Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

petrahy
23. nov 2010

mam Ačko 🙂 😉 🙂

milocka29
23. nov 2010

@petrahy gratulujem 🙂 , ty sa ani ucit nepotrebujes a A dostavas 😀 , sikulka a riadna. Platí:Dôveruj si a nikdy nevrav: To sa nedá! 🙂

petrahy
25. nov 2010

milocka velmi krasny vers az teraz som si ho precitala predtym som si ho nevsimla. Je pravda ze si treba verit a ja si moc neverim a aj ta seminarka som myslela ze nestala za nic ked som pocula ako ju pisali ine a vidim ze veru nepatrila k najhorsim niektorym ju aj vratila s obodovanim 5 bodov. Je pravda ze toto su skusky asi len do poctu a nikdy ich nevyuzijem ale tie najtazsie ma teprv cakaju a to su statnicove. No skusim sa polepsit a viac sa ucit, lebo na take skusky veru pouzivam len svoju hlavu a nie aj suseda vpravo vlavo ci vpredu a vzadu keby som pouzila cisto moj rozum presla by som ale nie s A no buduci tyzden mam jednu ustnu a jednu test tak uvidim dnes sa budem snazit venovat uceniu deti vcera prisli od svokry boli chory a dnes uz ide do skolky tak uvidim

tatolu
27. nov 2010

Ahojte babenky - v utorok sme išli k doktorke a už si ns tam aj nechali v nemocnici - Luky mal slabší zápal plúc, ale Tomík obojstranný a dosť ťažký aj odvodnený bol na 3 krížiky - 2 večere mi vracal pred spaním. No ale u sme doma. Prácu do školy som nejak v nemocnici trošku porobila, dnes som ju dorobila, zajtra môžem vytlačiť a v pondelok - posledný deň, môžem odovzdať. Hurá a môžem sa vrhnúť na ďalšie učenie 🙄
Peti Ako? Podarilo sa?

tatolu
27. nov 2010

No Peti, neprešla som na druhú stranu - takže gratulujem aj ja 😉

petrahy
29. nov 2010

tatolu na mas to teda pestre 😉 skuska bola celkom dobra no zajtra to bude horšie idem hned na dve jedna ustna jeden test a teda snazila som sa na tu jednu precitat danu literaturu a pekne som narazila väčšie hovadiny som fakt este nečitala a to mam z toho ustne odpovedat je to ze zdravotnicka etika no horor este to musim dnes docitat. a druha ten test to ma byt z vyskumu a to si teda tiez neviem predstavit tie otazky dnes mam volno tak to skusim dostudovat a zajt ra nejak na skuske prejst

tatolu
29. nov 2010

@petrahy Peti, budem myslieť na Teba 😉 , neboj zvládneš to 😉
Ja som včera dorobila prácu a poslala kámoške nech si porovná a ona mi našla nejaké chyby 😖 , večer som sa nedostala k oprave a ráno nám vypadla elektrika, ale našťastie na obed naskočila, tak som to šikovno dorobila a odniesla 😵

petrahy
29. nov 2010

tatolu to si sikula 😉 ja som nikdy moje prace nedala kontrolovat spoluziacke mala som negativne skusenosti ze len chceli opisovat a nic nemali 😝 aj teraz idem na jednu skusku a oni nie asi cakaju co zistim ako prva 🙄 uz mi to lezie na nervy ako vyzzvedaju no na etiku som uz dostudovala a idem sa sustredit na vyskum este sa tu pri mne uia deti mm pride az o pol osmej snad sa este nieco na mna do noci nalepi

tatolu
29. nov 2010

@petrahy Peti, však ja som jej ju poslala na porovnanie, nie na kontrolu 😉 - ináč my sme najeký super kolektív 😉 - pomáhame si ako môžeme. Aj toť včera som dostala mailom ťahák, ak som sa neučila a ak by som chcela použiť - 2.12. je skúška. Teda myslím kolektív z hlavnej školy 😉 - ale vlastne iba my 12 čo sme spolu od začiatku. Akosi tých ostatných privandrovalcov (z inej fakulty) už akosi do kolektívu neberieme 😝 😔 .
Ale som rada, že mi tá spolužiačka trošku pomohla a ostatní boli ochotní aj cez telefón vysvetliť ak som si s niečím nevedela rady, resp. odkonzultovať, či som to pochopila tak ako ostatní 😉 V lesníctve naozaj nie som doma 😔

milocka29
29. nov 2010

@tatolu pozdravujem deticky, dufam ze uz sa maju lepsie a nechaju mamke cas na ucenie 😉 .
@petrahy zajtra drzim palce, neboj, vsetko zvladnes ako vzdy, ver si, ved si sikulka 🙂 . Aj nas Simonko je este doma a uz to vyzeralo, ze dnes pojde do skolky, ale vcera rano mu zacalo jedno ocko dajako slzit a dnes sa pridruzilo aj druhe a ma zapal spojiviek 😒 . Ale v skolke su spojene 2 skupinky, lebo ich je iba 8 v skolke, takze choruckych je dost 😒 . Do dnes sa nam drzal aj sneh, ale uz zmizol lebo prsalo. Ale zima sa uz ohlasila.

petrahy
30. nov 2010

ahojte jednu mam za A a druhu za B 🙂

petrahy
30. nov 2010

Tatolu dnes rano som na teba myslela bola som totiz pre docentku na prestupnej stanici lebo si myslela ze pripoj nepocka a aj tak by jej cesta trvala velmi dlho lebo to je len taky motorovy vlacik moji skvely spoluziaci ma za to ze som ju priviezla z minimalnym meskanim samozrejme nechali sediet v prvej rade 😠 az na jednu dobru dusu ktora si sadla vedla mna a trocha pomohla.

nezabudka13
autor
30. nov 2010

petka gratulujem,si sikulka ako vzdy 🙂 gratulujem ,ja vas studentky velmi obdivujem,ako to vsetko zvladate,,rodina,skola male deti,a popri tom este aj stavbu,klobuk dolu,prepacte ze tak strucne,ale za pol hodiny pridu deti,tak leti este,dokoncit zakusok,a ozaj uz mate niektora napecene medovniky,lebo ja este nie

milocka29
30. nov 2010

@petrahy aj ja gratulujem, len si mi potvrdila zase, co uz o vas davno vieme, ze ste sikulky, ale riadne, ako to uz nezabudka napisala 🙂
@nezabudka13 uz sa iste venuje detom a hlavne Samkovi. Ja som uz jednu davku pernickov napiekla minuly stvrtok, lebo Simonko ich ma velmi rad, tak spolocnymi silami sme napiekli ale uz sa aj prave dnes dojedli. Ale to aj boli urcene na priamy konzum 😀 a na vianoce urcite napeciem z 3-tej davky. Ostatne zakusky peciem az posledny tyzden, lebo aj tak by dopadli ako pernicky 🙂 Teraz v sobotu som robila jablkovu tortu nepecenu a zatovi tak chutila, ze dnes mu dcera zase urobila. Teraz sme sa vratili, co sme boli gratulovat svagrovi k meninam, v sobotu mal brat a ja vcera narodeniny, mame to teraz pestre.

tatolu
30. nov 2010

@milocka29 Miločka gratulujem k sviatku, aby Ťa dobrá nálada neopúšťala a mala radosť z celej rodinky 😉

tatolu
30. nov 2010

@petrahy No ale pod svetlom býva najväčšia tma 😉 - no ale nebolo to pekné od spolužiakov 😠

milocka29
30. nov 2010

@tatolu dakujem.

petrahy
1. dec 2010

dakujem 😉
milocka gratulujem a prajem vsetko len to najlepsie 😉 ja som nic este nepiekla ale rozmyslam ze uz by som dnes navecer s detmi aj mohla začať, ale strasne sa mi nechce som vystavenna zo vcerajska a este k tomu po nocnej a u nas chumeli tak deti asi budu chciet ostat este vonku ked dojdu zo skoly

petrahy
2. dec 2010

ahojte idem sa vamm vyzalovat aspon sa mi snad ulavi mam strasnu depku vsetko mi ide na nervy vôbec sa netesimna Vianoe ☹ leze mi na nervy ze doma nedokazem udrzat poriadok deti stale vymyslaju stale len upratujem a nema to zmysel potom som len nervozna a nic nejde od ruky neviem si rady s Veronikou stale sa mota nic nedorobi nic nestiha je strasne zamotana vzdy si poviem ze to prejde ale ona furt nieco apreco musim toto alebo tamto nemam na to trpezlivost som z toho nestastna.........................

tatolu
4. dec 2010

@petrahy Peti na Vianoce sa prestávam tešiť aj ja 😔 - už to evidujem odvtedy ako som sa vydala ☹ - manžel má vždy vtedy smenu a aj Silvestra vždy pracuje a okrem toho tu v dedine nebýva omša vkaždý deň, ale iba 25. 😔 -proste chýba mi taká vianočná - katolícka atmosféra 😖. No dúfam, že sa to časom zlepší 😔
Ja sa idem pochváliť - odbúdajú mi skúšky 😉 -dnes som spravila svoju 3tiu skúšku. Do Vianoc mám naplánovaných ešte 2 a v januári ma budú čakať už iba 3 - síce nie tie najľahšie, ale to neva 😵

petrahy
4. dec 2010

tatolu no si sikulka 😉 ja na stedry den robim nocnu a obyvatelia sa velmi tesia vraaj budem rozdavat balicky no a robim aj den Mikulasa no mna to netesi skor mi take veci idu na nervy 😒 pripada mi to take od nasej vrchnosti povrchne a iba naoko no ale obyvatelia sa tesia tak snad ma naladia teraz som mala dve denky a pondelok znova a v utorok skuska a mm ma cely tyzden skolenie tak maly musi ist zajtra k babke

tatolu
4. dec 2010

@petrahy Peti vďaka 😉

milocka29
4. dec 2010

dievcence ja sa na vianoce tesim 🙂 a hlavne ked je pekne bielo, vtedy je ta atmosfera uzasna. A u nas na ulici mame novy kostolik v lete sme oslavili 10 vyrocie posviacky, takze mame pocnuc polnocnou omsou cele sviatky omse a je to taka komornejsia atmosfera, pretoze sme tu ako jedna rodina 🙂 . A kedze sa nam rodinka chvalabohu rozrastla, takze sme vsetci spolu a hlavne odkedy mame Simonka, tak kazdym rokom sa viac tesim, ako sa on tesi, samozrejme hlavne na darceky. Prave som dochystala mikulašske balicky a mozno ze aj babka za Mikulasa bude 😀 .
@petrahy musis to vydrzat, ved pubertou kazdy prechadza, no nie kazdy rovnako 😒 Tie sluzby cez sviatky teda nezavidim, ale budes mat dobry skutok zapisany tam hore. V utorok tfuj, tfuj nech vyjde A.
@tatolu aj tebe gratulujem a nech skusky len pekne uspesne ubudaju, ved uz nie dlho a povies si huraaa koniec.

petrahy
5. dec 2010

este som zabudla vcera som si priniesla ,, Barborky,, 😉 a tie ma velmi dobre naladili a este k tomu som si ich nenatrhala ja ale poprosila som jedneho obyvatela a teda vybral nadherne tak ma velmi tesia 🙂

nezabudka13
autor
5. dec 2010

ahojte ,akosi nic zase nestiham,bola som dva dni u dvojicok,takesu zlate,uz maju skoro tri kila,sikulky,Petka,nestresuj sa ved vianoce su najkrajsie sviatky v roku,a Veronika je v puberte,ale aj ta raz prejde,dnesne deti su troch ine ako sme boli my,ja to vidim uz i na Martinkovi,oni si myslia ze to co chcu musia aj dostat,alenie vzdy to ide,Tatolu gratulujem,len tak dalej

milocka29
5. dec 2010

Ahojte, tak u nas uz Mikulas bol a doniesol Simonkovi kopu darcekov 🙂 ved slubil, ze bude dobry aj basnicky mu zarecitoval. Za Mikulasa nakoniec bol mladsi zat, Simonko ho nespoznal, ved ani sa nedalo, taky bol prestrojeny, ale poriadne mu do oci pozeral, ze ci je ten isty ako minuly rok 🙂 a zahlasil ze ano.
@petrahy a co su to Barborky? Mraz nam drzi poriadny, dufajme ze aj Vianoce budu biele.

nezabudka13
autor
6. dec 2010

peta,ani ja neviem co su to barborky,u nas bol mikulas iba v topankach,lebo samko je este malicky,a tie dvojicky uz budu mat 4 kg,pomylila som sa.u nas bolo dnes nad nulou,takze sniezik sa nam topi,no dufam ze do vianoc napadne este druhy,aby som nezabudla,moj synacik sa poponahlal,budu mat druhe babetko,trocha skoro,ale co uz narobim,a bude to chlapec,ja by som radsej dievcatko,ale to nieje podstatne ,len aby to bolo zdrave.

tatolu
6. dec 2010

@nezabudka13 Ale Nezábudka, veď to je suoper, že sa sznátor poponáhľal 😉 Medzi chlapcami bude malý vekový rozdiel a budú si hádam lepšie rozumieť 😉
Nech sú len zdravučkí

petrahy
6. dec 2010

barborky: na Barboru sa utrhnu vetvicky z ceresne daju sa do vazy a na Vianoce krasne rozkvitnu alebo sa trha aj zlaty dazd.

nezabudka13
autor
6. dec 2010

@ tatolu mas pravdu ,bude medzi nimi rozdiel14 mesiacov ,ono sa hovori ze pri jednych plienkach,ale bude toroboty,s obidvoma,samko,sabude tmolit pod nohami,este nebeha iba v beziaku,no bude to vesele 😝 @ petra ja som myslela na ine kvety,ale uz som v obraze,