Orchidea. Ako sa o ňu starať?

helka101
24. feb 2008

ahojte maminky, ktorá máte doma orchideu, ja som dostala,a neviemako sa onu starať poradte..

saska.t
12. dec 2008

inam ma strasne nastvali, ako na just z 8 kuskov kvitne iba jedna, ostatne odkvitli. Niektore uz nekvitnu 3 mes. tak dufam ze sa polepsia a konecne zacnu ...
Kolko to asi trva casovo aby znovu zakvitli?

lyongirl
13. dec 2008

saska.t - mne kvitnú iba 1x do roka. Začali asi pred mesiacom a kvitnú aj do marca na striedačku. To znamená, že síce majú všetky kvety, ale aj puky a postupne kvety odkvitajú a puky zakvitajú. Potom majú od marca zas tak do októbra kľudové obdobie a vtedy vačšinou vyháňajú len listy. A sú také škaredé na okne, ale čo už, potom zasa pár mesiacov tešia kvetmi 😉

matica2
16. dec 2008

tak mne akurát odpadol posledný kvietok a mám len dva pahíle 😖 teraz už len čakat kedy zas začne alebo si kupit niaku čo teraz kvitne 😀 aby som sa mala s čím tesit 😀

bubadlo27
16. dec 2008

domi cav,
si predstav, ze konecne mi taka potovrka fialova vyhnala aj stonku, na ktorej sa mali urobit puky, lebo litov ma strasne vela ja korenov a normalne mi ta stonka zacala uschynat, ani sa puky nestihli urobit, mi ju asi niekto uriekol 😖 , so to suche odstrihla, tak uvidim 😉
inak ostatne v poho, dve mi kvitnu a dalsie 3 vyhnali stonky a uz cakam kedy sa rozkvintu

lyongirl
16. dec 2008

čau bub, mám pocit, že niektoré orchidei sú nevyspytateľné a neviem, čo na ne platí, mne tiež už 2 zdochli 😀 , ale týmto zvyšným 3 sa našťastie darí a vždy ma tešia kvetmi v zimnom období. Je to pekné, že aspoň na Vianoce mám okno v obyvke pekné....

jonki
20. dec 2008

Ahojte,
som cerstvou majitelkou nadhernej orchidey, citala som toto forum....radite presadit. Substrat uz mam, len nejako neviem do coho kedze nazory sa roznia.
Mne sa velmi pacia sklenene priehladne nadoby a celkom si ju v tom viem predstavit.....ale bude sa jej to pacit???? Tie nadoby totiz nemaju dierky zospodu....radili mi, aby som tam dala dekoracne kamienky a prebytocna voda tam bude moct odtiect.....a co s tou vodou potom? Nebude tam prekazat? Alebo mam hladat nejake uplne ine riesenie?....budem velmi vdacna ak poradite 😉

teodorka
20. dec 2008

aj ja som cerstva majitelka orchidei teraz je nadherna ,som zvedava ako sa jej bude dalej u mna darit 😒 kde je orchidei najlepsie ?Teraz by som ju najradsej mala na stole v obyvke len neviem ci by bola spokojna....poradte prosim

lukin
20. dec 2008

Já mám pouze jednu orchidej, ale už mi půl roku nekvetla ☹ Co s tím? Ta orchidej má úzké dlouhé listy, které vyrůstají z jednoho místa - čili u hlíny. A květy má červené, fakt je nádherná, když kvete, ale takhle? 😖 O jaký druh se jedná a jak se o ní starat? Asi jsem ji moc přemokřila, ale listy má fakt pěkné, má jich hodně a tak.

ivankova
22. dec 2008

lukin-ahoj aj ja mam presne ten isty problem,orchidea odkvitla a zostali mi len pekne listy dufam ze to tak neostane a tiez by som potrebovala poradit co snou..

andy333
22. dec 2008

ahojte, teraz mi moja orchidea nahodila 18 pukov, z toho 7 je uz rozkvitnutych. No naaadheraaaaa! Inak tiez mi rok nekvitla, asi si dobre oddychla a teraz to dobieha.

zrzulka
30. dec 2008

Kocky a co s uschnutymi korenami? Treba ich ustrihnut?

sylvie.n
20. feb 2009

ahoj holky prosím o radu mám orchideje v chladnějšší místnosti asi měsíc při rosení jsem si všimla že trošku začínají měknout listy co s tím? Normálně je mám v obyváku teplota 23 stupnu.Hnojila jsem je jednou za čtrnáct dní jinak rosím kdy je mám přenést zpět do obýváku? Poradte mi moc dík Sylvie. 🙂

roasha
20. feb 2009

silvi,nepolievaj ju,mozes ju mat prepolievanu.daj ju normalne nazad do obyvacky.
inak aj ked na orchideu svieti priame slnko,tak "zmaknu"listy,-nechce priame slniecko.

ella1
20. feb 2009

ja mám dve a mám ich v spálni, kde je väčšinou otvorené okno.ja nerosím ani nehnojím.polejem raz za týždeň a to tak, že vyberiem z vonkajšieho keramického črepníka a polejem odstátou vodou.polejem celkom dosť, ale čo nepotrebuje tak steká cez spodok von.eštš chvíľu nechám prebytok odkvapkať a dám nazad do črepníka a do spálne....
slnko tak svieti poobedné, ale teraz v zime moc nie a v lete tienim žaluziami....a zatiaľ žiadny problém kvitnú mi 2x ročne..

a mmch musím povedať že u mňa žiadne kvety neprežijú.neviem, či sa neviem starať alebo sa starám moc, ale okrem orchideí všetky vyhynuli......a to som sa bála, že nevydržia ani tieto a v pohode...

roasha
27. mar 2009

ja sa len idem pochvalit,"nikdy nekvitnuca orchidea" /stale jej opadli kvietky/mi uz vyse mesiaca kvitne!!!!!! 😵 😵 😵
doteraz rozkvitli 4kvietky,a ma este dalsich cca 15pukov 😵 😵 😵
ja neviem ci som odhalila co jej chybalo ku stastiu,ale pokial je uz pekny puk,tak jej ho roztvorim,ona si ich nevladala. 😕
je nadherna,a vonava....vonia ako frezia.... 😵 😵 😵

nobody
27. mar 2009

já se taky pochválím, zatím u nás žádná nezdechla .... 😀

roasha
27. mar 2009

nobody 😀

nobody
27. mar 2009

jaký máte druhy, holky? 😀

roasha
27. mar 2009

nobody,si pekny kvietok 😉 😀

nobody
27. mar 2009

kvietok nekvietok
já teda ty latinský názvy neznám, ale pohybuju se v tom nechtěně dost 😀

anka3012
27. mar 2009

Ahojte.ja mám tak isto orchideu dostala som ju od mamy a kvitne stále.Uz nejake poodpadavali ale zase ma plnu počikov tak bude mat vela kvietkov.Mam ju v okne a pekne svieti slniečko a pekne kvitne 🙂

blau
27. mar 2009

mne prave zomiera jedna v spalni su tam blsky. myslite ze ju mam vybrat a osprchovat aj korene?? alebo co mam spravit? nechat opadat kvety a potom odstrihnut?

antdem
27. mar 2009

blau- ja som svoju nezachránila(tiež tam boli blšky). Potom sme dostali radu, že trebalo skúsiť modrú skalicu. Ale už bolo neskoro. Spýtaj sa v drogérii.Teraz máme ďalšiu od júna- no zatial ešte nezdechla ako píše nobody 😀

janette4
27. mar 2009

ja mám dve orchidey, a musím sa pochváliť,jedna mi kvitne od 1.1.2008!!!, už jej odkvitlo takmer 70kvetov,teraz má 16 kvetov a nahodila
ďalšie puky.a kvitne v kuse. Druhá mi rok nekvitla,myslela som,že ani nebude,lebo ja im bohvieakú starostlivosť teda nevenujem, nehnojím, polievam neodstátou vodou zvrchu a po roku mi zase zakvitla, presne 22.7.08 a ešte stále kvitne.

blau
27. mar 2009

janette teda vidis, super ze ti tak kvitne. Ale mne tato vyhonila jeden novy list puky ziadne. Neviem skusim osprchovat tie korene, lebo ze tie blsky su az tam a uvidime 😉

saska.t
27. mar 2009

ked orchidea vyhana listy ma obdobie kludu teda nekvitne ale urcite zakvitne

blau ked navstivis kvetinarstvo daju ti postrek a zbavis sa ich, orchidke staci 1 zdravy koren aby prezila 😀

inak cim menej starostlivosti tym sa im viac dari, ja ich mam 8 a teraz idu vsetky kvitnut 😉

blau
27. mar 2009

dakujem saska. tak dobre pojdem kupit ten postrek a pri tom si kupim dalsie dve su take krasne som sa do nich zalubila 😵

saska.t
27. mar 2009

blau - ja tiez a bola som na nervy ked pol roka nekvitli a povedala som ze ich slahnem von oknom 😀 ale teraz som pysna straaasne ake su krasne ale muz mi ich uz zakazal kupovat zevraj nemame uz dost okien kam by som ich dala 😀 ale ja ho zas obmäkcim 😀

blau
27. mar 2009

presne tak ja som dostala jednu na druhy den som povedala, ze si este jednu kupim ( dostala som ju) a teraz chcem esteeeee, lebo ta prva bola drahsia, ale ta tak kvitne a je nadherna. My nemame vela okien teda mame ale vo wohnküche mame okna az po zem a tam to nemam kam dat, Tak co kupim si police 😅