Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

sweetberry
8. dec 2009

tak sme sa krasne privitali 😀

petrahy
8. dec 2009

pekne sme sa privitali aj ked vonku leje ako z konvy ale ja sa uz idem ucit a mrknem az okolo obeda

petrahy
8. dec 2009

a uz je vecer a nic 😀 dobry vecer
som zo skusky doma a vysledky budu mozno do Vianoc mozno do konca roka ale myslim ze mam

milocka29
8. dec 2009

Dobry vecer, petrahy gratulujem ku skuske, aj moja dcera sa uci na skusku. U nas dnes bolo krasne pocasie. Ja som mala nahradne volno, ako mi povedala dcera, pretoze s malym bol oco, tak som sa bola poflakat po meste.

sweetberry
8. dec 2009

heh petka 😀 😀

tatolu
8. dec 2009

Miločka u nás väčšinou lialo 😖
Ja som však doobeda vyslala najstaršieho s manželom na potulky. Ako vždy totiž manžel včera večer z práce doniesol kľúč od nejakej brány, a tak ho bol ráno vrátiť kolegom. No na čo tí chlapi myslia, keď zabudnú vyložiť z vrecka takú dôležitú vec 😉 😀 😀 😀
Vlastne som chcela napísať, že potom som bola doma iba s dvojkami a mala som trošku viac kľudu 😉 😵

tatolu
9. dec 2009

A čože, kde ste všetky 😕

petrahy
9. dec 2009

ahoj neviem ako ostatny ale ja som dnes ako ty minimalne do polnoci studujem 😉

milocka29
9. dec 2009

ja chvalabohu nestudujem, ale relaxujem teraz pri PC aj ked ako vidim, vsetke sa morite na skusky. Drzim naozaj vsetkym palce, velmi, velmi...

tatolu
9. dec 2009

Petrahy, však aj ja sa učím - akože 😀
Musím však počkať na polnoc, lebo potom sa mi bude dať prihlásiť cez AIS na skúšku 😔 . Robím všetko iné, len do materiálov mi akosi oči nechcú ujsť 🤐

Miločka, mala si ťažký deň, keď relaxuješ?

milocka29
9. dec 2009

Mala som super den, vonku bolo pekne, tak som bola s vnucikom na dvore vyuzit este pokial sa da pekne pocasie. Potom varenie, hranie, vecer Modre z neba, pri ktorom si väcsinou aj poplacem, tak preto teraz potrebujem rozptylenie. To najviac na Moja svadba, svadobne albumy, to je môj oddych, ked sa kocham v krasnych nevestach a zenichoch. Aj Modra strecha - kde zbieram inspiracie atď.

tatolu
9. dec 2009

Ja som von s deťmi vôbec nebola 😒 U nás pršalo a iba trochu vykuklo slniečko ...
No, asi pôjdem spať. Na termín som sa neprihlásila, lebo už bol plný, keď som sa po 10 minútach po polnoci dostala k PC 😢
Možno sa ešte niekto odhlási... Chabá nádej, ale je 😔

petrahy
10. dec 2009

Pekny den prajem u nas vcera tiez prsalo a nebola som s drobcom vonku dnes vyslo slniecko tak uvidim mozno to vydrzi cely den a pojdem sa vyvetrat. Uz nebudem ponocovat to bol pre mna vcera zabijak. Nie som zvyknuta byt hore do pol jednej ale rada by som mala skusku za sebou este musim ist na povinnu prax

milocka29
10. dec 2009

Dievcata, s tym ucenim to velmi neprehanajte, pretoze stres robi svoje, oslabena imunita. Aj moja dcera sa uci na skusku na sobotu a uz dnes je doma a daco na nu lezie, viac prelezala ako sa ucila. U nas nastastie neprsi, ale dnes je vzduch akoby chcelo snezit.

blazka24
10. dec 2009

tak stres robí viac chorôb ako tá pandemická chrípka......učenie netreba preháňať, pre istotu ťaháčik do vačku a netreba vytiahnuť len mať pocit že to zahreje vačok a aj hlavu ukľudní - na mňa stresmanku to strašne zaberalo 😀
u nás teraz nádherne svietilo slnko, mm bol s krpcom vonku a tak je kľudný teraz spinká zas 😝

nezabudka13
autor
10. dec 2009

ahoj ahoj hlasim prichod 😉 trosku mi to trvalo.Ako sledujem vy sa ucite o dusu.Keby sa mne tak chcelo aspon par anglickych sloviciek natlacit do tej mojej tekvice 😒 😀 .Ale co ja do tej mojej kotrby mozem tlacit akurat tak ...... 😀 😀 dnes bolo u nas krasne slniecko svietilo ako v aprili,nahlasila som si dovolenku. 😉 hura na upratovanie,a uz leje ako z krhle ,a je po dovolenke. 😠 do vianoc to nejako stihnem 😀 😀

tatolu
10. dec 2009

Nezábudka, moja maminka si teraz urobila kurz ošetrovateľstva a chystá sa drviť nemčinu 😉 . Takže hurá do toho, veď si od nej mladšia, tak máš aj mladšie mozgové závity 😉 😵

milocka29
10. dec 2009

nezabudka, aj keby si okna nestihla, nic si z toho nerob, moje boli uz umyte asi pred mesiacom akoze uz na zimu, ale uz ani nie je vidiet, mozno su ako tvoje co si este neumyvala. Tie dazde co stale prsalo tomu dali. Ja som si myslela, ze ty uz dakde vypekas, ze nam das typy na vianocne pecenie.

petrahy
11. dec 2009

Dobre ranko ja viem ze stres robi svoje ale hlava je tiez obcas dost derava tahaky som mala dvakrat ale vytiahnut som sa bala aj ked mnohy opisovali aj ja som opisovala ale od susedov 😉 A ked nam dala testy ze A, B, C, D tak som mala len svoju hlavu a spravila som teraz sa mozno stresujem lebo chcela by som sa pocas Vianoc venovat rodinke, a popritom sa ucit uz len na jednu skusku v januari ale to by som musela este dve spravit do Vianoc.
Okna neumyte, medovniky nenapecene, darceky nekupene, no tento rok som tomu dala 😝 Kazdy rok pecem pred Mikulasom a na Mikulasa rozdavam rodinke balicky s medovnikmi. Maminu mam este stale v nemocnici uvidime po vikende. Sestra doma lezi a odpociva zatial sa drzi. Veronka ma dnes zo skoly Vianočný koncert no neviem s malym toho moc neuvidim on neposedí ani minutu a mm chodi z roboty az o pol siestej.

nezabudka13
autor
11. dec 2009

tatolu mamina chce ist robit opatrovatelku do Nemecka?chce ist opatrovat starsich ludi?Ako dlho trval ten kurz?a co sa tyka tych mozgovych zavitov niekedy sa mi zda ze ziadne nemam 😀 😀 som ako vygumovana. Petrahy a mamine uz zistili co to bolo? dufam ze na vianoce uz bude doma.Sestre drzim palce,neboj ona to zvladne. Milocka moja co sa tyka pecenia tak zajtra chcem vyskusat medovnicky na ktore mi poslala recept monkula.A co sa tyka ostatnych zakuskov to ani sama neviem co budem piect,to nieje moja perketa.Mna to moc nebavi,ja skor kysnute.opytam sa synatora co by chcel on.pre nas dvoch toho vela nemusim

tatolu
11. dec 2009

Nezábudka ahoj. No je to jej nesplnený sen, vycestovať niekde do zahraničia. Bolo jej jedno kde 😉 , ale keď pracovala nemala na plnenie svojich snov veľa času 🤐 .
Áno, chce ísť opatrovať starších ľudí. Teraz je vraj lepšie v Rakúsku ako v Nemecku 😔 . Ona by bola najradšej, keby oparovala nejakú Slovenku, Češku, alebo Poľku - tým rečiam rozumie a vedela by aj komunikovať. Ale kde sa taká nájde 😕 ?

monkula
11. dec 2009

nezabudka, ja ešte robievam banánovú roládu, je jednoduchá a straaašne dobrá 😵 naučila ma ju svokra a teraz by deti neváhali, keby som ju piekla aj každý deň 😀 chceš recept? 🙂

nezabudka13
autor
11. dec 2009

jasnacka ze chcem recept ,hlavne ked to nieje narocne a zdlhave a hlavne aby to bolo dobre.tatolu a ked to bude nejaka bezvladna pani alebo pan ?ono to nieje bohvie co.Ja som opatrovala susedu 76 rocnu mala zlomeninu krcku .Ale nastastie lezala asi 1 mes.a potom sme sa snazili sadnut postavit s barlami a pod.Syn jej kupil to choditko a to uz bolo super.Ale musim povedat ze ona sa velmi snazila a velmi chcela to bolo velke ptus.mamine drzim palde

milocka29
11. dec 2009

monkula prosím, hod ten recept sem. Ja som maniak na zbieranie receptov a ked idem piect, tak najhorsie je rozhodovanie co upiect z tolkeho kvanta receptov, pretoze velmi rada skusam stale nieco nove. Ale peciem velmi rada a casto aj dnes uz je jeden upeceny a aj skoro zjedeny. Nezabudka keby ze byvas blizsie, rada by som ti napiekla zakusky, ja zas nerada kysnute, ale pekaren to isti.

petrahy
12. dec 2009

ahojte mamina sa mi neuzdravuje ☹ nezistili co jej je ale vylucili prasaciu chripku a boleriozu zajtra idem za nou. takze co som dnes napiekla nesiem jej a na skusku sa nemam kedy ucit takze asi v utorok vyletim ale co uz. a v klude sem dajte nejaky dobry recept ak vyjde cas spravim si aj ja.

milocka29
12. dec 2009

petrahy, tak to si nam nedala dobru spravu s tou maminou, ostava len dufať, veriť, že sa z toho coskoro dostane. Posielam jej veľa pozitivnej energie. S tou skuskou neboj urcite to dobre dopadne, nevzdavaj. Aj moja dcera dnes mala skúsku a tiez ako som pisala velmi na ucenie nemala vela casu, pretoze praca, choroba, maly a nakoniec skuska dopadla vynikajuco. Dnes som na vas vsetke co ste mali skusky myslela a drzala vam palce.

tatolu
13. dec 2009

Petrahy, no už by aj bolo načase, aby zistili príčinu choroby 😔 .
Držím palce, aby uzdravenie prišlo čo najskôr.
A skúška je od slova skúsiť, takže neboj, svet sa pre to nezrúti, ak nebude práve A alebo B 😉

nezabudka13
autor
13. dec 2009

ja som toho isteho nazoru ako tatolu ozaj by sa mohli doktori troska posnazit 😒 ale hlavu hore bude to ok drzim palce

olise69
13. dec 2009

nezabudka13 - tak ahoj, skororovesníčka!
už dlhšie som tu nebola a vždy zbystrím pozornosť , ked tu nájdem niekoho nad 45 r. 😉 😉 😉
Vieš ako som riešila situáciu, keď mi dospelé deti odišli do zahraničia ? Prihlásila som sa na Vš. Dostala som sa medzi mladých,nový kolektív a iné povinnosti ma vytrhli z rozmýšľania o ... VŠ mi je momentálne k ničomu, ale verím, že sa to zmení.
Deti sa vrátili, a kedže som práve nezamestnaná, tak robím babku na telefón. Urobila som si rekvalifikačný kurz na nechtový design, takže som to povýšila na svojho koníčka A začala som chodiť na brušné tance, aspoň je sranda. To len také tipy, možno, že niektorí si klopú na čelo, ale ja tvrdím, že nikdy nie je neskoro.( pri hladaní práce sa ma často pýtajú, prečo chcem v mojom veku začínať niekde inde než som bola doteraz- a nechápu) 😀 😀 😀 😀 😀

milocka29
13. dec 2009

osile69, si super, sikulka. Dalsia skoro rovesnicka. Ty si babka na telefon a ja babka na plny uväzok. Ja si to uzivam plnymi duskami a tym padom sa citim stale mlado, ako na materskej. Vôbec sa nenudim a je nam veselo.