Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

milocka29
12. mar 2010

Teraz mam ale prijemne starosti, Simonko ma zajtra 3 rocky tak peciem slubenu tortu.

nezabudka13
autor
12. mar 2010

Milocka dufam,ze uz si v poriadku,ja s tou rukou marodim,elektr.lie. nepomohla tak mi dal obstrek a v utorok idem na kontrolu.Je to uz lepsie,ale pre zmenu ma zase boli ucho.To aby som nemala take lahke.Prijemne pecenie tortu,a prijemnu oslavu.Skolacka budem drzat palce,nech im dopadnu dobre skusky.

milocka29
12. mar 2010

Nezabudka vidis, my si myslime, ze vsetko to samo prejde, ale ono sa nam to niekedy vypomsti. Ta ruka predsa potrebuje klud aby sa dala do poriadku. Ja som uz upiekla piskotove platy a zajtra doobeda naplnim a vecer ozdobim. Dcera ma zajtra skolu a este aj zapocet, tak sa potrebuje ucit aj zajtra pride az vecer, tak co uz, babka nachysta co sa da a v nedelu oslavime. Aj mladsia dcera ma zajtra narodeniny, tak jednou ranou dve muchy.

milocka29
15. mar 2010

Ahojte, nezabudka dufam ze uz aj tvoja ruka sa pomaly zotavuje aj ucho prestalo boliet. My mame oslavu za sebou, Simonko dostal kopu darcekov aj torty od oboch babiciek, tak sa vytesoval ale samozrejme hlavne z darcekov. Mamka mu urobila krasnu vyzdobu vsetko bolo s autickami cars aj moja torta bola s autickom Cars. Zajtra este ideme na navstevu k mladsej dcere, kedze maju so Simonkom narodeniny v jeden den, tak ona je teraz na druhom mieste, tak musi prepacit a oni v sobotu prisli domov az vecer, jej manzel im kupil Walness pobyt v Tatrach.

petrahy
16. mar 2010

ahojte no to musela byt krasna oslav, deticky maju radi auticka cars to je pravda a do Tatier by som isla aj ja 😉 ja mam skusku o tyzden a nic neviem som hrozna neviem sa donutit ucit 😖 a tiez som troska chora nemam hlas 🤐 uz mi to ide na nervy vcera som este mala migrenu, este zenske problemy si robia co chcu chodia akosik nepravidelne ale co uz prisli dnes rano namiesto soboty. Misko strasne moc vymysla a ja sa neviem sustredit na ucivo zajtra ide k svokre aspon na jeden den
prajem skore uzdravenie aj ked ruka je potvora a môže bolieť roky ja som si to užila zlomena ruka v detstve a potom v 17 rokoch akesik cudne bolesti a liečba dosť dlho a odvtedy zase mam pokoj

milocka29
16. mar 2010

Simonko mi spinka a ja mam este navarene od nedele z oslavy, trocha som to z mnozstvom prehnala, ja sa stale bojim, aby len bolo dost a potom to este dalsie 2 dni dojedame. Ale stale lepsie ako keby malo byt malo a aspon mam o problem menej co dnes varit.
Petra tak to mas hrozne, ze sa potrebujes ucit a este k tomu aj zdravotne problemy. To ti verim, ze pri drobcoch je to veru dost zlozite sustredit sa na ucenie aj oni si vyzaduju pozornost. Aj nas Simonko je so mnou velmi rad, ale ked sa mamka potrebuje ucit, tak vtedy mu prave ona najviac chyba. Taktiez dcera niekedy ho radsej zavezie ku svokre na cely den, aby ju doma nevyrusoval pri uceni.
Nezabudka dufam ze kontrola dnes s rukou dopadla dobre, ale urcite este ta ruka potrebuje klud, tak len si pomaroduj ked sa da.

milocka29
19. mar 2010

Ahojte, tu uz nikto nechodi? Ja som prisla vyskusat ako sa jazdi na novom konovi a aby tema este celkom nezapadla prachom.

tatolu
19. mar 2010

Miločka, ja tu chodím 😉
Priebežne kukám čo porábate, ale nestíham prispievať 😒 . Takže len píšte, aby som vedela ako sa vám vodí, ako priberáte a tak 😉

milocka29
20. mar 2010

Ahojte, ja viem ze studentky a este aj mamicky mate toho vela aj vas obdivujem ako to zvladate, ale dufam ze aj tu sa obcas ukazete.
Nezabudka teraz asi nema vela casu na PC lebo jej ho vyplna vnucik. Stale je to ale lepsie ako keby mala byt osamela ako bola pri zalozeni temy. Ja dufam, ze aj tu si ho obcas najde, aby sme si babky poklebetili o nasich ratolestiach vnucencoch, ako nam robia radost. Neviem ci viac babiciek nechodi na net, ze sa k nam ziadna nepridala, alebo len my sme take pokrokove babicky, ktore radi popisu aj s mladymi.

tatolu
21. mar 2010

Miločka, na net chodí aj viac babičiek 😉 Neviem, či som si raz nepísala medzi študujúcimi mamičkami aj s pani, ktorá už mala vnúčatko 😉 - možno ich nenadochl názov témy, názov bol taký smutný 😔 .
Ale vieme, že zo smútku sa rodí radosť 😵 a nebolo to iné ani v tomto prípade 😉

nezabudka13
autor
21. mar 2010

som ja ale nepodarena babka ☹ zalozim stranku, a potom sa tu ukazem raz za tyzden 😖 velmi sa zato hanbim,ale akosi sa mi sem nedarilo ist,a ked som sa k tomu dostala,tak to 2 dni neslo.Dcerka pride 30.3 domov,ide vel.noc,a babka,nie aby si sanovala ruku a odpocivala ,ale zacne malovat spalnu a kuchynu.Milocka,asi sme tu iba mi dve babky,ta tretia co sem raz nakukla,to rychlo vzdala.Asi pre nu nezaujimava tema 😝 Samko rastie ako z vody,uz ma 5 kg.Chlapina.Uz mate poupratovane?A mamicky,mi asi dali kopacky,alebo sa tak usilovne ucia?tak mi treba 😎

petrahy
21. mar 2010

ahojte kopačky som nikomu nedala, ale už to bude sčasom na net ťažšie tento týždeň mám ešte školu a jednu skúšku a potom ešte asi á skúšok 😝 😉 vonku sa už ojarilo a tak pokračujeme na stavbe domčeka takže sa nenudím po sobotách budem variť pre majstrov medzi tým sa učiť deti začali chodiť na tréningy na futbal a drobec rastie a chce byť stále vonku
okná som k velkej noci umyla a polepila zajkami už len bežné upratovanie ma čaká 😉 myslím na Vás

nezabudka13
autor
22. mar 2010

Petrahy,sory, 😉 zelam kludne ucenie,nech vam prace na domceku idu co najrychlejsie,aby vam neprsalo,a samozrejme prijemne varenie pre majstrov.

milocka29
22. mar 2010

Ahojte jasne ze mamicky studentky toho vaju ovela viac ako babicky a este petra aj stavbu, to ja velmi dobre poznam, co to vsetko obnasa. Ja som sa uz tolko na stavbu navarila, ked sme stavali a teraz zase dcere na chatu, uz tiez to pomaly zacina, ked uz sa ukazuje pekne pocasie. Ale doma este velke upratovanie som nestihla, ale uz je najvyssi cas zacat.
Nezabudka tak ty si nedas pokoj a rehabilitujes pri malovani, ale co uz, my sme take, ze skoda casu, ked uz som doma, ze. Uz sa sa dceru urcite velmi tesis, ved ja to poznam, ked moja mladsia pendlovala po cudzine, ako som netrpezlivo cakala, kedy pride.

milocka29
22. mar 2010

tatolu, ako pises mozna niektore babicky nenadchla tema, ale nevadi, je to presne ako tvoja posledna veta. Mne dcera hovori, ze je to profesionalna deformacia, ked ja som za PC v praci stravila nim. 8 hod. tak teraz je to uz ako droga.
Aj ked coskoro nanho bude malo casu, slniecko vola vonku.
Studentky drzim palce na skusky, nech to mate cim skor za sebou. 🙂

petrahy
22. mar 2010

dakujem,že na mňa myslíte zajtra napíšem ako som dopadla v stredu po škole prídu ségrine decká a budem ich varovať a budú u nás aj spať takže sa fakt nenudím do školy mám prepísať jeden text a poslať ho a dalšiu skúšku mam zatial 19teho

tatolu
23. mar 2010

Petrahy ako? Už je zajtra a ja nič neviem 😉

petrahy
23. mar 2010

No ani ja neviem myslím,že celkovo katastrofálne uvidím vo štvrtok vraj opraví a donesie ale neviem čo chce opravovať skoro nič som nenapísala a čo som mohla som pomotala. 😝 text sa snažím prepísať a chcela som manželovu pomoc a on išiel spať 😠 takže dnes je deň pod psa 🙄

petrahy
26. mar 2010

no a tu už zase nik nechodí 😖 dopadla som za C no aspoň som nevyletela 4baby vyleteli teraz idem pracovať na dvoch prácach a priebežne sa učiť na dalšie skúšky moc sa sem asi nedostanem lebo začíname pokračovať aj na stavbe

milocka29
26. mar 2010

petra gratulujem, ja som vedela, ze ty to zvladnes a to C, pri tom vsetkom co stihas, super si naozaj sikulka.
Ja som tu vcera ani nekukla, lebo Simonko bol u druhej babky cely den, tak ja som davala cele prizemie domu do gruncu. Myslela som, ze musim vsetko stihnut aj som stihla, ale vecer som uz nevladala ani sediet. Pracka mi bezala cely den, tak dnes mam zas zehliaci den, ale to uz len tak ako relax, lebo ja poslednu dobu rada zehlim.

milocka29
26. mar 2010

Vidiet, ze vonku je uz konecne pekne, uz tu ovela menej prispievatelov ako bolo v zime, ale hlavne ze uz sa da vonku s detickami travit co najviac casu. Nezabudka uz urcite vyriadila cely dom a uz len caka na dceru a hra sa s drobcom. Ale co uz, ma to odpustene, pretoze tu to neutecie a dcera pride raz za cas aj drobca si treba poriadne uzit.
Simonko je teraz tak na mna naviazany, lebo mamka bud je v praci alebo sa uci a oco s dedkom len po vonku po zahrade a babka sa musi prisposobit, tak aj spinkat ho musim vecer davat ja 🙂
Studentky myslim na vas, drzte sa.

tatolu
27. mar 2010

Miločka ďakujem 😉
Milocka a Simonko nerád po záhrade behá 😕 Tie moje dvojky sa dnes vybrali hľadať krtka - museli si zobrať aj motyku, aby za ním stíhlai 😀 😀 😀
Dnes som ale s nimi ja vonku nebola - upratovala som. Umývala okná a vyriadila som obývačku, ktorú sme v poslednej dobe používali ako sklad oblečenia 😔. Všetko je lepšie ako sa učiť na skúšku 😎Mám ju mať v pondelok 😀 😀 😀

milocka29
27. mar 2010

Simonko praveze velmi rad beha vonku aj po zahrade, ale kedze chlapy orezavali stromy a jemu sa tiez len na ten rebrik pacilo vychadzat, strasne chce pomahat hlavne to co je prenho nebezpecne. Taky bol podareny, lebo dedo mu povedal ze na rebrik nemoze, lebo ma male nozicky, tak aj poobede chodi pravidelne spinkat, aby mu cim skor nozicky narastli 😀
To s tym ucenim je ako u deticiek, vsetko ine by robili, len nie to co treba 😀
Aj my uz mame umyte vsetke okna aj upratane, ale to este to definitivne bude az v sobotu, lebo kde sa zije, tak tam sa aj zas neporiadok urobi.

petrahy
28. mar 2010

tatolu budem na teba v pondelok myslieť
ja som mala vcera na stavbe 6 chlapov a doma 5 detí 😅 takže si to stačí predtaviť a človek sa na svet pozerá potom všeliako 😠 🙂 😎 😝 ale zvládla som to obed na stavbe večera doma a o deviatej som už spala 😝 dnes chcú na obed fazulovu polievku a pirohy tak sa pojdem do toho pustit
a maly včera na stavbe bol asi hodinu ale utahal ma vsak som ine nerobila len behala a davala pozor aby niekde nespadol stavba je v štádiu samého nebezpečenstva

tatolu
28. mar 2010

Miločka, náš Luky má vyrobený špeciálny rebrík - tri tyčky a museli sme s ním aj na sánky chodiť 😉
No idem s Tomim čítať, lebo vykrikuje, že čitat

milocka29
28. mar 2010

Petra, tak teda verim ze si uz o 9 spala po takejto sichte. Ved len ustriehnut 5 deticiek da riadne zabrat a ked si na to bola len sama a este varit. Aj my sme stavali, ked boli dcery male 2 a 4 roky, ale obcas mi chodila svokra vypomoct s varenim obedu aspon pomocne prace. Aj ked moje deti boli oproti Simonkovi velmi kludne a poslusne.
Tatolu zajtra dzrim palce, urcite to zvladnes 🙂

nezabudka13
autor
28. mar 2010

Zdravim vsetky ktore chodite na mk,Milocka mas pravdu nestiham nic 😒 .Nevesta chodi rano o 7h k babke stara sa o nu,a aby si nemusela brat Samka tak ho varujem,o 10h 30 ide babke pre obed,poobede jej ide urobit kavu a vecer ulozit do postele.Tak kedze este marodim snazim sa jej aspon maleho povarovat.Popri tom som vymalovala spalnu a kuchynu,tak sa necudujte ze nestiham ist s vami si trochu pokecat.Ale uz mam porobene a dusicku na mieste,ze som to stihla, 😀 Tatolu v pondelok budem na Teba mysliet,si sikulka Ty to zvladnes 😉 Petrahy,tak tebe neni co zavidiet,stavba deticky 😖 no ziadna prechdzka ruzovou zahradou.Aj ja pojdem po siakkoch do prace,moc sa netesim,ruka boli ale ideme na plosiny,a to je od 7h do 18h ,nic moc.Ale dovtedy si uzijem aspon obidvoch vnucikov 😀 😀 😀

milocka29
28. mar 2010

Nezabudka vitaj, tak ty este marodis, vidis ta ruka si potrebuje odpocinut a ty tiez a tym padom pomoct aj neveste so Samkom. Ked sa stara o babku, to je pekne, ale to je akoby dalsie dieta, tak treba pomoct aspon kedy sa da. Aspon babka byva blizko vas? Pokecame, ked bude cas, ale to asi najviac v jeseni a zime, ked uz vonku bude skoro tma a zima. Teraz aj ja tu som pomenej, lebo cez den sme viac vonku, ked je uz konecne slniecko, aj zahrada uz pomaly vola. Do prace sa neponahlaj, aj ked kazde euro sa zide, ale zdravie sa zaplatit neda aspon budes mat teraz viac casu na svojich vnucikov, ved ja vravim, ze to je moja najvecsia laska, moje vsetko ako ho lubim.

tatolu
28. mar 2010

Dievky, ďakujem za morálnu podporu. Bojím sa ako to zvládnem - no ale voľáko bolo, voľáko bude. Keď si zoberiem večer materiály na čítanie, tak po 10 minútach mi iba hlava kinká. No nie je to ako dobrá kniha 😀. Najnovšie mi Luky o 2hej ráno pobudí deti a chcú mlieko. Takže do 3tej kmitám - lebo fľašky im musím po vypití zobrať -hneď je krik ak nie 😔
Tiež sme vonku doobeda aj poobede. Ten vetrík je niekedy dobre zákerný. Zdá sa, že je pekne a on beťár je ešte chladný 😀

milocka29
29. mar 2010

Tatolu dufam ze nasa moralna podpora pomohla a keby nedajboze nie, svet sa zato nezruti. Simonko spinka tak ja uz len cakam, kedy na mna zavola. Doobeda sme boli vonku, bolo pekne, ale ako pises ten vetrik je zradny, hlavne ked sa vylieta az je cely spoteny. Teraz sa ale dajako zatiahlo, akoby aj prsat chcelo, uvidime. No to nocne vstavanie nic prijemne, ale ved oni ztoho coskoru vyrastu, Nas Simonko sa chvalabohu v noci nebudi tusim od 1 roka ale mliecko z flase chce kazde rano aj pred kazdym spanim.