Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

pastuska
23. nov 2009

Jáj vidíš, ja mám 31 a mne by sa napríklad taká spoločnosť ako si ty, aj hodila. Som doma s malým, manžel je vodič MKD, čiže väčšinou preč...tiež nemám príliš s kým pokecať. Nemáš tam v okolí tiež nejakú osamelú dušičku, s ktorou by si sa zblížila?

monkula
23. nov 2009

Ahoj nezábudka...
prepáč, že Ti tykám, hoci som o polovicu mladšia než ty. 😅 😅 😅
Asi by bolo dobre, keby si si našla nejaké hobby, ktorým zaplníš smutné popoludnia a dlhé večery. Niečo sa uč, skús si zistiť, či v Tvojom okolí nie je možnosť cvičiť jógu, alebo niečo, a vidíš, máš záhradku, skús si cez dlhé večery navrhovať, kde čo zasadiť, aby si mala záhradku krásnu, pletenie z papiera, háčkovanie, alebo si nájdi kamarátkus rovnakým osudom, a môžete chodiť jedna k druhej... 😉
Alebo ešte tu máš MK, tu nás je ako hadov... 😀

monkula
23. nov 2009

Jaj,a ešte som chcela napísať, že aj ja bývam v cudzom meste a cítim sa sama...ale mám deti...

murcos
23. nov 2009

presny problem mojej svokry.
mala dve kamaratky, ktore ju udajne len vyuzivali...prisla na to zial velmi neskoro...a ostala sama.
skoncilo to ps.zrutenim.
casto som jej hovorila, ze je vela sposobov, ako si niekoho najst (na chodenie do divadla, komunikaciu...)
len treba vypadnut medzi ludi. jasne, dnes to ide aj cez net, ale viem, ze vela krat to cez net funguje a pri ozajstnom stretnuti si ludia nemaju co povedat.
takze skus sa prihlasit na kurz, ak mas nejake hobby skus pohladat ludi s pod. zaujmamy.
suseda rada robi patchwork. viem, ze si zalozila skupinu dochodkyn, ktore sa pravidelne raz do tyzdna stretavaju, siju, kecaju a travia cas uzitocne. vela stastia, drzim paste

nezabudka13
autor
23. nov 2009

ahoj monkula som rada ze sa niekto ozval 🙂 ja som neni dajaky doma sed mam vela zalub a konickov mozno sa zasmejes ale rada chodim na ryby 😀 samozrejme cez sezonu velmi rada som strikovala ale dnes uz nieje komu deti mam velke a mlade mamicky pletene veci beru ako prezitok rada skladam pucle ale bohuzial oci akosi nesluzia tak ako za mlada.kamaradku taku blizku tu nemam a kolegyne zprace maju svoje rodiny a svoje problemy.tak som to skusila takto aspon si s niekym pokecam dakujem 😠

monkula
23. nov 2009

Odkiaľ si? Môžeš aj do IP... 🙂

pastuska
23. nov 2009

nezabudka, tak ja neviem, moja mamina štrikuje pre môjho a ja to mám hrozne rada, každý mi to len obdivuje...skús pár kúskov ponúknuť cez internet napríklad. Možno to pôjde.

danciacik
23. nov 2009

Nezabudka no nieže by som ti chcela odporovať, lebo poradiť ti neviem, ae s tým štrikovaním sa veru mýliš, ja čakám netrpezivo na každý sviatok mojich detí čo im mamka uštrikovala a by si neverila ako sa moja dcérka teší svetríkom od babky. 🙂

helena56800
23. nov 2009

Presne tak ako píše monkula. Treba si najsť nejaké hobby , niečo čo ťa baví, záujme a hned Ti čas ubehne. Netreba sa uzatvárať, ale ísť medzi ľudí.... 🙂

monkula
23. nov 2009

A súhlasím s Danciačikom, nám svokra uštrikovala pre deti čiapku so šálikom, malý sa taaak tešil... 😀
A Chiara? Tá minule vytiahla zo skrine starý pletený sveter a kašľala na moderné veci, čo tam má, proste cem švetík a hotovo 😀 😀

nezabudka13
autor
23. nov 2009

ahoj helena56800 ja viem ze treba ist do spolocnosti ale s kym??????som z dediny a tu tych moznosti nieje vela a potom tu si ako pod mikroskopom nedaj boze ist niekam von sama

nezabudka13
autor
23. nov 2009

danciacik mozem sa spytat kolko ma tvoja dcera rokov?

emanka
23. nov 2009

jeej, Monkula, ahoj, ty si tuším všade 😀
ja som tiež väčšinou iba sama s malou a s priateľom, bývame tu od júla, takže tu nikoho nepoznám, s nikým sa nestretávam....ani nemám nejaké záľuby ako Ty, nezábudka, maximálne knihy, ale to je všetko....už sa aj sama so sebou rozprávam 😀

helena56800
23. nov 2009

Neviem v akej velkej dedine bývaš, ale nemáš tam nejaku kamarátku, chodíš do práce tak máš nejaké kolegynky ku ktorým by si sem tam mohla ísť pokecať na kávičku, čajik, vieš ja som v tvojom veku a mám tych záľub dosť, že ani nestíham.. 🙂 tiež mám velké deti a prídu cez víkend domov ...

monkula
23. nov 2009

nezabudka, na ľudí sa vykašli... 😉 😉

nezabudka13
autor
23. nov 2009

mas pravdu helena ale niesu kolegyne ako kolegyne....je nas tam dost ale vies ako to chodi kde je viac ludi tam je viac problemov zavisti a pod a zvlast medzi babami kedysi sme si zasli aj do cukrarne na kavu ale po case nebolo s kym jedna ma problemy so synom druha nema cas alebo chut niekam ist emanka ty mas malu ktora ti zaberie vela casu akazdy den je o niecom inom nie stereotyp ako u mna monkulka ty si ako moja dcera ona mi vzdy povie co ta po kom

monkula
23. nov 2009

Nezabudka, ale tak to je...... kašli na ľudí....

helena56800
23. nov 2009

súhlasim s monkulou ,to je aj môj názor vykašlí sa na ľudí a ži si tak ako to vyhovuje tebe, ak niečo chceš neobzeraj sa čo nato ľudia.... a máš pravdu, ludia sú teraz úplne iní a niekedy menej kamarátsky, každý pozerá len na seba a neberie ohlad na iných, každý je zaneprazdnený, ponáhla sa, vladne nedôvera.... a život nám ubieha. preto je velmi vzácne najsť spriaznenú dušu .....

nezabudka13
autor
23. nov 2009

hela suhlasim s tebou v dnesnej dobe si asi musi poradit kazdy sam ako vie hoci to nieje vzdy lahke

nezabudka13
autor
23. nov 2009

monkula prepac pytala si sa odkial som okres nov mesto nad vah

blazka24
23. nov 2009

nezabudka neviem prečo to berieš vekom, pozri koľko nás je v "cudzom meste" a sme samé a čo sa týka tých spoluprcovníčok v práci súhlasím s tebou - nedá sa povedať že budú kamarátky, dnes je svet iný......ja si pamätám ako sme s rodičmi chodili na dovolenky s kolegami z práce a priateľstvá na život a na smrť, v dnešnej dobe asi ťažko....
ja som našla tiež MK a pár dobrých priateľov cez net na stretnutie, no samota je zlá hlavne ked to človek vníma v tom momente kedy to nedokáže prehrýzť, neboj ono to povolí ako si nájdeš nejakú dobrú dušu na uvoľnenie atmosféry a MK je zabijak samoty a času 😀

dukie
23. nov 2009

nezabudka13: Nepročítám celou diskuzi (chci jít spinkat), ale na úvodní příspěvek mi nedá nereagovat... naše babi (manželova maminka) má přes 50 let a žije sama (s manželem se před lety rozvedli). Nemá žádné kamarádky a kamarády, vždy žila jen pro rodinu... Má docela nadváhu, prodělala boreliózu, poznamenalo ji to na kloubech, chodí o berli, k tomu ji bolívají záda (nadváha dělá své...) a má cukrovku. Do společnosti vyrazit... to není její gusto, ale má ráda malý děti. Takže to tak nějak vymyslela... a malý děti hlídá. 😵 Má jednoho klučinu, co u nich prakticky bydlí od nějakého půl roku (dnes mu je skoro 11 let), domů jezdí jednou týdně na jednu noc. A k tomu hlídává na střídačku pravidelně několik dětí. Takže se jednak nenudí, druhak přijde do styku i s rodiči těch dětí, vždycky pár slov prohodí, ať už o dětech, o práci a tak... prostě je z ní taková hromadná babi, všechny ty děti má moc ráda a všechny jí říkají "babi"... a je docela spokojená. 😵 Chce to prostě asi najít něco, co člověku naplní den a bude z toho mít dobrý pocit. Ale to musí každý sám, každého baví něco jiného. 🙂

nezabudka13
autor
23. nov 2009

mila dukie mas pravdu kazdeho bavi nieco ine ja tej vasej babinke zavidim ja mam ties vnucika ale teras su v zahranici asi sa tak skoro nevratia ja by som dala neviem co za to aby som s nimi mohla byt ale tesim sa z toho ze su tam a maju pracu a urcite lepsie platenu ako tu som rada ze si aspot kazdy den volame....dik

tatolu
23. nov 2009

Nezábudka, takýto pokec niekedy stačí. Hlavne ak tu nájdeš spiaznené duša s ktorými pokeciaš 😉
Ináč dobehni aj k nám do témy Mamičky nad 30 😉 Kedysi som ju zakladala 🤐 a chcela som zadať nad 35, ale bála som sa, že tam budem sama 😀

nezabudka13
autor
23. nov 2009

blaska24 dik za povzbudive slova ja som rada ze sa mi niekto ozval chcela by som sa vam vsetky podakovat za rady a prepacte ze us koncim rano vstavam o 5 dobru noc

darina77
23. nov 2009

Nezabudka, teraz je čoraz viac žien s podobným osudom ako ty, a velakrat aj ovela mladšie ženy. Určite sa aj v tvojom okolí nájdu osamelé vdovy alebo rozvedené, len sú tiež niekde samé doma. Skús sa s niektorými postupne zblížit, prihovorit sa nezávazne v obchode, na ulici.
Minulý týžden som čítala rozhovor so Zuzanou Tlučkovou a tiež si pochvalovala, že teraz začína žit, deti sú už samostatné, o muža sa už nemusí starat a so Sládečkovou chodia na všelijaké víkendové pobyty a výlety. Skús sa poobzerat lepšie v okolí, určite tam nájdeš spriaznené duše, len sú tiež ešte niekde skryté vo svojej samote.

nezabudka13
autor
24. nov 2009

darina77 asi budem musiet viac otvorit oci a popozerat okolo seba a snad natrafim i na tu spriaznenu dusu

monkula
24. nov 2009

ahoj nezábudka... Ako sa dnes máš?
My sme pred chvíľkou dopiekli medovníčky.... 😵 😵 😵

nezabudka13
autor
24. nov 2009

ahoj monkula dnes je to ok ja sa este aklimatizujem v nedelu som prisla zo zahranicia od mojich deticiek a vnucika

monkula
24. nov 2009

jaj, a kde žijú? 🙂 🙂 🙂