Oplatí sa udržiavať vzťah len pre peniaze?

kikica
4. mar 2009

ahojte baby mozno to hlupo znie mam v manzelstve problemy ako mi muž vravi su to moje k------ny ale uveomila som si ze od neho nemozem odist nie koli dietatu ani koli laske aj ked ho este milujem aj ked neviem preco,ale koli peniazom....jednoducho kebyze odydem nemam kam k rodicom urcite nie nieje to tam dobre kamaratka by mozno pomohla ale ja by som nemala za co uzivit seba ani maleho s tych trapnych 5300sk sa to proste neda myslite ze robim dobre alebo je to hlupost.nemam na vyber ked nas stat jednoducho nemysli zivot svojich obyvatelov...

marianitka
4. mar 2009

Jaaaj KIKICA to je tazko povedať, aké problemy su to, ak chces napís....no to je samozrejme ze sa neuzivite s drobcom z tej statnej almuzny. Co poradit, jediné východisko su ti rodicia, ked ich este mas....myslís ze by si to s nimi nezvládla chvílku? Ale zase na druhej strane neviem kolko tvoj muz zaraba, ale musel by platit na malého, ale kym by sa to vyriesilo asi by to dlhsie trvalo. Ak si si istá, ze od neho chces odísť, tak vsetko ostatné sa už proste vyriesi.... vsetko sa da riesit, mam znamu maju spolu dom, sa rozisli, no momentalne riesia situáciu, byvaju furt spolu na tom dome,je to na nervy....on ma sice svoj byt, aj sa dohodli ze ona ho vyplati, ked preda zase ten svoj byt...ale on akosi je lenivu dat vypoved svojim najomnikom a cas leti....no ale aj oni to určite vyriesia...

Nemozes cely zivot byt s niekym kto ti robí problemy a si veeeelmi nestastná - čo predpokladám. A kolko má už maličký...?

Takze držím palčeky - hlavne nech sa dlho netrápiš.

bora8
4. mar 2009

ja ti poviem jedno, je to na tebe - ak ti muž neubližuje - nebije ťa a nepije nevidím v tom problém, ale taktiež si viem predstaviť ako ťažko sa ti musí žiť ak je to len pre peniaze.... je to na tvojom rozhodnutí a tvojom svedomí - ak si rozhodnutá že ho už nechceš a nemôžeš s ním žiť tak s ním neži.... ale záleží to od toho na aký štandart si zvyknutá a či si sa ochotná sa ho vzdať a ísť bývať ku kamarátke? to sa mi nezdá - s kamoškou sa pohádaš a potom čo? nech je akákoľvek dobrá kamoška ale prísť ke nej bývať sama lebo s dieťaťom je rozdiel.... neskúsiť radšej ísť s mužom do poradne? prečo hneď odísť ked ho miluješ?

kikica
autor
4. mar 2009

baby muž nepije nefajci nebije ma chodi len do roboty a domov a v tom je moj problem pre neho je len praca s malym sa pohra chvilku ma teraz rok ale nepomoze mi doma s nicim ani len ten posraty kos nevynesie maleho neokupe,neprebali nenakrmi proste spravi si svoju pracu a j to mu ja pomaham vacsinu papierov mu robim ja a ide spat povie mi ze ma miluje ale nijako to nedava na javo ja ho tiez lubim vlastne ani neviem ked je vsetko dobre tak je to ok sama sebe poviem ze ho milujem ale akonahle sa pohadame nenavidim ho jednoducho v tej chvili ho prestanem milovat to uz nieje laska on taky lenivy nebol ja neviem co sa mu stalo jednoducho neviem..

bora8
4. mar 2009

kikica ale to nie je na rozchod.... proste to porieš, nechaj ho večer s malým samého - odíd ku kamoške alebo niekam inam - nauči ich byť spolu.... a s tým pomáhaním a podobne -on má asi pocit že keď si doma tak to stíhaš a on nič nemusí - to skúšajú všetci chlapy.... tak sa skús normálne bez kriku porozprávať, že ti chýba pozornosť, pomoc starostlivosť.... skúste zájsť do poradne.... alebo si spravte víkend pre seba - malého daj babke a budte chvíľu sami.... nepôjde to naraz ale pôjde to ak vám na vzťahu záleží

marianitka
4. mar 2009

KIKICA tak to fakt nie je až také strasne, no nic treba sa s ním porozprávať, že proste nevies či ta uprimne lubi preto a preto...väčšinou taký rozhovor pomôže a chlap sa začne snažiť....si zabezpečená, nechodí von pit, flákať sa...to si mozes gratulovať mať takého chlapa.... no ale všetko je na tvojom vnutre. Držím palčeky...

kikica
autor
4. mar 2009

baby ved to skusam kazdy bozi den normalne sa s nim porozpravat ale on to riesit nechce povie ze ked sa chcem rozpravat tak nech si idem do spovednice podla neho je to medzi nami fajn to su iba moje hluposti ktore jeho nezaujimaju...

bora8
4. mar 2009

a povedala si mu že si rozmýšlala že od neho odídeš?

jenn
4. mar 2009

kikica ahoj...si sa už neozvala ...vše ok?...nič sa nezmenilo, všetko po starom hm?

digysa
4. mar 2009

kikica: Nechce sa rozpravat?Tak mu to napis, bud na papier, alebo na e-mail..........a ked ta takto trapi, tak si tie " p e n i a z e" uzi.........

ada32
5. mar 2009

kikica ja som vydata druhy raz a mozem ti povedat,ze ideal urcite neexistuje.ak je tvoj muz dobry a hovori,ze ta miluje,aty jeho tiez,tak to neries zbrklo rozchodom.keby si bola s malym sama,tak ci tak by si bola na vsetko sama,ale este k tomu by si mala obrovske existencne problemy.
v nasom state ti nepomoze nikto.ziaden urad.musis sa starat len sama.viem to z vlastnej skusenosti.
vase problemy su -ak je to tak,ako pises-take ako vsade inde.neries to hned rozchodom,bude sa ti ovela tazie zit.skor by som vyskusala tu poradnu.
ja mam pocit,ze si jednoducho unavena z toho stereotypu,v ktorom na MD zijes.
ja mam toho tiez plne zuby.tiez mam muza momentalne cele dni v praci ale urcite by som od neho neodisla z takych dovodov ako pises.vzdy si povedz,ze su aj zeny,ktore ziju ovela horsie.mysli aj na maleho.dnes su rozpadnute rodiny normal,ale ja som presvedcena ,ze tym detom to naozaj nerobi dobre.
moj to nakoniec vyriesil tak,ze sme zobrali spolahlivu pani,ktora nam sem chodi raz do tyzdna a pomoze mi urobit
komplet vsetko co treba v dome.viem,ze niektore zeny su zasadne proti,ale ja som s tym velmi spokojna.
nie som taka pretazena uz a ani taka nervozna.
mozno ,ak domace prace stihas,by ti pomohla nejaka au pair,a ty by si sa mohla zatial venovat napr.sebe.
mohla by si si ist zacvicit alebo niekam s kamaratkou.
alebo ist obcas s malym do materskeho centra.
toto by snad bolo lepsie riesenie ako rozchod,nie?

marianitka
5. mar 2009

Lenze baby KIKICE nepomôze ist do poradne, ked on sa o tom nechce ani rozprávať ☹ , pochybujem ze by ho dostala do poradne 😒 !!! Tos moj názor!!! KIKICA a este vlastne presne neviem v čom je problem, v tom, ze sa ti moc nevenuje???? No to pochybujem ze nejaký vobec chlap po par rokoch sa venuje zene tak ako zo začiatku, česť výnimkám.... Ale tiež neni fér...ked poviem manžel zene, ze ked sa chce porozprávať nech ide do spovednice....!!! Ja chápem, že rozmýslaš kam smeruje tento váš vzťah, ked sa takto chová. Len keby sme este vedeli presnejšie čo ta uplne trápi, aké presne je to jeho chovanie...hmmm

ada32
5. mar 2009

mozno zalezi aj na tom,aku chvilu si vybera ked sa chce s nim bavit.a akym tonom to povie.
ked on pride unaveny a ona je nervoz/ sudim podla nasej domacnosti 😅 /...tak pokus nedopadne dobre.
bolo by im podla mna treba na to klud.maleho dat niekomu a vyjst si na veceru,spravit si pre seba cas a mozno aj on by reagoval inak 😕 pokusit sa mu to podat nejako v klude,pohode.

pensadorcallisto
5. mar 2009

Ahojky...
Kikica, mne to tiez pride ako taky stereotyp doma... Ja som s malym doma viac ako 2 mesiace, ale tiez mi uz z toho niekedy sibe. A ked poviem doma, tak to aj tak myslim... Cez vikend sa niekam vyberieme, nie vzdy. Ale to tak akurat na aute... A to je cely moj, ako ja vravim, entertainment 😀 😀 😀
Dokonca ani nechodime na ziadne take tie klasicke prechadzky von, pretoze je zima. Teraz uz teplejsie, ale stale zima. Manzel sa boji, ze maly ochorie a ja by som sa aj napriek tomu vybrala, ale potom si poviem, ze fakt, co ak ochorie a na vine budem ja.... 😝
Tiez som z toho niekedy dost nahnevana. Manzel je cely den v praci a kedze ma vysoku poziciu, tak v praci bezne stravi aj 11-12 hod. A to nehovorim o tom, ked sem-tam ide do prace aj cez vikend. Vtedy si spomeniem na "stare casy", ked som isla do prace, kecala s kolegami, kino, planetarko, proste roznorodost. Najahorsie je, ze nemam ani kamosku, s ktorou by som pokecala. Tak sa snazim najst si nejake zaujmy, aspon v tom stereotype zaviest nieco odlisne. Podla mna sa len potrebujes rozptylit, aby si nebola viazana na manzelovych naladach.... Tvoj maly ma uz rok, tak ho kludne mozes nechat na chvilu s manzelom a ty si ist oddychnut. Myslim to ako taku zamienku. Nepriamo ho prinutit, aby bol s malym aj on.
K nam tiez chodi jedna zena, ktora nam to tu poriadne vyupratuje, pretoze ja to niekedy naozaj nestiham. A pritom mi manzel pomaha s detmi a cez vikend je vysavanie len na nom.

A co sa tyka toho rozhovoru, tak to sa naozaj musite porozpravat. Nam to dost pomaha. Ked sa nieco deje, tak si to vydebatime, vysvetlime a je pohoda. Bez toho to naozaj neide. Potom to stale v sebe dusis. Ked je dobre, tak si happy, ale ked je zle, tak vsetko, co ste si nevyjasnili v tebe vybuchuje. Do poradne ho urcite neodstanes, ak si on mysli, ze je vsetko v poriadku.
Ostava ti naozaj uz len zapojit ho do rodinneho zivota. A ak to on nechce, tak pouzi vselijake "triky", aby to urobit musel... 😀

kikica
autor
5. mar 2009

baby moje zlate vysvetlit jeho spravanie je naozaj velmi tazke to by ste ho museli poznat aj ked v poslednom case ho ani sama nespoznavam a ak mam pravdu povedat ani seba... ☹ niekedy sa sama pozastavim nad tym ako sa hnusno spravam k svojmu muzovi...niekedy sa ani necudujem ze sa so mnou nechce bavit.napr.jeho bezne spravanie...rano vstane ide na wcko sadne si do obyvacky zapne telku zahlasi prosim si cajik a papat napapa sa umyje oblecie odpali do prace vecer pride s prace okolo 18 niekedy aj neskor napapa sa lahne si pred telku a vkuse mu vyzvana telefon ak nie pise smsky o 21 napise pracu na pc a ide spat ani mi nepomoze okupat maleho ani ma nevystiska ledva mi da pusu neprituli si ma nepyta sa ma ako som sa dnes mala prosto hladi si svojej prace a viac nic ak chcem sex tak sa o to musim aj patricne postarat ☹ ☹ ☹ prosto sa ma ani nechiti takze tak a do poradne by som ho nedostala ani parom volov ved vravim ze on si mysli ze je vsetko ok ze on nema problem to ja som zakomplexovana trapna a vyzadujem si hadky on je v tom nevinne

marianitka
5. mar 2009

KIKICA - no ano babatinko zmení celý život...aj ja len sedím doma...a to ešte pracujem z domu, takže od 8h do 16h musím byť pri PC....neskutočne...niekedy mi je až do plaču, ale musím, by sme nevyžili...no a medzitým samozrejme aj malinkej sa musím venovať, navariť na večeru,malinkej nachystat obedík, pohrať sa s nou....a tak....nejaká kultura neexistuje u nas...KINO??? TO CO JE 😠 , prechádzky drahý rád absolvuje s malinkou...inak baby čo ste písali, ze sa bojí manžel aby dietatko neochorelo, ale bábätko musí mať čerstvý vzduch, naša malinká spinká kazdy den vonku, do -5stupnov mozu hajať vonku...a este chorá nebola...práveže dieťa sa má otužovať...takže sup sup von s bábatinkom kazdy den, alebo aspon nech si pohajá na dvore, alebo na balkone, alebo pri otvorenom okne, v kočári....

No ja ta celkom chápem KIKICA čo cítiš, ale ani neviem vyjadriť čo si myslím ako by si to mohla napraviť...asi to nejde, ak to už trvá tak dlho a on nechce sa rozprávať...možno skusit ako baby písu, proste sa zoberieš večer ze ideš na kavu, alebo do obchodu sama...a nech varuje, ja som zo začiatku chodila aj s malou na nakup a tak...a potom som si povedala dosť...ved si na seba musia zvyknut...zo začiatku plakala...ked som doma nebola a teraz v pohode, drahý snou tancuje v chodítku 😀 , prehrá sa s nou, aj ked dojdem vyzera totalne vyčerpaný, ale proste na dieta maju byť vzdy dvaja...proste skus toto urobit...začni chodiť cez víkendy, alebo večer preč...sama...čo urobí...aku reakciu bude mať...

stanusa
5. mar 2009

kikica a čo trápi jeho, prečo sa tak spáva... skús sa sním rozprávať, ale zaujmaj sa oňho, možno aj pohľad z druhej strany bude zaujímavý

sorrelia
5. mar 2009

nuz tak skusim napisat moju skusenost...
Moj exsnubenec bol na zaciatku super, ale otehotnela som a potrebovala som viac lasky, viac pochopenia a nastal obrat o 180 stupnov...
Tak som sa na to v siedmom mesiaci vykaslala. Ostala som s malym sama z vlastnej vole a nelutujem.

Teraz mame noveho ocina. Synceka miluje ako vlastneho. Ked nie je v praci kazdy vecer ho chodi kupat - obaja to zboznuju. Prebalit ho nema problem. Nakrmit tiez nie - a to aj ked pride poobede z prace. S malym sa hra, nosi ho na rukach. Rano k nemu vstava, ked som prilis unavena. Kludne vynesie smeti, poumyva riady, pusti pracku, povysava, ci poumyva zem...
TV nepozerame, mame viac casu na seba... Vieme sa dlho rozpravat, ale aj pekne poskriepit, no vzdy sa nad tym aj tak zasmejeme 😀 ...
Tod maja osobna skusenost 🙂

sorrelia
5. mar 2009

btw. tiez som istu dobu zila len z 5 300 Sk a nejakej vypomoci... nebolo to najlahsie, ale dalo sa to...
bolo nam aj tak, ze sme z hodiny na hodinu nemali strechu pod hlavou....
no vsetko zle je na nieco dobre 😉

pensadorcallisto
5. mar 2009

Sorrelia..
Telka je fakt zabijak casu. Kebyze dceru nevyzeniem von, tak ani neide, len stale telka. Manzel pride domov, zasa telka... 2 dni nam nesla a bola som nenormalne stastna... Uz som aj rozmyslala, ze jej naschval nieco spravim a aspon par dni bude klud. 😎

Marianitka, to ja som pisala, ze s malym nechodime von... Ale posledny tyzden som sa uz vnutorne tak vzburila, ze ho davam na balkon. Nie na dlho, pol hodky, ale stale ho tak nababusim... 😝 Hlavne ked place a place, tak ho tam supnem a on hned v minute spi.

Inak, my sme zvykli kazdy vikend ist do kina tu a tam, ale teraz sa fakt neda. A pre mna to je dost brutal. Tak sa snazim na to nemysliet a skor sa zamerat na nieco pozitivne. Ved maly nebude mat stale 2 mesiace. 😀 😀 😀

Cez vikend sa uz aspon vyberieme do nakupneho centra na branch, aj to je pokrok... Predtym sme sa aspon cez vikend vybrali s dcerou do nakupneho centra a manzel ostal doma s malym. Jasne, ze maly spal, inak by to manzel asi len tazko zvladol.
Takze fakt treba vyuzit kazdu volnu chvilu a nechat babo aj s otcom. Musia si na seba zvyknut, inak to bude horor...

Moj manzel je tiez workoholik, ale aspon to ostatne negativne nema... Asi ten pocit, ze vas niekto naozaj miluje dodava silu ist dalej..Inak by som asi fakt bola deprimovana.
Kikica, vobec sa ti necudujem, ze sa takto citis... Vies, ze musis nieco urobit, ale ako, ked druha stana nechce. Skus sa spravat tak chladne ako on... Ked jemu je jedno, co citis, tak ho fakt nechaj s malym a ty si niekam vyjdi. Zasa pozor na extremy. Ale myslim, ze takou kavickou u kamaraty nic nepokazis. Alebo sa len tak ist prejst, nieco si kupit, urobit si radost. Ale inak je to asi fakt dost tazke nemysliet na to, co ti dvaja doma robia... 😅

najjanka
5. mar 2009

Kedze ja som doma uz pomaly 5 rokov, viem, co je to byt cely den sama.
Kikica, ja si myslim, ze jednas dost zbrklo a si aj velmi vztahovacna. Cim samozrejme nehadzem vinu len na teba - to v ziadnom pripade.
Myslienky ako mas ty, napadnu asi kazdu zenu, ked zacne stereotyp zvany ironicky materska dovolenka.
Nechcem vypisovat dlhe litanie, ale skus sa na problem, ktory prezivas, pozriet aj ocami tvojho muza.
Mne to velmi pomohlo, ked som sa pokusila vcitit sa do role otca rodiny.

Moj manzel tiez odchadza do prace rano o 7.00, malokedy pride pred 19.00, stava sa aj to, ze deti nevidi. Nie je to idealne, ale zial, funguje to tak vo vacsine mladych rodin. Ty tvrdis, ze si ochotna s nim zostat pre peniaze, je vsak potrebne si uvedomit, ze tie peniaze by si nemala, ak by pracoval denne 8 hodin. Realita je zial tvrda a ten, kto pracuje len 8 hodin denne, zvycajne nic nema. V lepsom pripade (o tom tiez pochybujem) priemernu mzdu.
Otazka znie takto. Mohla by si mat vsetko co mas, ak by netvrdol v robote tak dlho? Stre traja, stacila by ti na prezitie priemerna mzda?
Myslim si, ze on ma prave velku zodpovednost, svedci o tom aj to, ze je nuteny pracovat aj doma, pises, ze pracuje v noci na PC. Myslis, ze pre svoje potesenie alebo aj preto, aby vas vsetkych zabezpecil?
Moj muz tiez v noci aj pracuje, je to osemetne, ale zial nutne. Mame hypoteku a on citi velku zodpovednost za nase osudy. Nechce, aby nam nieco chybalo.

Chapem aj tvoj pocit krivdy. Ja mam tiez casto taketo myslienky. Tiez manzel neprebaluje deti, nevynasa smeti, neperie, nevari ...skratim to - doma fakt ani slamku neprelozi. Ale otazka je - a kedy? To doma ho mam vitat s vysavacom v ruke:"Tu mas, povysavaj."? Alebo mu mam dat pokakane dieta, nech ho prebali?
Ja nechcem znevazovat tvoju pracu, ani svoju, ale predsa len, aj ked je MD a RD jeden velky kolotoc, ked dieta trosku povyrastie, budes mat viac moznosti na realizaciu.
Ja osobne si vazim, ze mozem byt tak dlho doma, aj ked mi z toho niekedy sibe. Ale ak si predstavim, ze mam ist do prace a z prace po navrate domov ma caka rovnaky kolotoc - tak dakujem, neprosim.

Podla mna ta trapi socialna izolacia. Zacni zit svoj zivot. Nebud zavisla len od svojho manzela. Maj aj svoj program. ved rocny chlapcek ti uz poskytuje vela moznosti na zabavu. Pises, ze mas rodicov k dispozicii. Daj im na chvilku povarovat dieta (alebo zaplat opatrovatelku) a rob, co si robievala pred materskou - navstiv priatelku, pod ku kadernicke, navstevuj nejaky kurz, pod cvicit, alebo len na nakupy...hocico.
Praca mamicky je sice zasluzna, ale neurob si z nej modlu.

Ak manzel nema chut na spolocny program, zariad si ho sama. Mnoho zien ziarli na moznosti svojich manzelov. Ze sa mozu stretavat s priatelmi, ze maju konicky, ktorym sa venuju (aj ked je to len sprosta telka), ze sportuju. Ale ved to je normalne. Nemormalne je prave to, ze zeny na MD, RD beru svoju rolu ako reholu.
Potom su nespokojne a maju tendenciu premyslat v style: ja nemozem chodit von, tak preco mozes ty?

My uz tiez nemame program ako kedysi, ale ja sa snazim mat program stale. Vypadnut s detmi na ihriska, do obchodov (miluju navstevy hrackarstva), vezmem ich do restiky alebo niekam na hot-dog. Navstevujeme sa s kamoskami navzajom, moznosti je fakt vela.

Co sa tyka vasej vzajomnej komunikacie: obvinovanim toho vela nezmenis, teda nezlepsis. Co tak skusit to z opacnej strany. Venovat zaujem jeho praci, pochvalit ho, ze sa o vas stara (financne zabezpecit rodinu je tiez velka zasluha).
Fakt, nehraj vzdy len tu mrchu, co nieco ziada. Nerob vsak zo seba sluzku. Ked chce cajik, nech si urobi. Len mu to treba povedat jasne, strucne, zrozumitelne.
Nie s vycitkou.

Uz koncim, snad si z toho mnozstva nieco vyberies.

sorrelia
5. mar 2009

hmm vies co kikica
ja ti poradim jedno LEN TY VIES AKO SA CITIS A AKO JE ALEBO NIE JE VO VZTAHU... NIKTO INY LEN TY SI ZIJES SVOJ ZIVOT, LEN TY VIES AKO TO MEDZI VAMI SKUTOCNE JE...

riad sa podla svojich pocitov... ak citis, ze to nema vyznam skus hladat ine alternativy....
Nikto z nas skutocne nevie ako ti je... Preto len ty sa musis rozhodnut co a ako bude dalej...
Vobec si nemyslim, ze si PRECITLIVELA, alebo nieco ine...
Mas svoje potreby a ked niesu naplnene nie si stastna... Tod SIO...

Najjanka

moj partner chodi na 24ky a kludne aj po 24ke ide vyniest smeti, poumyva riady, aj teraz isiel poumyvat kupelnu a bol s nami na preventivke 😉
maleho prebaluje, kupe, krmi, uspava, kocikuje - a to Matej nie je jeho biologicke dieta 🙂 😉

zitaje
5. mar 2009

Ja si myslim, ze by si sa mala viac starat o svoje vlastne stastie.
Pribeh zo zivota: Ja som zacinala ako slobodna matka, ale po case sme sa dali znova dokopy (mame aj druhe dieta 😀 ). Lenze nie sme zobrati a dokonca normalne spolu ani nezijeme, mame taky vztah na dialku (on je cudzinec a zije v zahranici). Strasne dlho som sa trapila kvoli tomu vsetkemu, tiez som mala pocit, ze si ma dost nevazi, dost nemiluje a dost sa mi nevenuje (napr. ze mi malo vola, kedze je prec), az kym som si raz nepovedala, ze ja budem aj tak stastna, ci uz s nim alebo bez neho. Zacala som sa viac venovat svojim zaujmom, viac stretavat s kamosmi a kamoskami, proste som sa menej riadila tym, co som si myslela, ze by bolo dobre prenho, pre nas vsetkych atd, a som sa viac sustredila na seba, aby bolo mne dobre. Ved predsa ked som stastna ja, je vacsia sanca, ze bude stastne moje dieta a aj moj muzicek, no nie? A cuduj sa svete - odkedy som takato spokojna so svojim vlastnym zivotom a nijak nanho netlacim, ba dokonca sa onho zaujimam (zdanlivo) menej nez predtym, on sam zacal byt aktivnejsi, pozornejsi, ja som si na tento nas vztah a obcasne stretnutia zvykla,a teraz uz tento stav vadi viac jemu ako mne.
Inak trochu ustupu je podla mna na mieste: ak mu je to naozj vsetko jedno, aspon uvidis, ze naozaj kasle na teba aj na vase dieta. Ale moze sa stat aj to, ze sa na teba len jednoducho spolieha - ved ty to zvladnes, nie? Tak naco nieco riesit. Mozno by ta aj rad zviedol, ale nema prilezitost - napr. ked teba to napadne skor ako jeho. 😀
Takze ja radim skusku - starat sa o seba, o maleho, a k nemu sa spravat milo, urobit mu rano cajik, ale vobec s nim neratat, s jeho pomocou. Ked budes pripravena na to, ze ti vecer nepomoze, a budes s tym vysporiadana, cize nebudes ani dufat v jeho pomoc, aj tebe bude lahsie, a ked on nebude mat pocit, ze ho do niecoho nutis, mozno aj sam zatuzi po nejakom spolocnom programe. Ak dlhsiu dobu nie - tak je to na zvazenie. Ale hlavne skus byt ty sama stastna a vyrovnana.
Som ja ale mudra, co? Ale myslim to fakt v dobrom, kedze u nas to takto zafungovalo. 😉

pensadorcallisto
5. mar 2009

Ako som uz pisala, moj manzel bezne travi v praci viac ako 10 hodin, uz sme si na to aj celkom zvykli. Na druhej strane pocitam dni, kedy uz zasa bude vikend, aby sme boli spolu... 😝
Tiez, ked pride z prace, tak pomoze. Maleho neprebali, ale to je detail. Vezme ho na ruky alebo ho uspi v kociari, povysava, odnesie smetie na chodbu. Co sa tyka kupania, tak spolocne. On hlavne potom to vsetko poupratuje.

Jasne, ze pracuje dost vela, ale ani ja si tu neoddychujem. Cez den vobec nespim, takze len to, co naspim v noci. Niekedy 4 hod., to je min.
Je normalne, ze mi aj pomoze a ja to od neho aj ocakavam...

Najjanka, to s tymi zalubami, tak manzel chodi kazdy piatok vecer hrat futbal. Vtedy si vravim, ze on moze kam chce a ja nie... 😀 A to z prace pride hned domov, cestou kupi chlieb a cely vecer je s nami.
Ale to je normalne, ze niekedy ma to takto pochyti, pretoze ja nie som taky ten domaci typ. Predtym som takmer kazdy den sla von aj s dcerou. Ona na pieskovisko a ja zahadzat si loptu do kosa.

Vsetko to zalezi od typu cloveka. Niektore zeny sa citia doma dobre, mam znamu, ktora by nechcela robit nic ine len byt zenou v domacnosti. Ale viac je vonku ako doma... 😀
Ako pise sorrelia, nemyslim si, ze si precitlivela, len mas toho akurat tak dost. Mozno ti chyba citit podporu v manzelovi.

Najjanka pise o socialnej izolacii a v tom s nou suhlasim, pretoze ja prezivam tiez taku tu izolaciu. Len to na mna este tak drasticky nedolahlo, pretoze si to zatial az tak velmi nepripustam... A tak si zavisla len na manzelovi.

zitaje
5. mar 2009

No ved to, ved ked ma kikicin maly rok, to je ako moje drobatko, to uz je dost velke dietko, s takym sa da chodit hocikam, aj medzi ludi, aj do lesa (ide jar 🙂 ), hoci do muzea, uz aj vonku sa bude dat byt viac, treba zacat zit a uzivat si matersku, nie sa izolovat. Teda my satkujeme, tak sa nam funguje dobre, ale aj s kocikom sa da kadeco poriesit, len si to treba zorganizovat.

pensadorcallisto
5. mar 2009

Ja uz len cakam kedy bude mat maly aspon 3-4 mesiace a aj my sa zacneme spolocensky zapajat... Teda ak nam to pojde... 😀 😀 😀

digysa
6. mar 2009

kikica: tvoj manzel nema ani potrebu stravit par minut s jeho dietatom? Ten den, co si opisala, ako sa sprava, tak to je sila.
Ja mam nervy, ked moj manzel s detmi travi cas vnutri a nejde s nimi von aspon na 30 minut.
Ale aby tvoj manzel nestravil s dietatom ani minutu.....mne by to v prvom rade prislo "nesmierne" ale nesmierne luto, koli mojim detom a potom by ma to "neuveritelne" nastvalo, ze ON chce pozerat telku, ked bol od rana mimo domu (v praci) a nevidel svoju rodinu cely den.
Uz by ma ani tak netrapilo, ze nechce vystiskat a pritulit sa ku mne....ale vadilo by mi, ze ani na deti nema cas.

tinika
6. mar 2009

kikica ta presne chapem , ja mam dačo podobne doma, ale ten moj ked mu poviem tak mi pomoze a cez víkend varime spolu.
ale čo sa sexu týka poslednú dobu tiez musim ja sa viac posnazit ked dačo chccem a komunikacia tiez nic moc

tinika
6. mar 2009

inac baby mate pekne dlhe príspevky hihi to sa na konikovi tak často nevidi 😀

krasulka
7. mar 2009

kikica, podla mna by si sa s muzom mala porozpravat ze jeho povinosti rodiine sa nekoncia prichodom domov z prace..ty ked po materskej pojdes do roboty tiez to tak budes robit? ze prides domov, a povies ze ja uz nic nespravim, ved som bola v robote? Pochybujem ze by to tak bolo..A aky bol tvoj muz predtym ako ste mali dieta? Pomahal ti? ci je stale taky hnily. Vobec ti nezavidim, moja sestra ma presne takyto typ muza a je doma sluzkou..On ani prsom nehne ked pride z prace a to ma kancelarsku robotu.

Moj muz robi od 7 do 7 ale aj operie, aj riad umyje sam od seba, aj poumyva ked treba...myslim ze to je v chlapovi a ty, pokial ho milujes by si mu mala nornalne vysvetlit ze pomahat ti musi, ked nechce mat doma zodratu a utahanu zenu..Lebo pokial sm pochopila problem je v tomto, ze sa tak sprava..Inak ta muz lubi a stara sa o vas ci nie?

krasuliak
7. mar 2009

kikica mala by si byt rada ze mas muza ktory sa dokaze postarat a nie je nejaky blbec aj ked to teraz nie je bohvie co to chce cas si myslim

a rozvod?? kvoli comu? sa zamysli co riesis 😉 😉