Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

milocka29
15. dec 2009

dievcence, ale dnes ste sa riadne rozpisali. Uz som si myslela ze mamicky sa ucia a babicky upratuju a pecu, tak tu nik nebude a vy takto. Nezabudka, tak ty pudes novopecena babka. Aj ja by som uz chcela byt zase, ale jedna dcera teraz konci 5 rocnik externe, ta co ma Simonka, takze vraj najprv skolu. A mladsia od noveho roku ide v praci na novu poziciu, takze chce trosku karieru. Plise to s tou rukou ti teda nezavidim, ja som tak pred par rokmi tiez pred vianocami mala zlomenu lavu ruku, no poviem ti, neprajem to nikomu. Ale zvladla som to. Studentkam gratulujem k skuskam, urcite budu OK.

blazka24
15. dec 2009

nezabudi ja som nechala v strede kopca auto lebo som nevedela prejsť cez spomaľovač a muž ma skoro zabil za to 😅

nezabudka13
autor
15. dec 2009

to je pravda dnes vecer ani nic ine nerobim len sedim tu a pisem,ale ved aj zajtra svita 😉 ale uz idem do perin lebo rano sa mi nebude chciet do tej kosy vstavat 😀 😀 este ze sme teraz v nutri (to je na dielni ) ale po vianociach ideme von 😒 dufam ze bude -12 st. 😝 😝

milocka29
15. dec 2009

dobru noc, ktore idete do hajan, ja väcsinou okolo pol noci. To mi je tak akurat.

nezabudka13
autor
15. dec 2009

ja chodim okolo pol dvanastej ale vela krat je3 pol jednej a ja este nespim idem este na jednu cigaretku a idem do hajan dobru noc

petrahy
16. dec 2009

ahojte no vy ste sa vcera rozpisali a velmi ste ma pobavili nestihla som pisat tlacila som si materialy na ucenie do polnoci.
blazka24 😀
ja teda jazdim ako kedy ale skor okolo 90tky ale aj 130 si obcas zajazdim ale to v lete alebo ak naozaj nestiham a na ceste mam respekt hlavne v zime uz som si zazila svoje po nocnej som na ceste dostala hodiny ked som isla dolu kopcom 40tkou a nik mi vtedy nemohol ani pomoct bolo to na blbom mieste este k tomu pred zakrutou ale auto ostalo nastastie bokom od cesty v zaveji a bolo cele a aj ja. Nakoniec som isla pesi ale predsa len v zime jazdia aspon autoskoly tak sa jeden ked ma videl pre mna vratil nechcela som s nim ist isiel opacnym smerom
nezabudka13 a aky si kupila kocik moj maly je narodeny 24,1 ten starsi 4.2 a veronka 11.septembra 2001

tatolu
16. dec 2009

Ahojte, aj my čakáme každú chvíľu príastok 😉
Termín je 17.12. a už pred mesiacom švagriná šemotila, že už to na ňu ide 😉 . Ale ak vydrží do 22.12., tak bráško, otec dieťatka, dostane na svoje 33 narodeniny nádherný darček 😵

petrahy
16. dec 2009

aj u nas v rodine maju byt dva prirastky ale este casu a casu

olise69
16. dec 2009

blahoželám všetkým čakajúcim babičkám- samozrejme aj mamičkám. Moja najstaršia vnučka mala včera 2 roky a začala nejako po česky rozprávať. Je ukecaná poriadne a keď do telefónu šupla: " babi, co mám delat?" , tak som sa od smiechu váľala.
Tešila som sa na všetky tri vnúčatká, ale len pri tejto som bola aj pri pôrode. Potom som si povedala, bolo to nádherné, ale už viac nie. Prežívala som to ťažko, pôrod bol komplikovaný a mne behali po rozume samé katastrofické scenáre.
A taký fórik zo života- na prechádzke s kočíkom som si vypočula šikovných chlapcov. Jeden vysvetľoval druhému, že fakt už s tou babou nechodí. Druhý sa divil, že prečo, však boli pekný pár. A odpoveď znela: " Ja už s ňou nechodím, bo už s ňou ležím". Pekné, nie? 😝

olise69
16. dec 2009

a keby ste potrebovali poslať bociana, napíšte. U nás sa nejako zahniezdil, a mladí, že nateraz už stačilo

tatolu
16. dec 2009

Olis, to máš vnuka a vnučky od syna, alebo od dcéry, alebo od oboch?

nezabudka13
autor
16. dec 2009

ahojte.Blazka to sa mi na stastie este nestalo .ale viezli sme dceru do blavy na letisko a cestou spet na dialnici auto urobilo len brm brm a hotovo,zdochlo .musela som volat odtahovku.auto islo do opravy. Na druhy den mi vola automechanik ze to bola iba vymlatena baterka ☹ :- ostuda ako mraky.Olise keby si nahodou vydela toho bociana tak ho mozes nasmerovat do Irska.Vnucik mal v novembri 5r a uz by mohli mat aj druhe 😉 😀

olise69
16. dec 2009

tatolu: dcéra má Saru a Damiana, syn Oliviu. Snaživé deti, nie?

tatolu
16. dec 2009

Olis moja maminka si myslela, že sa nikdy nevydám, bráško, že nebude mať deti a teraz ja mám tri a brášková švagriná čaká tretie 😉
Iba som sa tak pozastavila nad tým, že "už stačilo"....

petrahy
16. dec 2009

ja mam tri, sestra caka tretie, druha sestra caka druhe a najstarsia nema a to som najmladsia

tatolu
16. dec 2009

Petrahy však ešte nie je hádam taká stará ako ja 😉 Počkaj, keď sa najstaršia sestra rozrodí 😀 Ja som začala v 34 😉 a už som Ťa dobehla 😀

maminkatn
16. dec 2009

ahojte,,babicky,,,alebo,,babulky,,,, 😉 😉 😉
inak,,ja,ja,som,,dvojnasobny,,babina,,,alebo,,bainka,,,kao,by povedala,moja,,,trojrocna,,,vnucenka,,,,gabika,,,,a,mam este 7 mesacneho,,,,dominika,,,to,mam od,,dcerky,,,synovia,,su,slobodni,,ten starsi,,,ma,,27,,,ale rozumu nikde,,,a ten mladsi,,ma 18,5,,,a,maturuje,,ma este casu,,dost,,,, 😒 😒 😒 😒
v tieto dni mi radost robia,,iba,,moje,,vnucennce,,,lebo,,,som,,smutna,,ma starosti,,,,s,mojimi,,xlapmi,,a,je toho,,n amna,,,ozaj dost,,,,rodicov,,uz nemam,,,otec,,je uz..15 rokov..tram,,a mamina,,,10,,,,a tento rok,,mi zomrel,,ja,56 rocny brat,,,sme na tomto,,svete,,len dvaja,,ja,a,moj,,druhy,,btar s ktorym,,sa vobec nestretavam.... ☹ ☹
len k svokre,xodim,,a,mam tu,na sidlisku,kamaratku,,je sice starsia,,,ja je hovorim,,ze je to moja,,adoptivna,,mama,,,,ma 64,,,rokov,,,a,je ozaj jak,,mamina,,,

tatolu
16. dec 2009

Ahoj maminkatn 😉
Práve ma tak napadlo, že ani nevieme koľko ľudí niekoho potrebuje 😔
Iba mi chýba, že si tomu mladšiemu nedopísala, že ten zatiaľ rozum má, keď ešte nič nezarobil 😉
Že ten starší nemá rozum, v akom zmysle? Však má tiež dosť času 😉

monkula
16. dec 2009

Ahoj maminkaTN.... 🙂 my sa poznáme... 😀

olise69
16. dec 2009

tatolu: to len "nateraz" stačilo. Síce dcéra hovorila, že keď bude druhé dievčatko, ešte dá manželovi šancu na syna, ale momentálne je spokojná s tými dvomi . A syn s nevestou si dali ešte čas. Tak uvidíme. Ja som plánovala 4 a ostalo pri dvoch.

tatolu
16. dec 2009

Ja som plánovala 2, ale teraz keď mám 3, tak mi je ľúto, že Tánička je sama baba medzi dvoma chalanmi 😉 😀

olise69
16. dec 2009

to je taká princeznička medzi chlapcami. Bude mať súkromnú ochranku, keď povyrastie 😉

tatolu
16. dec 2009

No hej, ale ona už teraz chytá všetko od chalanov - kladivo, sekeru, vŕtačku...

tatolu
16. dec 2009

No idem do hajan 😉
Dobrú nôcku

blazka24
16. dec 2009

nezábudka ty si ešte nenabrala benzín za 50 kačiek lebo si si nevšimla čiarku medzi nulami ako ja a na benzínke sa skoro pototo tí dvaja dementi čo tam robia a odvtedy mi natankovával jeden z nich že pre istotu - lebo som vtedy nabrala za padíka a potom za 450 ešte poctivých Sk 😀

petrahy
17. dec 2009

tatolu najstarsia bude mat v maji 35 a ty nie si stara 😉
aj ja mam len jednu babu a stacilo, chalani nie su az taky vymyslavy co sa tyka oblecka a drobnosti, co sa tyka nezbednosti to je zajedno mala mala otras mozgu a Matus mal uz rozbizu hlavu na sitie
maminkatn myslim ze tu nas je dost co sa navzajom povzbudime a pomozeme si od samoty 😉 aspon mne konik velmi pomaha, po dlhej dobe som sa zaradila do urcitych tem a som v nich kazdy den a pomaha to. Skoda ze len kazdy sme uplne odinakial.

olise69
19. dec 2009

tak baby, naozaj som to prehnala- mám zlomené zápästie. Dnes som bola na vyšetrení s manželom , pretože hrali futbalový zápas a vyvalil si členok. Keď som tam už bola, tak som si dala urobiť RTG a potvrdné, čo som nechcela počuť. Ale už sa pomaly hojí, bolí menej a som rada, že sa mi podarilo všetko porobiť aj s tou kalikou, (to som ešte celý týždeň robila gelové nechtíky )

nezabudka13
autor
19. dec 2009

no Olise to potesi Ty mas ruku manzel nohu ☹ este ze ste si to rozdelili 😉

tatolu
19. dec 2009

Olis aj Ti to lámali? 😕 , alebo iba dali do sádry...

blazka24
19. dec 2009

olis ja mám od promocie vyvalený druhý prst na nohe, ale keď mi doktor zapotil, že nič iné sa s tým nedá robiť len znovu zlomiť a narovnať tak som pozrela na neho - hneď pochopil, že jedine keby som ja zlomila jeho v pase, ale mne nikto nič lámať nebude 😕 keď nosím dlho tenisky tak ma to bolí jak šlak ale čo neurobím pre to aby som si mohla vravieť že pre krásu sa trpí ???? inak topánky som od zlosti zahodila po promocii 😝