Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

kaya60
3. aug 2010

tak nam navsteva prave odisla. ked som zacala splasene behat po dome, ze nic nie je prichystane, moj manzel sa zlutoval a zacal robit chlebicky. a to je veru velka vec, lebo sme manzelia uz 27 rokov a toto sa stalo prvy krat. Inac urobi v dome vsetko, ale myslela som az doteraz ze v kuchyni je absolutne nepouzitelny. Clovek sa uci cely zivot.

kaya60
3. aug 2010

inac ja sa tentokrat celkom tesim ze uz konci leto a pride zima. Za prve uz mam tych horucav dost, u nas veru bolo blizko 40 stupnov dost dlho, uz sme z toho vsetci unaveni. A za druhe cakame vo februari prve vnucatko, tak uz sa neviem zimy dockat. Uz aby to bolo a ten mali uzlicek uz sme mali medzi nami 🙂

milocka29
4. aug 2010

Ahojte, vy uz asi vsetke spite ked ja sa dostanem na konika, ale ja ako som uz pisala som nocna vrana. Ja sa dajako skor nemozem dostat k PC alebo je obsadeny, lebo teraz tu nemam svoj iba dcerin. Tatolu tak to ti teda nezavidim teraz tu vymenu okien, my sme menili naraz skoro v celom dome 😒 ale to aj tak by bol neporiadok v celom dome a tak aspon naraz sme vsetko zmakli ale to sme este nemali Simonka. Ale potom o to lepsie je sa vytesovat a urcite je aj rozdiel co sa tyka uniku tepla. Takze Tomikovi uz budu davat dole sadru, uz mu to ubehlo, uz len aby to bolo co najlepsie, co urcite bude. Ja mam radsej chladnejsie pocasie ako horucavy, ale zas zimu tiez este necakam, este mame kusok naplanovanej prace.

petrahy
8. aug 2010

Ahojte ako vidím tu nie je nik osamelýý 🙂 🙂 🙂 to je dobre. Počasie je u nás v posledné dni otrasné konečne sme chceli ísť 🙂 s manželom niekam a bola taká strašná búrka a lejaky tak sme to vzdali. včera sme na stavbe odšalovavali veniec, ale veru neviem kedy prídu strechári ked je take počasie. Dávam si aj cenové ponuky na okná tatoluu akú si si vybrala značku a profil? Dve rajčinky mám na záhradke červené 😉 Dnes sme boli pre deti z tábora a Matúšek ostal úplne vyčerpaný a stále spinká zdá sa že bude mať aj teplotu. No čo už. Zápis do školy mám 30 augusta tak už dva dni po sebe sa mi snívalo o škole 😝

lubiva
8. aug 2010

Ahojte kocky. No konecne som sa vratila z dovolenky. Som rada, ze som uz doma, hoci pocasie nas vyslo, aj ubytovanie bolo super - z postele som pozorovala vychod slnka nad morom, strava priemerna, ale do Bulharska nikdy viac. Sice uz som to povedala pred 10 rokmi, ze nikdy viac, ale dala som sa prehovorit kvoli vnukovi, lebo sme ho mali so sebou. Hoci ma len 4,5 roka, vobec s nim neboli problemy, bol zlaty. Nastvali ma bulhari, hlavne upratovacka, ktora nebola schopna za 10 dni nam povysavat a umyt balkon, vymenit uteraky bol tiez pre nu problem. Na 4* hotel a All inclusiv to nebolo bohvieco.. Vedla byvali nemci a tym to robila kazdy den. A nakoniec som este aj ochorela - mam strasnu nadchu, kasel, boli ma hlava. Do prace idem az v utorok, takze dnes a zajtra sa kurirujem. Nastastie Risko je zdravy, lebo ten ide zasa piatok do Chorvatska s druhou babkou a dedom.

milocka29
8. aug 2010

Ahojte, petra mas pravdu, osamely tu uz nastastie nie je nikto 🙂 , skor naopak, kazdy je zaneprazdneny a nestiha ani konikovat. Aj ja som od vcera vecera doma, lebo nasi mlady isli dnes na dovolenku do Turecka, ale Simonko nechcel ist, chcel ostat so mnou doma. Tak budeme tento tyzden doma, ved nam to urcite skoro ubehne. Ked odisli veru bol aj poriadny plac, ale len chvilku a potom to uz bolo dobre. Boli sme sa potulat v Tescu a Lidli a samozrejme sme odchadzali aj s autickami, ale to bola nasa dohoda, ze bude dobry a aj bol. Aj zaspinkal bez problemov, tak dufam, ze to takto bude cely tyzden. @lubiva tak ty sa cim skor zregeneruj, aby si do prace isla fit a nie viac vycerpana ako pred dovolenkou 😀 Ja som bola v bulharsku ale uz strasne davno, ale vtedy to bolo velmi vynikajuco a aj lacno. A Riskovy je teda sveta zit, ked ma taketo babky 🙂

petrahy
10. aug 2010

lubiva tak to teda upratovačka nič moc, my ked sme boli v Chorvátsku pred 4 rokmi ma prekvapilo aka bola ochotna upratovacka a to sme jej este aj v urcitu hodinu zakazali chodit na izbu uteraky menila stale a dokonca nam prevliekala aj postel
milocka tak to obdivujem ze sa tak vzorne staras o maleho v skutocnosti poznam malo takych starostlivych ,,babičiek,,
ja som tento rok nad tym rozmyslala ze by som isla niekam z muzom bez deti ale nesli sme nikam
ja som včera utrhla zo záhradky prvé rajčinky mňam, mňam 😵

tatolu
10. aug 2010

Ahojte 😉
Hlásim príchod - Tomík má už rúčku bez sádry - nič ho nebolí iba to cvičenie 😒 - do 3 týždňov dostaneme poukaz na liečenie 😉 . No nechodila som po liečeniach sama so sebou, teraz mi to Tomík vynahradí 😀 - jeho diagnóza totiž vyžaduje kúpele minimálne 1 x ročne 😒

milocka29
10. aug 2010

Tatolu to je velmi dobra sprava od teba, ze Tomik ma uz to najhorsie za sebou aj ked urcite tie cvicenia nebudu prijemne, ale on to zvladne. Znamena to, ze uz rucicka by mala byt celkom v poriadku? A liecenia urcite prospeju aj tebe.
Petra ja som iba obycajna babicka, ktora velmi lubi svojho vnucika a kedze mne nemal kto pomahat s detmi, nakolko moja mamka zomrela ked starsia dcera mala presne 5 mesiacov a svokra mala svoju svokru pri sebe, tak som stale hovorila, ze ked sa dozijem vnucat tak im chcem dat to, co moje deti nemohli dostat a to velkuuuu starorodicovsku lasku a starostlivost.

petrahy
10. aug 2010

tatolu radi počujeme dobré správy 😉 na skúšku budeme na teba myslieť
milocka ja som nikdy nepoznala ani jednu babku ani deda takze je pre mna vzacnost poznat take podla teba ,,obyčajné,, aj ked si to tak nemyslím babky. Je pravda že z maminej strany umreli a ja som nebola na svete, ale z tatinovej zomreli ked som zila a nikdy som ich nepoznala 😒 neviem čia to bola vina ale asi obidvoch stran. no ale čo už každy nema skvelu babku a preto si možno vážim aj svokru zo začiatku taká nebola ale teraz si drobca ozaj vypýta aj vtedy ked to nečakám, alebo si ho nechá dlhšie ako požadujem

lubiva
10. aug 2010

Ahojte.
@petrahy - ved ja som takuto upratovacku este na dovolenke nezazila a to som uz toho pochodila dost. Ale hold nie som nemka a nestazujem sa ako oni. Nevadi, nejako sme to prezili, ved sme si tam vela spiny nenarobili. Ja som tiez dlho cakala, pokym budeme s muzom chodit sami na dovolenky, ked boli kocky male a netrvalo dlho a uz mame zasa s kym chodit. Neboj, ked deti odrastu a postavis dom, budete aj vy chodit a potom si to vynahradis.
@tatolu - to je vyborne, ze sadra je uz dole, ale hlavne ze neboli a na lieceni si odychnes (teda myslim ze ides s nim)
@milocka29 - no dnes som bola v praci, ale zdravotne som natom na figu, ale ma tam cakalo prekvapenie. Len co som vysla z vytahu, mi oznamila moja mila upratovacka, ze nemam sefa, ze ma vyhadzov - comu som sa aj potesila, ale potom mi zasa oznamili, ze moj predchadzajuci sef zomrel, co ma zasa zarmutilo, lebo to bol dobry sef a mal len 55 rokov - ale to je davno co mi sefoval. Tak sa mi smiali, ze nie je dobre mne robit sefa, lebo ten clovek zle dopadne. Ale podla vsetkeho sa mi tam rysuje na lepsie casy, nie ze by mi tam bolo dotera zle, ved tam uz robim 23 rokov, ale poslednu dobu sef dost pil v praci a to mi vadilo kvoli robote.
@kaya60 - zdravim aj Teba. Ja tiez cakam, kedy uz bude zima, lebo tepla uz mam plne zuby. Ale Ty sa mas preco tesit, ale utecie to ako voda.

petrahy
11. aug 2010

tatolu ak by si mala chvilku prosim napiš mi ake okna a prečo si si ich vybrala dakujem

tatolu
11. aug 2010

@petrahy Peti IP 😉 - názvy firiem sa nesmú v neuzamknutých témach použiť 😉

petrahy
11. aug 2010

dakujem za odpoved 😉

tatolu
13. aug 2010

Ahojte 😉
Užívam si posledný deň bez detí - zajtra idem do Popradu po Táničku a Lukáška, ostanem do nedele a potom pôjdeme priamo do Kubína po Tomáška a maminku, kde znovu prespíme. V utorok musím s Tomáškom ísť na rehabilitáciu a nemá mi kto ostať s tými dvomi, takže preto maminku ťahám sem k nám a potom maminku odveziem k autobusu, lebo v stredu čaká návštevu - jej sesternicu 😉.
A vy čo máte nové? Akosi ste stíchli babičky 😉

milocka29
13. aug 2010

Ahojte, tatolu ty si uzivas posledny den bez deti a ja si uzivam este do nedele svojho vnucika. V nedelu ideme s manzelom na rekondicny pobyt do kupelov na tyzden, tak dufam ze sa aj ja trocha zregenerujem a moj milacik mi urcite bude chybat. Aj som trocha mala obavy ze ako to bude ked sme teraz bez jeho rodicov, ale je to super, klop, klop, lepsie ako ked sme vsetci, pretoze teraz mame lepsi rezim a aj poslucha, na com sa dohodneme 🙂 . Jedine co ma uz aj niekedy unavuje su jeho nekonecne otazky 😀 a uz ked mu poviem, ze Simonko ale ty to vies, tak sa spytaj nieco zaujimave, tak odpoved bola, ze babka, nebud nervna, ved ja viem ze su to hlupe otazky 😀 ale ja som zvedavko 🙂.Totizto on stale nieco rozprava. U nas su strasne horucavy, ale dnes rano bola strasna burka, hromy, blesky ale len chvilu sa zlialo a zase dusno a horuco.

petrahy
16. aug 2010

ahojte tak u nas zase boli burky a privalove dažde tri dni po sebe no otrasne 😝 mali mi minuly týžden doviesť drevo na sstrechu a zatial ho niet 😒 snad v utorok v stredu ho dovezu a musime ho natriet strechari mali prist tento tyzden a aj tak nevychadza im to bol za nami a ze buduci tyzden uz urcite a mali prist namontovat branu a ani ta este nie je 😔 a aby mi nebolo luto dostala som anginu dnes som dostala ATB deti boli minuly tyzden tiez akesik divne vzdy po dva dni bolo niekomu zle alebo horucky tak dufam ze uz mame choroby za sebou a bude len lepsie v tyzdni potrebujem aby sme natreli drevo lebo na vikend ideme k nasim tatino ma 60tku

milocka29
25. aug 2010

Ahojte zaneprazdnene babicky aj mamicky, tak ja som si myslela ze ked som bolo dlhsie mimo ze az sem nakuknem tak nebudem stihat citat a vy takto sa ulievate 😀 a zanedbavate kona. Ci si este uzivate slniecko a zvysok prazdnin? Ja som prisla super oddychnuta, pocasie nam vyslo super, takze sme prisli aj krasne opaleny skoro ako od mora.
@petrahy dufam ze uz si fit , strecha spravena a oslava u rodicov dopadla na vybornu.
@tatolu na teba s Tomikom som myslela ked sme boli v tych kupeloch, pretoze tam bolo strasne vela deticiek, ktore mali problemy pohyboveho charakteru a hlavne s nozickami. Az by si chcela naposem ti do IP viac o tych kupeloch, pretoze je tam super vonku krasne nove bazeny a jeden s termalnou teplovou vodou 36 teplou.

petrahy
26. aug 2010

ahoj miloka oslava dopadla dobre maťko tam ostal a hodí s dedom na ryby a aj chytili a pustili naspäť do vody užívaju si to veru ved konecne ma dedo chlapca my sme boli 4 segry a toto je jeho prvy vnucik a segra tam s malym nechodi tak aspon my sme ho tam nechali. strecha???????????? ide ma poraziť v pondelok doviezli konečne drevo strehári došli v utorok a až jedno drevo dali hore lebo poprchalo a potom prišiel taky lejak že odišli 😒 včera tam neboli neviem ako dnes ešte nemám všetko drevo natreté ale s malým to veru ide hodne ťažko. Veronka s ním nepovaruje a sttále otravuje a babka teraz nemôže varovať má tiež nejakú tú robotu okolo domu a doma a má aj návštevu tento týždeň a cez vikend hody tak chce mať vygruntované.

tatolu
28. aug 2010

Ahojte vospolok 😉 Akosi nestíham pri PC sedieť 😔. Cez deň s deťmi a po večeroch sa stále učím 31.8. dala skúšajúca termín - hádam sa už pošťastí a nezľaknem sa 😔
Okrem toho 31.8. nstupujeme do kúpeľov do Kováčovej - včera volala pani z prijímacej kancelárie, tak som hneď včera pobalila tie dve deti (Lukyho a Táničku) a odviezla do Kubína k mojej maminke. Luky mal od septemra nastúpiť do škôlky, tak budem musieť v pondelok tam zbehnúť a povedať, že teda nenastúpi 🤐. Vlastne v pondelok bude dosť vybavovací deň. Treba od detskej doktorky potvrdenie, že Tomík je zdravý, k študijnej referentke zabehnúť a oznámiť, že sa nebudem môcť zúčastniť zápisu do školy (bude 10.9.) za druhou študijnou referentkou, aby som aj jej oznámila ak určí termín, tak že asni na zápis neprídem, ale nech so mnou rátajú 😀 , potom by mali byť 2.9. vyrobené už tie plastové okná, tak hádam pôjdem povedať, že založenie nech urobia až keď sa vrátime 😔 a objednala som uhlie, ktoré nie a nie prísť a manžel nebýva doobeda doma, tak budem musieť ísť povedať, nech nám ho dovezú až o mesiac 😔 - nemal by ich kto vyplatiť a bránu otvoriť 😝
Keďže drahý je zas v práci, budem to vybavovať spolu s Tomim - popreváža sa autom až až 😀

milocka29
29. aug 2010

Ahojte, petra super ze si dedko nasiel cestu k vnucikovi a ze aj malemu sa tam paci. Aj my mame len 2 dcery a manzel velmi tuzil po synovi tak teraz aj preto vnucik Simonko je jeho velkyyyy milacik a zniesol by mu aj modre z neba. On sa v nom uplne vidi, asi aj preto, ze stale chcel syna aby mal s kym zahrat futbal a maly s nim uz teraz kope aj dnu aj vonku jedna radost a zatial je to aj jediny vnucik. Uz len ta strecha aby bola cim skor, aby pri tom hnusnom pocasi vam tam nelialo dnu, aj ked u nas nastastie tolko neprsi. Tatolu tak ty to mas teraz ale poriadne nabity program, ale ty ako vzdy vsetko zvladnes, ved nic ine ti neostava 😀 ale my zeny-matky vela toho zvladneme. Na skusku drzim ako vzdy palce a potom si oddychni s malym v kupeloch. My sme este stale mimo domu, iba teraz poobede sme dosli a vecer ideme naspät, chlapi este maju robotu okolo stavby, teraz dcere zatepluju chatu. Simonko nastupuje do skolky, teraz sa velmi tesi, tak dufam ze to aj tak ostane. Ostatne babicky asi este dovolenkuju alebo si uzivaju vnucatka, tak snad sa polepsia a sem tam aj tu nakuknu a co to popisu.

petrahy
30. aug 2010

ahojte 🙂 😉
tattolu no to si teda fakt užiješ deň, ale zvladnes to 😉 na skúšku budem na teba myslieť a veru dobre si oodpočinte v kúpeloch.
milocka drevo donatierané ešte stále nie je strechári prišli vo štvrtok zistili že chýbajú dva kusy dreva takže robili len 4hodiny a v piatok síce drevo doviezli, ale poobede zas pršalo tak odišli 😒 ale už máme niečo na streche a dnes zatial zase prší

petrahy
30. aug 2010

a tu je foto strechy teda prvých krovov je to fotené z auta v daždi a asi tak 60 metrov od domečka, lebo nám tam práve robia cestu a nedá sa tam zájsť autom.

petrahy
31. aug 2010

ahojte píšem si asi len sama so sebou 😅 včera som sa v škole dozvedela, že v robote chcú, aby som nastúpila od oktobra. No riadne ma to zaskočilo tak som bola stavená aj v práci a povedali, že sa im zdá blbé, aby niekoho zobrali zaučili a po troch mesiacoh vyrazili, lebo ja sa mám podla správnosti vrátiť v januári. Som z toho nešťastná neviem čo s Miškom pravidelnú smenu mi nikdo nedá a budem robiť všeliako či 8čky, 12tky, denné, nočné. A v oktobri mi začína aj škola. Dnes by som mala zavolať aby vedeli či majú hladať niekoho, alebo nie. Pravdu povediac mám strach ak to nezoberem teraz tak po materskej sa lahko môže stať, že ma po krátkej dobe vyhodia z práce. 😝 Viem, že väčšina báb čo sa vrátila po materskej tam už nie je.

milocka29
31. aug 2010

Ahojte, petra aby si si nepisala len sama so sebou tak si popis aj so mnou, aj ked aj ja teraz malo casu travim za PC, ale asi sa to postupne znormalizuje a bude nas tu viac. Prazdniny sa koncia aj leto je fuc, tak asi viac casu budeme travit dnu, aspon u mna je to tak, teraz som dnu a doma naozaj zriedkavo. No domcek ako vidim pomaly ale isto rastie a ked sa uz ta strecha zacala, tak ona uz coskoro bude hotova. Ja to poznam, ja ked sme stavali tiez len som sa modlila, nech je to cim skor pod strechou aby neprsalo a potom, aby boli cim skor okna, aby to bolo uzatvorene. Ale ono vela zalezi aj od pocasia, co sa od minulej jesene doposial neda povedat, aby zicilo stavebnikom, ale domceky aj tak rastu. A stou pracou tak to verim, ze je to tazke rozhodnutie ale verim, ze sa rozhodnes spravne a nebudes lutovat svoje rozhodnutie.
Tatolu myslim na teba a dufam ze das vediet a skusku uz mas uspesne za sebou.

petrahy
31. aug 2010

ahoj Milocka 😉 s tou prácou uvidím nechám to tak a budúci týždeň zájdem do práce aj s drobcom a ešte sa s nimi pobavím problém je aj v tom, že mám v oktobri dva týždne školy a to by mi asi volno nedali takže uvidím malému som dnes vybavovala škôlku keby ho vodil manžel cestou do práce a vyzerá, že by ho tam zobrali dali mi aj prihlášku u nás ho zoberú až od januara

petrahy
8. sep 2010

ahojte tak aby sme nezapadli prachom napisem Vam ako zijeme 🙂 od prveho nastupujem do prace, maly zacne chodit do skolky tu u nas neviem akym zazrakom sa to podarilo, ale volali mi zo skolky ze prehodnotili situaciu a zoberu ho 🙂 🙂 🙂 v robote neviem či mi to volno daju uvidim az ked nastupim. Strechari konecne boli na stavbe a uz nam doviezli aj skridlu pridavam foto, ale ako na potvoru u nas je zase hnusne pocasie a v noci prsalo

nezabudka13
autor
11. sep 2010

ahojte babicky aj studentky viem ze som tu hrozne dlho nebola a preto sa vam chcem podakovat ze ste sem aspon vy z casu na cas nakukli 😉 Tatolu som velmi rada ze Tomaskovi to dopadlo dobre a tu rehabilitaciu zvladne tiez ,je velky bojovnik asi to ma po mamine, 😉 Petrahy,gratulujem k nastuou do prace ,a s tou skolkou je super,taky domcek ako staviate vy by som prijala aj ja, 🙂 teba aj tatolu obdivujem ako to vsetko zvladate,domacnost ,deti ,skola ,stavba, no klobuk dolu ,..a babicky nase co mate nove?

milocka29
11. sep 2010

Ahojte vospolok babicky aj mamicky, tak petra predsa sa postastila aj skolka u vas, tak to je super a urcite to tak bude aj s tou pracou, uvidis vsetko dopadne dobre ty si sikulka tak vsetko zvladnes, ved aj musis 🙂Domcek krasne rastie, uz len cim skor aby strechu dokoncili. Nezabudka vitaj, uz som si myslela, ze snad nechces temu uzatvorit ked uz k nam pribudli aj nove babicky, aj ked teraz maju tiez absenciu, ale to skoro my vsetke, ale uz sa asi polepsime a viac tu popiseme. Nas Simonko uz je skolkar, prvy den isiel velmi nateseny, aj v skolke bol super, ale druhy den uz rano zahlasil, ze on uz tam nejde 😀.Vsetke zaciatky vsade su tazke, ale aj ked rano vyhrknu slzicky ked mamka odchadza, ale ze ked sa zatvoria dvere uz je vsetko ok.

lubiva
12. sep 2010

Ahojte babky, nebabky, mamicky - vsetky vospolok.
@milocka29 mas pravdu,, mame absenciu, ale idu jesenne veceri, tak bude viac casu. Nas Risko ked zacal chodit do skolky, bol velky herec. Ked ho tam dcera doviedla, robil taky cirkus, az jej bolo luto ho tam nechat, ale ked zavrela dvere, uz robil srandicky. Potom sa ucitelky smiali, ze aky je herec. Ale teraz uz je v pohode.
@petrahy - pekny domcek, po takom som za mlady tuzila aj ja, ale teraz som spokojna s bytom. Okolo domu je vela roboty a ja na stare kolena som uz leniva, takze dobre mi je aj v byte.
@nezabudka13 napis nieco o sebe, ako zijes?
No konecne mame byt po svokre uz prenajaty, ale zato mame doma skladisko, lebo kopec veci sme odtial doniesli domov a nevieme kam to dat, tak sa to len preklada.
Dufam, ze dnes nebude prsat, lebo by sme chceli ist do Race na vinobranie. Chceli sme ist vcera, ale chytila ma migrena a to som odstavena na cely den.
Tak sa zatial majte a studentkam drzim palce.