Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

milocka29
6. dec 2010

@petrahy dakujem za vysvetlenie, ja viem ze sa davaju vetvicky do vazy, ale prvy krat som pocula ten nazov 😀.
@nezabudka13 tak teraz uz urcite sa nudit nebudes, ale tatolu ma pravdu, budu si viac rozumiet, ako keby bol velky vekovy rozdiel. Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, babka pomoze, no bude to vesele 😒 . Medzi mojimi dcerami je tiez maly rozdiel presny rok a 9 mesiacov, ale oni boli dobre a poslusne, boli ako dvojicky, Simonko je betar ale zlaty 🙂. Uz dnes mal ist do skolky a vcera zacal strasne kaslat, tak drazdivo, tak dnes zase u doktorky a sme doma 😒

petrahy
7. dec 2010

tak to je sranda u nas to vsetci tak poznaju 😀 Ja idem dnes na skusku a veru neucila som sa len som daco precitala a ma to byt ustne 😖 nevidim to pozitivne lebo to neobkecam bud vies alebo nevies este doobeda skusim ci sa nieco nenalepi skusku mam poobede Misko musel ist vcera k babke nema kdo pre neho chodit do skolky mm ma zase skolenie cely tyzden v BA a ja som bola vcera do veera v robotea dnes do vecera ma byt skuska. no a deti su akesik ukaslane a soplive 😝 cesty sa zacali vcera topit ale boli useky tak zaviate ze sa nedalo ani jazdit no ja som este presla ale doobeda bolo katastrofalne, teraz celu noc prsi a je plus 3 stupne nechapem tie vykyvy par dni naspäť bolo -12 takze nasa imunita je velmi skusana

petrahy
7. dec 2010

idem sa pochvalit mam dalsiu skusku 😉 sice E 🤐 ale to nevadi

milocka29
7. dec 2010

@petrahy gratulujem, hlavna vec ze dalsia z krku 😉

petrahy
8. dec 2010

milocka dakujem mozno zo mna nieco bude 😀 do Vianoc este jedna

nezabudka13
autor
8. dec 2010

@petrahy,gratulujem aj ja,a tu dalsiu zvladnes,lavou zadnou 🙂 Samko ,bol tiez usopleny,ked prisli z irska,ale uz je ok,a dnes mu brali krvicku a ockovali do oboch noziciek, 😒 troska bol opistany,ale inak to zvladol,za dva mesiace porastol o 10cm, 😀 ja idem zajtra do trencina na infekcne,prisli mi vysledky na boreliu,no nic moc ,jedno pozitivne,a druhe vysoko pozitivne ☹ takze nic moc

nezabudka13
autor
13. dec 2010

ako pozeram asi vsetky vypekate,upratujete 🙂 uz mate aj stromcek,ja chcem robit v stredu,aby som mala istotu ze bude taky ako ma byt,tento rok ho budeme musiet postavit v mojej izbe,koli samkovi 😝 ,asi by to nedopadlo dobre keby bol v obyvacke.,ja mam zajtra poslednu injekciu a potom uz iba antibiotika 😝

tatolu
13. dec 2010

@nezabudka13 Ale kdeže, neporiadené, nenapečené a akosi ani sa mi nechce 😖 . Čo poriadim, deti a drahý zacapkajú, na sviatky bude manžel doma minimálne a deti mi koláče moc nechcú, možno iba také suché, takže ak by som robila také s plnkou, ako mám rada, musela by som si ich všetky zjesť sama 😖
A tie injekcie pomohli? Boli bolestivé? To chodíš s tou rukou ak sa nemýlim 😔

nezabudka13
autor
13. dec 2010

@tatolu ,injekcie som brala na krcnu chrbticu,voltaren a este jedny nemozem si spomenut ako sa volaju,ale su na rozsirenie civ,plus nato troje lieky a aby to nebolo malo ,vysledky na boreliu boli katastrofa 😝 tak som dostala antibiotika na 20 dni,doktorka na infekcnom mi povedala ,ze keby neisli vianoce tak ostavam v nemocnici na 3 tyzdne,ale vo februari ma to neminie a budem brat infuzie ,lebo za tie dva roky co tam chodim sa mi to nezlepsilo,prave naopak mam horsie krvne testy ako na zaciatku 😔 a s tou rukou som sa este nebola ani objednat ,asi ma pochvalia v piestanoch ked tam pridem,

petrahy
15. dec 2010

ahojte veru kdeze poriadky to az po skuske som teraz bola dost v praci mame to tam strasne 😝 obyvatelia mali crevne virozy a niektory vracali iny sra.... a niektory teplotovali. Mala som teraz dve 12tky a to su pre mna zabijaky. Napecene mam len suche medovniky, orechove suche a linecke ale to musim este zlepovat chcela som este rafaelo a grilasky ale neviem nasa rodina je strasne mlsna a zjedia vsetko co najdu a ja to chcem mat pre navstevy aj
nezabudka no snad sa ti tie vysledky uz zlepsia niekedy je nevyhnutna dlhodoba ATB liecba moj tatino bere pol roka kvoli nejakemu bacilovi
tatolu ako skola?
milocka kde si?

milocka29
15. dec 2010

Ahojte, ja este nevypekam, akurat pernicky mam napecene dvojitu davku, lebo predosla je uz zjedena, Simonko ich ma velmi rad. Ostatne ak chcem aby vydrzali do vianoc tak zacnem asi buduci tyzden. Ale peciem stale na priamy konzum, lebo my sme tiez dobre mlsni 😒 Upratane akoze je, ale to definitivne bude az pred stedrym dnom, ved kde sa zije, tak to sa inac ani neda.
@nezabudka13 tak ty sa liec, ale to uz u nas babiciek tak chodi, ze jedno sa lieci a druhe kalici. Ale my sa nedame 😀 a ty uz pomaly bal kufre a nemysli na chorobu ale na svoju dovolenku. Odkedy mas tu boreliu? Drzim ti palce, nech uz su vysledky co najlepsie a klbiky nebolia.
@petrahy tak ty to mas pestre a nezavideniahodne. Dievcence skoda ze nebyvate blizsie, ja by som vam tak rada napiekla, lebo ja sa uz neviem dockat kedy zacnem, ale dcery ma brzdia, ze nech to zas neprezeniem ako vzdy a napeciem toho vela, ale jasne ze sa to zje, ale velmi nam to nechyba, ach jaj, moje kilecka 😒
@tatolu ako skusky ubudaju? a s upratovanim sa velmi nezatazuj, ved vianoce su uplne o inom, na co sa mame tesit a vytvorit krasnu rodinnu atmosferu.

nezabudka13
autor
15. dec 2010

@petray,na boreliu sa liecim viac ako dva roky,a vysledky su horsie ahorsie,asi tie ATB nestacia,teraz mi predpisala este silnejsie, mozno trocha zaberu,hoci v aprily som to mala neg. teraz tie hodnoty boli skoro trikrat vyssie, ako ked mi to zistili,tak mozno tie infuzky to spravia@milocka ,no z balenia asi nic nebude,marodim,a bojim sa to risknut 😝 a to sa moja sestra odhodlala ist so mnou,a teraz povedala,ze bezo mna nikam nejde,ona tam este nebola,.....no a co teraz,poradte ☹ studentky ,budem drzat palce,

tatolu
15. dec 2010

Ahojte 😉
Dnes som bola autobusom na otočku pri maminke - bola som prepísať garáž na môjho bratranca - mne je nanič, keďže tam už 10 rokov nebývam 😉 No a maminka bola taká zlatá, že už nemusím piecť 😵 - nabalila mi riadny balík koláčikov a svokra mi sľúbila, že ak sa bude dať, tak dobehnú a tiež donesie napečené suché pečivo 😵
No a skúšky? V sobotu je jedna a potom 21. bude druhá 😉 V tento deň príde aj maminka a bude u nás na sviatky 😵 - aspon jej nebude smutno a ja sa budem môcť zas do školy trošku pripravovať - v novom roku ma budú čakať ešte 3. No a mala by som sa už začať hýbať aj s písaním diplomovej práce - nemám ešte ani čiarku 😖 - a to ju bude treba v polovici apríla odovzdať 😝

tatolu
15. dec 2010

@nezabudka13 Veľmi ťažké rozhodnutie 😔 Ak sú naozaj výsledky také, že by si mala byť v nemocke, bolo by hádam lepšie, keby si doma ostala ☹ i keď viem, že byť bez blízkych cez sviatky nie je tiež žiadna výhra 😔

petrahy
16. dec 2010

nezabudka no veru v takom pripade radsej ostan doma a po sviatkoch chod urcite na preliecenie zdravie mame len jedno ja chodim na kontroly kazdeho pol roka lebo som HbsAg pozitivna vraj som musella prekonat zltacku museli preockovat kvoli tomu aj manzela aby som ho nenakazila a deti hned po narodeni nastastie nemam ziadne priznaky okrem krvi a neberiem lieky ale mmoze sa stat ze budem musiet dozivotne brat lieky a mozu mi niektore organy zlyhat radsej k lekarovi aj do nemocky ako nechtiac ublizit rodine

milocka29
16. dec 2010

@nezabudka13 dievcence maju pravdu, zdravie je prvorade a skoda ze to teraz tak blbo vyslo a prekazilo ti take krasne vianoce u dcery. Ale ved mas aj doma svojich blizkych, urcite budu krasne aj tu a navsteva v zahranici bude nabuduce 😒
@tatolu ja stale hovorim, ze Panbozko ma o kazdeho starost, tak vidis, zakusky poriesene, super.
@petrahy aj ja som prekonala zltacku, ale ani neviem kedy, kedze ja som pracovala posledne roky na zakaznickom oddeleni, kde klientela bola rozna, takze nasledky su tiez blbe pecenove testy, takze lieky neviem dokedy. Ale to sme prekonali vsetke kolegyne. Choroba z povolania? Nikto by mi ju neuznal 😒 . U nas je dnes krasne bielo, vsade inovat aj snezik poletuje, uz nech su Vianoce 🙂 .

petrahy
16. dec 2010

dneska rano nastartujem auto a idem ho oskriabat a klucky v zapalovani nech sa zohreje a mne sa auto samo centralne zamklo aj ked bolo nastartovane doklady, mobil kabelka v aute 😲 to boli ine nervy a ani susedia nemohli uverit ze sa auto zamklo same ked kluce boli v zapalovani no hold technika a veda su proti nam asi po pol hodine som manzela po telefone / so susedovho mobilu som volala/ presvedcila ze sa auto muselo zamknut same a pozical auto s prace a dosiel s nahradnymi klucmi a odomkol 🙂 pripadala som si jak najväčši somar a nakoniec som zistila zevraj v zime sa to niektorym autam stava na skusku som dosla s tym ze uz len na mna cakali kamoska mi uz volala kde som no nastastie mi este ake take zavity funguju a mam Bko 😉

tatolu
16. dec 2010

@petrahy Peti k B-čku gatulujem 😵
Ináč tie autá s automatikou nie sú ktovie čo. My máme iba s takou automatikou, že musím kľúčom potočiť v zámke, nie na diaľku, ale teraz ma tak napadlo, že veď aj tam sa niekedy samé otvorí, keď už od aua odchádzam, takže ... 😖
No tá zima robí svoje aj na tých autách 😒

nezabudka13
autor
16. dec 2010

dievky moje ja idem do nemocnice az vo februari,lebo po douzivani liekov idem na krv az vpolovici januara, 😖 dovtedy akoze nic 😔 doktorka cosi motala ze kvoli poistovni ,no a ja viem ze aj doma so samkom budu super vianoce,v piatok mame rozluckovi vecierok a sef volal ,ci pridem,povedala som ze ved marodim,ale ze aj druhe marodia aidu,tak ked nebude irsko,asi pojdem aspon na chvilu na vecierok 😀 tatolu aj mne by sa zisla taka mamina,ale s nevestou snad nieco napecieme,lebo to nieje moja parketa 😝 ,v sobotu budem drzat palce

tatolu
18. dec 2010

Iba oznámim, že som skúšku spravila a touto skúškou som ukončila tento semester na vedľajšej škole a púšťam drahého k internetu 😉

tatolu
18. dec 2010

Ináč ďakujem všetkým za to, že ste na mňa mysleli a držali mi palce. Pomohlo to 😉

petrahy
18. dec 2010

tatolu gratulujem a tesim sa s tebou 🙂

tatolu
18. dec 2010

@petrahy Peti vďaka 😉

milocka29
18. dec 2010

@tatolu @petrahy dievcence gratulujem, petra asi si sa tak pri tom aute nazhavila, ze zavity pracovali o 106 🙂 ale nervy to museli byt riadne.
@nezabudka13 tak ako bolo na vecierku? Dufam ze tam si aspon trocha vypla a zabudla na choroby. Dievcence ja som hovorila ze piect zacnem na buduci tyzden, ale ja som uz neodolala, lebo ked tu citam forum o zakuskoch tak som uz bola taka nedockava, ze uz som zopar suchych napiekla a jeden na priamy konzum 😝

tatolu
19. dec 2010

@milocka29 Ďakujem 😉

petrahy
20. dec 2010

ahojte u nas je snezna katastrofa stale 😠 vcera som do prace len tazko dorazila zapadla som pri vyhybani ale nastastie nie tak aby ma nepotlacili ale prejazdne obcas jeden pruh na noc aj uzavreli cestu a teraz rano to doslava vysekavaju a aj par aut vidno pod snehom 😒 no nastastie som doma tak dufam ze pocasie sa zlepsi v stredu idem zase do prace ja tuto zimu uz nenavidim co to robi vsade zaveje a tak

milocka29
20. dec 2010

@petrahy na teba som dnes hned rano myslela, ked som v radiu pocuvala aka snehova kalamita je v Skalici, ci nie si tiez snehom zaviata 😒 . A na Vianoce hlasia ze ma byt clapanica. U nas je ho dost, ale nastastie kalamita nie je. Nechce sa mi ani nohu vonku vystrcit z domu ked nemusim, tak iba vypekam 😝 . V lete povodne a teraz snehova kalamita, to je uz strasne s tym pocasim 😠

petrahy
21. dec 2010

milocka no u nas to byva moc zle väčšinou sme odrezany od sveta zo vsetkych styroch stran k nam chodia davat asi lisky dobru noc od Stefanova je dlhe stupanie a je tam kriticky usek kde moc prefukuje a pravidelne tam skoncia autobusy a aj auta od Sastina to je same hore kopec dole kopec zakruta a tadial maju povolenie aj kamiony ☹ uz sme spisovali peticiu ze kamiony ziadne tadete necch nechodia na gbely tam je zase rovina takze v zime cestu nehladaj splyva s polom a mozes lahko skoncit mimo v to rano sa tam skrizil kamion a autobus a smer moja robota kritickych 5km hore kopec dole kopec ak zastavis uz tam ostanes a si rada ak aj do teba nenaplia takze je vzdy otazne kdo da prednost a ci sa vobec ma ako vyhnut pretoze viac menej udrzia len aky taky jeden jazdny pruh 😝 a potom to doslova vysekavaju dvoma traktormi ohrnace nemaju sancu a v ten vecer tam vraj skoncila cisterna s mliekom 😝 no moj strach zo soferovania sa niekedy prejavuje a bojim sa jazdit ale musim inak by som nemala pracu snad uz bude lepsie 😉

petrahy
23. dec 2010

Ahojte zajtra od netu budem urcite odpocivat takze vam prajem krasne prezitie Vianocnych sviatkov v kruhu svojich blizkych, radost v srdci z narodeneho Jeziska, hromadu darcekov, pokoj v rodine a dobru chut k stedrovecernemu stolu prajem 😉 my tento rok budeme vecerat skorej kedze idem do nocnej potesit aj inych, ktory nemaju rodiny

milocka29
23. dec 2010

Aj ja sa pripajam k prianiu vsetkym vam aj vasim rodinkam krasne pozehnane vianocne sviatky, aby ste ich prezili v kruhu svojich blizkych. Nech je stedry vecer stedrý k Vam, to prajem Vam k Vianociam. Nech mate to co treba, lasku, zdravie, stastie, chleba. K tomu este jedno prianie, na kazdom kroku Bozie pozehnanie.