo aj podla mna by mohol trochen pohnut ritou len poculi sme leen jej nazor

a urcite to nie je na rozvod! 🙂 🙂

jenna7082
7. mar 2009

sorelia s tym novym modelom si kolko? myslim ako dlho....tvoj maly ma len desat mesiacov....hej hej,som skepticka, uz mam na to vek 😀 a ma ten tvoj novy dokonaly model aj svoje vlastne?

sorrelia
8. mar 2009

krasuliak

jasne... ale ked uz zlyhava komunikacia, tak si neviem predstavit ako to maju riesit 😖 ?
ved vztah je o komunikacii, ci nie ?
hmm, a ozaj sa stava, ze si ludia casom prestanu vyhovovat... najhorsie spojenie je introverta a extroverta... ti sa casom rozhodne nedohodnu /aspon ja mam taku skusenost z okolia/

ale pravda je, ze sme si vypoculi iba jednu stranu...

jenna
to mas jedno kolko sme spolu 😉 ... sme spolu stastni a vyhovujeme si...
moj partner nema vlastne deti, ak neratam mojho Matka, ktoreho prijal za vlastneho a chce si ho adoptovat...

nuz neviem preco si skepticka... ci uz je to z okolitych skusenosti alebo vlsatnych...
ja by som tiez mohla byt skepticka, pretoze tych partnerov co som mala predtym to bol des... az na jednu svetlu vynimku... ale to bola moja blbost, ze som si vyberala zle jablka 😀
clovek ked prehodnoti co chce a co nechce, ake ma priotity a ze z nich hlavne nezlavi, len aby... ma sancu byt spokojny vo vztahu, lebo ma vacsie sance vybrat si kompatibilnejsieho partnera...
a posledna vec, co je podla mna velmi velmi dolezita vo vztahoch je komunikacia...
treba vela komunikovat, aj ked sa ludia hadaju mali by sa naucit komunikovat... lebo ak zlyha toto, tak je cely vztah o nicom 🙂

jenna7082
8. mar 2009

prajem ti to 😉

vyzeras byt v pohode zienka, ktora vie, co chce...nuz, my hlupi sa ucime na vlastnych chybach 😀

ale vazne ti to prajem, hej, je to o komunikacii, inak nikto netvrdi, ze problemy nebudu...len dufam, ze ak raz budete mat aj spolocne deti, ze tam nevzniknu rozdiely...stava sa to....ale snad vies, do coho ides 😉

maslenka
8. mar 2009

jenna presne to isté ma napadlo pri tom sorreliinom novom modely - prvých päť rokov sa predsa každý, alebo takmer každý ide pretrhnúť 😠 nemyslím si, že kikica by mala terajší stav prijať s radosťou, ale na rozvod to určite nevidím, je to takmer bežný stav v mladých rodinách, muži sa neradi vzdávajú toho, čo bolo, kým sa narodili deti, kikica, baby ti tu radia dobre, neizoluj sa!! a uvedom si, že tento stav je prechodný, ale ani mu nerob full servis. Kľudne si zajtra ráno sadni k telke ty a vypýtaj si čajík, chlebík - nie arogantne!!! s úsmevom
😉

sorrelia
8. mar 2009

jenna

no aj ja som si uzila zopar veci, ktore nie su ako z cervenej kniznice 🙂 ...
ucila som sa z vlastnych chyb, a to je to najlepsie co clovek moze urobit - ucit sa z chyb /aj ked vlastnych, lebo potom ma sancu si skusenost lepsie zapamatat 😀/

a problemy mame aj my, a je ich dost, a aj sa hadame /takmer ako taliani 😀 /... no a ? aj to patri k zivotu.. ale a to je podstatne, vieme si to vysvetlit 🙂
a hlavne vazime si jeden druheho...
neprejde den keby sme sa neobjali, nedali si pusu... neprejde den kedy by mi partner /a ja jemu tiez/ nepovedal, ze som uzasna... vazne si to hovorime denne a je to spontanne...
a to je dolezite, vediet ocenit svojho partnera a nebrat ho ako samozrejmost 🙂 😉

a deti ? nuz neviem ake to bude v skutocnosti, ked pride biologicky vlastne dieta, ale uvazujeme aj o adopcii... v tomto nejak mame v srdiecku a v hlave jasno... kazde dieta potrebuje lasku 🙂

kikica
autor
10. mar 2009

jej baby tolko prispevkov 😀 dnes sme sa s drahym trosku porozpravali a v niecom mate urcite pravdu materska je stereoptyp a ja ho uz nejeko nezvladam aj moz muz mi povedal ze si vsimol ze je toho uz na mna dost on mi povie ze ma chape ze som cele dni doma zavreta a cakam len ne neho nechsa trosku porozpravame pomojkame on sa tomu nebrani len nie vzdy to ide ma toho teraz vraj v praci vela a nestiha sa za cely den sani vycurat.tak sme sa dohodli ze ked ja budem budem trosku trpezlivejsia a nebudem do neho stale hucat ako furia tak samozrejme ze mi pomoze pomojka porozprava sa len musi mat trosicku casu vraj je to len docasne aj jemu je luto ze som smutna ze nam to neklape ale vraj to nieje pravda on ma vraj moc lubi len ho uz unavuje stale pocuvat aki je neschopni....pravda je ze mam toho dost a potrebujem vypnut rozmyslam nad pracou muz sa boji ci to zvladnem ale ja budem len rada ze nebudem stale doma s malym zavreta ☹ aj ked ho lubim a ked pojdem do prace tak mi bude ten moj drobcek chybat uvidim ako nam to pojde ale myslim si ze aj malemu by prospelo ked nebude stale na maminke nalepeny 😉 mal by sa naucit byt aj s inymi detmi chcela by som ho dat do jasliciek alebo este nieco vymyslim len by som bola rada keby mi to s pracou vyslo uvidime.a co sa tika mojho muza viem ze som hrozne precitlivela ale mozem za to ze som velmi rada v jeho spolocnosti ked sme spolu a mojkame sa viete ako mi pomohlo ked ma objal a povedal mi laska lôubkam ta moc a nechcem aby si odomna odysla a v nedelu mi priniesol zemiacky osupal spravil mi kavicku a pomohol mki zo salatom tak dufam ze to takto fajn bude pokracovat aj nadalej tak vdaka za prispevky a prajem krasny den a ozaj este jedna otazka aj ked mimo temy od kedy beru do jasliciek myslim od akeho veku dfakujem

ada32
11. mar 2009

kikica naozaj ma potesilo,co si prave napisala.drzim ti palceky aby sa to urovnalo.
vidis,ze netreba riesit taketo problemy hned ukvapene rozchodom.
neboj,ono to bude stale lepsie.vacsinou je problem v komunikacii.

od kedy beru jaslicky teda neviem.asi od 6 alebo 12 mesiacov.
inak su vraj tak drahe,ze za tu cenu by si mozno zohnala aj sukromne nejaku pani,ktora sa takto detickam venuje.

este raz -drzim paste nech sa to medzi vami len zlepsuje a za par rokov sa mozno nad tou krizou uz len pousmejete.bodaj by to tak bolo.

chces sa vratit do svojej povodnej prace?v akej oblasti si robila ak sa mozem spytat.len ma to tak zaujima.

pensadorcallisto
11. mar 2009

Kikica, jaslicky su hrozne drahe, cca 7500 SKK....
Fakt sa ti oplati najst si nejaku zodpovednu pani, ktora by sa ti o maleho postarala. Ak sa s nou dohodnes, tak ona moze chodit k vam alebo ty budes odnasat maleho k nej. Je na nej kolko si zapyta, tak si to potom prekalkuluj.

Inak, s tym, co si pisala sa stotoznujem.
Ja tiez som cely cas len doma, zavreta medzi 4 stenami spolu s detmi. A uz len cakam, kedy manzel dorazi domov. Nemali sme este take to brutal zle obdobie, ale tiez som mala stavy, ked mi z toho riadne sibalo. Ja som bola dost spolocensky typ, ale odkedy som s detmi doma, tak som sa zmenila. Problem je hlavne v tom, ze teraz je dost zima a na dlhsie vylety to nie je vhodne. tak uz len cakam, kedy bude teplejsie a budeme si "lietat po svete".... 😀 😀 😀
Teraz, ked som doma, tak som si musela najst nieco na rozptylenie, tak som sa dala na spanielcinu a nemcinu... Nech aspon vyuzijem ten svoj "volny cas" to najlepsie. A prospieva mi to vo vsetkych smeroch.... 😀

sorrelia
12. mar 2009

tak to teda aj ja stale medzi 4mi stenami, a von mozem len ked pride drahy
nie ze by ma nepustal von 😀 alebo nebodaj zamykal 😀
trpim slabostou a velmi casto mi je na odpadnutie 😖 , takze potrebujem niekoho kto ma v pripade potreby podrzi ak by som sa sunula k zemi 😉

pensadorcallisto
spanielcina je moj sen 😵 , mozno raz 🙂