Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

tatolu
29. mar 2010

Miločka pomohla - ďakujem. Mám C 😵 Som šťastná, že mi zas trochu z povinností ubudlo 😉
Miločka ani ten mô Luky sa nebudil od 6 mesiacov, len teraz sa po dvojkách trošku opičí 😔 . Ale zisťujem, že je to stále lepšie a lepšie. Keby som sa do polnoci neučievala, tak to nie je až taká záťaž 😒

milocka29
30. mar 2010

Tatolu gratulujem, super, ze aj nasa moralna podpora pomohla, sikulka ako vzdy 🙂 Deticky vyrastu raz dva ako z vody.
Petra nova fotka v pase, nech to v tvojom pozadi cim skor vyrastie 😉 a dostane sa do konecneho stadia, aj ked ja dobre poznam, co to este obnasa 😒 casu, nervov, prace a hlavne euraciky. Ale konecny efekt stoji za tu drinu, hlavne pre deticky je dvor na nezaplatenie.
Nezabudka tu uz teraz asi skoro nenakukne, myslim ze dnes jej prisla rodinka z Irska. Aspon mi jej zatial podrzime temu, aj ked iba obcas.

petrahy
30. mar 2010

k tomu foto to je stara fotka ale chcela som ju zmenit a zistila som ze foto ktore hladam nikde nie je mam ho v druhom pocitaci no nevadia aspon mala zmena
ja sa pomali ucim na skusku ale ozaj pomaly skorej by sa dalo povedať čítam si materiály

petrahy
31. mar 2010

No pozerám nikde nikdo ja som si spravila pauzu od učenia tak nás aspoň posuniem nech sa nemusíme hľadať niekde zapadnutý
nezabudka si asi užíva plným prúdom tak dúfam že pribudne aj nejaké nové foto
až teraz pozerám na pravopis samá chyba 😝

tatolu
31. mar 2010

Peťa a ja som NIKTO? 😀 😀 😀
Tiež sa tu morím s ďalšou prácou - dve mám spravené na polovicu a aj túto nechám dnes rozrobenú 😔 😝

milocka29
31. mar 2010

Aj ja som este tu, len som dlho kecala s bratom na skype a myslela som, ze asi tu nikto nebude, kedze nezabudka sa venuje navsteve, tatolu asi pomaly pracuje na svojich skolskych povinnostiach a venuje sa detickam a petra sa usilovne drvi na skusku popri detickach a ostatnych povinnostiach ktorych mas neurekom. U nas dnes pocasie aprilove, doobeda fukalo, od obeda mrholilo a vecer uz poriadne prsi. Namiesto pobytu vonku sme boli vecer poflakat sa po obchodnom centre, aby sme mali dajaku zmenu.

milocka29
31. mar 2010

tatolu tak dobre som ta odhadla, ze asi sa mordujes so svojimi pracami. Len pomaly, nezapec pocitac 😀

tatolu
31. mar 2010

Miločka 😵 - no zajtra príde kámoška a bude tu do pondelka, tak chcem stihnúť čo najviac napísať, ale dnes už nevládzem. Som zvädavá, ako budem zajtra kmitať - prinajlepšom deti vstanú až o 6tej 🤐
Trochu som sa pousmiala na tom, že ste šli do centra - predstavila som si sama seba ako "relaxujem" v centre s tromi deťmi 😀

milocka29
31. mar 2010

Tatolu to aj nas relax v OC stale skonci v Draciku a ideme domov s niejakym autickom. A dnes ked sme uz odchadzali bola s nami aj mladsia dcera Simonko zahlasil, ze ide sa na pizzu. A veru aj viac ako polovicu spapal, lebo ze tam robia najlepsiu ale aj nie najlacnejsiu 😀 No co uz, nebude azda hladny ☹

milocka29
31. mar 2010

A v tom OC je aj detsky kutik, kde uz bol parkrat, aby si pomaly zvykal, kedze je uz od septembra zapisany do skolky a sa mu tam pacilo. Aj pohyblive auticka a vlacik, ktory jazdi po kolajnici, tak by sa tam mozno aj tvojim detickam pacilo.
Kamoske daj aspon povarovat deticky, lebo mas toho dost 😝 .

petrahy
1. apr 2010

tak to som nečakala taký nával 😀 mm mal včera v noci horúčku tak som behala aj trošku okolo neho prepotil dve pyžamá a aj periny takže dnes okrem iného idem prať postelnú bielizeň a ešte nemám zavesené záclony tak sa musím na to podujať sama mám taký systém , že dávam dole celú garnížu. A idem ešte nakúpiť. A mám do školy robiť dve práce ešte som ani jednu nezačala 😲 a mm ráno zahlásil že zajtra ide do práce 😠 takže mi je veselo

milocka29
1. apr 2010

petra ze ked sa dari tak sa dari, ale mohlo by sa lepsie a nie teraz este aj manzel v posteli 😖
Aj ja som dnes bola s manzelom este na take dokupovacky, dufam ze uz mam vsetko, uz len zajtra napecieme zakusky. Pride aj mladsia dcera, tak dufam nam to pojde od ruky, lebo ja rada peciem, len potrebujem vediet co, tak kazda vybrala jeden zakusok a ten aj upecie. Aspon s varenim zajtra nebude roboty, ved je Velky piatok, treba poriadne popostit.

petrahy
2. apr 2010

milocka no manžel je v práci upratala som ale nie všetko záclony povešala mala by som ísť navariť a na pečenie som povedala že sa vykašlem, ale mám obavy že sa nakoniec naštvem a niečo upečiem. Zajtra idem manžel zas do roboty a aj v pondelok ale v nedeľu vraj bude doma 😠 😠 😠 zúrim jak pes
a sestra mala mať krštinky a staršia dcera jej dostala kiahne a boja sa či to aj mala nedostane lebo ma zvýšenú teplotu a niekedy tak kiahne začínajú tak nevieme či budú krstiť o týždeň alebo to odložia žial na neurčito lebo krstná mama má ísť na operáciu a tak skoro zdravá nebude / na PN by mala ostať mesiac/ takže darí sa nám darí
Aspoň vy si užite Peknú Veľkú noc 😉

nezabudka13
autor
2. apr 2010

Ahojte na chvilku sem nakuknem,deti isli k babicke a na cintorin,tak mam chvilku aj na mk.Martinko je taky vysoky,ako ,keby mal 7 rokov a nie 5.Nechali mu narast dlksie vlasky skoro som ho nespoznala,bola som zvyknuta ze je ostrihany uplne na kratko.Dcerka konecne trocha pribrala,a zatko ten ma asi 130kg 😀 😀 😀 ,ale to nema tuk ,chodi do posilovne,hra ragby.Trocha tvrdsi sport,ale jeho to hrozne bavi.Samko sa im velmi paci,Martinko troska ziarli,ale to sa dalo cakat.Uz aby mali druhe,aj tak to bude dost velky vekovy rozdiel,ale nejak sa do toho nehrnu,a ja im do toho nemudrujem. 😉

milocka29
6. apr 2010

Ahojte vsetke, ako sa mate po sviatkoch, dufam ze ste sa velmi neprejedli, lebo obzerstvo je hriech aj ked pri takychto prilezitostiach sa tomu neda velmi odolat. Hlavne nech sme vsetci zdravi 😀
Petra dufam ze uz ta zlost presla, chlapi su raz taky, raz ich treba sanovat a potom uz su zdravi. Mali ste aj krstiny?
Tatolu uz urcite navsteva odisla, to potesi, ale niekedy ak je dlho tak je to aj unavne.
Nezabudka sa este asi vytesuje zo svojich malych velkych chlapov. Dufam ze ta aj vysibali alebo poolievali, lebo u nas sa aj aj. Simonko ale iba sibal, strasne sa mu to pacilo a chcel aj dnes pokracovat ale aj s vysluzkou.
U nas bolo pocasie cez velkonocne sviatky krasne, slniecko svietilo az v pondelok aj trochu mrholilo ale tak s prestavkami. Ale dnes fuka vietor aj prsi 😖

petrahy
6. apr 2010

Ahojte ja som to blbo napisala krstinky maju byť tuto nedelu zatial vyzera že aj budu 😉
na mm sa hnevam striedavo oblacno hlavne ze vcera mu zase z roboty volali 😠 ked sme boli na navsteve
u nas jednes slnecno ale fuka studeny vietor vcera bolo hnusne a cely den prsalo
dnes som s detmi bola na preventivke u zubarky mala ma zubny kamen pomaly od narodenia a stale sa jej to robi / ma cierne flaky na zuboch / a pre zmenu maly ma zas odvapnene zuby takze ma na nich/ biele flaky/ aspon si nemusia zavidiet 😎

tatolu
6. apr 2010

Ahojte 😉
Návšteva odišla ale príde asi o dva týždne znovu. Poobede chodievali do liečebne v Kováčovej pozrieť kámoškinho bata. Vo štvrtok ho tam odviezli a bude tam až do konca apríla.
Petra, teiž sa morím s prácami. Včera som potiahla do 00.13 😵 , jedna práca by mohla byť spravená. Len som nejaké veci v zákone nenašla a tak som odpísala zo starýcm materiálov. Musím to ešte niekde odkonzultovať, keďže zákon sa menil tento rok 😔
Teraz už iba 2 práce, ale tam tiež musím zistiť akési blbosti 😖 a 17teho bude prvá skúška z doplnkového štúdia. 😔
Musím sa ale pochváliť 😉 Manžel mi kúpil od kolegu notebook, takže už sa nebudeme po večeroch o PC biť - on bude na internete a ja môžem písať 🤐

milocka29
7. apr 2010

Ahojte, u nas je dnes krasne slnecno aj ked vetrik pofukuje, tak sme vonku.
Tatulu super taky darcek potesi 🙂 V dnesnej dobe mat pomaly kazdy člen domacnosti PC uz ani nie je nic nezvycajne, skôr potrebne, aby nebola ako pises bitka 😒
My sme dnes boli so Simonkom na preventivnej prehliadke po 3 r u doktorky a musim ho pochvalit, lebo on bol chvalabohu zatial u doktorky len na ockovania, tak tam veru s radostou nesiel. Dnes bol ale zlaty a on pozna celu abecedu, tak tam sam od seba ked cakal este u sestricky zacal slabikovat slova, ktore tam videl. Doktorka povedala, ze este nevidela 3r decko, aby poznalo celu abecedu a citalo vsetke reklamne putace co tam mali. Kto vie, ci ho to citanie bude drzat aj potom, ked bude treba, dufajme.
Petra ono s tym striedavo oblacno s manzelom si nic nerob, vsade su aj burky aj hned slniecko vyjde.

tatolu
7. apr 2010

Aj tu je dnes pekne. Doobeda síce pofukoval nejaký chladnejší vetrík, ale teraz bolo vonku celkom príjemne.
Dnes som si bola zas niečo zohnať k tej semestrálnej práci, tak to hádam o chvíľu aj nejak doojujem 😔 .
No a notas bol celkom lacný, podľa manžela a aj tak mi chodil už obzerať. Chcel nejaký kúpiť ešte v septembri, ale prehovorila som ho, že nemáme peniaze. Teraz sa na to radšej ani napýtal, lebo teraz sme na tom ešte horšie 😖

Aj tu vám poviem, čo sa mi stalo. Ja vôbec neviem, aký poklad mám doma. Teda dávala som inzerát na kočík, v ktorom som sa ešte ja vozila. Dala som ponuku 10 Eur a vyše dvoch mesiacov sa mi ozvala iba jedna pani, ale nestihla si pre neho ešte prísť. Dnes mi volala nejaká zberateľka a ponúkla mi zaň 50 Eur. Ja som však odmietla. Veď som ho už sľúbila 😔 , tak mi volala o chvíľu znovu, že kočík ktorý predávam nie je Liberta, ako som uviedla ale Stegner a že mi za neho ponúka 100 Eur.
Pre trochu spomienok ho pripájam.
Ináč k nemu ako bonus som prikladala vaničku z Liberty - koženú hnedú - takúto

tatolu
7. apr 2010

tu sú fotky

milocka29
7. apr 2010

tatolu no vidis, niekedy clovek ani sam nevie, co ake vzacne ma doma. Aj ja som sa uz kopu starych veci len tak pozbavovala, doslova vyhodila a po case som zistila, ze aspon daco by sa bolo dalo spenazit, ale ked to niekedy zabera miesto a clovek sa toho potrebuje cim skor zbavit. Ja vravim, ze stale ked bolo velmi tazko, hlavne financne, modlila som sa, aby mi panbozko dajako pomohol a ono sa to potom na dobre obratilo. Tak aj ty, ked si vo financnej nudzi /co sa ani nedivim, ty na materskej, male deticky a este aj skola/, tak ako by ti z jasneho neba spadli za stary kocik euraciky. Aj ja mam taky hnedy ale s okienkami po dcerach este doma na povale, uz som viackrat rozmyslala co s nim, bolo mi ho luto vyviest na smetisko ale ani ma nenapadlo ho dat cez inzerat. Ak mozes tak do IP cez aky inzerat si davala? Zberatelka nahodou nepotrebuje este aj dalsi? 😀

petrahy
8. apr 2010

milocka zberateliek sa zopár nájde ja som videla také inzeráty aj na bazoši a baby-bazari v sekcii kupim.
kamoška cezo mňa predava normalny kočík za symbolických 20 euro a nie a nie ho predať a ani ja šporťak po deťoch nemôžem predať kedže nechcem posielať poštou. Akurát sestra si odo mna brala moje naušničky mala som trojlistok pre babenko ja krstna nie som tak nech su aspon v rodine.
tatolu to je super ked uz mas aj ty svoj noubuk velmi to pomoze

tatolu
8. apr 2010

Petrahy, mne akosi v poslednej dobe idú kočíky na dračku 😔
Predala som 2 bugyny, kočík po dvojičkách (ešte minulý rok), teraz zas jeden ešte po Lukym, a veru ten nebol ktovie aký, ale bola tam dobrá vanička pre prenášanie deťatka. Teraz je to tento a ešte mám jeden, ktorý som ešte nedala na int. a ešte pri maminke je pár bugín. Jáj ešte som zabudla, že mám ešte jednu buginku - predávam väčšinou cez modrého koníka, bazos, a mimibazár.
Miločka, myslím, že pani by zobrala aj ten Tvoj 😉 V jej zbierke som taký ešte nevidela 😔 . Ak chceš dám Ti na ňu do IP kontakt. Bežne vykupuje Liberty po 50 Eur a Stegner po 100 Eur. Každá koruna dobrá 😉
Ale včera som našla aj inzerát z Čiech, kde ponúkali na predaj Stegner za 6.000 CZ 😔

milocka29
8. apr 2010

tatolu super ze sa da aspon daco nepotrebne ako tak spenazit, ved tu ani tak nejde o zarobok, ale aj mne je ho luto vyhodit, pretoze je velmi zachovaly a predsa len pekne spomienky. A tiez mam aj bugynu este po dcerach, pretoze Simonkov kocik dcera este urcite nepreda lebo on mal 3 kombinaciu Cam cortinu 3kolku, ktory je velmi prakticky ale bol aj dost drahy. Dufam ze este posluzi aj im alebo aj mladsej dcere. Moj stary je Liberta. Ak by si bola taka dobra, zasli mi kontakt do IP. Vdaka.

tatolu
9. apr 2010

Miločka, však aj mne je najviac tohto kočíka ľúto. Tie ostatné som sa tešila, keď som za 5 Eur predala, ale tento ešte aj ponúkaná suma mi je málo. Normálne mám pocit, že keď sme ho mali tak dlho, hádam by sme si ho mohli nechať, ale pre koho 😕

milocka29
11. apr 2010

Tatolu ak sa nemylim tak tvoje deticky oslavuju svoje okruhliny. Zelam im vela, vela zdravicka a samozrejme aj ich rodicom, aby si s nimi uzili len tie najkrajsie chvile.

tatolu
11. apr 2010

Miločka dakujeme za všetkých - dvojky aj nás rodičov 😵

petrahy
12. apr 2010

ahojte mame po krstinkach dobre sa nam vcera oslavovalo a dnes som bola na skuske myslim ze mam 🙂 pismenko nie je podstatne

milocka29
12. apr 2010

petrahy gratulujem ku skuske a jasnacka ze na pismenku nezalezi 🙂 . A super ze aj krstiny sa vydarili aj ked si v kutiku urcite myslela aj na dnesnu skusku. Tu je dnes pekne slnecno 🙂 , doobeda sme boli vonku, teraz sa vyspinkal a uz vyjednava s dedkom vonku hrat futbal.

nezabudka13
autor
12. apr 2010

ahojte vsetky,uz som spet.Deti odisli v nedelu,isli este na 2 dni do Pariza,to ma dcerka darcek od manzela k narodeninam,no a u nas je zrazu hrozne ticho.Martinko sa nevedel prvy den od Samka odtrhnut,stale sa vypitoval preco ma take male prsteky,male nozicky,kedy bude papat ,kedy sa bude kupat ,ci sa moze aj on s nim kupat a pod.Troska aj zirlil ,ale iba troska.Boli s nim u zubara,oni sem vlastne isli preto,aby mu dali urobit zubky,vytrhali mu vsetky horne a dolu mu nechali 6 zubkov ,robili mu to v narkoze a bali sme sa ze ked mu prestanu ucinkovat lieky ,ako to zvladne ,ci nebude plakat.Ale je chlapina,neplakal,na druhy den boli na odtlacky a v piatok si bol pre zubky,urobili mu hore klasicku zabu.Mysleli sme ze ho bude z toho napinat na zvracanie ale nic.Takze ten oni behali vedsinou po doktoroch a potom museli ist aj k druhej babicke aspon na 2 dni.V piatok a sobotu stihli este nejake navstevy,tak ze asi tak.Samko roste ma skoro 6 kg,je dobrucky,zatko povedal ze on take dobre babo este nevidel.Ja uz pracujem ,chdim domov az o 19 h.,tak neveste vela nepomozem,mame taku narazovu robotu,este ze to je tak na 3 tyzdne.Dnes u nas prsi,este ze detom vyslo pocasie.Studentkam prajem vela elanu do ucenia,vela sil a trpezlivosti s detickami a prijemne chvile pri sporaku pri vareni pre majstrov na stavbe 😝 😉