Oplatí sa vám predávať použité oblečenie pre deti?

zebricka
26. sep 2008

Chcem sa spytat.... ked vidim rozne inzeraty, ze na predaj topanocky za 70 korun, tricko za 150 korun, atd, ci uz detske alebo dospelacke.... preco to predavate? Oplati sa Vam zaoberat sa fotenim, umiestnovanim inzeratu (ci uz tu alebo inde), sledovanim reakcii, platieb, balenim, odnesenim na postu, atd.? Nebolo by jednoduchsie to niekomu darovat?

Toto nie je rypava otazka, pytam sa ciste zo zaujmu.... osobne sa mi to totiz zda skor ako komplikacia, nez prinos... a mozno sa tak cudujem aj preto, ze ked ja triedim doma nase skrine, tak to poskladam do igelitiek a darujem.... neviem si predstavit, ze by som to mala fotit, balit a nosit na postu.... 😉

sassi
28. sep 2008

wanda, praveže, ta kamka ich nechce späť, pvedala, že ak to mam ja potom komu dávať, že nech to ja posuniem dalej, ale niektoré som jej popredala, a dala som jej za to koruny 😉 Ale zatial to bolo málo.

Inak to maš pravdu, že taký starší kočík je lepší ako tie moderné teraz. Ja tým peg-peregam a quinny a chicco neviem prísť na chuť 😖 Nehojdá sa to, dieťa sa do toho poriadne nezmestí ☹ My sme pri dcere mali klasiku, taký vysoký hojdaci kočík,a le sme sa sťahovali a do toho sa ma opýtala známa, že čakajú babo, že či by sme ho nepredali, tak sme predali. Pri malom sme kupovali další, ale zasa mam takú velku buinu, s taškou dovnútra... No malý sa mi do tej tašky zmestil 2 mesiace, keby sa narodil proti zime, no neviem ako by sme ho vozili.... Ale ko bugina je super... a zasa ho predám. Načo by mi bol.

Myslím, že kopa ludí predáva, lebo tie veci nemá ani kam ukladať, ked boli chalupy - povaly, sa dalo, ale teraz v byte, som rada, že pomestíme to, čo nosíme a nie ešte staré vynosené šatstvo skladovať.

kili
28. sep 2008

tak môj problém je, že ja by som rada veci predala, ale som lenivá práve na to fotenie a dávanie inzerátu 😅 . A pritom peniaze by sa nám tááák zišli. No ale musím sa k tomu dokopať. Odrádza ma aj to, že čo som pred nejakým časom inzerovala, tak sa mi nikto neozval 🙄

sassi
28. sep 2008

mne sa najlepšie predáva na mimiaukciách, ale je to platená inzercia 😉

kili
28. sep 2008

no jo, len ja tých vecí toľko nemám, aby sa mi to oplatilo. a tiež sa bojím, že keď si na MMB zaplatím tie 3m, tak sa napokon ani nedokopem tie inzeráty tam dať 😀

sassi
28. sep 2008

ja kupujem balík extra aukcií, ked sa mi veci nazbierajú. tak kúpim balíček 25,a lebo 50 aukcií
naMMB mam členstvo zadarmo, to si možeš dať 100 inzerátov zdarma, podobne aj na babybazar.sk (tam 150 inz.)
a su aj aukčne portály zdarm,a le tam to tak "nejde", ale stalo sa mi, že jedna pani vyhrala aukciu na aukcie.sk a ja som jej písla aže ma takých vecí viac, nech kukne na MMB a ona vza a všetko v tej velkosti a väčšej + všetky hračky, posielala som jej 3 obrovské balíky, jej sa opaltilo, lebo som jej to samozrejme dala za lacnejšie a aj mne, lebo som sa zbavila vela naraz 😵

kili
28. sep 2008

sassi, na MMB síce môže byť inzeráty zadarmo, ale tuším ich nie je vidno, iba môžem dať niekomu odkaz, tak vtedy ich je vidno, inak nie. Alebo keď dá niekto cez vyhladávač, tak sa mi podarilo niečo kúpiť a aj predať.

maca793
28. sep 2008

tak dajte na babybazar, mám tam aj ja veci a vďačím tejto stránke, vďaka nej som sa zbavila stááášne veľa vecí. je to tam zadarmo. nič neplatíte. na MMB som nič za 1,5 roka nepredala. ale na babybazare skoro všetko, čo som chcela.

lefika
28. sep 2008

kili, ked nemas na mmb "hviezdicku", musis si hore v tom menu, kde sa da vybrat velkost, odkliknut, ze chces visiet vsetkych inzerentov, nie len hviezdy.

kili
28. sep 2008

maca, tiež dávam na babybazar, ale tie vecičky, čo som inzerovala tam nik nekúpil. Ale predsa len som niečo predala, ale z oblečenia nič 😕

wanda007
28. sep 2008

Viem si prestavit, ze ak by som minula na oblecenie tisice, tak by som asi porozmyslala ci nieco darujem iba takym hocijakym znamym. Ine je sestra alebo najlepsie kamosky. Tym by som darovala alebo resp. POZICALA (pretoze este planujem dietetko) bez mihnutia oka. Ak by daco znicili, tak s tym sa rata.
Mne by vyhovoval taky daky car boots sale niekde blizko v okoli, potrebovala by som sa lacno zbavit aj inych veci... Vazicky, knizky a ine hovadiny... Musim asi sama nieco zorganizovat. 😠

sassi
28. sep 2008

wandi, ja som švagrinej pre syna "požičala" pomaly všetko po dcerke, čo mohol nosiť aj chlepček a ona mne pre syna teraz nič... je to smutné ale je to tak ☹ Sice mi nič nezničili... aspon že to...

No burzy sa robia, viem o banskej Bystrici, že tam býva, aj u nas v ZA sa niečo organizovalo, ale nešla som tam... Mne je to cez net pohodlnejšie.

Ono treba tie inzeráty aspon raz mesačne povymienať, aktualizovať. Niekedy sa mi stalo, že som aj 2 mesiac nič nepredala, a potom zrazu behom mesiaca vela vecí 😉 "neuspech" ma neodrádza, ak sa predá som rada, ak nie tak to po nejakom čase (trebars po sezone) dam na predaj ako balík oblečka (10-20ks) za symbolickú cenu na aukcie (trebars vyvolávacia cena 50,-) a predá sa tam (teda vždy sa doteraz predalo) aspon za par bubáčikov😉

saskarisko
28. sep 2008

Ahojte,
urcite sa oplati predat vecicky, ako aj nakupit v bazaroch. Kedze mi chceme este jedno babo, tak vecicky odkladam, inak by som ich predala 😉 . Wanda my sme pouzivali 8. rocny kocik, a vobec nic mu nechybalo, dokonca bol lepsi, ako vsetky novinky. 😉

kili
28. sep 2008

sassi, a to akože keď si takto dá niekto, že chce "všetkých inzerentov", objavím sa mu tam aj ja, aj, keď som si nezaplatila?

sassi
29. sep 2008

ano, hore si vyberieš bud "od hviezd" alebo "od všetkých inzerentov" a zobrazí sa všetko, ja tiež nemám hviezdičkuu a ked dam všetkých tak su tam aj moje inzeratiky 🙂
Len ta volba "od hviezd" je predvolená, su ludia, čo si to neprepínajú ☹

wanda007
29. sep 2008

sassi, takze ty mas chlapceka aj dievcatko. Nemas tu foto ziadne, aj by som sa na tie vecicky kukla na spravnych modeloch 🙂 . Lenze aj som leniva to tam natahovat. Mozno zavesim par fotiek dnes, ak budem vediet ako. Aj ten moj storocny kocik sa chystam odfotit a potom sa uvidi. Inac, mohli by sme taku sutaz, ze kto ma predpotopnejsi, lebo by som isto vyhrala. Saskarisko to nema sancu vyhrat 😀 Pha! 8 rokov, to je nic!

bzuco
29. sep 2008

jasné, že sa oplatí...aj 80,- je lepšie ako nič....a korunka ku korunke a budem bohatá 😀

kili
29. sep 2008

sassi, no vidíš, ani ja som nevedela 😅 , aj keď už som na to kukala, že čo to je, ale potom som na to zabudla. Mne ta stránka je strašne chaotická, ja ani neviem, kde si môžem prečítať recenzie na mňa, že či tam náhodou niekto na mňa nenadáva 😀
tak tam dnes nahodím nejaké inzeráty (teda možno dnes, možno aj nie 😀 )

sasiki
29. sep 2008

baby, aj ja som zacala predávať. Len nedávno. Kupovať už dávno 😀 😀 😀 Mňa to nejako v tých internetových bazárikoch baví. Takže ja rada svojim deckám kúpim aj nové oblečko, ale keď potrebujem niečo drahšie, radšej to kúpim cez mmb o polovicu lacnejšie. Napríklad fusaky....no a vecičky, ktoré som deťom kúpila nové, buď rozdám, alebo popredám. Korunka ku korunke a môžem kúpiť opäť niečo nové. A navyše, ako tu už jedna kočka spomínala, tiež to beriem ako takú aktivitu-prácu na doma 😉 , ktorá ma baví.

titkovamiriam
29. sep 2008

aj ja som vela veci predala , ale ja veci veci aj darujem.no mam kamosku ktora to predavanie tak rozbehla ze chodi nakupovat veci do cinskych skladov a potom veci roztriedi a predava a zarobi tak mesacne niekolko tisic.

petka_s
29. sep 2008

cavte baby,
iste ze je to zabavka predavat takto veci,ja som este nic nepredala,a ani sa nejako nehodlam...
a kupovat by som chcela,pretoze naozaj nejake vecicky su krasne,
poviem vam,cakam moje prve babatko,a moja mama mala odlozene veci v skrini 24 az 21 rokov,
to je haluz ze?
teraz som zehlila 20 kosilok a naozaj v perfektnom stave,su krasne bielucke a ako nove,
ale je aj vyhoda ze sme to mali kde skladovat,a teraz som aj rada,
ved malej nemusim vobec nic kupovat iba to v com ju zoberem z porodnice,
a naozaj len nejake dve veci..
takze aj uchovat veci je fajn,
ale je to asi aj skola mojej mami,ze dost veci sa vtedy aj nedalo zohnat tak to odkladala
lebo nevedela ake budu casy 😉
teraz sa cuduje ze ake su vymozenosti pre tie male deticky 🙂
prajem pekny den 🙂

dobromila
29. sep 2008

som toho nazoru, ze sa oplati zbavovat sa veci po detoch, samozrejme, ak v dohladnej dobe neplanujete dalsie. Ja som si nazhromazdovala kopec odlozeneho satstva este po mne a mojich surodencoch a potom po 7 rocnom synovcovi, ale aj ked su niektore vecicky vo vybornom stave, su jednoducho nepouzitelne z hladiska modnosti.

Takze ak mate komu a penazi mate dost, darujte. Ak nemate komu a/alebo sa vam zide kazda korunka navyse, tak predavajte. Prajem vela stastia 😉
Veci sa oplati skladovat max. nejakych cca. 5 rokov. To je moja skusenost.
Tiez malemu kupujem obcas pekne, ci uz znackove alebo neznackove veci, ktore jedno dieta nema sancu znicit. Napr. sviatocne oblecenie, alebo vrchne veci pri detoch, ktore este nechodia - v kociku to velmi nestihnu zaspinit a zodrat, takze je to ako nove a za polovicnu cenu.

sassi
29. sep 2008

no ved to, doma maš kopa "predpotopných" vecí, na jednej strane - načo kupovať dalšie? ... no na 2. strane, niekdy by si možno aj rada kúpila ale už to nieje ani kam dať 😀
Ja som malému napr tie tradične košielky ani nedávala, teda ani 1x, kúpila som si v Polsku (v obchode, nie trhové) košielky z bavlneného úpletu po 50,- ....
Aôle dcerka par takých tych klasických mala (novokúpených) ... ale teraz sa to už nenosí, maximálne tak nadoma a na spinkanie to bolo fajn. Teraz sa už davajú body a take ine vecičky.

Ja som len rada kožušinovému fusaku, čo ostal po mne, lebo moj malý valibuk sa do tých moderných jaksi nezmestil 😖

Wandi, naš fusak ma 32 rokov, to dame dokopy do tej súťaže o "najpredpotopnejšiu vec", hehe 😀 😀 😀

petka_s
29. sep 2008

iste ze kosielky sa uz nenosia..ale tak vie to pekne usetrit penazenku 🙂
kupim zopar novych veciciek a pekne pouzijem tie veci po mne,ved ked bude
mat malicka akykolvek sviatok,
tak jej budu nove veci kupovat moji znamy,rodina,kamosky..
takzeja zbytocne nejdem vyhadzovat peniazky..🙂

wanda007
29. sep 2008

Vy tu vsetko predavate, vymienate, kupujte a hlavne neskladujete... do tej napredpotopnejsej sutaze by som sa mala aj sama zaradit, s tymi mojimi nazormi, ze treba vecicky odkladat, tak sa mi vidi...

sassi
29. sep 2008

Petka to maš pravdu, nam pri 1. dcerke nakúpili starí tolko, že to ani nestíhala nosiť 🙂 Škoda že sa nadodil 2. chlapec, lebo mi to všetko zostalo "na ocot".
Zasa som ale aj "rada" že mu možem kúpiť nove a modernejšie. Aj ked na to, aby som šla do Pre Deti a kúpila bundičku vo velkosti 68 za 1200,- fakt nemáme. Treba to asi tak kombinovať, s rozumom, niečo nosené, niečo darované, a par kuskov dokúpiť.
Ozi, dnes sa vytešujem, predala som dnes čižmičky, korčule aj 2 roláčiky, iba som to min. týžden nahodila a je to preč (cez babybazar) 😀

petka_s
29. sep 2008

sassi
ja som kukala ten babybazar,
ale co som tam videla tak nejako draho to
tam predavali tie babenky...
ale inak pekne veci..
no je pravda ze modernejsie su krajsie,a zase nie vsetko je drahe,to je pravda,ale
po mne ostali naozaj take krasne veci,
a na doma jej to bude stacit🙂
uz sa neviem dockat 🙂)

sassi
29. sep 2008

Wanda, ved každy odkladá, ked chce mať dalšie dieťatko, len potom už to aspon pre man nemá zmysel...
totiž ja mam doma
dcerkine veci čo nosí, čo su jej privelké, čo su jej primalé, a čo su uplne vyrastené
synove veci čo nosí, "chlapčenské" veci po dcere až do velkosti 134 (teraz nosí 86/92), veci čo su mu primalé, veci, z ktorých už vyrástol
a to isté aj v topánkovej verzii,
+ hračky, sezonne doplnky, 2 kočíky, 3 autosedačky
atď..................................

noe
29. sep 2008

Babenky, mozem sa spytat nieco ine??? Nepoviem na postielku (samozrejme bez madraca), hracky. mozno kocik a podobne vacsie veci. Ale to fakt kupujete aj vecicky na miminka??? 😕 Ja viem da sa to oprat, ale nikdy by som od cudzieho cloveka na tak male babatko veci nekupila. Ved neviem ci nemalo nejaku chorobu... atd. Nejaku bundicku, fusak... atd. Co sa nedava priamo na telicko, ale bodiky a kosielky.
Pride mi to, ako keby som si ja kupovala obnosene spodne pradlo 🤐

wanda007
29. sep 2008

ide o to, ze ja aj keby som to nemala komu darovat, tak by som to nepredavala, ale odkladala. Teraz to idem vsetko pozicat jednej kamoske, co spada do kategorie naj. Aj nasa mama to odkladala, aj sestra, aj kamosky, a mne sa to teraz zislo. A my sme v rodine same dievky, aj rodime same dievky, takze... ma chapete 😀

sassi
29. sep 2008

Noe, take malinké, to som mala pri dcerke nové, a kedže sme nevedeli na 100%, čo to bude, tak som mala univerzálne - biele, kremove, žlté...
tak po vlastnom dieťatku mi to neprišlo "blbé", a malemu som par supravičiek malinkých dostala, tak som nekupovala nič.
Ale teraz po roku už kupujem aj nosené, všetko, okrem čipok, ponožiek, pančušiek. Ale napr. body som kúpila. Dokonca aj 2x tenisky ADIDAS. Inak obuv nekupujem, to najradšej nové.

Inak na MMB mi to príde tiež niekdy také .... ked predavajú gaťky, ponožky a podobne...