Oplatí sa vám predávať použité oblečenie pre deti?

zebricka
26. sep 2008

Chcem sa spytat.... ked vidim rozne inzeraty, ze na predaj topanocky za 70 korun, tricko za 150 korun, atd, ci uz detske alebo dospelacke.... preco to predavate? Oplati sa Vam zaoberat sa fotenim, umiestnovanim inzeratu (ci uz tu alebo inde), sledovanim reakcii, platieb, balenim, odnesenim na postu, atd.? Nebolo by jednoduchsie to niekomu darovat?

Toto nie je rypava otazka, pytam sa ciste zo zaujmu.... osobne sa mi to totiz zda skor ako komplikacia, nez prinos... a mozno sa tak cudujem aj preto, ze ked ja triedim doma nase skrine, tak to poskladam do igelitiek a darujem.... neviem si predstavit, ze by som to mala fotit, balit a nosit na postu.... 😉

lefika
29. sep 2008

baby, tak ja sa tu teraz verejne priznam, ze ja som do 2 mesiacov mojej dcery ani netusila, ze existuju nejake body 😅 😅 😅 mama mi nanosila spustu veci po mne a mojich surodencoch a kedze som musela lezat v posteli, nemala som ani ako chodit po obchodoch a zistovat, co sa nosi.
booooze, ale akaaa to bola ulava!!! to prve body si necham odlozene na pamiatku: konecne ziadne posr... viazanie poondenych snurok, ziadny holy chrbatik kazdych 5 minut, ziadne komplikovane obracanie babetka pri obliekani 😵 😵 😵

sassi
29. sep 2008

ja som mala take body, zapínaie na cvoky vpredu do kríža, takže ani nebolo treba ťahať cez hlavu 😵
aj košielky už som nemala na šnúrky, ale hore na gombíky a prekladalo sa to vpredu a nie na chrbte, ako tie kedysi. Navyše žiaden popelína krajkové limčeky, ale normálne bavlnený úplet, ako tričko.

Ale zasa nemyslím, že všetko staré je zlé. Maly ma napr. doteraz v detskej nábytok vyše 20-ročný, ešte po mne, predtým ho mala ešte dcera. Novy dostane až ked pojde do školy, na dorazenie a obúchanie stačí aj tento. Ale držííííí

noe
29. sep 2008

To bol len moj nazor. Netvrdim, ze ked budeme mat babatko, tak bude musiet byt vsetko nove. Ale prve vecicky by som brala len od rodiny a priatelov, ktorych dobre poznam.

Sassi, ja mam pocit, ze aj tu na konikovi, niektore baby predavaju podla mna uz odpad. Ani ako darovane by som to nechcela, nie to kupovat. Ale ludia sme rozny. Niekto si koli 50 ,- korunam da namahu a beha na postu. Ja ked mam nieco aj po sebe, tak len rozdavam ale vzdy su to zachovale a moderne veci 😉

sassi
1. okt 2008

no ja veci z kategorie "na donosenie" nepredávam, ja predávam len tie fakt dobré, značkové veci. To na donosenie rozdávam, alebo pribalujem zdarma.

tilly
1. okt 2008

baby a materské centrá vo vašom okolí nerobia burzy? lebo naše mc robí dva krát do roka, na jar a na jeseň burzu oblečka a dá sa tam super nakúpiť aj super popredávať veci a netreba nič fotiť ani zadávať, stačí vecičky oprať a dať na ne cenovky, ja som teraz odniesla tri veľké igelitky tam a vždy som odtiaľ odchádzala s plnými taškami, hlavne také lacnejšie overaly a rifle a také nezničiteľné veci sme tam s kamoškami vždy pokupovali...

titkovamiriam
1. okt 2008

jasne ze robia u nas je tento vikend 😀

sassi
1. okt 2008

u nas MC nie je 😢

pietra
1. okt 2008

titkovamiriam a kde presne je to materske centrum, kde bude cez vikend burza? ako sa vola?

verulka
1. okt 2008

zebricka, ja presne rozumiem tovjej otazke.ja som doteraz nepredala ani jednu vecicku 😉 nie zeby som bola taka bohata, ale som aj leniva a okremtoho, myslim, ze sa to vzdy niekomu zide..takze ja posielam do sveta 😵 po Radkovi som si nechala vyslovene len par oblubenych kuskov( dalsie sme az tak neplanovali) zo zvysnych som zabalila vybavu pre 1 dieta cca do roka a ostatne som rozdala okoliu( kamosky, novorod. oddelenie apod) no a vybavu pre to 1dieta som dala svagrinej, ked som este netusila, ze som opat tehu 😀 takze som zrazu ostala bez vybavy..aaaale ked sa okolie dozvedelo, ze som tehulka, zacali sa mi zo vsetykch stran vracat veci a ja som malemu kupila par kuskov oblecka 😉 cize sa mi to krasne vratilo, musim povedat ze ma to zahrialo pri srdiecku 😵 ze mam okolo seba tolko dobrych ludi...dokonca aj kociky sme podostavali 😉
ale teraz idem predavat par vacsich veci, kedze to sa mi oplati- vrati s ami cast investicie( vacsej) a niekomu to este dobre posluzi....takze velke veci ano, male nemam v plane...uz som cast povracala, cast dala a doma mi toho moc neostalo 😉

sassi
1. okt 2008

inak maličké veci do vel 74 sa predávajú zle, to ma každy bud v rodine, alebo si kúpi nové.

bzuco
1. okt 2008

sassi...zle?...ja som popredala skoro všetko 😅

sassi
2. okt 2008

no ja tiež som popredala, to čo som teraz kupovala nove, teda take modernejšie vecičky, ale niečo mi aj zostalo, dala som to na aukciu, ani tam sa nepredalo, tak som to potom rozdala, ked sa kamoškám začali rodiť chlapci 😀
Ale všera som predala 2 rolačiky na zimu za 300 spolu, fajn nie?

ma_se
2. okt 2008

...ja osobne nepredavam,radsej niekomu dam...darujem...atd.
ale jedna vec ktora ma mrzi je pekna decka izba ktoru som dala zadarmo jednej kamoske/pre deti/...ta ma velmi sklamala... 😝 ,keby som bola vedela tak ju radsej predam,dam do zalozne a aspon nieco z nej bude mat syn,lebo to bola jeho decka izba...no ale,co uz clovek sa uci na vlastnych chybach 😢

sassi
2. okt 2008

ma_se a čo s nou spravili??? že ťa sklamali...

titkovamiriam
2. okt 2008

to mateske centrum je v ivanke pri dunaji viac hladajte na www.ivankapridunaji.sk 😀

ma_se
2. okt 2008

...ani nie ,co spravili s nou,ako sa kamoska zachovala velmi nepekne... 😝 za dobrotu na zebrotu... 😢

titkovamiriam
2. okt 2008

ma se stava sa ja som skoro vsetky veci darovala kamoske s tym ze som ju lutovala ze nemala nic ked sa jej mala narodila s tym ze ked ich nebude potrebovat pojdu veci dalsej kamoske/ved take male veci sa neznicia/,no ona ich predala a dokonca aj take co este mohla jej mala nosit.ak jej to pomohlo neva-no boli sme dohodnute inak.ja som tiez dostala vela veci a kto ich chcel spat som vratila ,ostatne posunula dalej a predala som len to co som kupovala.

ma_se
2. okt 2008

...jasne,stava sa...to chapem...ale to nebola lacna zalezitos bola to decka junior...a mne je luto len koli synovi,ze to bola jeho decka izba...a ja som chcela pomoct kamoske,urobit radost jej detom...co sa mi podarilo,lebo fakt boli velmi radi...aspon to tak hovorila...ale na ukor svojho syna,som to urobila...a ona ma takym sposobom pospinila aj s jej sestrou...ale co uz,len som chcela napisat skusenost,ze sa nevyplaca stale pomahat za kazdu cenu...ale neviem,ci sa oplati aj predavat...radsej rozdavam ludom na inzerat...je to istejsie aspon nie som sklamana,lebo ich nevidim,a neviem co robia s tymi vecami...
😉

sassi
2. okt 2008

no ja som veru vela čítala také historky, že darovali na inzerát nejakej "chudinke" čo napísala, ake to ma ťažké a ako bude vďačná a zrazu sa vecičky po par dnoch objavili na MMB... to su podvodníčky iného razenia 😠 😠 😠

Ja čo dostanem darované, zasa darujem, alebo vrátim, predávať by som to nešla, lebo to su veci aj tak len na donosenie, po 3-4 deťoch....

ma_se
2. okt 2008

...tak ja mam vselijake skusenosti...ale napr.mam skusenost taku,ze som po dcere darovala velmi vela veci jednej mladej rodine....este nejake veci sme jej dali..peniaze a darceky pre deti...a mozem povedat,ze casom sa mi to vratilo....takze mam aj dobre skusenosti....ta mlada rodina odysla do zahranicia na cas sa neozvali,tak som si povedala,ze uz sa s nimi nestretnem...az tu zrazu mi prisiel list a v nom prekvapenie...vsetko ,co som pozicala,peniaze vratili a este sa revanzovali za veci po dcere....A TO SOM ZDORAZNOVALA ABY MI NIC NEPOSIELALI,NEDALI SA ODBYT...takze najdu sa aj poctivy ....ludia,s tou rodinou som sa nikdy nevidela,len sme si dopisovali.... 🙂

melory
2. okt 2008

sassi tak to je drzost!!!

modrica
2. okt 2008

no tak pridam skusenost mojej svokry, POZICALA bratovi kociarik a postielku po svojich detoch a on jej tie veci bez opytania predal, samozrejme ona uz nevidela ani veci ani peniaze...takze toto je u mna drzost 😠

sassi
2. okt 2008

no len to som chcela tym povedať, že darujem veci len tomu, koho poznám, a fakt viem, že sa im zídu ...
Ja napr. mam aj take známe, že by si vecičky vzali a deťom to aj tak nikdy nedávali, lebo su na to moc nóbl ... no a aby im to len ležalo v skrini trebars rok, no načo?

Tiež som darovala vecičky aj jednej profi-rodinke, ale sme stále v kontakte, vlastne sa z toho vyvinulo aj také malé dopisovacie pritelstvo 🙂

Ale aj tak sa najdu veci aj na predaj, ked my (a naši starkí) deťom 90% vecí kupujeme bud slovenské, alebo CaA, HaM, NEXT, TCM, TAKKO, ADIDAS ... to je prakticky nezničitelné a aj po vynosení 1 dieťatkom to ma ešte predajnú cenu. Čínaky nas najdete akurát tak tepláky, a to je len na vyhodenie, tos a ani darovať nedá... 😀

ttinus
30. sep 2012

ahojte,ked ste uz nacali temu.Mam aj ja vecicky,ktore by som chcela predat,mame divcatko,samozrejme rastie ako z vody.Uz ma pol roka.Predam vecicky na 0-6 mesiacov, jar,leto,nasa je marcova,takze asi take obdobie.Tak ak ma niekto zaujem,dajte vediet na moj mail tinus.s@centrum .sk,budem robit baliky a predavat vo vacsom,to sa mne aj vam skor oplati.Poslem fotky a dohodneme sa,pa

cory
12. máj 2013

@wanda007 skus pozriet moj albumik s obleckom ak by si mala o nieco zaujem, alebo nieco este pofotim a poslem...

cory
13. máj 2013

@ttinus Ahoj, ja mam zasa oblecenie na väcsie deturence, ak by si chcela pozri do mojho albumiku alebo este nieco tam pridam

margaretka
21. nov 2014

Ja som sa po dlhom case rozhodla rozobrat vakuove vaky oblecenia po dcere,kedze cakame chlapca, no neviem tie balicky predat, mam to potriedene podla cisel,dala som ceny, su to rozne znacky kvalitne bavlnene ked babetkovske tak domaja,slovenska,hybler,slovenske bavlnene ziadna cina, alebo potom next,george,ladybyrd, tesco,CA,HM,fakt rozne malinko nosene za par eur nech sa toho zbavim, neviem ich predat 8-10ks. v balicku za par eur a smola. NO ked som nafotila nahodila jednotlivo napr. next za par eur hned aj 5-7 zaujemcov.