Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

nezabudka13
autor
12. júl 2010

Peta gratulujem k vykonu na stavbe,ale milocka ma pravdu s tym prehananim,setri sa,ja som bola taka ista,v robote som nosila aj 2 debnicky ovocia naraz,co bolo 30kg,a dnes mam problem zobrat samka na ruky,s tou pravou rukou to mam cim dalej tym horsie 😒 ,.......v sobotu sme sli s dcerkou na nakup,a stretli sme moju svokru,isla pozriet syna,lebo slubil ze jej pomoze rano s nakupom a neprisiel,mal zamknute ,tak som preskocila branku,vosla do vnutra,a co som tusila,bola skutocnost,nevedela som ,ako to mam mame povedat,to uz je 4 dieta co jej zomrelo,ma 85 rokov, 😒 ,,,...neni som padavka,ale toto bolo aj na mna vela,policajti,aro,a este aj doktor z pohot,nariadil pytvu ,,,,,zajtra je pohreb,dufam ,ze mama to zvladne.

tatolu
12. júl 2010

Nezábudka 😔

milocka29
12. júl 2010

nezabudka prajem uprimnu sustrast 😔 , tak to teda svokra musi byt naozaj silna osoba, aby to vsetko dokazala zvladat. Ale co uz, taky je raz zivot. Aj moja prababka zomrela na starobu vo veku 94 rokov, v zivote bola raz u doktora a pochovala vsetke svoje 4 deti a to pomerne mlade.
tatolu na tvoju spravu som naozaj netrpezlivo cakala a stale na vas myslela. Tomik je naozaj velky bojovnik tak uz to musi byt stale len lepsie a lepsie. A udrzat deticky na uzde ked su to sidielka to sa naozaj neda, ale hlavne nech su zdravucke. A to mu davali umely klbik do rucicky? Posielam mu na bibacku pusinku, lebo teraz v tej horucave este aj ta sadra 😒

petrahy
13. júl 2010

nezábudka 😔 uprimnu sustrasť toto su veci o ktorých sa v našej rodine nikdy nehovorilo a veru neviem ako takuto situaciu by som zvladla. Môjho deda našli v byte policajti v hroznom stave na základe susedov, ktorým sa to nezdalo. Totiž nikdo s rodiny s ním nebol v kontakte prečo to tak bolo neviem, ale v pitevnej sprave bolo že mal zlomenu bedrovu kosť a myslim emboliu. Keby s nim boli v kontakte ked spadol mohol ísť k doktorovi a eštš pár rokov žiť 😔 žial nikddy som ho nepoznala a ani na pohrebe nebola a to som mala vtedy 15rokov a telegram som preberala ja od poštára.
ja viem že by som sa mala šetriť, ale ked je človvek mladý tak to všetko bere inak. Viem že nie som moc zdravá ale momentálne mám 10 rokov dosť pokoj vtedy som sa preliečila asi dva roky a doktori mi vela veci zakazali ale vtedy som si povedala že si nepripustím chorobu a pôjdem dalej a zatial to celkom ide. Čo sa týka nosenia ťažkého robila som v starobinci takže dvíhať ležiacich mi bolo každodenou povinnosťou. Možno ked dorobím školu nájdem lepšie miesto a nebudem musieť robiť taku ťažku robotu. Bol to aj jeden z dôvodov prečo som išla do školy

milocka29
13. júl 2010

Ahojte vospolok, tak u nas teraz strasne horucavy to cez den sa snazim Simonka drzat radsej dnu v dome, lebo dole je prijemne aj ked je to niekedy dost vela vysvetlovania, preco vonku az potom ked sa vyspinka. Ale uz dnes poobede sme mali ist na chatu, lebo tam je predsa prijemnejsie a je tam aj vodicka, ale nakladala som uhorky, tak som to trocha zabrzdila, takze ide sa zajtra. A mna so Simonkom asi dcera zavezie uz rano, aby sme sa mohli aj v bazeniku vyclapkat. Nezabudka na tu rybacku by si mohla prist, lebo my vsetci rybicky zboznujeme, ale nie chytat ale papkat 🙂
Nove babky, co vy k nam nechodite, snad chodievate skoro spinkat? Lebo ja sa drzim prislovia, ze clovek ked spi tak nezije a ja chcem este zit 😀 , preto chodim spat velmi neskoro.

tatolu
14. júl 2010

Miločka, podľa toho príslovia ja asi nežijem 😉 😀 Ja by som spala furt a stále 😀 😀 😀
Tu sú tiež riadne horúčavy - zmenila som režim na vzduchu - ideme od 9 rána do 10.30 a iba potom varím 😝 . Poobede ideme von až po 17tej. Ale tie horúčavy sú aj vtedy dosť vysoké 😝 . Tiež by som ten bazén prijala, ale keď sa nedá, tak sa nedá 😔 . Tomík sa drží a celkom dobre to zvláda a ani Luky s Táničkou do neho nezabŕdajú až tak, vždy jeden z nich napmenie toho druhého, že Tomík má rúčku boľavú 😉

petrahy
15. júl 2010

ahojte tak horúčavy sú asi všade ja by som prijala aj velky bazén ale to nejde a detom staci aj maličký. Včera som mala ulietany den a aj tak som polovicu veci nevybavila tak idem este aj dnes. Poobede ako vzdy som detom napustila bazenik a vecer som vypolievalla vodu na rajcinky. konecne su vydiet krasne zelene plody a aj kvety.
tatolu bazen nemas kvoli Tomikovi? Ja ked som bola mala a mala som ruku v sadre dali sme na to igelitovu tasku a kupala som sa. Ale Tomik je asi este malý aby sa nezabudol a nenamocil si rucku.

tatolu
15. júl 2010

Peti, presne kvoli Tomáškovi nenapúšťame tento rok bazén 😒 Máme taký veľký pre dospelých a okrem toho, že by si ju mohol namočiť, tak by sa aj mohol pošmyknúť 😝. Možno keby bol iba on, tak by som riskla. Tak to radšej nejak vydržíme 😉

petrahy
19. júl 2010

Čo sa deje nikde nikoho ☹ my sme opäť cez víkend betonovali druhy veniec ci ako sa tomu hovori a v nedelu som zavarala marhule. Tento rok je velmi malo ovocia takze som ked mi ponukali hned si zajednala. Dnes by mal mm doniest este maliny a ribezle takze sa nudit vecer nebudem. 🙄 sice sa obcas tvarim takto 😠 😠 😠 ale v zime si clovek nevie vynachvalit ako dobre že v lete zavaril. u nas sa riadne ochladilo mame len 18 stupnov 😒
tatolu dufam ze sa drzite dobre
nezabudka, milocka kde ste?????????????

tatolu
19. júl 2010

Ahojte, dnes sme sa vrátili z ďalšieho stretnutia rodín tu z MK 😉 Bolo dobre, ale aj príliš teplo 😝

milocka29
20. júl 2010

Ahojte, my sme len dnes vecer prisli domov z chaty a to asi len do stvrtku vecera. Aj tam mame net aj PC, ale to nejako ani nie je casu, tam su ine aktivity, ale myslim na Vas urcite 🙂 . Bolo strasne horuco, ale bazenik a aj velky bazen to istili. So Simonkom som musela byt aj v malom bazeniku, tam sme sa hrali a potom poobede do velkeho, ked uz boli doma aj ostatny. Dnes tam poobede strasne lialo ale nie dlho, ale aspon sa vzduch trocha vycistil. Ale u nas doma len trocha porosilo, ale vzduch je tiez lepsi. Tiez chodievam na skok domov pozbierat uhorky aj mam uz dost paradajok aj papriku, takze sa nenudim a zavaram.
Tatolu super ze ste boli na stretku, znamena to ze Tomik si uz na tu sadru aj musel zvyknut 😀
Petra super fotka a ja ze mame novu do partie 😀

petrahy
21. júl 2010

dakujem tu mam z tridsiatky 🙂
ja teda rajcinky mam ale este su zelene, zavarala som ale marhule a ribezle a mirabelky 😉
starsie deti sa dnes isli s babkou kupat na termalne do Vincovho lesa
ja mozno malemu napustim bazenik alebo skoncime u kamosov bazeniku
buduci tyzden este musim zajst do skoly odovzdat prax

tatolu
21. júl 2010

Ahojte 😉
Peti, ževraj odovzdať prax 😕 , ja som ešte ani nepraxovala a ešte nemám ani termín 😀
Ale tiež nie som na Teba zvyknutá ako na blod 😉

milocka29
21. júl 2010

Ahojte, ale petra ved zmena je zivot : 🙂 a na fotke ti to pristane. U nas aj dnes strasny hic. Ja som bola v meste daco povybavovat, lebo som mala nahradne volno 😀 Simonko bol u druhej babky, ale veru okrem najnutnejsich vybavovaciek sa mi teda po meste nechcelo chodit. Zajtra ma zase cakaju uhorky, ale to len s nalevom bez sterilizacie.
Nezabudka pracujes alebo len vegetis?

petrahy
21. júl 2010

ahojte ale ja som v skutočnosti špinava blondina a väčšinou si davam bledsie farby a ani som si neuvedomila ze na fotkach som hnedovlaska

petrahy
21. júl 2010

mam novšie fotky v albume tak sa pozrite ako vyzeram v skutocnosti 😉

nezabudka13
autor
21. júl 2010

ahojte vsetky ,zase som tu dlho nebola,ale z prace som sla domov iba na skok a bezala som k babicke aby tam nebola,cely den sama,kazdy druhy den som tam aj prespala,ale uz ma vystriedala svagrina,a babicka to zvlada celkom dobre.U nas je tak hrozne horuco, 😝 ze po prichode z prace by som najradsej vliezla do bazena a bola tam az do vecera,ale,uz sa musim venovat konecne aj Martinkovi a Samkovi ,aby som to trocha napravila tak sme si vcera opekali,tym som si to aspon trocha u Martinka vyzehlila 😉 Tatolu, Tomaskovi pofukaj rucicku aj za mna,drzim mu palce.

petrahy
21. júl 2010

ahoj nezabudka to je pekne ze si sa ozvala 😉 u nas az take horka nie su ani dnes som bazen nenapustila mozno zajtra aak mm neodide aj s autom a bazenom veci mam v aute a on asi pojde autom do roboty snad vytiahne z auta teraz je uz v posteli a ja neviem ci budem rano schopna vstat a priniest to z auta a musim ist k malemu lebo este sttale nespi

milocka29
21. júl 2010

petra super fotocky, uz len na tu strechu v plavkach 🙂 a mysliet si ze si pri mori ☹ . Nezabudka ved my vieme, ze teraz mas toho vela, ale to len aby si na nas nezabudla. Nas maly dnes prisiel taky unaveny, ze povedal, mamka chcem spinkat, lebo uz som ako motovidielko.

nezabudka13
autor
22. júl 2010

neviem ake teploty su u vas,ale tu bolo rano o 8h 31,ao 11h 35st.,no sila,teraz robime vo vinohrade zelenu robotu,zasuvame vyhony za drot no hnusna robota, ☹ chladok nikde,ani nefukne, 😝 dvom kolegyniam bolo spatne,tak isli na obed domov,a nas pustil o 14h.aj to bolo lepsie ako o 15h 30,zajtra ideme na 5h.

petrahy
23. júl 2010

nezabudka tak u nas je teraz 27 takze sa da ja by som ale pracu vonku nezvladala mne by bolo tiež zle a musela by som strašne moc piť a len studene teple nevypijem a to asi vonku nejde
milocka k moru by som isla hned tam slnko aj ked smazi nevadi lebo tam je ina vlhkost vzduchu

milocka29
23. júl 2010

nezabudka aj ja ta obdivujem ze ako to ty zvladas v takej horucave byt vonku a este aj pracovat 😝 . Mne stacilo vyniest kos a pozametat chodnik a uz som utekala dnu. Klobuk dole pred tvojou vytrvalostou, ja ani pri vode nedokazem lezat na slnku, iba ak vo vode alebo v tieni. Petra ved aj to more urcite bude ak nie teraz tak nabuduce 🙂 a zatial aj mne staci bazen.

nezabudka13
autor
23. júl 2010

milocka,to nie je vytrvalost,alenutnost mala som sa lepsie ucit a nemusela som teraz driet na druzstve 😠 ,ale aj to musi niekto 😉 clovek si nato po 20 rokoch zvykne,ale toto je vela uz aj na nas,ked si predstavim ze za chvilu pojdeme oberat broskyne,,brrrrrrrrrrr,to vas vsetko svrbi kuse juj nerada to robim a este v tychto horucavach 😝

milocka29
24. júl 2010

nezabudka to mas pravdu ze vsetko je o zvyku a ja aj ked rada pracujem na zahrade, ale jednoducho nemam dostatok sily tam pracovat dlho aj ked velakrat idem na doraz, lebo potom uz nevladzem ani spat 😀 A tie broskyne aka je s nimi hnusna praca take su dobre na zjedenie resp. zavaranie aj ked ja mam radsej nektarinky. Ja som teraz na chate a mam otvorene okno tak pocuvam skupiny, lebo je tu od stvrtku Siravafest a je to hned blizko tak mame vystupenie bez vstupneho a obrazu. Dnes sa uz konecne ochladilo a teraz aj poprchava aspon sa bude lepsie spat 🙂 Dievcence kde prazdninujete?

kaya60
25. júl 2010

dobre rano, mozem sa k vam pridat? Mam o pol roka 50 rokov a uz som sama rozmyslala o zalozeni podobnej temy. S nezabudkou mame spolocny nielen vek, ale aj dceru v zahranici a asi este ovela viac...Mam sice este dvoch synov, ale uz su velki a velmi ma uz nepotrebuju. Dcerka mi velmi chyba a budem rada, ked sa budem moct porozpravat s niekym, kto ma podobne problemy ako ja.

petrahy
25. júl 2010

Vitaj v téme kaya 😉
Ak si nás dobre čítala sme tu aj podaktoré mladé vid ja téma ma zaujala tak si tu s nimi píšem
U nás sa ochladilo a hodne dnes ráno 15 stupňov včera 😉 sme boli trošku nakúpiť 😉 buducu nedelu idu deti do tábora dnes sa chystame gratulovat svokre a k prababke takze program mame zabezpečeny na cely den

kaya60
25. júl 2010

@petrahy dakujem velmi pekne za privitanie, priznam sa ze som vela nestihla precitat, taka som bola nadsena ze som temu nasla, pripadam si tu uplne najstarsia, ale rada sem chodim, vlastne som uz zavisla...Zacalo to pripravou dcerkinej svadby, potom modra strecha (podla inspiracii tu som si spravila novu izbicku) a teraz konik - dcerka caka miminko, budem babicka 🙂 , na ine uz ani nedokazem mysliet, som tu vlastne stale

petrahy
25. júl 2010

kaya takze ja som tuto stranku nasla vdakka jednemu inzeratu v novinach, dotycna povedala ze ma foto na tejto stranke
Potom som tu chodila po roznych temach ktore ma zaujali a skoncila som natrvalo v dvoch a to tu a v studujucich maminkach dala som sa na skolu a velmi mi tu pomahaju hlavne v podporovani sa ine mamicky aj ja som zavisla na konovi 😀 gratulujem ze bude z Vas babicka je to urcite krasne ja mam este vela casu kedze som len preklenula 30tku

nezabudka13
autor
25. júl 2010

vitaj mezdi nami kaya60 ,som velmi rada ze si sa k nam pridala 🙂 ja mam prave dcerku aj vnucika doma prisli na 6 tyzdnov,zatko pride az 3 aug. a odchadzaju 19,tak ze mi je super 😀 gratulujem k buducej babicke,to bude prve vnucatko?ja mam dvoch vnucikov ,ak sa mozem spytat chodis za dcerkou do zahranicia?,ja aspon raz do roka na 2 tyzdne,peta prijemnu zabavu,a deticky idu kam do tabora?aspon si troska oddychnes,u nas sa konecne ochladilo je 18 st. riadny skok z 36,ale aspon sa da v noci spat,v piatok tu bola riadna hrmavica,ale naprsalo iba trocha,aspon som nemusela polievat,

kaya60
25. júl 2010

@nezabudka13 dakujem, velmi vas vsetky este nepoznam, vlastne som citala len tvoj prvy prispevok a hned som sa prihlasila, strasne sa tesim, ze tu mozem byt s vami. Cakame prve vnucatko, termin je 16.februar, takze je este vsetko pre mna nove. Za dcerkou chodime dost casto ale na kratsie, maju zatial maly bytik, a nechceme ani velmi zavadzat, je nas hned plny byt. Nasi mladi byvaju v nemecku, skoro 10 hodin cesty, aj teraz sa chystame za nimi na par dni, velmi sa uz tersime. Aj oni chodia dost casto domov (priblizne raz za tri mesiace) ale stale je to vsetko malo...iste to poznas.Esteze mame skype,pravda? Prajem ti vela radosti z deti, 6 tyzdnov to je parada, asi byvaju velmi daleko,vsak, ked prisli na taky dlhy cas?