Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

petrahy
9. jún 2010

ja na stavbe robim trosku poriadky a teda aj na zahradke len teraz tam je tak strasne zase mokro ze sa tam neda medzi riadkami stat u nas totiz vcera zase prsalo sice nie dlho ale intenzivne 😠
chcem sa spytat neviete mi poradit co vsetko musim mat spravene na domceku ak by som chcela skolaudovať? Rozmýšlam že aj ked by sme nemali skolaudovane tak by som išla byvať tam ale neviem ako to vyriešiť kedže teraz byvam v najomnom byte predsa musim mat niekde trvaly pobyt ja sa sice este nikam nechystam odist lebo neni dorobena hruba stavba ale utesujem sa ze uz by som zachvilu mohla asi mi slnko uz prazi na hlavu ked takto rozmyslam 😵

milocka29
9. jún 2010

Ahojte, tatolu vo stvrtok drzim palce, nech skuska dobre dopadne, co verim ze dopadne, aby si uz mala prazdniny. No tak to teda deticky mali riadny vyletik u babky aj babka si ich uzila, ale urcite sa na tesis, lebo verim ze chybaju. A take stretko to je teda super, kamaratky uz nebudu len virtualne ale aj skutocne 🙂 .
Nezabudka tak to ti nezavidim ale ta obdivujem, ze dokazes teraz na tom slnku byt a este aj pracovat. Urcite je to zvyk, ale ja aj ked som rada na zahrade, ale nedokazem cez slnko, ja to mam ako relax poobede, ked uz tak neprazi 😝 . A s tou firmou na plastove okna dobre si vyber, lebo nie kazda ma kvalitne. My uz mame vymenene v celom dome a veru je to poznat, aj ked nase ani neboli velmi stare, ale teraz aj ten hluk z ulice je mensi, kedze my byvame pri hlavnej ceste.
Petra neviem presne co je treba teraz ku kolaudacii, lebo my sme kolaudovali uz davnejsie, ale pokial viem, tak musi byt revizna sprava od elektriky, spusteny plyn pokial tam je, od kominarov osvedcenie. Neviem presne, ako to je s typ trvalym pobytom, ale jeden nas kamarat viem ze sme sa smiali ze je bezdomovec, lebo z jedneho sa odhlasil a druhy nebol skolaudovany, tak sa tam nemohol prihlasit, ale byval tam tak asi pol roka.

tatolu
9. jún 2010

Miločka, ďakujem 😔 Mám pocit, že nič neviem, a ani sa učiť nevládzem, ako keby som to čítala jedným okom a druhým mi to hneď odchádzalo 😠 Už asi nevládzem tlačiť do tej hlavy. Neviem ako bude 😖

milocka29
9. jún 2010

tatolu vydrz, urcite sa daco v hlave uklada, bude bobre, neboj.

nezabudka13
autor
10. jún 2010

tatolu dufam ze skuska dopadla ok 😉 ja neviem ako je u vas ,ale tu je teraz este 32stup.,boze to je sila clovek je ako macalka,najme ked ste cely den na slnku,pridem domov a niesom schopna nic robit 😝, tak sa aspon venujem samkovi

petrahy
11. jún 2010

hlasim sa vam nic na skusku neviem a ona sa uz blizi pomaly deti dnes mali uraz maju po 4 stehy Veronka brada Matusko vo vlasovej casti 😝 ja uz fakt neviem co s nimi 😠

nezabudka13
autor
11. jún 2010

Petrhy ,detickam pofukaj aj za mna bolacky,a co robili?a skusku zvladnes ako vzdy 😉 ,ved nemusi byt za A,

petrahy
11. jún 2010

za A urcite nebude nemam to vsetko precitane a deticky boli na plaveckom a vraj Veronika skakala do bazena a tam bol Maťo

tatolu
14. jún 2010

Hlásim informácie: skúšku som vo štvrtok nespravila. Pani profesorka bola milá, snažila sa veľmi, ale ja som mala akýsi vymytý mozog 😠
Hneď v ten deň sme išli po deti 😵 a v piatok na jedno veľké stretnutie rodín tu z koníka 😵 Bolo veeeeľmi fajne - deti sa vyblbli, muži pospoznávali 😉 a aj počasie prialo.
Od zajtra začíname behať po vyšetreniach - predoperačných, ale neviem, či nedostaneme kiahne, lebo jedna maminka dnes oznmila, že sa jej práve včera jedna malá slečna vyhádzala a dr. potvrdila kiahne

petrahy
14. jún 2010

tatolu neboj možno nedostanu my sme tento rok boli na krštinach a neterka mala kiahne a krsniatko dostalo kiahne po krstinach a my nie dnes sme boli u doktorky a zistujem ze aj tam boli deti s kiahnami nie vzdy to deti dostanu a su pripady ze ich vobec nemusis mat mam svagra aj svagrinu a oni kiahne nemali
a babky sa nam stratili 🙂 😉 uz nie su urcite osamele ked ich tu niet

milocka29
14. jún 2010

Ahojte, hlasim sa ze existujem, nestratila som sa, len my sme teraz od piatka na chate. Boli sme sice doma v nedelu sme rano prisli, stihla som doma navarit obed, kostol a vecer sme prisli zase na chatu ale len ja, Simonko a dcera. Zat je cely mesiac na sluzobke a manzel strazi dom 🙂 . A tu aj mam notebuk, ale dajako nebolo casu a v tej horucave sa ani zapinat ho nechcelo. Ale dnes je uz prijemne aj trochu sprchlo a teraz sa ochladilo a fuka vietor. Petra tak deticky dufam ze aspon maju dobre poistky 😀 , ked sa im teraz tak zadarilo. Posielam boztek na bolacky. Aj dcera hovori, ze musi Simonkovi asi zvysit poistku, lebo este leto poriadne nezacalo a nozicky su uz poobijane, lebo na MDD sme mu kupili bicykel taky s pomocnymi kolieskami, ale on na nom lieta a zakruty reze jedna radost a sem tam sa nevymera.
Tatolu skoda ze ta skuska nevysla ale co uz, asi si uz bola viac sustredena na deticky, aspon to stretko super ze vyslo. A tie kiahne dobre ked to deticky maju cim skor za sebou, ale teraz to snad este pocka a ako pise petra, nemusia to schytat. Nase mali presne po sebe a chodil k nam naschval susedov chlapec a ten to nedostal aj ked velmi chcel.

petrahy
15. jún 2010

aj ja chcem ist na chatu ................................
a mať pokoj od školy.......................................
deti maju len nejaku obycajnu poistku takze nam nic nedaju, ale maju aj v skole poistenie tak mozno nieco, ale moc tomu neverim
na stavbe sa akosik motkame chceli sme betonovat stropy ale nemame to este zasalovane a ani veniec sme nedorobili v sobotu bolo tak horko ze sme boli uplne nemozny na stavbe a svokru mam na dovolenke takze drobca mam stale doma. Ale nech si len svokra uziva vsak si zasluzi aj ja ked budemmozno starsia pojdem opäť k moru

milocka29
15. jún 2010

petra kludne pridi na chatu aj ked tam je este aj kopu roboty, ale aj oddych je tam super, kedze je to zmena aj pre Simonka, aby sme nechytili doma ponorkovu chorobu 😀 Dnes rano sme prisli domov, lebo kedze vcera trocha poprsalo, tak som chcela aspon co to na zahradke okopat a oplietm hlavne petrzlen a mrkvicku, kedze minule sa velmi nedalo, lebo bolo strasne zaliate. Tak som na to nabehla, aj uhorky a cibulku som este prekopala, ale uz som grogy, uz sa len pojdem pokochat, lebo teraz je vsetko krasne ciste. Aj som sa trocha opalila, lebo slniecko svieti, 🙂 ale je prijemne, lebo fuka vietor. Simonko dnes vyletuje u druhej babky, ale vecer ideme zase na chatu. No mas toho naozaj strasne vela, lebo viem co to obnasa stavba a k tomu rodina a skola.
Tatolu strasne drzim palce a neustale naozaj na vas myslim, co teraz prezivas, hlavne aby to uz mal Lukasko uspesne za sebou a ty s nim. Potom napis, kedy mu to budu robit, aby som sa mohla zanho pomodlit a vyprosovat mu zdravicko.
Nezabudka ked teraz robi na tom slnku tak verim, ze sa jej ani vecer k PC nechce sadat, lebo to je rozdiel cely den na slnku pracovat a ja toho nemam vela, tak na relax 😒

nezabudka13
autor
15. jún 2010

hlasim pricho ,petrahy nestratila som sa,ale kazdy den som isla po praci do zahrady a ozaj sa mi potom nechcelo nic,a ta ruka ma zase stve v pondelok som neudrzala kanvicu a skoro som sa obliala tak zajtra idem na ortopediu ,za zapestim sa mi spravila nejaka hrca neviem,ci to je vyrostek,alebo co 😝 a na tu chatu by nsom sla aj ja 😉 tatolu nevadi nabuduce to vyde 😉 a detickam drzim palce,moji mali kiahne ,rubeolu a pod.,jeden po druhom,a ked isli do skoly tieto choroby mali za sebou.

petrahy
16. jún 2010

nezabudka s tou rukou to nemas bohvieco, ale pri takomto pocasi je to normalne ze sa take veci zhorsuju ja som mala zllomenu ruku a operovane koleno a teda niekedy to dost pocitujem este k tomu celkove degenerativne ochorenie klbov ale nepripustam si to a nastastie ani neberiem lieky brala som ich len ked som sa o tej chorobe dozvedela
ty sa ale poriadne preliec, lebo nedoliecene choroby su najhorsie potom sa stale vracaju
milocka byvat tak blizsie k vam uz by som davno bola na chate chatu mate blizko domova?
zajtra idem na skusku takze idem to este aspon precitat
tatolu daj vediet ako na tom ste a kedy budu operovat budeme sa za vas modlit

nezabudka13
autor
16. jún 2010

Petrahy,dnes som bola na ortopedii ,s tou rukou to nemam velku slavu mam tam upchate nejake kanaliky,chronicky zapal slachy,a palec ked zohnem tak mi zostane zohnuty,alebo mi skoci naspet, 😒 dal mi obstrek na 3 miesta ,a povedal ze ked to nepomoze tak na operaciu 😝 zajtra ti budem drzat palce,aj na nohach 😉 u nas zase prsi,takze sa budem venovat,samkovi,ale pestovat ho nemozem ,po tom obstreku mam palec ako buctu.

tatolu
16. jún 2010

Nezábudka, ako ruka po obstreku? Hádam Ťa operácia minie 😔 Skúsila si nejaké maste, alebo nejaké babské recepty? Minule vravela suseda, že robila harmančekovú masť a že ju hneď aj vykúšala na kolene - že ju veľmi bolelo a do rána už nevedela, že mala nejakú bolesť...
Tiež som si vysadila nechtík lekársky, tak niečo vydumám ako z neho masť spraviť - teraz ma napadlo, že by možno aj Tomimu pomohlo...
Petrahy, budem na Teba zajtra myslieť a držať palce. Ja mám pred každou skúškou taký malý rozhovorík s Bohom, vlastne On vie, koľko som ktorému učeniu dala a prečo som sa mu nemohla venovať tak, ako by som mala. Na konci to vždy vkladám do jeho rúk 😔.

nezabudka13
autor
16. jún 2010

Tatolu,vyskusala som konsku mast,tvaroh,kapustove listy,a nic po tom prvom obstreku som mala 2 mes. pokoj,a pri vecsej namahe som nosila ortezu,ale teraz sme oberali jahody tak ze ziadna velka namaha,no neviem ,teraz ma to boli jedna radost,ale to je reakcia na obstrek,uvidim ako bude zajtra,ale pre istotu som isla na pn.

milocka29
16. jún 2010

Petra zajtra drzim palce a posielam pozitivnu energiu nech skuska dopadne co najlepsie. Tu chatu mame, vlastne dvera ma blizko 16km to je na Zemplinskej Sirave, mozno Ti to daco hovori, lebo to je rekreacne stredisko. Ste vsetke srdecne pozvane, kludne sa v lete zastavte. No ja som vcera vecer bola uplne hotova, ako som pisala nabehla som na zahradku a som to s tym slnieckom trocha prehnala.Vecer som mala riadnu svalovicu, spojenu s miernym upalom a dehydrataciou, lebo som az vecer zistila, ze som v tej rychlosti zabudla na pitny rezim. Hned som myslela na nezabudku, ze ja som aka posera, ked ma to polozilo a ona ma vydrz cely den na slnku. Ale vsetko chce trening. A s tou rukou davaj pozor, lebo vies nasa 18 uz bola dost davno, tak dobre ze si isla na PN.
Tatolu ty mas teraz este dake skusky?

tatolu
17. jún 2010

Peti, držím palce a myslím na Teba 😉
Miločka, ďakujeme za pozvanie - na chatu 😵 , a skúšku mám minimálne ešte jednu 😖 . Tú poslednú som nespravila a čakám stále ešte výsledok zo skúšky z 5.6. - vraj dá vedieť po 22.6. Ale teraz sa neučím 😵 , mám oddych 😵

petrahy
17. jún 2010

mám už prézdniny a poslednu skusku mam za E vsak aj to je znamka 😀 dakujem za pozitivnu energiu 🙂

tatolu
17. jún 2010

Peti super gratulujem a uži si prázdniny najlepšie ako sa Ti bude dať 😉

milocka29
17. jún 2010

petra gratulujem, hlavna vec ze ju mas a uzivaj si uz prazdniny s detickami a na stavbe 🙂 nech tam cim skor byvate. Tatolu tiez si aspon pokial sa da uzivaj prazdninove volno a cerpaj energiu, lebo jej teraz strasne vela potrebujes.

petrahy
18. jún 2010

milocka keby sme vsetci prisli tak by spadla chata 😀 dakujeme za pozvanie volakedy som tam hrozne chcela ist, lebo moja mamina so segrami tam boli tusim cez ROH ci ako sa to volalo. Je to ale dost daleko a ja budem prazdninovat na stavbe teda neviem co tam budem robit, lebo sa konecne chyystame zalievat stropy, potom strecha a okna a keby bola stavba uzavreta mozno by som tam s detmi aj spinkala nejaku noc v ramci dobrodruzstva bojove podmienky zachod latrina dvojplatnicka a tak len neviem ci nam to vyjde ak bude uprsane leto tak to bude problem nie je tam este spravena cesta a byva tam blato
tatolu myslim na Vas kazdy den daj vediet ako sa mate priebezne

milocka29
20. jún 2010

Ahojte, tak uz som tu, uz sme dosli z vyletu 🙂 Prisla som Vas pozriet ako sa mate, co noveho a Vam studentky nase uz sa velmi nechce, uz radsej prazdniny a deticky si uzivat 🙂 . No ved jasne, takto to ma byt a nezabudka uz sa len hra so Samkom, ved uz ma skoro pol roka, tak to sa uz veru da 🙂 . Ale kazde to obdobie u deticiek je prekrasne, kazde ma svoje caro. U nas teraz tisic otazok a uz niekedy tie mudre reci 😀 , ze a ty babka to preco nevies? A hlavne typy aut.
Tatolu aj ja na vas stale myslim.
Petra nic neboj, keby ste vsetci prisli tak sa pomestime, ved dobrych ludi sa vela zmesti 😀

tatolu
22. jún 2010

Ahojte,
Miločka, náš Luky všetko zakončí otázkou: A to si nevedela? 😵 Máš pravdu, keby som mala povedať, ktoré obdobie sa mi najviac páčilo pri deťoch, tak si neviem vybrať - teda ak odhliadnem od tých chvíľ, keď sú vzdorovití 😉
Dnes sme mali ísť na odber krvi, teda naplánovala som si to tak, lebo mm mal konečne cez týždeň voľno. No človek myslí... Tomík sa zobudil s plačom o 5.30, že chce mlieko a doktorka ordinuje až od 7mej, tak pôjdeme vo štvrtok. Keď som bola minulý týždeň, tak mu napichali obe rúčky a nevyšla ani kvapôčka - vraj treba pred odberom vypiť vodu, alebo nesladený čaj - ja som to počula prvý krát, vždy som vedela, že človek má prísť nalačno 😕
Cez víkend sme všetci postupne prekonali jednodňovú črevnú pliagu, asi chrípku - Tomík začal a manžel včera dokončil...
Na príjem ideme 30.6. a predpokladám, že už 1.7. ho budú operovať. Som rada, že na nás myslíte. Ďakujem vám 😔

milocka29
22. jún 2010

Ahojte, tatolu chudacik Tomik, uz od teraz musi zazivat take neprijemne veci ako pichanie do ruciciek. Ani sa nedivim, ze nevysla ani kvapocka, ved chudatko urcite bol vystresovany a ako sa hovori, ani krvi by sa mu nedorezal 😒 A s tym pitim, tiez to teraz pocujem prvy krat, tiez som vedela, ze iba na lacno, ale snad to pomoze. No a teda vikend ste mali nezavideniahodny, ale hlavne ze uz to mate za sebou, uz len aby Tomik zdravucky vydrzal, nech to ma cim skor uspesne za sebou. Urcite na Vas budem mysliet aj v modlitbach.

petrahy
23. jún 2010

ahojte no s tou krvou je to tak ked mate ist na krv nemate pit sladke tekutiny a jest treba ale pit dost tekutin pretoze krv sama o sebe je husta tekutina ak sa napijete vody krv je akokeby redsia a ide lepsie odobrat preto aj starým ludom sa berie zle krv takze tekutiny áno ale najlepšie len čistú vodu aj ked viem že aj káva bez cukru a mlieka sa môže ale netreba to nahlas pred nikým hovoriť. Myako zdravoťáci si myslíme že každý to vie a ono to tak nie je. tatolu myslim na Vás stále neboj bude dobre.
Dnes idem varit polievku so záhradky nazbierala som hrášok, mrkvičku a petržlen 🙂
na stavbe akosik stále stojíme nemáme zašalované stropy tak nemôžme betonovať 😒 už chcem aby to bolo spravené ale počasie moc neprialo tak uvidíme kedy sa pohneme dalej.

milocka29
23. jún 2010

Ahojte, no vidis petra plati stare zname pravidlo, ze clovek sa uci do smrti, preto ja som to s tou krvou a pitim nevedela. Ale ja nastastie zatial som nemala taky problem, aby mi nemohli zobrat krv, ja sa nastastie injekcie vobec nebojim, len sa tam nesmiem pozerat 😀 a chvalabohu nemusia ma casto pichat.
Ja som tento rok trocha experimentovala a zasadila som 3 paradajky normalne, ktore paria na zahradu do velkych crepnikov. Su ovela krajsie ako tie na zahrade, uz maju krasne strapce paradajok, to su cherry. Aj petrzlen si takto sejem do crepnika u dcery na chate a tiez je krajsi ako moj doma na zahradke. Aspon to netreba okopavat 🙂 .
Nasa nezabudka dufam ze neskoncila s tou rukou v nemocnici, ked sa nam tu neozyva 😒 .
U nas dnes konecne svieti slniecko aj ked fuka silny vietor ale je teply. Petra nech vam pocasie dopraje zabetonovat stropy a potom po trocha to pomaly pojde dalej.
Tatolu zajtra drzim vsetke palce nech ta krvicka bezbolestne Tomikovi potecie, aby ste uz mali vsetke vysetrenia uspesne za sebou.

petrahy
24. jún 2010

milocka stropy sa este nebudu betonovat musia to zašalovať lenže môj manžel to sám nespraví a nemá mu kto pomôcť svokor sa bojí výšok on by tam nevyliezol a švagrov mam ............................ 😒
tatolu myslime na Vas stale
nezabudka kde si?
ja sa chystám robiť opekačku ak sa nám počasie nepokazí v nedeľu takže mám čo robiť na pozemku aby to tam vyzeralo normálne stále tam máme stavebný bordel a tak podobne a zelinu 😝 včera som ju trocha likvidovala ale nie je to ešte tak ako by to malo byť chcem pozvať sestry takže neviem ako to dopadne ale dúfam že dobre