Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

petrahy
14. dec 2009

ahojte no spravy nic moc neprinasam vsetky vysetrenia sa musia zopakovat tvrdia internisti lebo nevedia ako to uzavriet 😔 neurolog to vsak uzavrel rakovinou vo vysokom stadiu. ☹ Takze budeme cakat co dalej ale mamina to nevie a asi jej to ani nepovedia ani tatino o nicom nevie. Zakrok jej nespravia ziadny lebo anesteziu by neprezila. V jej rodine mali rakovinu skoro vsetci a umierali relativne mlady okolo 60 rokov. No mamina sa asi nedozije tolko.
ale uz na inu temu prve vianocne pecivo je uz v krabicke upecene a mam umyte okna 🙂 Dnes vecer, alebo zajtra ideme robit medovnicky konecne.

tatolu
14. dec 2009

Petrahy 😔

nezabudka13
autor
14. dec 2009

ahoj Petrahy maminky mi je hrozne luto.Ja som si to prezila ked som mala 9 rok. tiez rakovina mamina mala 38 brat zomrel ako 51 r.manzel ako 49r otec 80 r a vsetko rakovina. Vy uz aspon peciete ale ja este nic.To je tak ked si babka zmysli ze v sobotu ide malovat obyvacku 😀 a este k tomu sama 😝 😝 to bola fuska .Synator prisiel z prace o 15h a opytal sa ma ci som zdrava ☹ .Ale uz mam omalovane a aj upratane.a teraz hura na pecenie ale az zajtra 😀 😀

petrahy
14. dec 2009

nezabudka13 to malovanie poznam ako keby som citala o sebe 😀 a jedna dobra sprava predsa sestra je uz na tom lepsie bola na kontrolnom vysetreni a je to v poriadku. Takze je uz bez liekov a vypisu ju z marodky 🙂

olise69
14. dec 2009

noo, tak ja som napiekla včera poobede, večer som šla do mesta, kvalitne spadla a ľavá ruka je už nepoužitelná. Ale aspoň pravá poslúži, ľavú mám aj tak nešikovnú. Mohlo sa stať horšie, nie?
Momentálne chodím robiť "ranné vizity" starším susedom - injekcie, vybrať stehy...A zisťujem , že tá rakovina je stále častejšia. Ja mám z nej celoživotnú fóbiu, takže obdivujem všetkých, ktorí sa dokážu s ňou popasovať.

nezabudka13
autor
14. dec 2009

petrahy tesim sa spolu stebou aspon jedna dobra sprava 😉 Olise69 s tou rukou to nieje bohvie co.Ak sa smiem spytat mala si nejaky uraz?

olise69
15. dec 2009

nezabudka13- spadla som tak šťastne, že som sadla rovno na zadok a rukou sa pribrzdila. A ako bývalá traumatol.sestra som u lekára nebola a suším to doma so škrobákom. Verím, že je len narazená a potrebuje to ibačas. Ináč sa prepadnem od hanby, keď bude musieť ísť k lekárovi a budem vysvetľovať, prečo tak neskoro. 🙄 🙄 🙄

petrahy
15. dec 2009

olise69 no to je teda odvaha 😝 ja mam pocit ze pravidlo zdravotak najhorsi pacient je na mieste
skusku mam zbieram Cecka 😀

tatolu
15. dec 2009

No Olis, dufam, že bude iba narazená 😔

petrahy
15. dec 2009

tatolu ako si dnes dopadla?

tatolu
15. dec 2009

Ahoj Petrahy, Aj ja som už doma Písomku som napísala, ale ako, to sa dozviem neskôr. Teda ťažko povedať, či to bude jednomistne písmenko, lebo pani nejak zvláštne písomky opravuje. Vraj z minulých rokov neboli z jej opravovaním študenti spokojní aj keď všetko odpísali. A ja mám všetko svojimi slovami obkecané.

No nešvihlo by vás? Včera som bola s Lukym na úrade sociálnych vecí a rodiny, Luky mi zjapal celou cestou, hádzal sa o zem, lebo ja blbá som mu povedala, že ešte neviem, či ked sa budeme vracať, nájdeme auto... Prišla som tam a oni že aby som prišla po 15 januári - chcela som sa pýtať na to zvýšené rodičovské...
Prídem dnes domov a čaká ma predvolánka na ten istý úrad, aby som si prišla podpísať nejaké papiere k rodičovskému a mám ísť v piatok. Mm má vtedy vloženú smenu, ide zastupovať kolegu, takže pôjdem so všetkými troma. No to budú majú peničky na úrade veselo. Však nech si užijú, keď ma nevedia vybaviť

petrahy
15. dec 2009

no mne nic neposlali ale ten ich pristup je vsade rovnaky ja som tak isla ked mal maly pol roka a decka prazdniny takze mama ovesana detmi a to este nebolo vsetko v jednej budove ale nastastie som mala auto lebo mi ma asi prehodilo. A moj maly ma v januari 2 roky 😝 takze mne nebudu moc davat ale mala by som mat narok aj na ten jeden mesiac, len som na to zabudla a este som to nevybavovala

tatolu
15. dec 2009

Petrahy, podľa včerajšieho vysvetlenia jedného pána v kancelárii (ináč bolo ich tam 5 báb a 1 chlap a iba on vedel o zvyšovaní) povedal, že ešte nedostali žiadne papiere k tomu. A vypláca sa to o jeden mesiac pozadu ako výplata, takže ak niečo iné 😉

petrahy
15. dec 2009

tie papiere sa mozu vyplnit do konca juna a spätne potom daju eura 😉

tatolu
15. dec 2009

Päťdesiatničky, kde ste? 😕 😀
Však nám tu chýbate 😉

nezabudka13
autor
15. dec 2009

ahojte us som tu.Dnes som bola nakupovat posledne darceky.Nemala som nic pre svokru.Ale co takej 84r.babicke kupit?byva v najomnom byte tak som jej kupila (klasika)teple papuce 😉 a do kupelky protismykove predlozky.No a dnes doviezol kurier kocik ktory som vybrala spolu z dcerkou 😉 😀 .Akosi ma to chytilo a kupila som este dupacky ,podbradniky a bodycka.dufam ze sa im to bude pacit.Synatorovi sa kocik velmi pacil.Uvidime co povie mlada. 😉 😉 😝

monkula
15. dec 2009

jej, ty si super babička 😵 😵 😵 😵
A kedy to čakajú?

nezabudka13
autor
15. dec 2009

monkula to je ta sranda 20 01 2010 😝 😀 😀

monkula
15. dec 2009

no, to Ti skoro povedal.... 😀
Moja malá je 21.1. 😉 Ale termín som mala 14.2. a druhý 21.2.

nezabudka13
autor
15. dec 2009

to bol ten hlavny dovod tej mojej depky ☹ minulu nedelu bola prvy krat u nas.Zajtra by mala prist pozriet kocik mato byt darcek od jeziska 😀 😀

monkula
15. dec 2009

aká depka? Veď na svet prichádza nový život, Tvoje vnúčatko, a budeš ho mať blizúčko 😵
A neprehovoríš ich na Chiaru? 😀 😀 😀

blazka24
15. dec 2009

nezabudka tak ahojky, ja som bola dnes ehm v mestečku a dala som si dva punče a konečne po dlhom čase lokše 😀
v autobuse som sa dozvedela že ženský orgán volajú mladí teraz vrana - to mi je novinka...........

darček pre svokrušu mám - kúpila som hrubé snowborďácke ponožky sú vraj také čo udržujú teplo tak aby to vkuse neboli papuče ..........

gratuľujem nezábudočka k tomu že bude bábätino - a ten dátum je skvelý ja som 24.12. takže viem oceniť každý dátum ktorý je iný 😀

nezabudka13
autor
15. dec 2009

monkula to by bolo super ale oni uz maju vybrane meno. ☹ ale zajtra....... 😝 za pokus to stoji. 😝 😝 Blazka ten punc by nemusel byt mne by skor bodol fernet citrusovy ale neni s kym. ☹ ale v piatok mame v praci koncorocny vecierok 😉 tak sa snad trochu odviazeme 😀 😀 😀 a co sa tyka toho datumu 🙂 tak to bol super jezisko 😉 😉

monkula
15. dec 2009

blažka, že vrana 😀 😀 😀 😀
ja som minule počula výraz označujúci ehm, súlož: že vyvŕtať 😕 😕 😀

blazka24
15. dec 2009

nezabudočka ja fernetik možem a eštik do toho sprite oooooooooooooj bych si dala 😀

monkula ja skapem a ešte herečka každého chalana volala gadžo - som myslela že tak oslovujú romsky spoluobčania nás 😀

monkula
15. dec 2009

blaži,a el niekedy je sranda ich počúvať.... polovici nerozumiem... slang, k tomu záhoráčtina, no sranda 😀

blazka24
15. dec 2009

monkula ja som už toho počula, vždy ked som šla do roboty tak kolegyne hned dobehli že čo bolo v buse 😕 a bolo toho dosť, podľa rečí istá slečna nemala dole vranu ale zrkadlo tak bola ze spodu chlapcami okukaná 😅 a to som chodila školským busom 😕

nezabudka13
autor
15. dec 2009

blazka ved z Nitry do Nov.mes neni taka streka 😉 😀 ale ja ho mam radsej s tonikom

blazka24
15. dec 2009

nezabudka tak štreka to neni ale ja šoférujem jak pomôž 😎 cesta k našim trvá 45 min. mne hodinu a pol 😀
a k tomu toniku - je mooooooooooc horký pre mňa - ja mám rada sladučkô xixixi
inak dostala som recept na vianočný čaj už ste o tom počuli? ja terazky prvý raz - nie že by som ako domáca pani nebola panna - prvé vianoce ako rodina takže riešim blbosti hlavne že doma bordel jak vo verejných záchodoch 🙄

nezabudka13
autor
15. dec 2009

tak ma draha ked bola dcerka doma a isli sme autom na nakup do teska,vzdy mi povedala ze dostanem pokutu za pomalu jazdu 😀 😀 ale kto chcel mohol ma kludne obehnut ja sa autom nikam neponahlam 😉 ani ked idem na ryby.A co sa tyka bordelu ja si hovorim ved od 18 12 si doma tak kam sa ponahlat aj tak to za mna nik neurobi a budeme doma az do 11 01 alebo az do 18 tak co riesit? 😀 😀 😀