Oplatí sa vám predávať použité oblečenie pre deti?

zebricka
26. sep 2008

Chcem sa spytat.... ked vidim rozne inzeraty, ze na predaj topanocky za 70 korun, tricko za 150 korun, atd, ci uz detske alebo dospelacke.... preco to predavate? Oplati sa Vam zaoberat sa fotenim, umiestnovanim inzeratu (ci uz tu alebo inde), sledovanim reakcii, platieb, balenim, odnesenim na postu, atd.? Nebolo by jednoduchsie to niekomu darovat?

Toto nie je rypava otazka, pytam sa ciste zo zaujmu.... osobne sa mi to totiz zda skor ako komplikacia, nez prinos... a mozno sa tak cudujem aj preto, ze ked ja triedim doma nase skrine, tak to poskladam do igelitiek a darujem.... neviem si predstavit, ze by som to mala fotit, balit a nosit na postu.... 😉

maruschka
27. sep 2008

zebricka, ja ešte nič nepredávam,ale som sa včera začala pohrávať s myšlienkou,že začnem predávať vecičky..Je mi ľúto, že tam mám veľmi veľa krásnych vecičiek na bábätko, ktoré boli prakticky nenosené a mám ich už 2 rok v spacebagu...Ďalšie bábätko ešte neplánujeme,takže sú mi nanič..

Ale určite idem predávať kočík..A nečuduj sa babám,že predávajú..Má sa im to povaľovať v skrini,zavadzia to,takto sa im vráti aspoň časť z toho, čo do toho investovali. Niektoré to majú ako záľubu.

A niekedy tam zaváži ten pocit, že aj na materskej pracuje.Vieš, predsa len si to vyžaduje určitý čas-pošta,platby,balenie,atď..a hlavne komunikácia so zákazníkom 😉 😉

sassi
27. sep 2008

No napr. ja si myslím, že ked dam a rifle 500,- a za 150 ich predám, vyšli ma vlastne 350,-.
Kopa vecí aj porozdávam (kamoškám, jednej profi-rodinke, hračky do školky, družiny....), ale su veci, čo boli drahé a su ako nové, tak to radšej popredám. Alebo to ani nemám komu dať, napr baby-dievčenské mam v skrini, lebo všetkýchj kamoškám sa len chlapci rodia 😀
A niekdy sa podarí na aukcii predať aj "dobre", teda aspon ua polku pôvodnej PC. Niekedy si zasa niekto z tých lacných povyberá viac kúskov a posielam naraz aj za 400-600,-.
A zasa aj nakupuujem, takže deti poobliekam skutočne velmi lacno, a do značkových kvalitných veci. Keby som mala všetko kúpiť v obchode, tak neviem-neviem....

darina77
27. sep 2008

Podľa mňa sa to oplatí keď niekto predáva viac vecí dajme tomu troje nohavíc, štyri body a tak. Alebo tak, že poštovné hradí kupujúci, mnohé to aj uvádzajú.

sassi
27. sep 2008

poštovne samozrejme platí ten, čo si vecičky objednáva 😉
😀 inak to je pre mna skor koníček, surfovať po bazarikoch, čosi predať, čosi kúpiť... ked budem chodiť do roboty, možno sa na to vykašlem, ale čo mam robiť na MD? nudiť sa??? 😀 😀 😀
a masačna "tržba" sa pohybuje od 1000,- vyššie, predávam veci po mojich 2 deckách, tak uvažte same, či sa "opaltí"

lante
27. sep 2008

Prečo by sa neoplatilo? Ako píše sassi, keď niečo predám, tak ma to vlastne vyšlo menej. Napr. Odsávačka na mlieko. Kúpila som ho a predala za polovicu nákupnej ceny, takže toľko ma v podstate aj vyšla. A čo by som s ňou robila? Zbytočne by mi zavadzala. A keď príde k tomu, že budem čakať mimčo tak si nejakú kúpim.......
Oblečko zatiaľ tiež dávam do space bagov. Ale keď už budem mať toľko detí koľko chcem, tak sa ho určite zbavím. Ničo darujem a niečo určite predám.

sassi
27. sep 2008

No ja som mala veci po dcerke 5,5 roka vo vreciach a poviem vam, 2.-krát by som to neodkladala... Za 5,5 roka sa moda zmenila (napr- rifle sa šili úplne inak), veci su sice ešte zachovalé, aj tak vhodne maximálne nadoma a na dvor. Niečo sa aj "zležalo" a po 1. opratí rozpadlo.... 😒 Jedine čo sa teda oplatí odložiť je teplaky, trička na doma a nejaké zimne overaly. Navyše mame chlapca po dievčatku....
Takže po synovi už nič neodkladám, keby sa stalo, že ešte mame aj 3. dieťa, kúpime second-hand.

expertka8
27. sep 2008

..."nie je pouzite...ako pouzite" 😉
...veci pod 100,-SKK darujem...ostatne....sa mi vzdy oplati predat 😉
..."koruna ku korunke" a je opat na nejaku podstatnu vec 😉

susik77
27. sep 2008

inak aj mne sa to zda komplikovane, pod 100 by som nepredavala. Do sekacu mi je luto to dat, tam predavaju veci tak do 100 Kc, tak mne by za to dali tak 50 kc. Tak som predala kopec veci kamaratke, co caka mimi, asi za 1100 Kc, ostatne mam doma v igelitkach, chceme ist do 2.baby, aj ked stale vaham, tak uvidime 😉 Ked tak podzrujem niekomu z rodiny 😉

miskinadamko
27. sep 2008

zebricka ja si myslim ze su ludia pre ktorých je aj 70 sk prinos... 🙂

susik77
27. sep 2008

inak, ja teraz kupujem skor veci cez mimibazar, vyzeraju ako nove a dam za to polovicu , takze ma az tak nestvu tie invest. peniaze...

katrin
27. sep 2008

zebricka, ja napriklad nemam nikoho, komu si to vsetko darovala.... A babka k babce..., 😉 😀 Ak aj náhodou na niekoho natrafim, tak si kladie podmienky. Napríklad som už viackrát dala inzerát, že darujem krabicu plnú detského oblečenia a každá, ktorá sa mi ozvala, chcela podrobné fotky a ešte aj vyberala.... 🙄

A napríklad, topánky, ktoré predávam naozaj za 50,- Sk, majú určite vyššiu hodnotu, lebo veci, ktoré mám už totálne zožmolkované, fľakaté, deravé, zodraté alebo akékoľvek, tak skončia v koši...

susik77
27. sep 2008

ono asi zavisi, aj ja ked kupujem pre malu chcem aby vyzeralo ako nove bez fliackov, zmolkov, bez dierok-aj to pouzivam ako nove. ked jej chcem kupit oblecenie na doma, kupim jej teplacky za 40 kc, Ale bolo by mi blbe obliekat malu ked niekam ideme dr., na navstevu do flakatych veci...

lienocka235
27. sep 2008

ja som darovavala.. a ta mamicka to potom predavala co som ja jej darovala.. 😠 mzslim obratom.. bez pouzitia jej dietatom.. takze teraz radsej za par korun predam.. a peniaze poslem na anjela a pod...

lefika
27. sep 2008

lienocka, presne pre toto nechcem darovat niekomu, koho nepoznam. a z ludi, co poznam, zas niet komu darovat 😅
takze ja tiez bud predavam alebo odkladam. su veci, ktore nechcem, aj keby som hned teraz cakala druhe a nemala peniaze na vybavicku...tak tych som sa velmi rada za par korun zbavila.
stalo sa aj, ze sme dostali nieco, co sme uz mali, tak to islo tiez hned prec..to islo o hracky a knizky

zebricka
autor
27. sep 2008

Upresnim svoju otazku.... chapem, ked niekto predava kocik, monitor, vysielacky, odsavacku, postielku, atd.... to je jasne, ze to malo vyssiu hodnotu, sucasnemu majitelovi to je na nic, na darovanie pridrahe, tak to preda, cize kupujuci a predavajuci si pomozu navzajom.....

Ale az tak uplne nechapem prave tie cca 100-korunove polozky... ano, je rozdiel, ked jednej predam 5, ci viac 100-korunovych veci, to sa Vam asi aj oplati, ta namaha, ten cas.... ale zaujalo ma prave to, ze ked niekto kupi jednu 50-korunovu vec.... potom je asi najlepsie to predavat v balikoch, viem, ze znami tak na dieta kupovali hned od narodenia, ze za 2000 cely balik oblecenia...

Ja nekritizujem, ja sa fakt len pytam... lebo ja za tym vidim len tu namahu... triedenie, fotenie, umiestnovanie inzeratu, komunikacia, sledovanie platby, odnesenie na postu a ukony s tym spojene... samozrejme, veci urcene na predaj mate stale niekde na ociach, ci ako to funguje... a plus naklady, ako kupa krabice a este bankove poplatky v niektorych pripadoch....

A priznam sa Vam aj k tomu, ze ma to zaujalo hlavne preto, lebo momentalne zhromazdujem veci pre jednu rodinu: otec a dieta sa prednedavnom zabili 😢 , matka ostala sama s dvomi detmi, s jednym na materskej dovolenke, mali sa uz predtym hmotne skor zle ako dobre, nieto este teraz.... tak medzi svojimi znamymi organizujem urcitu pomoc, ci uz vecnu alebo financnu.... ale bez ohladu na to, vzdy mam vo svojom okoli niekoho, komu sa da darovat, tak ma preto zaujalo, ze preco to niekto radsej nedaruje... 😉

sassi
27. sep 2008

no ja zvyknem pribaliť niečo v tej velkosti niekomu, kto si kúpi, napr k topánka nabalím aj ponožtičky tej velkosti.
Pribalujem väčšinou ponožky, pančušky, čiapky, alebo trička, niečo na doma ... tak aby sa to ešte "zmestilo" do váhy kvoli poštovnému. Oni sa vždy potešia, že za tu cenu dostali niečo navyše, a ja sa toho zbavím. A su veci, čo idu aj do koša, ale to take, že som dostala/kúpila už nosené a moji to ešte dorazili 😀

Ja by som rada dala - lenže na charitu to chcu chemicky vyčistené 😕 do sekaču nevykupujú 😖 burzy v okolí, na to nemám čas, cely den tam s tým stáť 😒 a nie vždy mam takých známych, že sa im to hodí

Pre mna je aj 100,- peniaz, pri výške RP... sice na to nie sme odkázaní, ale aspon malým odkladám niečo aj na knižku z toho.

wanda007
27. sep 2008

decka, ja som dostala kopu veci od mojej starsej sestry a kamaratok a dokonca par kuskov mam aj po mladsej sestre. Dokonca moja mama, ked ma malu v opatere, pouziva kocik, v ktorom este mna vozila. A to som stara koza. Vsetky kamosky maju uz decka odrastene, a velmi som im vdacna, ze tie handry odlozili, pretoze si neviem prestavit, ze mam oblecenie kupovat. Fakt vrele dik.
TAKZE VSETKO ODKLADAM,
keby nahodou niektora z nich znovu otehotnela, tak jej to posuniem. Alebo za nejaky cas mojej mladsej sestre.

wanda007
27. sep 2008

Ten kocik fakt stoji zato... 😀

wanda007
27. sep 2008

Ak este potrva tato debata par dni, tak o odfotim, ci nemate niektora zaujem!!! 😀 Mozno niektora prevadzkujete antikvariat!

wanda007
27. sep 2008

Ci starozitnictvo. V antikvariate sa asi len knihy, vsak? Ale aj knihu mam taku, o dietati a matke, z roku 5. Takze aj ten aktualny.

lefika
27. sep 2008

sassi, no hej, ta charita ma dorazila, ze chcu listok z cistiarne 😕 sa mozu strcit, blbci 😠 😠 😠 😠 radsej to vyhodim do kontajnera, ako sa takto nechat buzerovat a este s tym mat naklady 🙄

wanda007
27. sep 2008

S tou charitou ste ma prekvapili, ze doklad o vycisteni chcu. Bola som v U.K. chvilu, tam boli vsetkemu vdacni, ziadne listky z cistiarne.

lefika
27. sep 2008

wanda, UK je iny svet 😀 tam som pohadzala spustu veci oxfamu do kontajnerov, lebo sa mi ich nechcelo trepat domov 😅 skoda, ze tu take nieco nefunguje...aj s tymi ich obchodmi, kde som chodila na knizky 😉

sassi
27. sep 2008

wanda, ja som na vecičky trochu zaťažená.. teda nemáme všetko podla poslednej mody... ale 30-ročné veci, dík, neprosím... už aj 10-ročné by som dieťatku navon neobliekla 😉
Tiež mi dava kamoška po 7 a 3-ročných synoch, niečo na doma, niečo aj velmi pekné na vonok, ona si veci velmi šetrí... Ani jej to nemám ako vrátiť, no musím niečo vymyslieť, ako sa revanšujem 😉 Nemáte nápad?

Ja som si pri 1. dcerke všetko do bodky kúpila, nikto mi nič nedal (teda dostala niečo na krst a k sviatku,a le myslím takto, nosené) ... dokonca aj vec, čo kúpila moja mama a bol vlastne MOJA, som musela isť pýtať 😒 Takto sa k nam zachovala rodina ... no comment... takže prečo by som teraz sa mala ja rozdávať?
Sice dala som niečo ... ale kedže nepovedali pomaly ani dakujem 😒 tak už nedám. Radšej kamoškám, tie su aspon vďačné.

zebricka
autor
27. sep 2008

Sassi, kup kamoske nejaku knihu alebo kozmeticky balicek, alebo do darcekovej tasky veci ako sviecka, bonboniera, kozmetika, proste nieco iba pre nu a pre radost... 🙂

sassi
27. sep 2008

no ja som raz kúpila jej chlapcom po tričku, a ona mi hned 2 tašky plne oblečka, topánok ... 🙂 zlaté nie?

wanda007
27. sep 2008

Sassi, ved to je v poriadku, potrebujes sa citit dobre. To, ze mas pekne oblecko, Ty aj Tvoje deticky a robi Ti to radost, to je ok. (pozn. red. mam rada, ked vidim v detailoch ake mate deticky a odkial ste, mohli by ste si to tam doplnit, kto nema, rada vas spoznavam). Ja sa tiez snazim dcerku pekne obliekat, ale v ramci toho, co mame k dispozicii, vacsiu radost mi robia ine veci, napr. radsej dam prachy na dovolenku alebo ideme chodit na pesnicky v Yamaha School (100 Sk / 45 min).
A co sa tyka tych veciciek od Tvojej kamosky, mozno o ne stoji, ak by si jej ich vratila. Mozno ma niekoho vo svojom okoli, o kom Ty nevies, a rada by mu ich poskytla a tak znovu nezistne pomohla. Skus sa jej opytat.

wanda007
27. sep 2008

Napriklad kocik sme pouzivali od partnerovej sestry, po jej 18rocnej dcere, lepsi o cosi 😀 ako ten po mne! A to sa ma znami vypytovali, ze co to za kocik, a ja, ze dobry, velka vanicka, stabilny a ze ja som spokojna a paci sa mi. Celkom som sa na tom zabavala, ake reakcie.

maca793
27. sep 2008

zebrička
ja som prakticky sa odbremenila od kopy vecí, zarobila som si aj nejaké tie korunky navyše, mne sa to oplatilo, ja veci už nemám komu dať a nerada dávam len tak niekomu inému. je mi to ľúto dať veci niekomu, radšej si trošku privyrobím. je to možno sebecké ale je to tak.

maca793
27. sep 2008

a mne to vôbec neprekáža, že musím fotiť merať a dávať na poštu. ja poštu mám len 150m od domu, takže rada tam zájdem aj každý deň. a veci nepredávam draho.